Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Listonoh

 

NápovědaFórum » Další živočichové  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Listonoh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 21:29 Natálka Re: MartinaS
Fotka k příspěvku Ahoj
Mě se to stalo taky!Šla jsem s tátou vylít akvárko a najednou tam byl korýš!Měla jsem štěstí. :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 21:21 Natálka – můj listonoh
Fotka k příspěvku Ahoj
Mám taky listonoha.Měla jsem žábronožky a perloočky,ale listonoh mi je sežral sad.No to nevadí aspoň že mám listonoha.Jmenuje se Ferda.Nevíte jestli se do akvárka dává jenom substrát a nebo substrát+písek(pro rybičky)???Prosím odepište někdo.Poslala jsem Vám i fotku. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 09:37 Muž petr78 [0]
Dneska ráno to ten větší ukončil sad , ale nějak divně jako kdyby pořád pomalu žil, jako by byl ve stavu hybernace pomalu mu se mu hýbou nohy a vouska taky občas se pohnou, leží na zádech a barvu ma jako by žil, když mě umřeli ti menší tak byli bez barvy. Jak vypadaly ty vaše mrtvolky?
Ten menší je v akvárku(Karolinčino akvárium) a daří se mu asi dobře. Další pokus udělám až se vrátíme z dovče aby byl na ně čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 08:24 Muž grizly [145]
Po 84 hodinach pokus ukončen bez úspěchu. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 13:15 ivril – listonoh
nechce nekdo spolupracovat na chovu? :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 13:14 MartinaS
Zvažovala jsem i tuto možnost, ale nejsem si touto variantou moc jistá.

17.1. poprvé naklad vajíčka a 26.1. chcípnul. To je 9 dní - mezitím jsem akvárko několikrát čistila, odsávala kal + 1/3 vody a otírala horní část skla. Listonoha jsem mám místo televize. Místo toho abych čučela na blbosti v televizi koukám do akvárka, myslím, že bych si vajíček všimla (nebo bych je utřela :) Poslední snůška vajec proběhla včera a snesl je na jávský mech - jsou normálně okem patrné. Takže si fakt myslím, že vajíčka nepotřebují vyschnout, možná se mýlím, je to jen mé pozorování - uvídím příště :)

A napočítala jsem 9 nových kousků potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 13:10 ivril – listonoh
muj listonoh se chova nejak divne. porad jen plave do kolecka a nechce jist. rozzureny nemuzete mi prosim nekdo poradit? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2012 10:47 0 Re: MartinaS

Ta vajíčka mohla být nějaký čas přichycena na skle nad hladinou, a taktéž působí faktor, kdy dříve vylíhlí jedinci svou přítomností v omezeném prostoru a malém obsahu vody blokují další pozdnější vývoj a lihnutí ostatních listonohů, což je logické, protože by měli málo místa a v přírodě za těchto podmínek i nedostatek potravy s následkem požírání se navzájem ( v chovu v menším objemu rychlé znehodnocování vody krmením + stres a kanibalizmus) a tohoroční početnostní generace by tak přišla nazmar. Jenom doplňuji, o čem mnozí mnohdy neuvažují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 20:40 Muž petr78 [0]
My máme dva od 28.12 pořád žijou jsou celkem čilí ale vajíčka jsem ještě neviděl sad . Celou dobu jim dávám destilku a vypadají spokojeně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2012 18:56 MartinaS
... jsou tam 2 - to nemá chybu :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2012 18:45 MartinaS
tedy, ... právě jsem šla zlikvidovat akvárko a víto co? Plave tam pidilistonoh. Takže to, že vajíčka musí vyschnout není bezpodmínečně nutný palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 17:50 MartinaS
Já taky hlásím úmrtí. Dneska máme v rodině smutek. Listonohovi se nepodařilo svlíknout celou kůži a je po něm :( Žil 30 dní a 3x "snesl" vajíčka.

Zítra jedeme pro kojeneckou a začneme druhé kolo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 15:21 michal – akvárko
ja jsem měl 2 listonohy a 1 měsíci zemřeli ale ti listozi mi vůbec nevirostli mněli asi 1cm po celí mněsic ted mam vječí akvárko a snad mi něco viroste potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 20:55 Muž grizly [145]
Právě jsem ho nasypal do vody. Poměr destilky a vodovodní 2:1. Tak snad s toho něco bude, ať se mám na co dívat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 10:12 Kosatka
Fotka k příspěvku Z deseti nám zůstal jeden, ale jede teda jako blázen...vyslíká se obden a už má tak cca 3 cm! Mám z něj radost, je to super jej pozorovat! potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 20:20 georgeczk2 Re: Johan
Si pamatuju,když se hrozně řešili kyselé deště...Dešťovka je kyselá jako hrom,sama o sobě...Já jsem línej,natočim vodu z kohoutku a když to jde,super,když ne,vezmu barel,odvezu ho kámošovi do práce,natočí mi vodu z osmozy a pak to zkusim znova...Tim chci říct,že nejdřív bych zkusil cestu nejmenšího odporu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 20:11 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: georgeczk2
Jo, to nepopírám, ale pořád to není dešťovka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 20:08 georgeczk2 Re: Chem
Jsem bydlel v baráku,měli jsme studnu a byl to horror...Ted natočim vodu z kohoutku a hurrá :-) Je to pohoda...V práci a to je stejný město,jen 8Km rozdíl,je voda tak tvrdá,že rychlovarná konvice vydrží 3 měsíce a je zabetonovaná...Si ale nemyslim,že zrovna destilka by byla lepší než voda z kohoutku.Ale samozřejmě je to jen muj názor.Chce to vyzkoušet a pak se uvidí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 19:56 georgeczk2 Re: Pepan
Jsem bydlel v Aši...A když jsem se přistěhoval do ústí,divil jsem se,že mlha může smrdět a mít tmavě šedou barvu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 19:55 Muž Chem [837] Re: georgeczk2
georgeczk2 napsal: Na žábronohy i listonohy natočim studenou vodu z kohoutku,dam jí na parapet nad ustřední topení,ohřeje se postupně na 25 stupňů,hned tam nasypu ten bordel z pytlíku a za dva dni se tam mrskaj.Tak že nedělejte z toho vědu.... Tim chci říct,že se toho moc nakecá,ale v jednoduchosti je síla.

Nezbyva, nez Ti zavidet zdroj vody.. Psal jsem obecne platne rady k lihnuti lupenonohych korysu. Nepsal jsem nikde, ze kdyz nekdo ma kvalitni mekkou vodu z vodovodu, ze se mu nemuze darit s lihnutim i s vodou z vodovodu. Nicmene stale obecne plati, ze vetsina lidi, co maji odchovny si vystaci s destovkou a ze osmoticka voda ci destilka je k lihnuti jistota. Narozdil od vody z vodovodu (ktera muze mit nekde i 600 a vic mikrosiemens - v tom se to opravdu nelihne dobre).
BTW: Galaxky se lihnou i v 500 mikrosiemens, coz obecne ukazuje na hodne tvrdou vodu, ale nelihnou se v tom dobre a vsechny jikry. Proto Ti pravdepodobne chovatel doporucoval pouzit osmozu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.01.2012 19:52 georgeczk2 Re: Johan
Jem si to ověřil a ta rozmrzlá měla poloviční tvrdost než ta původní a to co nezmrzlo zase tvrdší než ta voda z kohoutku...Jen jsem to zkoušel,protože jsem zvědavej,jestli je to pravda...A funguje to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 19:51 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: georgeczk2
Bydlím v Ostravě. Nejsmogovatější region republiky, ale kytky mi rostou a kvetou. Asi jim ty emise prospívají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.01.2012 19:49 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: georgeczk2
protože to "čistý" zmrzne a ta tvrdá voda,která obsahuje soli mrzne jako poslední. To si nemyslím. Pokud necháte zmrznout tvrdou vodu, tak z onoho rozmrzlého ledu bude stejně tvrdá voda. Nevytáhnete totiž čistou zmrzlou vodu, ale mezi krystalky ledu bude stále nějaká nezamrzlá voda a co víc, i ty soli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 19:48 georgeczk2 Re: Pepan
Právě že dešťová voda neobsahuje skoro nic...teda jestli nebydlíš v ústí a nemáš tam chemičku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 19:45 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: georgeczk2
Dešťová voda obsahuje soli? Takže když ji sbírám na zálivku orchidejí, dělám chybu? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 19:40 georgeczk2 Re: Johan
protože to "čistý" zmrzne a ta tvrdá voda,která obsahuje soli mrzne jako poslední.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 18:57 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: georgeczk2
Perfektní je,dát v zimě vodu do kýble ven a nechat půlku zmrznout a pak použít ten led,to co nezmrzne vylejt.Je to lepší než nějaká dešťovka.Podle mě ;-) V čem je lepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 18:51 georgeczk2 Re: Chem
Tady v ústí bych dešťovku radši nepoužíval ;-) Nepoužívam ani teplou vodu z kohoutku,protože je to teplá užitková voda,ale zkušenost s ní nemám,tak že,nemůžu soudit.Na žábronohy i listonohy natočim studenou vodu z kohoutku,dam jí na parapet nad ustřední topení,ohřeje se postupně na 25 stupňů,hned tam nasypu ten bordel z pytlíku a za dva dni se tam mrskaj.Tak že nedělejte z toho vědu.Daleko horší je udržet vodu čistou při krmení.Jinak jsem si koupil microrasboru galaxy,kdysi,pán mi řekl,že to chce vodu z osmozy,jinak se nevylíhnou.Měl jsem je u zeber jen tak,aby se tam něco hejbalo,vytřeli se,když jsem měnil vodu na kytku nebo mech v rohu a pak koukam,plavou tam mladý...nijak jsem je nekrmil,ani jinak se o ně nestaral a vyrostli.Tim chci říct,že se toho moc nakecá,ale v jednoduchosti je síla.Ale je fakt,že voda ze studny na to asi neni.Perfektní je,dát v zimě vodu do kýble ven a nechat půlku zmrznout a pak použít ten led,to co nezmrzne vylejt.Je to lepší než nějaká dešťovka.Podle mě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.01.2012 17:12 Muž Chem [837] Re:
Ono záleží na tom, k čemu přesně tu vodu potřebujeme (zda k líhnutí či k chovu). K líhnutí je skutečně nejlepší voda, která má minimální vodivost - tzn, na vylíhnutí vajíček je opravdu velmi vhodné vzít destilku či lépe vodu z RO apod. Do ní dát substrát z normálního akvárka a ponořit jávský mech a čekat. Po té, co se do destilky dá substrát a mech, stoupne o trochu vodivost z tech cca 2-10 mikrosiemens na cca 100 mikro. Tzn. prestane to být destilka, ale použít destilku k líhnutí není úplně od věci. K chovu výměnami vody lze listonohy přivyknout k tvrdší vodě, i když to není pro ně úplně přirozené.

Co se dešťové vody týče - je to také velmi vhodná voda na líhnutí listonohů - určitě lepší, než to, co teče v některých městech z vodovodu. Dešťovku v chovnách používají téměř všichni, i měšťáci. Je to dobrá "živá" voda na líhnutí potěru, na okyselení, na změkčení apod. Postup k líhnutí listonohů v dešťovce by měl být podobný, jako u vody z RO.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 15:10 Muž Shrimpman [36]
V destilce v žádném případě nic nechovat rozzureny Právě protože v ní nejsou minerály, tak je ráda nasává odebíráním iontů ze živých tkání. Listonohům bude určitě destilka mimo jiné leptat krunýř. Navíc, listonoh má sice rád čistou vodu, ale "běžně" žije i v loužích. Předpokládám, že v nich destilka nebude.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 14:58 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Danielson
Sice listonohy nechovám, ale dešťovku roky používám a na čistotu si nemohu stěžovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2012 14:21 Danielson Re: xb8
pro listonohy je doporučovaná dstilovaná voda (čistá)NHlavně jim nelíj dšťovou vodu ta je špinavá a proně k životu nevhodná, vodu z vodovodu taky ne má chlor a minerály odstátou ne tam se zbavích jen choru a minerály zůstanou, však destilací z ní uděláš destilovanou bez minarálů a chloru. destilka se také používá do aout (odstřikovače chlazení atd. (neudělá vodní kámen, protože nemá minerály) zkrátka rychle řečeno dej jim destilovanou vodu. palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2012 16:28 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: samo
Jestli ti na klávesnici nefunguje klávesa "V" tak použij funkci Vložit znak hmm
Psát W jak Polák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 16:21 samo – ........
cawte davali ste vasim listonohom lampicku alebo co ? Newem lebbo keby moja 250w isla tak sa asi nedoplatim a pisali ze tam mam dat mensiu no newem :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 13:05 samo – RE:Yirka
teda dik Yirka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 13:02 samo – RE:invalida
diki moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 07:52 Muž Yirka [9126] – Zajímavá diskuse o tomto tvorečkovi.
Za mého mládí žili v létě listonozi v každé trvalejší louži na dědině naprosto běžně. Pravda, je to už více než 50 let. Zato v té době nebyla k mán í prakticky jiná rybky než paví očko. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 23:01 MartinaS
Já na mimibazaru za 100 + poštovné. Kdyby někdo věděl o levnějších, tak sem s informací :)

Fotky nedodám, nemůžeme najít nabíječku :(

Právě jsem s pomocí překladače přelouskala stránku o listonozích. Fááákt zajímavá zvířata - hned jsem rybičkám uloupla kus rostlin a listonoh si na nich pochutnává :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 21:37 S Muž invalida [3881]
Kde jste levně sehnali vajička? A prosba...když už máte listonohy doma, udělejte někdo fotku do atlasu...furt je tam ta moje mizerná ano Díky Venca
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 21:28 MartinaS
... mám dotaz - listonoh začal mít po sobě bílé skvrnky - je to nějaká nemoc? Všimla jsem si toho předevčírem a vypadá to, že se mu ta bílá místa mírně zvětšují. Na netu jsem podobně "obíleného" listonoha nenašla. Mám obavu, že je to nějaká nemoc :( Nenapadá Vás, někoho ze zkušených rybičkářů co by to mohlo být?

Já ho chovám v teplotě 22 až 24 stupňů a svítím mu od rána do večera. Zhasínám, až jdu spát.

A mimochodem, mám pocit, že snáší vajíčka při svlékání kůže - neviděla jsem to na vlastní oči - pokud mi nechcípne na tu bílou nemoc, tak to zkusím vypozorovat příště. Celý den měl vajíčka a pak během chvíle svlékl "kůži" a snesl vajíčka, možná je v tom souvislost. Je škoda, že se na netu nedá najít větší podrobnosti o tomto živočichovi - tedy v čj. Anglicky nevládnu natolik, abych se do toho pouštěla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 19:21 Muž Yirka [9126] Re: samo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 19:20 samo – ........
pri akej minimalnej teplote preziju palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 18:44 samo – ........
ahoj mohliby ste mi prosim vas povedat pri akej teplote prezije listonoh americky lebo mu mozem zaobstaraz teplo alebo svetlo tak neviem skusil som tak aj tak a nic sa nestalo vopred dakujem samo X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 10:01 MartinaS
Tak už má kaspy opět plné vajíček. Jestli se mi podaří vypěstovat další generaci, tak to bude bomba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 06:38 MartinaS
... tak vajíčka jsou v písku. Už je v "kapsičkách" nemá palec Akorát je nemám šanci najít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2012 22:10 0

Tím prohrabáváním písku hledá potravu k svému zdárnému vývinu, kterou však v podobě drobných živočichů a rostlinného detritu asi nenachází. Čím je větší, tím víc potravy potřebuje k nasycení i plnému vývinu a samotná řasa mu nestačí.
Pokles z 23 na 21 stupňů nevadí, spíš je vhodné určité kolísání teploty. Co se týče čistoty vody, tak samozřejmě nesmí zahníváním přijít o kyslík a být otráven tvorbou nitrátů.
Poměry a probíhající procesy ve venkovní louži a v doma umístěné chovné nádrži jsou naprosto odlišné. Popisovat tyto odlišnosti, dění a návaznosti, je na rozsáhlou vědecky odbornou a časově náročnou práci.
Studováním v dostupných zdrojích a vlastním bedlivým srovnávacím pozorováním se k "profesionalitě" může každý vyškolit i bez mimořádných mentálních schopností. 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 22:05 georgeczk2
Ty žábronohy jsou úplně boží! smich Listonoha mam oranžovýho a sežral mi jednu žábronohu,grázl jeden :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 21:01 MartinaS
Poznatky, ze života listonohů :) Je blbost, že 8 až 10 den snáší vajíčka. Našemu listonohovi jsou 3 týdny a teprve teď pozoruji, že má pod krunýřem "kapsy", kde jsou vidět vajíčka. Žere řasu z kamene a z rostlin. Začala jsem přikrmovat až teď. Vůbec bych nemusela, bohatě by mu stačila řasa, ale děti to vyžadují :) Nádherně se vybarvuje. Nožky má sytě oranžové a tělo mu začíná zelenat. Čištění jsem ještě nevychytala, ale přemýšlím nad tím, že mu tam dám filtr a ob 2 dny listonoha vylovím a filtr na chvilku pustím. Je to čuně, celý den prohrabává písek a čeří hovínka. Vodu už má nic moc a to jsem mu jí před 4 dny z 1/2 vyměnila a proprala písek. Každopádně je to moc zajímavý tvor a co chvíli ho pozoruji ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 21:27 Muž petr78 [0]
Ahoj, my je pěstujem od 28.12, 29.12 se vylíhli v počtu 6 listonohu, 4 žábronožky, 1 škeblovka a nějaké perloočky vše ze sady Pravěké akvárium v destilované vodě. Bohužel jsem měl nápad zlepšit jim život koupil jsem 27l akvárium s filtrem a topením. Akvárium jsem naplnil destilkou cca 15l a dolů jsem jim dal jemný písek a přesunul 3 kousky a 2 žábronožky - do rána byly žábronožky tuhé a listonohové i po raním přesunu zpět to nepřežili - voda byla mléčná - v akvaristice mi řekli že to je bakterie. Teď už máme jen 2 listonohy, 1 žabronožku a 1 škeblovku (to je zajímavý prcek)a chystám se že je zkusím přestěhovat do akvárka, který jsem mezítí vyčistil napustil vodou z kohoutku 1/2 s kojeneckou a doplnil přípravkem proti chlóru a bakteriím(DAJANA Start plus). Akvárko jede na prázdno už 4 den. Nevím jestli jim neublížím a když je máte v akvárku máte puštěný filtr i se vzduchováním ?
Petr

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 10:25 Kája – Divné...
Zdravím, pěstuju listonohy, nasypala jsem tam přesně půl pytlíku toho substrátu, ale... listonoh, co je v knížce na obrázku se mi v akvárku objevil jen jeden:-D ostatních je tam hrozně moc, ale vůbec to nejsou listonozi... stalo se vám to taky???

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 8

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 17556x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15051-listonoh?od=101