Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Z akvária se ztrácejí ryby

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Z akvária se ztrácejí ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 11:42 Anička
Ne zmizela jen jedna samička - dvě zůstaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 11:38 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Mrakoplash
myslim že jeden samec nezmákne požrat 3 samice :-O smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 11:37 Anička
A piskořky to jsou jako ty paví očka nebo nějaká jiná rybka, my tam zatím nic jiného než paví očka nemáme :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 11:36 Žena sharon [126] – Re: Anička
Mtvou rybičku taky během docela krátké doby zahrabou piskořky do dna, kde ji pak sežerou do posledního zbytku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 10:37 R Muž Mrakoplash [1776]
pokud umre, tak si urcite zobnou ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 10:31 Anička
No žádné jiné rybky v aq zatím nemáme, krycí sklo tam nemáme, ale takový ten umělohmotný dekl - pro jistotu jsem ale obhlédla i spodek toho deklu a stolek na němž je aq kolem dokola a nic. Mužou se paví očka požírat navzájem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 10:24 Petulinka – Re: Anička
Jestli máte v akváriu skaláry a nebo čichavce, tak je možné, že ji sežrali...Nedávno jsme taky koupili paví očka, pustili do vody a jednu rybičku skalár okamžitě sežral...Hezký den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 10:16 Žena Lucianetta [43]
Máte na akváriu krycí sklo? Mohlo by to být tím, že jsou rybky vyplašené a vyskakují z akvárka. Mě se stalo nedávno, když jsem dala do akvária nový filtr, že se mi polekaly rybky a jedna mi vyskočila - asi za skříň, nikde jsem ji totiž nenašla. Ale viděla jsem druhou, jak vyskočila, ta ale jen naštěstí vedle akvárka, kde jsem byla, tak už je zpátky, na filtr si rybky zvykly a pro jistotu mám krycí sko ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 09:42 Anička – Zmizení ryby
Dobrý den,
máme ccaměsíc akvárium, ´před třemi dny jsme zkušebně vypustili čtyři paví očka - jeden sameček, tři samičky Dneska ráno jsem zjistila, že jedna samička není. NIKDE!!!
Ani ve filtru, pod kameny, mezi rostlinama, prostě nikde. Je možné, že jí ty ostatní sežrali a nenechali ani ploutvičku prostě nic?
Děkuji za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 20:43 Metz
aha už chápu dík
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 20:22 rolandmynar – Re: Metz
Tak jinak. Když budeš mít akvárko, ve kterém nebudeš filtrovat a bude tam bordel a kal a nebudeš ho třeba měsíc čistit, tak tam může třeba nějaký čichavec žít, ale voda bude mít hodnoty jiné než čistá. Když toho čichavce hodíš do čisté vody tak bude po něm. To myslím obrazně samozřejmě. Čistá voda má určitě, ať více či méně, jiné hodnoty než ta akvarijní. Jen jde o to jak hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 20:13 rolandmynar – Re: Metz
Mno nevím, jestli jsi ty hodnoty měřil, ale voda v AQ mění svoje hodnoty s dobou jejího použití, s množstvím ryb a tudíž detritu apod... Myslím, že bys to asi nepil ne? A proč asi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 20:05 Metz
no měním tak 12-15l vody filtr necistím kdyz vymenuji vodu a hodnoty ph neměrím ale ony by mely byt stejne ne?v akva je z vodovodu pridavam z vodovodu................nevim......... :-O :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 19:59 rolandmynar
Díval jsem se, že dáváš vodovodní vodu. Měřils její hodnoty? Není šok pro ryby výměna? Nepereš filtr současně s výměnou vody? Neměníš velké množství vody najednou? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 19:54 Metz
no hrozne je,ze rybam se daří nic neumira ale jakmile odkalim dno druhy den nejmin 2umřou..... sad sad sad sad sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 19:52 rolandmynar
Z vlastní zkušenosti vím, že mrtvolka ryby je zašitá lépe než ryby živé na těch nejblbějších místech. Skaláry si ale taky rády smlsnou a pokud ti hynou po jedné, tak si ji můžou dát jako mrtvolku ty ostatní s Ancíkem. Ten to má obvzvláště rád. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 19:52 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Metz
No, ale to by chvíli trvalo. a takovej ampulárii by plata stačila na půl roku. a ikdyby to žral krunýřovec po úmrtí, tak by to chvíli trvalo. To je záhada na kterou se takhle špatně hledá odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 19:50 Metz
nu nenasel jsem nic tak nevím jesi mi je v noci kdyz spi na dne neloví ampularie nebo mozna myslite ze umreli a sneci si dali svacu??????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 19:48 kastanek – Re: Metz
Koukala jsem na slozeni ryb, co mas v akva a nic mi neprislo, ze by pojidalo ostatni.
Me se nedavno ztratil samecek paviho ocka, uz byl stary, tak predpokladam, ze zemrel a krunyrovci nebo perovci si z neho udelali svacinku (nevim, jestli je to vubec realne, ale jinak si to vysvetlit neumim). Nikde nebyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 19:47 Metz
ja uz jsem to prohledaval ale du se teda jeste podivat :-( ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 19:45 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Metz
nejdřív zkus omrknout akvárko, jestli tam někde nemáš nějakou malou škvíru a taky to všude kolem akvárka POŘÁDNĚ prohledej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 19:34 Metz – Mizí mi ryby
ahojte muzete mi poradit? mizí mi v akva ryby...mel jsem parmicku SAE (asi pred mesicem)zmizla nevim kam.asi pred 4dny mi zmizla neonka.dnes sem sel do akvaristiky koupit samicku platy memu samci.pridu domu samec nikde :-( nevim kde ty ryby mizi ale skalary za to urcite nemuzou protoze ta neonka a SAE zmizly když jsem je jeste nemel...nevim jesi je v noci nejak neloví ampularie ale nevim mno že nikdy nenajdu jejich telicko... :-( nevim no diky jesi mi nekdo poradi kdo to dela.... :-( jo a dival sem se i za AQ vyskočit nemohly pac tam nebyly.....díky sad sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2007 12:01 lord.Johnas
Bohužel se mi stalo to samé jako vám, zmizeli mi dva zlatý ancistrusáci a mečovka, v aqa mám dánia, paví očka, ancíky, čtyřpruhý a mechový parmičky a BLACK MOLLY Podle mě všechny zmizelé rybky zemřeli přirozenou smrtí a ostatní je ožrali, ale ani kůstku, ani ploutvičku jsem nenašel, aqa jsem kvůli tomu "obrátil narubi" nikde nic

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2007 21:36 Muž Nik [191] Re: Horác
všecko je možné. Mečovky jsou taky pěkné mršky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2007 21:09 Žena sharon [126] Re: Horác
hm...zdravého, i když mladého ancíka nezabijou mnohem agresivnější cichlidy, než skalárky.Navíc agresivita cichlid není největší, když se chystají ke tření, ale když hlídají neposlušný rozplavávající se potěr. Nemocného ubijou a sežerou i mečovky.

Jinak co se týče okusování kytek, můj velký skalár likviduje systematicky mladé pistie nebo kořeny limnobia, nenechá ani kousek volného jávského mechu, i když nemá odpovídajícího partnera( nebo to tipuju spíše na partnerku)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2007 21:02 Muž Horác [3942] Re: eliška
Tak tak ... skaláry dokážou zlikvidovat i mnohem mrštnější ryby, než je ancistrus. Například neonky. To, že nedokážou rybu spolknout naráz, ještě neznamená, že ji nedokážou zabít a ožrat. Nezapomínejte na to, že jsou to cichlidy. A ty jsou při tření opravdu velmi agresívní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2007 20:52 Muž Nik [191] Re: eliška
No můj tip: Pokus skaláry "ožírají" kytku, tak bych to viděl na přípravy ke tření. A to jsou pak hodně agresivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2007 19:12 Žena sharon [126] Re: eliška
Dospělí skaláři některé kytky občas okusujou. Taky bych se přikláněla k tomu, že ancík umřel a rybky si pochutnaly na mrtvolce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2007 17:24 athaya Re: eliška
ahoj, ta molla mala biele fliaciky na tele? to bude asi krupicka! a ta mecovka ma "okusane" plutvicky alebo jej tie supinky odstavali? ak ano mohlo by ist o krupicku a vodnatelnost. ten prisavnik zrejme zomrel a potom ho asi ozrali ryby. mozno ze je to skalarmi, neviem!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2007 16:33 eliška – někdo sežral ancistuse
ancík byla asi 4cm velká, večer bylo vše v pořádku a druhý den jsem našla zbytek okousaného ocásku, někdo ji zbaštil. v akvárku je 5 skalár, 3 pancéřníčkové, 5 mečovek červených a z 6 už 5 black molly. další den jsem našla bříškem vzhůru jednu mollynu, byla docela nafouklá a na bříšku měla býlé flíčky a ten samý den měla jedna mečovka na boku odkouslé šupinky. rybky jsou spolu od nasazení a najednou tohle. a skaláry začaly ožírat kytku. je možný že to všechno dělaj skaláry?, přijdou mi dost agresivní. díky moc za rady
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 15:52 fazola
Kámoš má ve 130ce pár gupek a mečovek a měl dva skaláry. Kdyby zmizla gupka neřeknu, ale zmizela skalára! Překopal celé akvárium a nic. A vyskočit nemohla. Má kryt a krycí sklo k tomu (leda by vylezla po žebříku :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 14:51 Žena azalka [38] – ty
Nic si z toho nedělej. Mně se ve 45 litrech ztatil taky jeden ancistrs. Postupně taky 2 pancéřníčci. I když se nádrž zdá malá, asi je tam přecejen místa dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 14:19 ja
pred par mesici, dablovo datum to jiste nebylo, me zmizel krunyrovec. Mimo akva nebyl, uz ho vidim skakat :-D, a po dukladnem hledani se z nej neobjevil ani kousek.. Akvarko velikost kolem 50 l., v nem bylo par mecovek, neonek a BLACK MOLLKY. coze ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 16:05 Káťa Re: vodnik
Jo taky už mě to napadlo že atlasy kecaj! Psali tam že ostatních ryb si nevšímá ale za noc mi zmizí bez mrtvolky třeba 2 ryby!!!! Uhynout asi nemohli když v celim akva není ani jedna mrtvolka!! :-( Hrůza!! Vůbec nevím co si mám počít!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 15:25 Vodník Re: Káťa
Sumeček dlouhovousý-Mírumilovná a velmi čilá ryba
Koupila jsem pár o velikosti 9cm a dala k mečovkám zhruba 5cm,do rána zmizelo půl hejna mečovek a zbytek se strachy klepal v chumlu u hladiny

Nojo, asi se nedá věřit atlasu, jen osobním zkušenostem. Nebo ty ryby požírá mírumilovně. Musíš ho na noc někam zavírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 14:54 Káťa Re: vodnik
Jenže ty ryby nehynou sami od sebe ale ty sumci je požíraj! To vím jistě! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 11:32 Vodník Re: Káťa
Nevyskakujou ven ? Není moc kyselá voda ? ph třeba jen 5. Není tam moc NO2 ? Maj dost kyslíku ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2006 17:58 Káťa – sumeček
Ahoj všichni! Jsem začátečník a nedávno jsem si pořídila akvárium. Mám tam Neonky,Paví očka a taky dva sumečky Arius seemani. Krmím je vločkami a občas přihodím nítěnky. Jeden ze sumečků vždy ukořistí všechno a ten druhý je o hladu. Nejprve jsem si myslela že mu to co najde na dně stačí ale později se mi začaly přes noc ztrácet ryby a je jich míň a míň!!! Prosím poraďte mi!!!! Co s tím??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2006 20:55 biginner Efik – recht
mach recht, blackmolly to nemohly byt. proste zmizel neznamo kam. Fakt se budu smat, at za mesic ci co vam napisu, ze je ususenej mezi parketama:))) ale fakt jsem se koukala..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2006 20:40 Heavyk1 – ***
Fakt se mi to zdá jako pitomost!!! Jedině pokud umřelo, tak by ji "ozobaly". To, že mají velkou tlamu, ještě neznamená, že útočí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2006 20:27 biginner Efik – molly?
je to vazne mozny jo? prece mi ji nesnedly molly..:( potvory
Ale mozna samicka..je ted pekne tlusta.. ale asi bude mamca:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2006 20:15 beta – Tonda
Jámám betu a ta se mi o mrtvoly postará bohužel i oživé rybičky myslím si že to byly blek moly protože maj dostatečně velkou tlamu na to aby je spolkli ale zase dánia jsou docela mrštný je to divný jestli nejsou třeba pod dekorací
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2006 11:07 biginner Efik – jdu na to
tak jdu vycistit dukaldne akva. Ale jestli tam nebude mrtvolka..!!!se dorvu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2006 22:35 para orech – ..
JSem rád, že je takový náhlý zájem o mého mrtvého krunýřovce. Né, že by se mně chtělo ho jít hledat, asi nebude vypadat vábně.. Měl jsem ještě jednoho, ale ten umřel přirozenou smrtí.. Chudinka :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2006 20:54 kačka – dania
No a nebo umřely přirozenou smrtí a ostatní je zežrali i to je možné,třeba najdeš už jenom kostřičky, ale dej určitě vedět jestli je někde najdeš ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2006 20:05 Heavyk1 – molly
Jen bych dodala, že nevěřím, že by black molly zabily dania. Nebývají v dobrých podmínkách agresivní a útočné, navíc danio je rychlá ryba, normálně přežívá s bojovnicemi a to je jiné kafe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2006 19:55 plesk – zahada
Jestli to chcete vedet, tak me na zacatku (pred vic jak rokem) zmizeli pavi ocka 2. Totalne beze stopy, asi je unesli mimozemstani... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2006 19:04 biginner Efik – navzdy pryc
ani za filtrem,ani kolem akvarka,ani nehnije ve sterku.. asi budu muset pripad pro nedostatek dukazu uzavrit nevyresen. :-( ..ale je to zivot:) para orech=>kdybys ji nasel ve sterku,dej vedet:) docela by me to zajimalo..ja ji tam rozhodne nemam:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2006 17:07 Heavyk1 – hmmm
Tak k tomu jen dodám, že i ancistrus mi jednou uschnul za akvárkem. Nemám kryt a on občas tak čistil, že vylezl až nad hladinu, až se mu to jednou stalo osudným. Našla jsem ho za akvárkem. Co se týká danií, koukla ses pořádně do prostoru za filtrem (pokud máš molitanový)? Nejednou tam byla vzpříčená neonka nebo i zmiňované danio a přitom absolutně zdraví. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2006 16:44 para orech – ss
teda to je nechutný, to my jako hnijí na dně pod šutrama?? FUJ rozzureny

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [11] 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 11707x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14990?od=501