Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Předřadníky

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Předřadníky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 09:10 Muž leontin [46] - Cichlidy
Každopádně tento předřadník nebude svítít už kvůli jedné vadné trubici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.02.2012 22:07 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Turok
Tak v prvom rade by som skúsil kúpiť nové trubice, predsa len investícia do nich je menšia než kúpa nového predradníka. Ono niekdy stačí, že Ti prestane svietiť jedna a predradník bez nej nerozsvieti tú druhú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 22:02 Muž Turok [18]
no tak a jak bys postupoval kdyby ti jednoho hezkého dne přestalo fungovat osvětlení? šel jsem cestou nového předřadníku.. zářivku koupím zítra pokud už není odpalený předřadník..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 21:52 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Turok
Tak to je super skúšať zapojenie, keď ani nevieš či fungujú trubice :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 21:35 Muž Turok [18]
tak nic nesvítí to bud jsou obě zářivky spálené a nebo jsem si odvařil předřadník :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 20:51 Muž leontin [46] - Cichlidy
Asi jo,tak už to zapni a uvidíš.Hl. se nedotýkat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 19:17 Muž EiFFeL [39]
proste jednoduse
poloz trubice vedle sebe
a ted asi tak ze
- jedna strana > jeden vyvod z kazde trubice do predradniku > piny 1 a 5
- druha strana > jeden vyvod propojuje trubice, druhy vyvod do predradniku > piny 2 a 4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 18:51 Muž Turok [18]
Fotka k příspěvku vpravo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 18:51 Muž Turok [18]
Fotka k příspěvku ok patice pro jistotu - vlevo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 18:39 Muž leontin [46] - CichlidyRe: Turok
Snad ano,když není vidět do patic.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 17:41 Muž Turok [18]
Fotka k příspěvku zapojeni do preradniku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 17:40 Muž Turok [18]
Fotka k příspěvku v pravo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 17:40 Muž Turok [18]
Fotka k příspěvku takto je to správně?

vlevo zapojení
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 11:48 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Turok
Všetky kontakty na predradníku budú zapojené:

4x trubica
1x fáza
1x nulák
1x uzemnenie

Edit: Nezapojené ostanú tak akurát 2 kontakty na žiarivkách (pätice)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 11:40 Muž Turok [18]
Který kontakt zůstane nezapojený? Mě to moc jasné není měl jsem předtím jiný předřadník kde to bylo jasné dvě zařívky jsem zapojil (jenže tam bylo 6kontaktů ale tady jsou jen 4. Takže mi to nějak nejde do hlavy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 09:38 Žena Tris [21]
Levý obrázek je taky kompletní schéma zapojení a trubice nepřipomíná spíše patice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.02.2012 21:51 Usine Re: Turok
Dva černé dráty každý na jeden konec trubice Spodní jde na pravou stranu ten nad ním na levou. Modré dráty Horní na pravou spodní na levou stranu. Na levé straně je propoj mezi trubicí 1 a 2 nesmíš je ale spojit z dráty od předřadníku. Ten obrázek vlevo je právě zapojení levé části trubic:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 21:41 Žena Tris [21] Re: Turok
Řiď se pravým obrázkem.Jeden kontakt zůstane nezapojený,jinak je to jasné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 21:21 Muž Turok [18] – zapojení
Fotka k příspěvku DETAIL
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 21:20 Muž Turok [18] – zapojení
Fotka k příspěvku Ahoj, potřeboval bych radu jak zapojit předřadník od Philipsu 2x58w viz fotky. Z toho schématu totiž nejsem vůbec chytrý.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 22:13 Muž zordix [37] Re: Jana63
Pokud to jede na 36W předřadníku, tak ten bych vyměnil. Rozhodně se tím snižuje životnost zařízení, možná i vyšší spotřeba ? Až to přestane fungovat napiš, ať vidíme vliv špatné kombinace.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 20:41 Jana63 Re: TomasOxx
Dnes vyměněny patice palec Vše zakoupeno v BB elektro.Trubice mají 900mm.Manžel vše zapojil a akva už svítí.Zatím vše funguje.Vše je zabudováno v horním krytu.Budu doufat,že dobře :-) díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 09:05 Muž muťa [554] - RostlinyRe: TomasOxx
Už jsem vše objednal v B+B elektro a už to mám na poště. A je klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 03:03 Muž O.Tom [439] Re: Jana63
O jaky predradnik a trubice presne jde ? Vyrobce, model a oznaceni ?
Odhaduju ze se jedna o predradnik a trubice T8, predradnik ma odpovidat presne trubicim, nektere predradniky pracuji s vice druhy/vykony trubic, ale musi to na nich byt uvedeno.
Vypada to ze mas predradnik pro 2x 1200mm trubice, ktery pokud nema uvedeno ze pracuje i pro 900mm trubice, je spatny. Jestli to bylo kupovano v jednom obchode tak nechapu prodejce a pak, kdo to bude zapojovat ? Mozna bych se obratil na nekoho kdo tomu vice rozumi, aby ryby nehledaly noveho majitele...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 02:44 Muž O.Tom [439] Re: muťa
No ja nakupoval v obou obchodech, v elfetexu mi to pravda objednaval kamarad, jednak na svou firmu pro slevu a pak neco nebylo skladem, ja si to pak jen vyzvedl nachystane.
V aspere jsem si prvne prosel na netu zbozi a pak sel vicemene na jistotu.
Je jasne ze nebude veskere zbozi skladem na kazde pobocce pri takovem obrovskem mnozstvi prodavaneho sortimentu, ale odseknout.. ted nemam cas... to by me taky minimalne nastvalo.
V aspere byli ochotni a prolezali jsme sklad, koukali a porovnavali trubice, mozna se jen skladnik zrovna nudil tak byl rad za nejakou cinnost a pokec :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 00:47 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Jana63
Tak to by som radšej nezapájal :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   27.01.2012 20:38 Jana63 – Kdo mi poradí?
Koupila jsem dnes 2 předřadníky 2x 36w,90tky trubice mají 30w.Může to tak být,nevadí,když ty zářivky mají méně watů?Navíc mi prodali špatné patice,trubice se do nich nevejdou,tak je jedu zítra vyměnit. :-( Díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 18:53 Muž souky [592] - Rostliny
Třeba něčím přilepit(bacha na teplotu), nebo vrtnout dvě dírky a přidělat to rychlovazačem a dírky zasilikonovat, možností je spousta.

Nevim jak si představuješ zaizolování těch kontaktů, ale v ideálním případě by to mělo být rozebiratelné.

A rozhodně mi nevykej, sem skoro takovej cucák jak ty smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 18:25 Muž DavidDizzer [26] Re: souky
Plastová krabička? Plastovou krabičku si dovedu představit, ale nevím, jak přesně tam dáti... Máte tedy nějaký typ?
Asi ten předřadník dám možná ven na kryt, ale zase musím zaizolovat kontakty předřadníku "tak či tak" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 12:47 Muž kortezhugo [983] Re: muťa
muťa napsal: Tak a dost!
:-D podobne som dopadol aj ja viz. par riadkov nizsie 05.12.2011 22:19 :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 12:29 Muž muťa [554] - RostlinyRe: muťa
Tak a dost!

V Elfetexu neměli vůbec nic - teda - koupil jsem ke svému překvapení jen zářivky.
Předřadníky - nemáme; patice - nemáme; objímky - nemáme.
A teď pozor: prodavač mi nabídl možnost toto zboži objednat, ale když mě dovedl k nějakému troubovi co seděl u PC a řekl mu že chci objednat předřadník, Trautenberk sedící za přepážkou suše sdělil "hm, já teď nemám čas" !!!! Této firmě přeji brzký krach její ostravské pobočky.
Objednávám přes internet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 10:08 Muž souky [592] - Rostliny
já osobně bych ho spíš vytáhl ven, ale jinak se dá koupit plastová krabička a vzít jí silikonem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 23:41 Muž DavidDizzer [26] – Izolace předřadníku
Mám krátký dotaz: Do čeho by jste zavřeli/izolovali předřadník, který bude přilepen normálně na krytu uvnitř AQ (tedy nad hladinou)?
Nejspíš se přilepí silikonem do nějakého krytu, ale jakého? Když se podíváte na základní kryty, tak je tam nějaká černá krabička přilepená černým silikonem???
Nebo jak to je a jak to nejlépe zaizolovat a připevnit? Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 20:09 Muž sollik [257] - CichlidyRe: muťa
Asi tě zklamu, ale když jsem v Elfetexu v Liberci sháněl já, tak jsem taky čekal. Skladem byl právě snad jen předřadník, zbytek na objednávku. Navíc v domluvený den zboží nebylo. Teda první termín nestihli a v druhý termín mi nejdřív tvrdili, že to stále ještě nepřišlo, pak zjistili že už to na pobočce je, ale ještě není naskladněno a nakonec nemohli půlku ve skladu najít ...... no nakonec vše dobře dopadlo a elektrokrámy jsem si domů donesl :-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 11:32 Muž muťa [554] - RostlinyRe: TomasOxx
Tak jsem navštívil v pátek prodejnu Aspera v Ostravě. Nejen že neměli T5 54W trubice 840 a 830, ale nebyly patice a objímky no a na předřadníky jsem se ani už neptal. Ale je fakt, že byli alespoň ochotní a nabízeli mi toto zboží objednat.
Zítra zajdu do toho Elfetexu a jak to tak vidím, objednám to asi přes internet.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 19:31 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Cody
Presne tak vyzerá ten môj ibaže ja mám 4x18W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 17:53 Muž EiFFeL [39] Re: Cody
ano, ale musi byt soucasne pripojeny obe 36W trubice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 17:13 Muž Cody [1] jaký předřadník
Dobře zvolím tedy OSRAM předřadník www.globallux.cz/…

takže tento předřadník je vhodný pro 2x 36w T8 zářivky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 14:02 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Cody
OSRAM :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 11:51 Muž Cody [1] – jaký předřadník
jaký doporučujete předřadník pro T8 ? díky palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 19:30 Muž EiFFeL [39]
zdravím, pánové kdybyste chtěli umím sehnat elektronické předřadníky za pěkné ceny - Osram stmívatelný 2x 58W pro T8 za 990Kč (s DPH) - ten jsem si bral pro sebe tak vím cenu, ostatní zjistím na dotaz. Při nějakém větším odběru by známý dokázal vymyslet možná i lepší cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 17:37 Muž kortezhugo [983] Re: muťa
no je to des....
v dnesnej dobe ked sa predava vsetko a chytrejsi pradaju aj co sa predat neda -ma takto odfajcia X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 17:13 Muž muťa [554] - RostlinyRe: sollik
Jo jo - vyzkouším co se dá. Inu jsme fakt region razovity :-|


kortezhugo: palec asi jako já v Ostravské prodejně HADEX - EP 2x54W ??? To se nevyrábí. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 08:16 Muž sollik [257] - CichlidyRe: muťa
Jasně, v Elfetexu prodávají po kusech. Já kupoval materiál na montáž světla pro mě a pro kámoše. Něco měli skladem, ale něco se muselo objednat. Nemělo cenu brát půlku, když to stejně potřebuješ všechno najednou. Bral jsem předřadníky, patice, trubice i kovové držáčky na T5. Jeden komplet na 2x24W T5 Osram Lumilux HO mě vyšel na cca. 700,- Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 22:19 Muž kortezhugo [983] E.T. - phone home
Dnes som bol v sklade z el.inst.materialom u nas v LC
Dostal som dost zaujimave informacie -pri ktorych som si pripadal,ze moja kozmicka lod je este tu...
Na moju dobrotu -ze mam cas -nech obsluzia inych -a chcem sa len informovat -som sa nic dobreho nedockal

Na moju otazku ze potrebujem EP 2x21W -som dostal odpoved "T5 je cinsky standart a ten nemaju"
A na otazku ake EP maju? -alebo vedia dodat? -"T8 - 18 - 36 - 58W aj 2x"
Neobstala ani moja reakcia ze tie T5 nevyraba "HUIJO LUNG" ale Philips,Osram.....-proste je to standart
Odpoved som dostal zase tu istu -ze "je to cinsky standart a u nas sa pouzivaju T8"
Na otazku petice T5? -"ziadne" -EP"ziadne" ale ze ma informuju -trvalo to asi 10 min. po odchode -ked som dostal informaciu ze EP 2x21W maju -ale min.odber je 15ks a cena za ks cca17 eur...
To uz ale moja kozmicka lod mala doplnene palivo a bola pripravena na odlet...tak som v podstate ani nereagoval na telefonat a prerusil spojenie

PS:Prosim neoznacujte to ako OT -nechcel som pouzit tvrde slova -bohuzial aj toto je realita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 19:51 Muž O.Tom [439] Re: muťa
Mely by i po kusech, v Elfetexu jsem bral veci pres kamose pres nejakou firmu kde dela. v Aspere jsem byl primo jako obyc zakaznik a vpohode. Chystam se kupovat zas nejaky predradnik/y pro nove akvarium. Aspera ma sklad/prodej v mar. horach, trolejbusova zastavka Naprstkova. Dostanes tam ksobe chlapika se cteckou caroveho kodu a budete volne prochazet sklad a vybirat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 17:17 Muž muťa [554] - RostlinyRe: TomasOxx
Koooonečně někdo z Ostravy. Prosím tě a ty obchody prodávají i po jednum kuse jo? A mají tam i zářivky? Já se jistě podívám na jejich nábidku, ale než to najdu....

Děkuji za tipy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2011 17:08 Muž O.Tom [439] Re: muťa
Ja nakupuju v Elfetex a Aspera, Aspera vychazi jeste o par korun lepe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 13:53 Muž muťa [554] - RostlinyRe: sollik
Tak to slyším poprvé, děkuji. Ono asi to vypadá blbě ale googlovat fakt umím. Vždy vyjedou firmy co mají sídla třeba mi můj region a každý el. obchod opravdu nejde prolízat. Zkusím to tam, díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 13:46 Muž sollik [257] - CichlidyRe: muťa
A nezkoušel jsi u vás Elfetex? Já tam ( v Liberecké pobočce) kupoval vše na předělávku osvětlení z T8 na T5.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 23 24

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16131x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14616-predradniky?od=401