Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Předřadníky

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Předřadníky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2019 21:39 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: kocmim
lze koupit. :-)
tady počteš o tom ngn5 atd.
www.watt24.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2019 21:00 kocmim – Novy predradnik
Ahoj,

mam zarivky 2x24W T5, zacali mi blikat, takze jsem koupil novy... a ty taky blikaji, takze predpokladam, ze musim koupit novy predradnik.... otazka zni, lze pro 2ks T5 24W koupit toto?

www.2eshop.cz/…

Znervoznujeme me to ngn5 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2019 17:33 Muž O.Tom [439] Re: Mira
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2019 16:41 Mira Re: jarda62
žárovku jsem měl doteď, ale jak jsi psal..štvala mě ta životnost, proto zářivka, chamíka . dobře kouknu tam děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2019 16:40 Jarda62 Re: Mira
Jinak tady, jestli to nevyčteš nedoporučuji.

elektrika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2019 16:36 Jarda62 Re: Mira
Jaj na to jsem zapomněl, proč teda nepoužiješ žárovky s UVB, vím že nemají dlouhou životnost, ale nemusíš řešit zapojení, když tomu až tak moc nerozumíš? Taky jsem to tak měl. Co budeš chovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2019 16:30 Mira Re: jarda62
kéž by se už UVB dělalo i v led :/ :-D jedna zářivka jen sun glo a druhá UVB repti glo, jinak by jsem led použil hned. ale děkuji za odpověď :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2019 16:25 Jarda62 Re: Mira
Poslal bych jim to zpět a považoval o led. Větší účinnost i více možností (různé barvy, stmívání, intenzita) hlavně bezpečnost, v teráriu je vlhko, které se dostane všude. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2019 16:16 Mira – co koupit?
Zdravím vás a jdu s prosíkem. Zasekl jsem se při výrobě světla .. Chtěl jsem dát do terária zářivky 2x15w, tak jsem hledal na netu a jak už to tak bývá, vzal jsem první co mi padlo pod ruku - vossloh schwabe LN30.801 pro 2x15 (jeden z mála který jsem našel). Dnes předřadník přišel, rozbalil jsem ho a koukal na vstupy a výstupy. Hned jsem poznal že je něco špatně.. hledal jsem přímo na stránkách výrobce schéma zapojení a až tam jsem si všimnul, že je do soustavy potřeba zapojit ještě startér a kondenzátor, jelikož se nejedná a elektronický předřadník, ale o elektromagnetický předřadník -_- (a ano v e-shopu byl pod označením elektronický předřadník)..takže konečně k věci, byl by někdo tak hodnej a ochotnej poradit mi jak správně zářivky k tomuto el.mag.předřadníku zapojit? nebo poradit jaký jiný tentokrát elektronický předřadník koupit? tak aby na něm šlapaly dvě 15w zářivky cenově spíš řadit on nejnižší jak nejvyšší :-D.. Mockrát děkuji za radu, tedy pokud se někdo najde :-D
určitě by se hodilo, že trubice jsou T8, protože co jsem tu pročítal, tak téměř všichni používají T5.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2019 09:36 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: slavko
Díky, provedu podle doporučení:-).

Když ne lepidlo, tak zůstává už jen vrtání a šrouby? To se mi taky zcela nechce, protože ať to udělám, jak chci, bude to zvenku vidět a to svítilo to hezčí neudělá. Asi se tomu nevyhnu. Je ještě nějaká jiná možnost?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2019 23:38 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: michalt
Ja by som volil trojžilový kábel, pre istotu X-)

Zapojenie možno len hádať, ale asi tak ako píšete. Ono to skutočne (fáza/nulák) môže byť jedno, závisí na vnútornom zapojení (stupni ochrany), ale to nepoznám... Ideálne skontrolovať po zapojení fázovačkou (alebo podobným), či nie je fáza na kostre.

K montáži len - ja lepidlá nemám rád :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2019 23:12 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: vaclav
Tak jsem dnes koupil předřadník OSRAM QT FIT T5 2x14-35. Vzhledem k tomu, že s předřadníky nemám téměř žádné zkušenosti, raději si dovolím zeptat se na několik věcí, které jsou asi samozřejmé, ale rád bych se o nich ujistil.

Na levé straně jsou tři svorky (1,2,3). Svorky 1 a 3 jsou označené vlnkou, svorka 2 je označená symbolem uzemnění. Z dokumentace jiných modelů usuzuji, že můžu fázi a nulák libovolně prohodit a připojit na 1 a 3. Je tomu opravdu tak?

Doposud byla k tomu osvětlení připojená vidlice se dvěma vodiči, nevím, jak byla země řešená u původního předřadníku. Samostatná svorka pro funkční zemi tam nebyla. Někdy to světlo při dotyku trochu brnělo smich. Mám vyměnit taky napájecí kabel za tří-vodičový a tu svorku 2 předřadníku připojit na kolík? Nebo si nějak vystačím i s původní vidlicí? Raději bych se obešel bez její výměny, jestli by to nějak šlo.

Původní předřadník byl k tělesu svítidla přilepený pomocí tavící pistole. Plastové části předřadníku byly takhle přilepené k hliníkovému tělu svítidla. Mám na nový předřadník (celý povrch je kovový) zase použit tavící pistoli nebo by něco jiného bylo lepší?

Díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2019 20:19 -
Používam dlhé roky PL značku a zatial fungujú odkedy ich mám.Už niekoľko rokov bez chyby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2019 12:56 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: michalt
Já bych šel do osramu mám s nimi letitou dobrou zkušenost i když ne zrovna s touhle watáží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2019 12:29 Muž michalt [737] - Miniakvária – Předřadník pro 2 x 55cm T5 trubice
Ahoj, chtěl bych Vás poprosit o pomoc s výběrem předřadníku pro dvě T5 trubice s délkou 55cm. Teď mi v osvětlení odešel 2x24W, nějaká levná Čína a chtěl bych jej nahradit nějakým slabším.

Jestli tomu správně rozumím, tak 14W trubice T5 16mm (G5) mají stejnou délku jako 24W (549mm/16mm). Mechanicky bych je tedy mohl osadit do stejného osvětlení, jen potřebuji správný elektronický předřadník. Nepotřebuji stmívání.

Myslíte, že by byl vhodný některý z těchhle? Máte s některým z nich zkušenosti, prosím Vás?

www.e1.cz/…

www.elektro-svitidla.com/…

www.elektro-svitidla.com/…

Případně, je ještě nějaký jiný, se kterým máte dobré zkušenosti a byl by vhodný? Díky za jakoukoliv odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.05.2019 15:02 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: azalka
Ten bych si koupil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2019 14:29 Žena azalka [38] Re: vaclav
Takže třeba tenhle? www.bbelektro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2019 19:25 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: azalka
ahoj ,
jeden použitý ale funkční předřadník se mi válí ve sklepě ( 2x80w), zítra můžu vyfotit, a klidně pošlu ( za poštovné + 50 kč všimné)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2019 19:15 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: azalka
Nevím jestli někoho najdeš já bych to viděl na nový nekupoval bych ale žádný noname ale značkový mě osram nikdy nezklamal ale ty z průmyslových světel ano. To ale ještě nebyla k mání Čína. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2019 19:08 Žena azalka [38] Re: vaclav
To bylo první, co jsem zkontrolovala - prohodila jsem 4 trubice. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2019 13:22 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: azalka
U předřadníků 2 x 80w stačí když ti nesvítí jedna trubice a nefunguje celé světlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2019 13:00 Žena azalka [38] – Předřadník - oprava
Ahoj. Odešla mi osvětlovací rampa na 2x80W pro T5 - nejspíš předřadník (co jiného?). Je rok po záruce. Myslíte, že by to zvládl opravit jakýkoli elektrikář nebo musím nutně k výrobci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 10:37 Muž Tomino240584 [0]
Na toto osvetlenie
www.akvamex.cz/… , www.akvamex.cz/… sa pouziva na znizenie a regulaciu intenzity iba stmievatelny predradnik alebo aj nieco ine sa da este pouzit? napr. toto www.esvit.sk/…

Je k tomu potrebny este aj nejaky potenciometer (stmievac)? - napr. tento www.esvit.sk/…

Existuje aj nieco lacnejsie, lebo toto vychadza spolu okolo 80€.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2018 08:29 Muž Driv3r [236] Re: Ender268
chvíli to fungovat bude pak to odejde je otazka co první.většinou to první odnese předřadník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 18:16 Ender268
Zdravím,
co se stane, když na elektronický předřadník 40W zapojím silnější zářivku (55W)?
Ptám se obecně - nechci tím svítit v akváriu. Jen mě zajímá, jestli se to rozsvítí a jestli tím ten předřadník nebude trpět.
Díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 22:56 Žena sonetka [136] - Živorodky
Stačí se podívat do datasheetu, to člověku s 6ti letou praxí nemusím určitě vysvětlovat co to je a je jasné, jak a proč se tento balast (předřadník) zapojuje ...
Je to předřadník se studeným startem - tedy při startu nežhaví, ale pustí do trubice vysoké napětí, kdy se trubka ionizuje až se nahodí oblouk, navýší se proud předřadníkem a ten pozná, že trubka běží a přepne do režimu konstantního proudu a drží trubku v pracovní pásmu .....
Ale člověk s elektro-praxí, tohle jistě ví a datasheet si přečte, než někoho, nebo sebe, zabije ... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 22:18 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Milan B.
Elektronický předřadník je něco jiného než tlumivka a existují se studeným a teplým startem. Pár jsem jich už zapojoval a občas se počet drátů liší ale fungují dobře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 22:13 Milan B. Re: vaaclav
Takhle jsem to myslel a pravě mi to neleze do hlavy jak to může fungovat takhle. :-O ale pokud říkáte, že 2 kontakty zůstanou nezapojené tak to vyzkouším a uvidíme když to bude fungovat tak to bude super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 22:10 GP Re: Milan B.
vlakno bude na jedne strane jen z jedne strany, z druhe bude sice v nejake smycce, ale bez zhaveni, kdo vi na co je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 22:10 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Milan B.
dva kontakty ne dva konce
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 22:09 Milan B. Re: vaaclav
No zapojil ale předřadník jsem opravoval pokud budu vědět přesně jak to zapojit tak budu vědět jestli je předřadník OK jinak budu muset koupit nový a to bych už nechtěl odvařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 22:06 Milan B. Re: GP
Díky za pohotovou odpověď jestli to tedy chápu správně tak 2 konce zářivek zůstanou, ale nezapojené. :-O ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 22:01 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Milan B.
Zapojení je jasné ale asi tě mate ta zem, té si nevšímej jestli jsi ji do toho zapojil tak je zřejmě po předřadníku. Jinak je to docela klasické zapojení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 21:59 GP Re: Milan B.
ale vzdyt na tom nic neni. 1,2 a 3,4 na konce zarivek a 2. konce z 2,3 jeste propojit k sobe. u 2,3 zrejme dochazi ke zhaveni pri startu.
nekde tu byla diskuze, ze neni uplne jedno ktery konec je ktery, ale to uz asi dle vyrobce trubic.
vsadil bych si, ze to nerozdejchal predradnik...
edit: tak ma asi studeny start. tezko rict, proc to chce propojit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 21:38 Milan B. Re: paradoKs
Ja jsem elektrikář a mam 6 let praxi, ale nejsem děd vševěd kdyby byl někdo v mém okolí coby tomu rozuměl tak bych se ho zeptal, jinák bych nežádal o pomoc lidi co takový problém řešili a to je oč tu běží... Ale bohužel se dívam, že někteří lide radějí komentuji něco co za komentář ani nestojí namísto aby poradili. A ano ledky mam ale chci mít různé spektra světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2016 16:46 Muž paradoKs [198] Re: Milan B.
Milane, jak jsem psal. Schéma je jasně dané a jestli tomu nerozumíš, mel bys požádat někoho zpusobileho o pomoc!
Vy lidi nevíte, že nejvíce požáru vzniká z neodborné elektroinstalace?
Dejte už pokoj a používejte LEDKY, pracuji na bezpečném napětí a všem se bude lépe spat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 16:21 Milan B. Re: O.Tom
Podle toho schematu jsem to právě zkoušel nejdříve jsem zapojil ty přerušené vodiče ke kostře na těch zahřívkach, bohužel to bylo špatně jelikož v předřadníku byly odpalene odpory které jsem vyměnil a ještě pojistka na vstupu. Vše jsem vyměnil a druha věc co mě napadla je že předřadník jak ma na těch zářívkach ty přerušene 2 čáry maji byt asi přerušene při takovem zapojení ale se neděje níc tak nevím jestli předřadnik je v hají nebo tomu zapojení stále nerozimím. Problem je v tom že je to na 2 zářívky ale vystupních pinu je jen 4 a dvě zářivky mají celkem vyvodu 8. NEchapu jak ti polaci mohli vymyslet něco takového hrozné....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 14:30 Muž O.Tom [439] Re: Milan B.
trošku jinak nakresleno

www.lighting.philips.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 14:13 Milan B. – Předřadnik Philips 2x36w
Fotka k příspěvku Zdravím potřebují poradit jak zapojit tento předřadník viz. foto.Jedná se o předřadník 2x36w .Na předřadníku je schema ale nerozumím to mu :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 17:02 - Re: jarda62
Na každé zapojenie treba zvoliť i správny vodič. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 16:33 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: jarda62
jo myslel som si ze klasicky "mrkvou" tam zasadim kabel(tak ako na eth)...no nejak mi to tam nedržalo,preto radšej drot zasunut. krytka k tomu ktora ma zatlacit kabel medzi tie noze a ma zamedzit vysunutiu nebola pri predradniku. niekde som videl konektor na tom napojeny,ci bol origo ale nejako prisposobene neviem- z toho som usudzoval ze konektor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 11:59 Jarda62 Re: Dominick
Něco jsem pročetl na netu a zjistil jsem, že je to typ zařezávací svorkovnice, takže se lankový vodič nemusí odizolovat a pouze se narazí mezi ty vidličky, které proříznou izolaci a tím je hotovo, k zajištění slouží malinké zobáčky, které drží vodič proti vypadnutí, místo krytky, ta by byla ale lepší, takže není to na žádný konektor..takže zapojení takto je v podstatě v pořádku, až na ten odizolovaný konec vodičecjen to blbě vypadá, je ti na způsob jakým se třeba dělají koncovky na lan kabelu...jestli se mýlím tak se rád poučím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2016 08:22 Muž paradoKs [198]
Teda pánové, teď u i věřím tomu, když mi revizak vyprávěl historky... Ze zářivku opravdu má i vyměňovat člověk tomu způsobilý :-)
Přesně jak je tu zmíněné, Do samosvornych svorek pouze tvrdý vodič. Když si představím, že takové zapojení máte nad vodou ...
Jaj smich ani nalisovani dutinek není zcela vhodné, protože při vydávání drátu se z vodič většinou vytrhne a dutinka zůstane tam kde nemá. Vždyť na tech predradnicich je vše podstatné natistene, jak schéma, tak vhodný průřez vodiče na svorky.
Tak hlavně opatrně smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 07:59 Muž funtcz [22]
No a vidím že nejsem sám. Samozřejmě že zacinovane to nemam. Asi použijí jak píše cokoladku. No.. Ale zapojil jsem dle obrázku, aspoň si myslim a zářivka jen problikla a zcernala na jednom konci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 06:21 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: jarda62
suhlasim,do predradniku len tvrdy vodic(myslim ze 0,5-0,75mm-je to tam napisane). Podla mna je to svorkovnicka len na tvrdy vodic(alebo na konektor ktory nemam)). V núdzi som skúšal pocínovať lanko,ale nieje to dobré a potom je ešte problém to vytiahnuť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 23:11 Jarda62 Re: prasan
Když jsem to zacínoval, nešlo mi to vsunout do té drážky v patici, ale lepší bude když už člověk nemá správný drát, použít čokoládku z jedné strany drát do předřadníku z druhé lanko do patic, tam se už pocínované konce vlezou...díky za podnět k předělání :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 22:55 - Re: jarda62
Nič v zlom ale tie konce sa minimálne majú do takej pätice zaliať cínom.Normálne sa používajú rôzne dutinky a pod.Takéto hole vodiče ,to som fakt nevidel a to som ako vyučený elektrikár videl kadečo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 22:51 Jarda62 Re: prasan
Mrkni sem.. ;-) rybicky.net/clanky/551-vyroba ta patice na předřadníku je na toto připojení dělaná, konzultoval jsem to s kamarádem elektrikářem, že se to tak může zapojit, samozřejmě ti vypadá hrozně, to ti neberu.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.01.2016 21:29 - Re: jarda62
Tak tento obrázok je ozajstná fušerina. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 20:33 Jarda62 Re: funtcz
Fotka k příspěvku No nevím jestli to tak může být, ale toto jsem našel na netu a mám to tak taky a zatím v poho musím tone
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 23 24

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16131x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14616-predradniky