Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Z akvária se ztrácejí ryby

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Z akvária se ztrácejí ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 13:41 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Lejz
Mohla umřít. Jakmile je mrtvá, rybky si rády zpestří jídelníček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.12.2017 13:36 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Lejz
Možná vyskočil při výměně vody, mrkni se na zem za akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 10:18 Lejz Re: afc1886
Fotka k příspěvku Akvarko 130l,mame ho tri mesice od zalozeni,ryby v nem dva tydny. Zmizela jen tato jedina.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 10:14 Muž Kubaa [718] Re: Lejz
Ani ty tetry neloví. Buď se jedná o nějakou náhodnou záležitost nebo, pokud mizí ryby často, je problém někde jinde v akváriu. Ale o tvém akváriu nic nevíme, tak ti těžko poradíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 09:51 Lejz Re: Kubaa
Nezmizelo Pavi ocko,ale samecek Poecilia sphenops Gold molly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2017 22:07 Muž Kubaa [718] Re: Lejz
Není, tetry white fin neloví paví očka. Problém bude jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 20:51 Lejz – Zmizeni ryby
Dobry den,mam dotaz. Mame hejno Neonek cervenych, hejno Pavych ocek, hejno teter White fin a meli jsme prozatim tri Gold molly. Dve samicky a jednoho samecka. Samecek mel cca 4cm a dnes behem tri hodin,co jsem na ne naposled koukala,tak je fuc. Vubec v akvariu neni,nikde,i filtr jsme prohledli. Nevyskocil,jelikoz mame kryt. Je mozne,ze ho ty tetry White fin zabily a sezrali? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 21:57 Žena Archa [14] - Živorodky
otíci mi tiez moc dlho nevydrzali, oni potrebujú riasy a o mrtvolky sa postarajú slimáky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 21:51 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Nějak mi ubylo otíků. V tom porostu se to už špatně sleduje a jsou zalezlí, ale měl jsem tam před víc jak měsícem 16 otíků, jednu mrtvolku jsem později vylovil. Posedávali na větvi, na skle... Teď jsem jich viděl tak maximálně 5, sem tam nějakého zahlédnu. Je možné, že to časem pochcípalo a ryby se postaraly? Beze zbytku? Které to žerou? Skaláry nebo pancéřníčci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 18:59 Muž Driv3r [236] Re: Petr
Utekli větší ryby menší dírou koukni mejla82 discus tank. utekla mu arowana.dírou 2cm hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2017 18:58 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Petr
Ještě jedna připomínka. Skaláři s tetrazonami nejsou dobrá kombinace. Nevím, jak dlouho to máš, ale jeden z těch druhů bych dal pryč. Tetrazony jsou hravé a dřív či později si budou ze skalárů dělat trhací kalendář.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 18:43 R Muž afc1886 [14685] Re: Petr
Dej sem fotku celého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 18:42 Petr Re: Driv3r
Ven vylezt nemůže. Úkryt odkud by nemohl vylezt zadny nemám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 17:35 Muž Driv3r [236] Re: Petr
Hledals kolem akva?některé rybky občas spachaji sebevraždu ;-) nebo tam máš. Někde nějaký úkryt kam vleze ale už nevyleze. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 17:12 Petr Re: romant
Ahoj, děkuji za radu a reakci. Vím že krystalovou koulí asi nemáš, myslel jsem všeobecnou radu. Možná mám jen problém s osazenstvem AQ. Mám 180 l velké, a v něm : 3 čichvace, 2 skaláry, 10 Barbus tetrazona, 5 danio, 2 neonky, 2 panceřnicky. Jak tam dám ancistruse, za cca. měsíc zmyzi. A to jsem naposled koupil docela velkého 5-6 cm....Tak nevím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 15:06 R Muž romant [27987] Re: Petr
Kdo to ví, odpoví, kdo bude mít k dispozici přišťálovou kouli nebude mít s tvým dotazem asi žádný problém a nám ostatním by docela pomohlo o tom akváriu se něco dalšího dozvědět, tedy jako vhodná forma se mě zdá aby jsi se zde zaregistroval, zřídil prezenatci předmětný nádrže, aby bylo tzv. z čeho vařit a jistě se tvým případem bude někdo symsluplně zabývat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 15:02 Petr
Dobrý den, prosím o řadu. Když dám do AQ ancistruse tak měsíc funguje, čistí a má se k světu.....Pak najednou zmizí a už ho nenajdu, ani uhynulého....Toto už se mi stalo 4 x.cim to může být? Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 10:18 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Petan26
Jj taký mojitan. Pritlačil som ho skalou, zatiaľ tam nik ďalší nevliezol.
Ale do toho kúta sa chodia schovávať dosť často, takže mám v pláne spraviť bezpečné riešenie s tými prísavkami. Strašne blbo sa kontroluje, či niekto nevliezol dozadu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 21:51 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: Magic
NEmáš náhodou ten molitan ve tvaru kvadru s tím, ze kdyz Ho správně otocis bude plocha u skla dosedat na sklo bez mezery? Pak se ti tam nemůže nic dostat, aspoň já to tak mám.Schválně ho zkus otočit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 20:26 Muž Magic [879] - RostlinyRe: romant
Nemal som pocit, žeby som bol dnes odsával kusy plutví. Budem si všímať.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 20:12 R Muž romant [27987] Re: Magic
Pokud se zastavilo to ubejvání ploutví, tak ano. Budou-li ploutve i nadále uvývat, odpadávat, bude spíš směřovat ke druhýmu břehu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 20:08 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Magic
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Takto ten nešťastník vyzerá; je v karanténnej nádržke v náleve z eSHa 2000 (a na rozdiel od akvárka v nulovom NO2).
Čo vaše skúsenosti, vylíže sa z toho?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 18:36 JoKa Re: Magic
To řešil už asi každý... Mně se takhle "zafiltroval" terčovec i chovný samec kakadu Orange...
Já to přimáčkl víc ke sklu, jak píše Roman...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2017 18:21 R Muž romant [27987] Re: Magic
Jsou dvě možnosti. Buď to mít hodně na fest, tedy klidně tu kostku přitlačit nějakým šutrem ke sklu a nebo naopak to od toho skla odtáhnout, aby tam ty ryby mohly proplout, to řeším tak, že doprostřed té kostky, na sklo nalepím nějakou přísavku a tím docílím toho efektu volnýho průplavu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 18:17 Muž Magic [879] - Rostliny – Prečo tam furt lezú?
Fotka k příspěvku Včera som spoza tej peny vyťahoval štyri ryby, jedna to neprežila, druhá je poriadne dotrhaná. Dnes tam bola ďalšia (fotka). Čo s tým, už ste niekto niečo podobné riešil?

A to už nehovorím, že tam hore, ako je tá neritina, sa furt voľakto chodí schovávať pred dominantnou drobnoústkou, čo všetkých po akváriu preháňa. Včítane neoniek. Chcelo by to dávkovať diazepam. ;-)
A jedna neonka mi stále do počtu chýba, som zvedavý, kde ju nájdem. A či vôbec. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 22:29 JoKa Re: JirkaŠčobák
Proto píšu nedoporučil... ;-) Ciste pro demonstraci nevhodnosti počtu, ani složení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 22:25 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Urtman, SUBI5578
Pro doplnění, co píše Urtman o 200l: 250l mám dva druhy živorodek, jeden druh krevetek a nejmenší akvarijní raky C. diminutus. Množí se oboje živorodky, první krevetku jsem nedávno viděl s vajíčky. Minimum úhynů. Je to bez krycího skla, přitom k emigracím nedochází.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 22:13 JoKa Re: SUBI5578
Jak píše Jirka. Tvé složení a množství ryb bych nedoporučil do 200l... Tohle hraničí s týráním zvířat!
To je odpověď na tvůj dotaz...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.11.2016 21:57 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: SUBI5578
"Říkaly něco vo Rakousku ..." :)
Seriózně. Moc ryb a moc druhů. Moc na 54l a moc na tak málo rostlin. Nevím, jestli vyskakují, chcípají, likvidují se, ale nedivím se. Tohle je akvárko pro 2-3 druhy ryb, máš jich v praxi 8-9. Já dávám do 60l jeden druh ryb a krevetky a mám to zarostlé rostlinami výrazně víc, než ty.
Nech osudu. Přidej aspoň deset rostlin (druhy, co už máš - anubias, kryptokoryny - mimochodem, nedostatek rostlin ti dělá tu černou řasu). Nech, ať vychcípe, co vychcípe a nekupuj žádné další ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 21:41 SUBI5578 – Kam se poděli
Fotka k příspěvku Obracím se na Vás protože už fakt nevím kam se poděly :( Mám v akvariu neonky (8), Black moly(4) a silver moly(2)-ty jsem teď dokoupil, parmička shuberti(5), parmičku černopruhou(2), ancistrusy (2).
A měl jsem tam 3 panceřníky, 4 parmičky red a 3 žluté a 2 silver molly - bohužel ty se mi ztrácení jak na běžícím pásu a nemohu přijít na to čím to je. Dnes jsem našel (poprvé) na dně zbytek kostry nějaké ryby.
Všechny hodnoty (měřeno proužkovým testerem) jsou v normě, jen před poslední výměnou jsem měl NO3 na hodnotě přes 50, teď je kolem 25.
Můžete mi dat tip čím to může být, případně které ryby mi to v akváriu mohou likvidovat?
Děkuji za rady.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 22:30 Martin K Re: NHKG
Díky za radu, ale těch 15 neonek zmizelo před tím zásahem do filtru. Právě proto jsem ho pral, jelikož jsem si myslel, že tam něco zůstalo po té léčbě z toho přípravku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 22:25 Martin K Re: romant
Kupval jsem na tu krupici nějaký přípravek na léčbu krupice, ale ten moc nezabíral, tak jsem vyčetl tu sůl a zýšení teploty na 28°C. Po tomto krupice zmizela, ale začali mizet i ryby, proto jsem již dvakrát odčerpal třetinau akva a dopustil odstátou vodou aby se voda naředila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 22:25 R Muž afc1886 [14685] Re: Martin K
To je určitě špatně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2016 22:24 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Martin K
Ano, tím jsi zabil všechny bakterie ve filtru a filtr se zajíždí znovu. Takže voda v akváriu bude mít dost škodlivých látek => úmrtí citlivějších ryb.
Zkus si o akvaristice více nastudovat a začni více měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 22:23 Martin K Re: Turbínka
Filtr jsem pořádně propral pod tekoucí vodou ve vaně, pořádně jsem ho vyždímal a nechal stát. cca po dvou hodinách jsem ho znovu nainstaloval. Je to špatně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.03.2016 23:51 Muž erik [10] Re: Martin k
Mne se sůl neosvedčila, pomohla mi esha 2000 a esha EXIT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 21:40 R Muž romant [27987] Re: Martin k
Jenom solí? Ty by mohla být příčina, tedy ta krupička, která je zabíjí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 21:39 Žena Turbínka [2558] Re: Martin k
Filtr vyčištěný. Můžeš popsat jak si to dělal? Třeba je tady onen zakopaný pes...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 21:38 Martin k Re: Mrakoplash
Zřejmě došlo k uhynu a zbyla osádka to se sumecky zbastila. Každopádně je to divné aby zmizelo 15 neonek. Nicméně dnes další uhyn dvou ryb.takže zřejmě nějaký problém s vodou. Filtr je vyčištěny vzduchovani jede tak nevím.jediné co mě napadá tak jsem nedávno léčil krupici solí, ale od te doby už bylo vše ok a měnil jsem i třetinu vody.vyměnim znovu a uvidim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 11:32 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Martin K
přísavní sumci, jako rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny ?

Ty ryby neloví, ale mrtvolky zbaští. Nicméně pokud jsou dva, tak 15 neonek si myslím nesežerou :-)

Prohlédnout filtraci a pořádně celé akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 22:27 Martin K Re: NHKG
Díky za příspěvěk, ale z akva určitě nevyskákali. Nemají kudy, je na něm plastový kryt se světlem a prostupy pro hadičky a kabely jsou ještě utěsněné molitanem kvůli šnekům. Neví zda jsme je v pátek nemohli překrmit, že by z toho pochcípali a zbytek osádky by je sežral, ale také nožství ryb se mi prostě nezdá.Ostatní ryby jsou OK, jen sežrali nějaká malá paví oka, ale to se stává. Ale těch 15 neonek bylo v rozmezí 2-2,5cm a není tam ani jedna. Jak se ti přísavní sumci jmenují nevím, hledám teď v atlasu, ale už jsem slyšel o tom, že večer můžou velcí jedinci lovit i ryby. Prostě záhada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 22:07 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Martin k
Vyskákat můžou i z přikrytého akvária nějakou škvírou. Pořádně si prohlídni okolí akvária a i akvárium, zda někde nenajdeš zbytky mrtvolek.
O jaký druh přísavných sumců se jedná? Většina jich ryby neloví, ale mrtvolky požírají. A někde jsem četl, že některé druhy umí lovit malé ryby, ale moc se mi tomu nechce věřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 21:57 Martin k
Dnes jsem se vrátil z víkendu a v akváriu chybi 15 neonek. Nejsou ani schovaný ani mrtvý, prostě zmizeli. Akva je zakryte, tak že vyskočit nemohli, nemohli je slovit celkem dva velcí prisavni sumci? Nic jiného me nenapada, osádka jsou pavi očka, mecovky,neonky a pancericci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 08:11 R Muž romant [27987] Re: alf
Ryba uhyne, ampule jí zpucuje, to beru, ale zbytek je už Andersen. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2016 02:35 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: alf
Ampulárka ti pancéřníčka neuloví.
Jo, a otoč si ve svém nastavení profilu řazení příspěvků - od nejnovějších. Ten příspěvek, co na něj reaguješ, je z roku 2010...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 01:12 alf Re: Zénais
Ahoj,mě se zratil taky pandík mam jen dva šneci měchýrovky a četl jsem že ho sneci dokažou chytit a taky jedna razborka.Tak to musím hlídat - do filtru se nemohli dostat..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 20:07 Olaf Re: Mislow
ony byly ty ztraceny malo wybarveny a dost malinky. mozna nedaly aklimatizaci no.
Pancíci jsou zatim ok. Vypadaj v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 19:55 Muž Mislow [304] Re: Olaf
Ahoj, akvarko je pomerne cerstve, vypada to spis na uhyn a pancernicci si pochutnali ... mimochodem to neni nejvhodnejsi rybka do toho objemu. :-)
PS: ... a razborky se taky dokazou vyborne schovat, zvlast kdyz je akvarko dobre zarostle ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 19:45 Olaf Re: romant
:-D palec
... :-O jen aby to ,,nevideni" nepokracovalo. radsi se nesmeju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 18:30 R Muž romant [27987] Re: Olaf
V akváriích to prostě už tak někdy chodí, že se člověk diví tomu co vidí, nebo spíš ve tvém případě, co nevidí. ;-) :) ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 11 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 11707x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14990?od=101