Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Z akvária se ztrácejí ryby

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Z akvária se ztrácejí ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 20:52 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: judas2406
Já jim dávám denně tabletky a nebo na plátky nakrájenou okurku (to se mi osvědčilo nejvíc)a na rostlinky mi nejdou.Určitě bych jim dávala ty tabletky na dno,to jim bude stačit.Krásně po tom rostou jako z vody,jen jsem si téměř jistá,že kdybych jim ty okurky dlouho nedávala,že mi pořádně "očistí" echinodorus X-) chtěla bych se zeptat,zda je něčím krmíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 20:52 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: vak
U mna je to naopak.Ked som im daval zeleninu tak mi zacali zrat rastliny,teraz som ich naucil na chipsy a tablety....rastlinky si vobec nevsimaju. :-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 20:50 judas2406 – Re: vak
dakujem za radu.skusim to vyskusať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.04.2009 20:38 Vak. – Re: judas2406
Lebo im chutia! :-D Možno by pomohlo prikrmovanie zeleninou,ja ňou kŕmim a ancistrusy rastliny nežerú ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 20:30 judas2406 – Re: glumča
nevedel by si mi poradiť prečo mi likviduju ancitrusy rastliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 20:26 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: Yirka
Přesně tak,jsou dost malí na to,aby se poznalo pohlaví.Vytírat se určitě ještě nebudou.Mám také ancistrusáka- cca 8 cm a je dost plachý,ve dne nevylézá vůbec- narozdíl od golďáků.Kontroluju ho až v noci,kdy vylézá ze skrýší pochutnat si na okurce.Když jim tam šoupneš po zhasnutí něco dobrého a chvíli počkáš,určitě se objeví ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 20:22 Muž Dixon [13] - Sumci
A mozno si ich ked si prerabal akvarium niecim rozpucila....napriklad koren aelbo kamenom,aj to sa mohlo stat. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 19:20 Muž Yirka [9126] – Re: Ipetr
Myslím, že v této velikosti ani nemůžeš vědět zda máš samce či samičky. Mladé tedy určitě nehlídají, ledaže by sami sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 11:59 Ivulik1 – Re: Ipetr
Zkus hodit na dno tabletu, oni prijdou ;-) Nebo okurku, meloun...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 11:54 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Ipetr
to jsou oprvadu maličcí ty budou někde v jeskyňce nebo v kořenu.Samec hlídá v dutině jikry ovívá je ploutvičkami, ale množí se větší rybičky aktivní bývají večer jak radil červík mrkni se večer do akvárka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 11:51 Žena červík [4] – Re: Ipetr
nejspíš to bude tak, že je schovanej někde za kořenem, zkus se podívat třeba na večer, jestli nevyjede. Ti moji to dělali, no a když budeš chtít mít opravdu jistotu, tak jedině prolézt akva a někde ho najdeš... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 11:47 Muž Ipetr [1]
Tak ty ancitrusy jsme měli od 27.3.09, z akvárka vyskočit nemohli, bo je na něm kryt a horní plastový lem. Kočku tedy máme ale že by uměla zvednout víko akvária o tom pochybuji.

Ten první zmizel asi týden po tom, co jsme provedli přestavbu a do akvárka přidali krom pozadí i kořen, který má v sobě dost záhybů a jeskyněk. Tak si říkám, jestli se neschovali někam tam, na zadní část moc vidět není. Někde jsem četl, že samečci pak hlídají mladé. Jinak velikostně jsou kolem 3 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 11:08 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Ipetr
Občas se to asi stane. V starém bytě se nám ztratil albínek...byl menší než Růženka (obyč. ancistrus)...najednou v akva nebyl, pak jsme ho hledali a nic. Nepíšeš, jak jsou tví hubáčci velcí. Včera jsem se na chatu dověděla, že se ancíci rozmnožují tak od roku. Když měl původní partner Růženky starost o jikry bylo to nepřehlédnutelné, ještě jsem ancíka neviděla se zahrabat. S těmi jikrami by byli spíš někde v jeskyňce nebo škvíře. Kostru bys asi nenašel - obvykle ty rybky spolubydlící zlikvidují (během prázdnin mi vždy něco beze stopy zmizne). Ale měli jsme jiný problém s prvním ancíkem před léty - vyskočil z akva a ulovil ho náš kocour :-( Podívej se jestli nevyjeli z akva - akvarista nám říkal, že se to občas stává - nutno zkontrolovat vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 09:20 Muž Ipetr [1] – Mizející Ancitrusy
Mám dotaz, za posledních 14 dnů mi v akvárku zmizeli postupně 2 Ancitrusy. Tak před 10 dny jeden a tak před třemi dny další. Říkám si, jestli nejsou schovaní někde pod kořenem a nehlídají potěr. Jejich mrtvolky ani kostry jsem totiž nikde nenašel.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2008 13:12 Žena Janica [5]
Nemohli ti zaplavat za pozadí. Pokud ho máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2008 10:21 Muž TomášB [12]
jo a je to set takže by nemohli vyskočit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2008 10:21 Muž TomášB [12]
mě se zase přes noc stratil dospělí velký beták a asi před několika měsíci čichavec v tátoví 125l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2008 08:55 Muž Yirka [9126] – Re: fanda
Jak byli velcí skaláry a neonky. Pokud skaláři větší a neonky menší, tak si mohli zpestřit jídelníček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2008 22:51 Muž Jasnovidec [-3] – Re: fanda
nemáš šneky? Vím, že mi šneci dokázali ohlodat během noci uhynulou rybu na kostřičku a ta se pak hůř hledá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2008 22:17 Muž ghostik [81] – Re: DoctorT
Zapomnel jsi jeste aby se podival do filtru ano :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2008 22:12 DoctorT
Normální to není coze
Jaké máš dno - zkus jej prohrabat, jukni pod listy no prostě probádej akva, bu´d někde MUSÍ být, nebo neumíš počítat ano
Akva zas není tak velké aby se v něm ztratilo tolik rybek. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2008 21:54 prisavnik
ze by sa vyparili?? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2008 21:42 Tereza
Máš akva přikryté? Neonky často vyskakují, mně vyskočily dvě mezerou cca 1 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2008 21:38 fanda – mizející ryby
Asi před 2 měsíci jsem založil nové 240l akva, po osázení rostlinami jsem postupně do akva vypustil : 34 neonek,10 razbor,5 skalár,4 mečovky,5 malých ancistrusů,5 malých panceřníčků,2tetry černopruhé a 1 ampulárii. Postupně uhynuly 3 skaláry a 4 razbory jsem pro jejich stav ( bílé ploutve ) vyhodil.Během posledního měsíce jsem v akva nenašel žádné uhynulé ryby a stav neonek je dnes 14 a razbory 2 - tzn. 20 neonek se postupně ztratilo vč. 4 razbor.Zmizeli beze stopy - je to normální ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 09:08 Žena Marianesca [3]
Hm..dekuju to vyzkousim...jak to akvarko mam v te skrini tak nemuzu zjistit jestli vyskocili protoze do mezery mezi akvarkem a skrini tak 1 cm na bocich i v zadu tak tam proste nevidim :-O ..jinak sem vcera moje zbyly dania prelovila do mensi nadrzky..jen 1 samicku a 1 samecka a pred hodinou se mi vytreli potlesk takze mam radost akorat su zvedava jestli z toho budou maly...jinak nevim jak davate rybicky trit ale videla sem v knizce ze byly dany v sitce ktera byla umistena zhruba v pulce vysky vody v akvarku a tak sem to zkusila se zaclonou a super...jikry pekne padaly na dno..omlouvam se ze sem se tak rozepsala ale mam z toho velkou radost ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 08:53 erdo
Dříve se mi několikrát stalo, že rybky vyskocily právě díky těm uříznutým rožkům krycího skla, stačí malá mezera.Rohy jsem zakryl kouskem plexiskla a bylo po problému ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 15:06 Muž Johan [4945] - Rostliny
Teď se mi na měsíc v akva ztratila bahenka, která má asi 5cm ulitu a hle, zase se našla :-D . Živá zvířátka se uměj dost dobře schovávat a mrtvá ještě lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 10:36 R Muž Mrakoplash [1776]
ancistrus si rad pochutna na mrtve rybe, stejne tak sneci. Lovit sem je teda nevidel :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 09:54 Žena Marianesca [3]
Teda to ste me dostali...mam 5 ancistrusu..3 malinky porizeny pred tydnem a 2 velky asi rok a pul stary...ale danio prece neni mala rybicka ze by je sezrali a ve filtru je mit nemuzu..mam na nem kryt s malinkatyma dirkama....je to pro me proste zahada coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 23:39 Muž keyrumek [2]
Tak to bych taky rad videl ano ... mam dojem, ze budu mit totiz asi taky ancitrusy zabijaky :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 22:55 waterboy
videl,klidne to i natocim (kdyz bude jeste co xD)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 20:33 Muž Yirka [9126] – Re: waterboy
Ještě řekni, že jsi to viděl na vlastní oči. Pak bych požádal o videu a asi bys uspěl i na You toobe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 17:17 waterboy
mam neblahou skusenost s krunyrovci,kdyz dou ryby spat tak na ne utoci a zerou rybky(doslova je zhlti) rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 16:38 Kadlosek
ten jsem dneska cistil a nic :) ...a ztratily se behel 2dnu...a ze by je tak rychle sezraly??? coze nevim nevim no....ale asi co jineho ze? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 16:33 japman
este je vhodne skontrolovat filter... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 16:32 Muž Yirka [9126] – Re: Marianesca
Je velice pravděpodobné, že uhynuly a zbylé osazenstvo si vystrojilo o pohřební hostinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 16:09 Kadlosek
tak to se mi stolo ted taky...stratilo se mi pavi ocko a mecovka...v 54L se stratily a nejou nikde mrtve ani zive a vyskocit taky nemohli protoze mam kryt...nevim kam zmizeli tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 16:04 Žena Marianesca [3] – Záhadné mizení dánií
Nevíte někdo čím by mohlo být že mi mizí dánia v akváriu?měla sem hejno o 6 kusech před 2 dny jich bylo už jen 5 a dneska ráno rozsvítím a jen 4..nikde žádná mrtvolka...sem z toho celkem vedle..vyskočit taky nemohli protože mám akvárko v nábytku a ještě přikrytý sklem,kde sou jen seřízly rožky..prostě ty 2 rybičky nikde nejsou..A myslim ze je nic nesezralo mam je v aqa s neonkama,zlatyma parmickama a parem pestrencu a s 5 ancistrusama..uz se mi to jednou stalo ze zmizeli tak sem je dokoupila a ted znovu sad prosim poradí mi někdo??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 13:31 Alofok – Re: Alofok
Ve filtru taky není....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 08:13 agent007 – Úlalá
Situace je zvláštní, nikoliv zoufalá. Zkus různé psychtroniky, vědmy, v poslední řadě vrtulník s termovizí. Pokud nic zkusím sehnat telefon na Davida Cooperfilda.Ne dělám si srandu. Možná pošla a ostatní si z ní udělali švédský stůl. Stává se to, nebo leží někde na štěrku a nevšimla sis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 21:17 Muž filipsi [1295]
Nojo, s tim se musi clovek smirit, nekdy se proste ztraceji beze stopy. Nekdy se po case nekde najde zapomenuty nejaky zbytecek, nekdy po case vysusena na koberci, i kdyz myslime, ze to proste neslo, a nekdy nic a zustane jen zahada zamceneho pokoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 21:03 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Alofok
nechci bejt krutej, ale mrtvé ryby se schovávají ještě lépe než živé. to, žes neviděla žádné známky nemoci neznamená, že nemocná nebyla. a ani nemusela být, prostě umřela, to se stává. :-O (a nebo trucuje někde schovaná..)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 20:49 Chaotic – Re: Alofok
A jaké další rybky máš v akvárku? Mě se takhle ztratilo postupně několik gupek. Ani kousek z nich nezůstal. Ancík a ampulárky se asi postaraly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 15:46 Andynka – Re: Alofok
takhle se mi ztratila neonka. Když jsem měnila filtr našla jsem jí rozcupovanou mezi zářezi ve filtrovací houbě ... Opravdu jsi koukala a počítala pořádně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 15:33 Alofok – Ztracená razbora klínoskvrnná
Dobrý den,asi před dvěma dny jsem zjistila,že mi chybí jedna razbora klínoskvrnná.Hledala jse ji všude,ale potom jsem si řekla,že je prostě někde schovaná a nechala jsem to být.Dnes jsem je spočítala a pořád je jich 5 místo šesti.Dívala jsem se všude a hledala jsem i kolem akva a nic.Nemocná nebyla.A v obchodě mi jich prodali opravdu šest.Nemáte s tím někdo zkušenost?????
Děkuju za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 11:53 rolandmynar – Re: Anicka
Klidně tam dej samiček i více. Když to AQ zakládáš, tak taky nemusí všechny přežít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 11:51 Anicka
A mame teda dokupovat dalsi samicku nebo ne? Mame ted jednoho samce a 2 samicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 11:47 rolandmynar – Re: Anička
Může se stát, že byla třeba slabší a sameček ji uhnal, anebo byla zrovna samečkův typ a on ji natolik chtěl, že z toho pošla. Gupčáci jsou hrozní "kanci". Kterou si vyhlídnou, tu musí mít!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 11:45 Anička
Ale napřed teda musela umřit, nebo se napadaji ještě i za živa? Ja myslela, že jsou to mirumilovne rybky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 11:43 rolandmynar – Re: Anička
Piskořky jsou "šneci" žijící ve dně. Mrtvou samičku si asi dali k svačině samec a zbylé samičky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [10] 11 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 11707x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14990?od=451