Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Z akvária se ztrácejí ryby

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Z akvária se ztrácejí ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 21:43 rasticek Re: Urtman
Prečo 20 rokov?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 21:20 R Muž romant [27987] Re: rasticek
Napsal jsi toho docela hodně, ale moc jsme se toho nedozvěděli. Dotahni tu prezentaci(z pozice funkce vidím rozpracovanou) a podle toho co píšeš bude nutné akvo přeléčit léčivem, který na tu krupici zabere, jako třeba eSHa exit v kombinaci s eSHa 2000 a nebo Costapur a to podle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 21:17 JoKa Re: rasticek
Hovoříš, jako bys akvaristiku dělal 20 let, když si nevzpomenš, čím si kdysi léčil krupici...

Nemáš fotku akva? Nebo lépe, nemůžeš zřídit prezentaci toho akviška?? Jinak budem muset věštit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 21:12 rasticek – Som v koncoch
Ahojte, mám problém a som v koncoch. Pred nejakým časom sa mi dostala do akvárka krupica (ani neviem ako, každú rybku čo donesiem mám dva týždne v karanténe). Zlikvidival som ju nejakým liečovom ani neviem čím už. Všetko bolo ok a asi pred týždňom mi zmizli traja pancierničci panda. Potom ďalší dvaja. Potom 4 ancistrusi. A včera večer som mal asi 8 alebo 10 tetier žhavých, dnes o pol siedmej pozerám a neni ani jedna, ani zdechlinky som nenašiel. A zmizla aj jedna Colisa lalia ale tú som našiel zdechnutú. Krupica sa objavila znovu asi pred tromi dňami, (nič som nedoniesol) ale keďže mi liečivo vybilo slimákov a aj jednu vallisnérku tak som zdvihol teplotu na 30 a pridal som sol. Povedzte mi prosím vás čo mám robiť? Prečo mi miznú ryby?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2014 22:25 Žena 77Dasa [1] - společenské akváriumRe: dagmar
Neprijde Ti rok jako docela dlouha doba??? Do te doby ryby jeste porostou.Ovsem jen ty,ktere preziji... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2014 21:34 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: dagmar
Tak odpoveď už poznáš. Urob s tým niečo hneď, nie do času. Každý deň je pre tie rybky boj o život, čo už si sama svedkom. Daj to do
poriadku hneď, vyhneš sa ďaľším a ďaľším sklamaniam sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2014 07:55 dagmar Re: Urtman
Jj ale je to jen docasu,nez se opravi podkrovi,tam bude vetsi nadrz,ale potrva to jeste cca rok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2014 23:29 JoKa Re: dagmar
nebo je sezerou antenovci Nebo tak...


Ty konga jsou majestátní ryby a z teter asi největší plavci, jaké jsem doma měl... Kolik má ta 200l na délku? Do méně než 80 cm bych je NIKDY nedoporučil, minimálně 100cm a i tak, je to pro ně totální hrana... Ty císařky jsou v tomto ohledu hodně podobné a chovat dva podobné druhy v nádrži, pro obě ryby limitující, mi přijde stejné, jako "jezdit ve Ferrari do tesca pro rohlíky"...
Ti L-sumci, do tvé nádrže jeden, max dva a to už jen s ohledem na litráž, nemluvím o vzájemné nevraživosti...
O těch peřovcích a anténovcích už jsem se zmiňoval... Už mi tam chybí jen motýlkovec...
Dle mého názoru, všechno špatně...!

Edit:
Teď ještě koukám na tvůj předchozí dotaz, před 5 měsíci, kdy si zakládala 54l. Bydlíš v 1+1. Hádám, že tato dvoustovka je tvé největší akvo, máš už jen tu 54ku, takže asi nemáš moc možností, kam ty ryby rozházet, až dorostou...
No jo, to je tak, když se založí akvo malé, všechno tak nějak funguje, založíme větší, 200l, to už je objem... Ale ono to dvoukilo není bezedné a těch ryb, co se mi líbí je tolik, však oni se vejdou...
Uhodil jsem hřebíček na hlavičku??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2014 23:04 dagmar Re: Urtman
Perovci maji 1,5 cm nez vyrostou to jeste potrva nebo je sezerou antenovci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2014 22:49 JoKa Re: dagmar
před měsícem jsem založila další akva o objemu 200l,vzala jsem do azylu parmičku červenoploutvou a 2ks anténovců barevných a dokoupila jim třetího kámoše.Na včerejší burze jsem dokoupila tetry císařské posledních 13ks a tetry konžské 6 ks,dále l401,l201, a 2ks l213,a k nim 2ks péřovců kukaččích
Tohle všechno bydlí v té dvoustovce?? Nedivím se, že nežerou, schovávají se navzájem sami před sebou... ;-) Nejdřív se vymydlí péřovci mezi sebou a co zbyde posvačí anténovec až vyroste... Pesimistický scénář samozřejmě, chtěl jsem demonstrovat nevhodnost složení poměrně malé (s ohledem na osadníky) nádrže...
Máš z toho poměrně hustou polévku, jen přitopit... ;-) X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2014 22:22 dagmar Re: cezarmilan
Vodu mnenim kazdu tyden 50 litru,beru to jako samozrejmost,ktera se nemusi psat =)rostliny jsou ale neni jich zatim mnoho nejaka ta valisnerie a bahnatka,filtr cisten jednou mesicne,do budoucna budu mnenit keramiku ve filtru tak co 2 az 3 mesice,jinak biomolitan vzdy opran ve vycepovane vode,odkaleni kazdy tyden,krmim kazdy den mensim mnozstvim,zadna potrava nezustava,a mrtvou rybku jsem hned vylovila,tak to budou mit na triku zrejmne antenovci,jen mne zajima jak je naucit na mtazenou potravu at mi zustane neco v tom akvarku =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2014 21:54 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: dagmar
Nerozumieš mi ;-) Skús opísať ako sa venuješ hygiene. Meníš vodu? Koľko? Filter čistíš? Ako často a ako? Verím, že ide nonstop :-)
Rastlinstvo? Teplota a pH nie je až tak dôležité ako množstvo NO3, NO2. Množstvo rýb, prekrmovanie, hnitie časti rastlín, neskonzumovanej potravy úhyn a rozklad telíčiek rýb...to všetko môže spôsobiť priotrávenie. No nechcem dramatizovať, len chcem naznačiť, že toto vie správanie rýb značne zmeniť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2014 21:44 dagmar Re: cezarmilan
v akva je vše v pořádku,filtr je fluval350,teplota v rozmezí 22-24,ph v pořádku,nemyslím si že je akva přerybněné,všechno jsou to ještě mimina krom těch anténovců,vypadá to že tam nic není =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2014 21:36 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: dagmar
Skôr sa sústreď na samotné akvárium. Myslím, že nebudem sám kto ti povie, že už si to prerybnila.
Skús sa zamerať na hygienu, na množstvo dusikatých látok vo vode a iného znečistenia. Nepíšeš nič o filtrácií a vlastne nič o akváriu. Zvýšené hodnoty nežiadúcich látok vo vode mení i správanie rýb a to i správanie voči sebe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2014 14:40 dagmar – anténovec barevný
Zdravím akvaristé moji jdu pro chytrou radu,asi před měsícem jsem založila další akva o objemu 200l,vzala jsem do azylu parmičku červenoploutvou a 2ks anténovců barevných a dokoupila jim třetího kámoše u původního majitele jim bylo těsno a požírali neonky =)).jenže u mne jaksik přestali přijímat potravu nechtějí ani žížaly ani patentky ani rybí kousky a ani tablety.Na včerejší burze jsem dokoupila tetry císařské posledních 13ks a tetry konžské 6 ks,dále l401,l201, a 2ks l213,a k nim 2ks péřovců kukaččích,jinak jsem zpozorovala že jejdna tetra kongo mněla zřejmně krevní sraženinu tak šla rovnou potrubím....dnes koukám a druhá kongo vypadá pokousaně,mám podezření na anténovce,ale nechce se mi zdát že si troufnou na rybku cca 5 cm velikou oni sami mají okolo 9cm,nic méně jestli to byli oni tak bych potřebovala radu jak je přivést k mražené potravě aby mi nechali ostatní rybky na pokoji,děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 06:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: jamajcan
Při nižší teplotě dobře žerou a samice se zaplňují lépe než při vyšší, a proto i do tření dané ryby mají větší "výtěžnost", ale to je moje zkušenost, která nemusí platit vždy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 17:11 jamajcan Re: LiborSprysl
Nebudu se přít,ale chovám ji docela dlouho a snažil jsem se za tu dobu,sehnat,co nejvíce dostupných informací.A dobral jsem se právě k téhle teplotě.Dokonce i Rudolf/J.Hofmann/,uvádí ve své knize Tetry, jako ideální pro chov,právě rozmezí teplot 22-23°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 16:09 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
To je docela možné, ale já se v paneláku s teplotou níž prostě neprokopal. Přes to mi vydržely hodně dlouho a v pohodě jsem je množil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 13:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: jamajcan
jamajcan napsal: Tak jak píšeš.Pro N.obecnou/Paracheirodon innesi/,je ta teplota 22-23°C ideální.
Obávám se, že ještě ideálnější je pro tuto rybku interval 19-21 stupňů, 18 pro běžný chov bez množení, zcela v pohodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 11:12 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: LuK
Jestli myslíš pancéřníčky, tak ti určitě neonky neulovili. Neonky z nějakého důvodu chcíply, pak si na nich pancéřníčci pochutnali.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 07:52 jamajcan Re: Pepan
Tak jak píšeš.Pro N.obecnou/Paracheirodon innesi/,je ta teplota 22-23°C ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 07:46 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Vendy
I když byla voda z jiného vodovodního řádu, mohla být stejné tvrdosti a konkrétně neonky to moc rády nemají. Kromě toho se mi zdá trochu moc vysoká teplota. Neonky jsem dříve choval celkem úspěšně a bylo to ve vodě o telotě 22-23stC.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 07:40 Vendy
Kromě nitěněk dostávají i Spirulinu a vločkové krmivo... K vodě - zkoušela jsem při výměně vody dovézt vodu odjinud. Půjčila jsem od bràchy barely a dovezla vodu z jiného vodovodního řádu. Ale na úbytek neonek to nemělo vliv. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 06:54 Muž Yirka [9126] Re: Vendy
Zvaž změnu krmiva. Nitěnky nemusí být to pravé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 06:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: Vendy
Vendy napsal: Co by jim tak mohlo vadit? Máme tu teda obecně docela tvrdou vodu, tak jestli to jim nevadí... Po čem bych měla pátrat? Chtěli jsme dokoupit ještě nějaké rybky...
Po čem? Hledat v nárocích ryb na životní podmínky...tvrdá voda pro neonky není... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 00:04 Vendy
Díky za rychlou odpověď!!! :-) Co by jim tak mohlo vadit? Teplota okolo 26C, rostliny prospívají, ostatní ryby taky vypadají v pohodě. Máme tu teda obecně docela tvrdou vodu, tak jestli to jim nevadí... Po čem bych měla pátrat? Chtěli jsme dokoupit ještě nějaké rybky, ale zatím to asi odložíme, než najdeme příčinu. Jsem začátečník, akvárko jsem dostala od bráchy, tak se učím za pochodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 22:04 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Vendy
No né, že by tu neonku ulovil, ale muže ji zlikvidovat uhynulou. Na a šneci si jí daj s chutí, ale praděpodobně umíraj z nějakého důvodu. Něco v tvém akva neonkám nesedí. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 21:53 Vendy
Byla jsem dlouho mimo net, tak se omlouvám, že jsem nereagovala... :-( Akva je přikryté. Je na něm originál plastový kryt. Každopádně ze 14ti neonek už je jich jen 8. Když dám přes den nitěnky, neonka se neztratí, ale... Fakt myslíte, že to dělají pancéřníci? Já je pořád hájila, že jsou to takoví naši malí autisti. Přišlo mi, že mají svůj svět a nikdo a nic je nezajímá a ona to asi nebude úplně tak pravda... :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 12:09 zvedavka Re: LuK
Páteřníček je luční hmyz. Páteřník je co? Nemohu dohledat.. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.04.2014 11:55 LuK Re: Vendy
Jsou to PÁTEŘNÍCI !!! Také jsem jednou koupil 4 kousky a když mi ubylo cca 15 červených neonek během pár nocí, tak jsem šel ke "svému" akvaristovi, který si je zpětně vzal a náhradou mi dal bolestné - 10 neonek ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 10:07 Cichlida
biginner: Me se stalo neco podobneho, ale s deseti centimetrovou cichlidou. Tyden jsem ji nemohla nikde najit az me napadlo vydlabat z 3D pozadi trubku, ktera podvadi kalnou vodu z akva a helemese, byla tam. Prisata k mrizce, ktera mela branit tomu, aby mi to nasalo male rybky. A tu nejvetsi si to stejne vtahlo..((( Jeste bych se zamyslela nad tim, jestli nemas doma psa, ktery ti vyskocenou rybku mohl v noci snist.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.04.2014 01:33 amrtin Re: deck
Fotka k příspěvku Domácí mazlík mě napadnul taky :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 01:04 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
No šneci mrtvou rybku snědi, ale kostřička by zustala. Jestli nemáš akva přikryté, jak píše amrtin, tak se koukni kolem akva a nebo jestli máte kočičku, tak se zeptej kočičky. Nebo jestli máš nějaký "šílený" filtr, který je muže nasát. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 23:52 amrtin Re: Vendy
Akva je přikryté?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 23:49 Vendy
Ahojky, potřebovala bych poradit ohledně našeho akva... Asi 120l, 3 platy Moskvy, 2 krunýřovci, 4 pancéřníci pandy, 3 betty, 8 neonek a dva šneci... Poslední dobou (asi 3 týdny) se nám pomalu, ale jistě začínají stavy ryb snižovat... Platy byly původně 4, neonek bylo původně 14. Záhadně nám mizí a nezbyde po nich ani kostřička. Prostě se vypaří... Hledali jsme baterkou pod kamenama, ve všech skulinách v akva, ale nenašli. Který z našich obyvatel nám je může žrát?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 16:26 R Muž romant [27987] Re: Zuzzu
Udělal bych s nima ještě test apetitu a to tak, že bych řádně nakrmil na noc, kdy jsou aktivní a hledají si potravu a právě ke dnu klesnuvší a méně vybarvenější neonky se můžou stát snadnější kořistí. Prostě jim večer nacpat břicha bude se vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 16:23 Žena Zuzzu [0] Re: romant
Půjdou z domu, neonky jsou mi milejší :-( Někomu je věnuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 16:19 R Muž romant [27987] Re: Zuzzu
Jak jednou okusí chuť živýho masíčka, už nebudou chtít jinak, i když jim budeš podstrojovat čím chceš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 16:04 Žena Zuzzu [0] Re: Designer
Děkuju, ti kropenáči jsou už dost velcí. Akary modré mají tak 10cm a nejsou agresivní, jen jak měly nakladené jikry, ale to jsem je odlovila. A akary hnědé mají tak 6cm. Sledovala jsem je a neonkám nedělali nic, všechny se ztratily přes noc, určitě to budou ti pancéřníci. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 15:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Zuzzu
Tak to uz tady bylo, nejspis nocni akce Pancernicku kropenatych ;-) .

Nicmene, zde bych byl opatrny, nepises jak jsou ryby velke a mas tam Cichlidy, ktere rozhodne v dospelosti uplne male nejsou. A jsou to Cichlidy, vylozene zrat Ti male ryby nemusi, ale mohou, kdyz to uznaji za vhodne (jako ze to byvaji "premyslive" ryby)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 14:56 Žena Zuzzu [0] – Neonky
Ahoj, dokoupila jsem si k mému hejnu neonek 20 nových. Jenže každý den jich je méně a méně a dneska už mi tam z těch maličkých zbyla jen jedna. Vůbec nevím, který záškodník je přes noc chytá :( Mám tam 2x pancéřníčka kropenatého, 2x ancistruse, 2x akaru modrou, 3x akaru hnědou, 2x cichlidy macmasterova, 2x páncéřníčky pandy (to už jsou staříci na dožití z minulého akva), 6x platy korálové, asi 12 teter ozdobných (ty už taky nedoplňuju, nechám si je dokud nezemřou stářím). :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 18:16 R Muž romant [27987] Re: Lenisek
Mě už kolikrát překvapilo, jak malou skulinou se dokáží z akvária dostat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 18:14 Žena Lenisek [17] – Re: Cosmogagy
mrchy to jsou :-Dze začátku jsem slyšela i jakoby bouchání o kryt :-D už vím co to bylo, rybky se asi nudily :-D..právě mě to překvapilo že se dostala ven protože mám celý plastový kryt ...asi opravdu při čištění..no co už..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 13:32 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Lenisek
Neveřila? :-D
Rybce kolikrát stačí i malej otvor a zrovna se trefí :-)
Např. u jednoho akvária o které se starám zákaznici je mezi krycími skly v rohu maximálně tak 5x4cm otvor který ještě vedou trubky od vnějšího filtru, vzduchovací hadička a kabel od topítka. A stejně se stalo že si Cyprichromiska našla zrovna tu díru a našel jsem ji seschlou na krycích sklech..

A že ti skočila mečovka mně ani nepřekvapuje, mečovky jsou docela "skákací" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 22:09 Žena Lenisek [17] – Mrchy mečovky :-D
Nikdy bych nevěřila že dokáže ryba vyskočit z akvária. Z ničeho nic mi zmizela jedna mečovka. A já to furt sváděla na black molly že ju sežraly :-D chyba lávky..asi po měsíci jsem oddělala akvárium protože jsem měla podezření na protékaní a ta mrcha byla na akváriem uplně suchá :-D Asi vyskočila při čištění nebo nevim kdy to stihla že jsem si toho nevšimla ale ted už si dám pozor :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 15:49 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Designer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.09.2013 12:30 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: medúza
plovoucí? řasokouly máš na mysli? pokud ti plave tak ji zmáčkni a vyletí bublinky a klesne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 12:03 medúza Re: romant
Dekuji.. Vodu tedy začnu měnit a mám tam plovoucí mechovou kouly .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 08:14 R Muž romant [27987] Re: medúza
Tipuji na to že jí tam je zima a je v nevhodný vodě takže přitopit a měnit vodu a s krmením rozhodně nebláznit. Předpokládám nepřítomnost filtrace, takže tu vodu od teď měnit už napořád obden 1/3 objemu nádrže a pokud nejsou, tak pořídit nějaký živý rostliny, ideál jsou plovoucí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 07:35 Muž Yirka [9126] Re: medúza
Asi se jí tam nelíbí.... Víc poradit než obden měnit vodu je na základě tvých informací těžké....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 11 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 11707x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14990?od=201