Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Z akvária se ztrácejí ryby

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Z akvária se ztrácejí ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 18:08 Olaf Re: Jája
..nejsem odpurce. jen se mi nelibi. stejne se mi nezda ze by za 2 dny zmizely i zbytky. co uz. dekuju vsem za odpowedi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   12.02.2016 16:49 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Olaf
Pokud nemáš šneky, tak to byly ostatní ryby. Ty své soukmenovce bez problému sežerou a zbytek dodělají bakterie. A klidně tam šneky můžeš mít, pokud jsou malí, tak si jich ani nevšimneš. Koukám, že patříš do skupiny jejich nepřátel. Šneci jsou fajn, zdravé rostliny nežerou, pouze ty nemocné a odcházející. AQ není dobré mít sterilní. Šneci jsou neuvěřitelní makáči, ale hlavně jsou v AQ užiteční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 14:56 Olaf Re: janesik1xjakep
boha jeho coze
pokud vim,tak sneky nemam...blba otazka..ale muzu je mit a nevedet o tom? nejaky micro druh? co zere ryby? jinak fakt nevim kam zmizely. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 14:00 Muž janesik1xjakep [63] Re: Olaf
A nemáš tam spíše sneky? Já mám takové malé obyčejné, normálně mi zrali rostliny, ale vím, že když mi umřel velký pancik, tak z něj zbyly jen kosti a vím že to ozrali pouze ti sneci a trvalo jim to cca 5-6 hodin.
Naštěstí mi už tak rok nic nezemrelo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 13:40 Olaf Re: Turbínka
..to je hrozny, ale uplne cele ty rybky mohly ostatni snist? ze nezbyla ani ploutvicka?ach jo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 13:03 Žena Turbínka [2558] Re: Olaf
Jistě že je to možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 12:28 Olaf
ahoj lidi, dneska jsem zjistila, ze mi chybi 2 razborky a 3 jsem nasla mrtvou. vypadala upe normalne, jen bylo po ni. myslite, ze je mozny ze ty zbyle 2 taky umrely a zbytek ryb je sezral?koukala jsem vsude. nikde nic. byly min vybarveny, mozna byly slabsi jedinci. :-O
dekuju za odpoved.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 21:12 RAP Re: martas
martas napsal: no ptal jsem paní v krámu a prej nevadí zajvonátka .........
Hmm, jedna paní povídala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 21:07 R Muž romant [27981] Re: martas
V 90 litrech závojnatka s beťákem nená co dělat, to má paní mezery ve vzdělání. Měň v tom akváriu hodně často a hodně vody a to min. 2x týdně alespoň 1/3 objemu.
Edit: Ten ancák je mírumilovná rybička, ale když mu na dno padne mrtvola, tak jí prostě zpucuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 21:05 Muž paradoKs [198]
Tak tohle číst, je to jak dikobraz smich
Co tu je napsáno, to fakt myslíte vážně? smich smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 21:00 martas Re: romant
no ptal jsem paní v krámu a prej nevadí zajvonátka, na krunyřovce mám podezření, ale všude píšou, že je to míromulovná rybička :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2016 19:27 R Muž romant [27981] Re: martas
No to je slušná prasečina, ta tvoje osádka. hmm Kde by byla, je zpucovaná, třeba tím krunýřovcem, tedy to si dovolím předpokládat, že jde o ancáka, ono ta závojnatka se mohla taky přičinit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 19:23 martas – ztrací se rybicka
prosím o radu během posledního měsíce, jsem si koupil bojovnici pestrou je pravda ze zverimexu. Dal jsem ho do akvárka, 90 L kde mám další rybičky jako zajvonatka čínská, tetra královská, neonky, krunyřovec. V akvárku jsou rostliny, jeskynky, úschovy. Během měsíce se rybička bojovnice úplně vypařila, nikde zapadla není, a akvárku taky není...nevíte co s tím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 11:25 Mejla82 Re: patamatix
Kolega ma urcite pravdu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 10:01 Muž patamatix [408] Re: Hany
Kolega bude mít asi pravdu,chce to prezentaci.Potřebujeme vědět velikost akva,jaký tam máš filtr,rostliny a jací obyvatelé tam jsou. V autoservisu musíš taky ukázat auto aby zjistily závadu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2016 23:21 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Hany
Obnov si prezentaci toho akva. Příčina bube nejspíš v nevhodných podmínkách pro obyvatele v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 18:24 Žena Hany [22] - Labyrintky – Agresivní bojovnice
Ahoj,

asi dva týdny zpátky jsem si do akvária přikoupila na burze párek bojovnic. Vše bylo v pohodě a asi po týdnu začaly mizet původní rybky. Už to mi přišlo divné a tři dny na to začal být sameček od bojovnice strašně divný,měl potrhané ploutve a byl pořád při dnu. Po asi hodinovém pozorování jsem zjistila, že za to všechno může samička bojovnice. Vyloženě hryzala do samečka a pořád ho proháněla po akváriu. Tak jsem jí rychle přendala do straršího desetilitrového akvária, ale sameček už to bohužel nerozdýchal :( Jediný přeživžší jsou dva ráčci a čtyři otíci, těhlech 6 je naprosto v pohodě+ ta samička. Ale nyní nevím, jak mám postupovat dál. Samičku nikomu nehodlám dávat-nechci aby někomu udělala to samé-, v malém akváriu jí nemůžu nechat dlouho-není zde topení,rostlinky atd., do velkého se jí bojím vrátit kvůli ráčkům a otíkům a spláchnout jí opravdu nehodlám. Neporadíte mi tedy prosím někdo, jak se zachovat? :( Děkuji moc :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 09:22 Muž patamatix [408] Re: rybaherb
Tak pokuť se nemohli dostat do filtru,tak jediné vysvětlení je úhyn a úklidová četa krevetek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 21:46 Muž rybaherb [0] – už jsem taky v klubu
v mém mini už mám z 5 razborek jen 1. Kde jsou ty 4 fakt nevím. Filtr zabezpečen proti nasání, na akva krycí plexi, kde je minivolný prostor kolem skleněného kolínka (2-3mm), jinak jsem si ho dělal přesně s výřezy na filtr a světlo. tak kde jsou? dne mám skoro čisté, jen pár rostlinek, ale vidím 100% dna...kolem akvária žádne mrtvolky, domácí zvíře nemám. Podezřívám krevety, ale dnes okolo 15h jsem krmil, a byly tam jistě 3 razborky, teď už je jen 1 :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2015 22:32 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Pavlou3ek17
Jestli tam takhle ležela již déle a akvárko není z největších, neuškodí také vyměnit část vody za čerstvou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 17:45 R Muž romant [27981] Re: Pavlou3ek17
To jsou bakterie, je to jako taková uklízecí četa, která se stará o čistotu akvária a tu rybu již začala rozkládat. Doporučuji odstranit z nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 17:42 Pavlou3ek17
Fotka k příspěvku Zdravím všechny,chtěl bych se zeptat ted' jsem nalezl rybku "Mečovka mexická Cometa" na dně nádrže mého akvária v takovém obalu..Včera ještě žila ale dnes najednou jsem jí objevil takhle myslím si, že byla i v březí.Je zakrytá jakoby nějakou blánou.Poprosil bych o pomoc přikládám fotografii Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 16:58 Muž Maaara [95] Re: romant
Snažil jsem se ho v rámci možností prohlédnout jak to šlo, zarostlé je sice hutně (už víc jak na fotkách v proflu), ale zas tak velké není. Navíc jsou rasborky celkem plaché, takže se všechny vždycky nahrnou do hejna (teda ty živý :-)). Jediné co mě napadá je to, že jak zmizela samička o víkendu, tak zbyli 4 samci a jedna samice a od té doby byli dost agresivní a pořád ji naháněli a mezi s sebou se pořád "natřásali". Tak jestli jí neumořili ...

Krevetky umí celkem rychle likvidovat, ale většinou u toho dost mlaskaj :-) a jsou na dně zbytky po hostině, ale tady kde nic tu nic ...

No nic, uvidím, buď se objeví, nebo měli krevety rasborkový salát k večeři :-). I tak Romane díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 16:43 Muž kofejn [963] Re: Maaara
Krevetky jsou výkonní čističi ;-). Nevěřil jsem, za jakou chvilku zlikvidovaly chcíplou krevetu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 16:43 R Muž romant [27981] Re: Maaara
Nelze vyloučit variantu, že je někde v akváriu a jenom jí prostě nevidíš ať už mrtvou, či živou, někde zalezlou, zapasovanou, ale na to by bylo asi nutno rozhodit celý akvo, což bych nedělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 16:39 Muž Maaara [95] Re: romant
Mezery kolem skla jsou, uprostřed skla je i otvor na prst, aby se dalo sundat, takže prostor na útěk určitě je (už jsem jednou našel na krycím skle jednou sušenou krevetku). Jenomže žádné domácí zvíře nemáme a v okolí akvária prostě sušená mumie není ... Čas mezi tím, kdy tam ještě zaručeně byla a než jsem přišel na to, že není je tak 5 hodin. Těch šneků je tam tak 5, krevetek asi 30 různé velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 16:35 R Muž romant [27981] Re: Maaara
Dovedou se postarat velmi rychle, ale netvrdím, že je tomu tak, jenom uvádím jednu z možností. Na to, aby se dalo mluvit o zakrytém akváriu, nesmí tam být ni mini mezírka, ryby se dokáží dostat ven až neskutečně malým otvorem, ale měla by být k nalézení, pokud třeba nemáte kočku.
Edit: Filtrace, ryba vcucnutá a nebo zapasovaná někde za filtrem u skla, za houbou atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 16:29 Muž Maaara [95] Re: romant
Jsou tam levatky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 16:25 R Muž romant [27981] Re: Maaara
Jsou tam šneci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 16:19 Muž Maaara [95] – Mizí mi rybky
Ahoj všem, záhadně mi z akvárka mizí rasborky galaxy ... O víkendu jedna, dneska druhá, obě samice. Na akvárku je krycí sklo, společně s nimi jsou tam red cherry a japonicy - i kdyby uhynula, podle mě jí tak rychle nezlikvidují (ta co zmizela dneska tak ráno tam ještě byla, odpoledne nikde). Kolem akvárka jsem jí nikde neobjevil, tak je mi záhadou, kde je ... Nemáte nějaký nápad? Voda ok, zelenina ok, zvěř ok, jenom mi někdo krade ryby :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 21:11 R Muž romant [27981] Re: rasticek
Tak už se to pomalu vyjasňuje. To čištění filtru dočista, dočista je chybné, čistit filtr tak brzy po instalaci je chybné a zvýšená teplota ten stav jenom podporuje. Máš nedostatečnou nitrifikaci a tou vyšší teplotou ještě snižuješ obsah kyslíku ve vodě, takže měnit vodu a to klidně obden 1/3 objemu, skoro nekrmit, snížit teplotu na 24 st. Filtr čistit v akva vodě a to v intervalu ne kratším jednoho měsíce a to ne stylem do mrtě.
Edit: Teď by se mohlo zdát, ze ten interval byl dodržen, ale při osazení nového molitanu je dobré tento nechat zaběhnout déle než jeden měsíc, činím tak klidně i půl roku, ale je to dovislé od znečišťovatelů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 21:06 rasticek
Urtman napsal: Jak dlouho je tam ten filtr, příjde mě, že svítí novotou?
Romane vzal si mi to z úst při pohledu na fotku... Ten molitan je tam tak dva dny (no, déle jak týden určitě ne)... ;-)

Kúpil som ho na poslednej akvatere v trenčíne, odvtedy tam je. Predtým tam bol starší molitan ten mal asi tri roky.

Koště napsal: Jak ten filtr sprchuješ? Normálně vodou z kohoutku?
Normálne vodou z kohútika, zo sprchy, a vymačkám ho komplet až do čista dokial nieje takej farby ako keď bol nový.

cezarmilan napsal: Filtruj nonstop a tú penu zo začiatku len vymačkaj vo vode vypustenej z akvária. Rastlinky vyber z košíčkov a zasaď do substrátu. Kým nezistíš kde problém je, nedokupuj žiadné rybky
Filter je zapnutý 24 hodín denne. Rastliny sadím ako píšeš.

Tak ma napadá, nemôže to mať niečo spoločné s tým, že som z 24 zdvihol teplotu na 30?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 20:29 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: rasticek
Filtruj nonstop a tú penu zo začiatku len vymačkaj vo vode vypustenej z akvária. Rastlinky vyber z košíčkov a zasaď do substrátu. Kým nezistíš kde problém je, nedokupuj žiadné rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 19:53 Koště Re: rasticek
Jak ten filtr sprchuješ? Normálně vodou z kohoutku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 19:08 JoKa Re: romant
Jak dlouho je tam ten filtr, příjde mě, že svítí novotou?
Romane vzal si mi to z úst při pohledu na fotku... Ten molitan je tam tak dva dny (no, déle jak týden určitě ne)... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 18:24 R Muž romant [27981] Re: rasticek
Jak dlouho je tam ten filtr, příjde mě, že svítí novotou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 18:12 rasticek
Fotka k příspěvku TitanArmy napsal: Díval ses pod akvárium na podlahu?
akvárko je z 90% zakryté sklom, nad sklom je 10cm vysoký drevenný rámik po celom obvode akvárka a na ňom je drevotriesková doska takže keby niečo vyskočilo tak to ostane tam si myslím. A aj som sa bol pozriet, pod akvárkom neni nič.

Urtman napsal: Podle mě chcípaj, někde budou...
Nebo, nemáš doma kočku?? :)

Mám, ale na dvore :)

romant napsal: A neuklízí je ten rak?
Rak už je 10 dní na samotke.


cezarmilan napsal: Skús ešte opísať systém filtrácie, čistenie filtra, výmena vody. Ja som to nenašiel. Ak si z dediny, tak rovnako zisti, či tam nemáš vápenec
Vápenec by tam nemal byť ale máme dosť tvrdú vodu. Vodu vymieňam tak raz za mesiac, vytiahnem vodu, nechám tam asi tak do 15 cm výšky vodu, vysprchujem filter, dolejem vodu a fungujem ďalej
Filter- foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2014 20:57 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: rasticek
Skús ešte opísať systém filtrácie, čistenie filtra, výmena vody. Ja som to nenašiel. Ak si z dediny, tak rovnako zisti, či tam nemáš vápenec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2014 19:44 JoKa Re: romant
No jo, jsem si nevšiml... stydim
Tak to jsme doma... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2014 19:38 R Muž romant [27981] Re: rasticek
rasticek napsal:
Rastliny- v prezentácii je ich napísaných len zopár, v akvárku je ich viac, ale keďže mi tam brácho pred mesiacom pustil raka, ten to preoral a tak rastliny idú odznovu.
Já to zaznamenal zde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2014 19:37 JoKa Re: romant
On tam má raka? Žádného jsem si nevšiml... X-)
Já měl podezření na ty sekavce, že odklízí mrtvoly, ale ani v kombinaci a ancákama by za noc 5 neonek nevyčistili...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2014 18:36 R Muž romant [27981] Re: rasticek
A neuklízí je ten rak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2014 18:30 JoKa Re: rasticek
Podle mě chcípaj, někde budou...
Nebo, nemáš doma kočku?? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2014 18:24 Muž TitanArmy [4] Re: rasticek
Ty ryby přece někde musí být. Díval ses pod akvárium na podlahu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2014 18:15 rasticek Re: Urtman
Tak rastliny určite ešte dosadím, hovorím račisko mi pomohol
A čo s tým miznutím rýb? Dnes zase zmizli asi 4 neonky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2014 17:04 JoKa Re: rasticek
Acriflavin je primárně desinfekce. Dle mého názoru si krupici nevyléčil, pouze potlačil příznaky. Tím zvýšením teploty si urychlil vývoj zárodků krupice, což je dobře, ovšem jenom za předpokladu, že denně odkaluješ a tím ty zárodky pomalu odstraňuješ... Solí nic v tomto případě nezkazíš, zvyšuje tvorbu slizu na rybě a tím znesnadní přichycení na hostiteli... Tato metoda sice funguje, ale je zbytečně dlouhá a není stoprocentní...
Doporučil bych spíš kombinaci esha 2000 a esha exit. To zlikviduje dospělé krupičáky a i zárodky...
Po přeléčení důrazně doporučuji vyměnit dno, za nějaké inteligentní, hrubost 2-4mm. V tomto ti to tak akorát zahnívá... No a konečně radikálně bych zvýšil počet rostlin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2014 16:02 rasticek Re: Urtman
No ja som "chalan z dediny" - u nás to je jemný štrk.
Liečil som to volá sa to Acriflavin. Pani v akvaristike to vychválila aké je to na krupicu účinné, a já čo sa chémii rozumiem asi jak hus pivu som to kúpil (ale pomohlo to). Ale keďže mi acriflavin vybil slimákov a jednu vallisnérku tak teraz som zdvihol teplotu na 30 a nasypal som tam soli.
Rastliny- v prezentácii je ich napísaných len zopár, v akvárku je ich viac, ale keďže mi tam brácho pred mesiacom pustil raka, ten to preoral a tak rastliny idú odznovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2014 00:50 JoKa Re: rasticek
No podle prezentace vidím jenom nevhodné dno, je moc hrubé a nedá se hovořit o písku, nebo štěrku, už vůbec ne jemný, jak píšeš. A také vidím žalostně málo rostlin...
Ale k tak masovému úbytku by to asi nestačilo...
Tu první krupici si léčil čím a jak? A tu současnou??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 22:14 rasticek Re: Urtman
Pred nejakým časom = 5-6 mesiacov
Prezentáciu som spravil, ak treba niečo dodať, napíšte..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 22:07 JoKa Re: rasticek
Pred nejakým časom sa mi dostala do akvárka krupica (ani neviem ako, každú rybku čo donesiem mám dva týždne v karanténe). Zlikvidival som ju nejakým liečovom ani neviem čím už.
Protože to tak vypadá, podle toho jak píšeš... Před nějakým časem, nevím od koho (je to dávno), léčil jsem to léčivem (je to tisíc let, tak si nevzpomínám)...
Proto...

Když léčím léčivem, tak si sakra pomatuji co do akva sypu... Minimálně proto, abych věděl, jetli to fungovalo, jestli akvo nezatěžuji chemikáliema zcela zbytečně...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 11 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 11707x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14990?od=151