Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Předřadníky

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Předřadníky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 21:16 Muž ghostik [81]
Rozviti se ale jelikoz prez ni tece vetsi proud tak ti predradnik udela papapa a zakouri se znej !
Nevydrzi to tlumivka ktera neni na takovy proud stavena a ostatni soucastky na tom nebudou lepe !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 20:11 Muž spooky [11] - Asie – Re: jimmy264
To nepôjde. Myslím, že sa nerozsvieti. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 19:48 jimmy264
a kdyz tam dam silnejsi zarivku????? treba 40w tak co se stane?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 19:39 Muž spooky [11] - Asie – Re: jimmy264
Áno, je to pre jednu 15W žiarivku. Myslím, že 15W žiarivky sú T8, tak si podľa toho musíš dokúpiť ešte patice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 19:34 jimmy264
a to tam muze byt jen zarivka ktera ma 15w ?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 19:32 jimmy264
sry tak to jsem se spatne vyjadril myslel jsem schema kdyby tam bylo i neco jinyho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 19:21 Muž Jurasek [137] – Re: jimmy264
Ten je kompletní. K tomu už jen patice, přívodní šňůru a vypínač. Schema je na něm vyobrazené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 19:21 Muž ghostik [81] – Re: jimmy264
Schema mas na tom predradniku
Jinak k tomu potrebujes jeste zarivku a snuru do zasuvky jinak to je vse pokud nepocitam patice pro zarivku :o)))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 19:15 jimmy264 – potrebuju k tomuhle predradniku jeste neco?????
www.elektro-paloucek.cz/…

myslim naky starter nebo neco????? pls dal by jste sem nekdo schema?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 16:31 Muž krysikmouse [11]
Na předřadníkách je nakreslené schéma zapojení a vždy jedna patice je nakreslena blíž k předřadníku než druhá. Vím že výrobci trvali na tom abychom zapojovali tu stranu a čísla kontaktů co nejkratší cestou vedení tedy předřadník- patice byly zapojeny dráty dlouhými jen 20 cm např a druhá strana dle potřeby. Dráty byly všechny 0,75 mm průřez, takže 1,5mm být nemusí. POužívaly se předřadníky helvar a osram s pískotem nebyl problém
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 16:00 Muž Josee [23]
Zdravím, mám stejný problém, dva předřadníky (tyris), pískají oba, vždy ten který je zapnutý jako druhý. Takže se chci zeptat, jestli pomohlo to oddálení kabelů?
A pak mám ještě jeden problém, horší - zapnutý přeřadník mi ruší příjem rádia, resp. polopatě řečeno krom přijmané stanice je slyšet i jakýsi bzukot, který ustává po vypnutí světla u aqua... Máte tedy někdo radu na toto? Díky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 17:10 mili512
Díky za odkazy,taky mě to zajímá,takže jdu číst! potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 16:56 Muž Diego [72]
dík. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 16:26 Muž Norton [109] – Re: prikpa
Jednoduše řečeno ano. Oproti klasickému indukčnímu předřadníku (tlumivce) jsou tepelné ztráty o cca 20% nižší u elektronického předřadníku.
Také hezké počtení je zde: www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 16:10 Muž Diego [72]
Ten předřadník šetří elekriku? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 13:24 Muž Norton [109] – Re: Elka
nebo použít "goolu". www.elkovo-cepelik.cz/…
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 12:48 Muž krysikmouse [11]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 12:36 Muž chicko [124]
trchu si pohledej tohle už se tu taky řešilo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 12:00 Elka – Předřadník
Ahoj, mohl by tu někdo prosím vysvětlit, co to vlastně je předřadník a jak se používá? Nejsem moc na techniku ne děkuju moc!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 17:46 Muž AmorFati [37] - Amerika
Díky za potvrzení, večer zkusím přetahat kabely, bohužel to ale asi půjde těžko udělat tak, aby se nedotýkaly. No, uvidím. BTW, kabely mám 1,5, žádný není delší než 1,1 m.

ale spadl mi kámen ze srdce, že nebudu muset předřadníky od krytu odlepovat... však ale ono to přepojování bohatě postačí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 16:55 Muž Norton [109] – Pro Petr
Na "síle" kabelů až tak moc nezáleží, tedy ne že by vůbec nezáleželo, ale tak 0,75 - 1 mm průměr by bylo v pohodě. Délka kabelů je důležitější, se uvádí že by neměla být delší než 1,5 m.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 16:19 Petr
Tak jsem právě byl v Narvě a předřadník mi bez problémů vyměnili. Zapojil jsem ho na místo starého a co myslíte? Ano píská.
Takže chyba je u mě. Pokud vypnu druhý předřadník, vzdálený asi 20 cm, pískání ustává. Zkusím je dát dál od sebe. Nemohla by být chyba v síle kabelů, které jsem použil? Jak silné kabely by měly být od předřadníku k paticím? Byl bych vděčný ještě za tuhle radu od někoho znalého. Jsem bohužel elektrikář na baterky, Ale jednou to snad dokážu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 13:35 Muž Norton [109] – princip EP
Fotka k příspěvku Velmi hrubě:
Elektronický předřadník obsahuje vstupní filtr pro odstranění zpětného rušení do sítě, usměrňovač, aktivní filtr pro kompenzaci účiníku = Power Factor Correction regulátor (PFC), elektronický střídač, RC předřadník a obvod pro zapálení zářivky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 13:33 Muž isamik [180]
Mozna EMC electromagnetic compatibility , EMI electromagnetic interference a EMS electromagnetic susceptibility jedna z techto veci dela neporadek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 13:23 Muž AmorFati [37] - Amerika
Tak ještě jedno zjištění... Přestože už mám kabely pospojované a svázané, zahýbal jsem s nimi a zdá se, že ta intereference vzniká kvůli kontaktu vodičů od různých předřadníků. Zkusím to večer všechno porozpojovat a zapojit a vést tak, aby se mi dráty od různých předřadníků už nedotýkaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 12:49 Muž AmorFati [37] - Amerika
Zrovna jsem mluvil s chlapíkem z brněnské Narvy. Nikdy se prý s pískajícími předřadníky nesetkal, ani si pískání konkrétně othoto typu zařízení nedovede vysvětlit. Pokud to ale prý dělá, mám mu to donést. Je tu pls někdo, kdo dokáže vysvětlit, jak takový předřadník pracuje a proč by mohl pískat, ať mu mám, co říct (Nortone, Štěpáne)? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 11:10 Petr
Tak to je máme asi ze stejné série. Koupil jsem je tam v květnu v akci. A to jsem si pochvaloval, jak byly levné. Jen by mě zajímalo, jestli u ostatních výrobců jsou podobné potíže při použití více předřadníků vedle sebe. Pokud má někdo dobré zkušenosti, ocenil bych odkaz, než na předřadníky definitivně zanevřu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 10:43 Muž AmorFati [37] - Amerika
Hmm, tak jsem to zprovoznil a pískají mi dva předřadníky ze tří. Nepískají, když jedou každý zvlášť, ale jakmile jedou všechny najednou, dva pískají - bez ohledu na to, v jaké jsou zásuvce. Jeden píská opravdu silně. Snad najdu fakturu. Dva šmejdy ze tří pokusů, to je paráda... Už vím, proč je u Narvy měli v akci :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 09:24 Muž Norton [109] – pro Petr
Pokud není starší dvou let a máte k němu prodejní doklad, jednoznačně reklamovat!
... tlumivky zas hřejí a někdy "bručí"... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 07:37 Petr
Mám 3 předřadníky na jedné prodlužce napíchnuté na jedny hodiny. Že by pískání mohlo být způsobeno tím? Vžera mi 2. předřadník začal vypínat. Když jsem ho vytáhnul ze zásuvky a po chvíli opět zapnul, svítil zase nějakou dobu a blik a tak se to opakovalo. Už dokonce uvažuji, že se vrátím ke starým dobrým tlumivkám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 22:14 Muž AmorFati [37] - Amerika
Dneska jsem v rámci své přestavby krytu zapojil tři předřadníky od Narvy... A jeden také velmi nahlas píská... Naštěstí ale není vadný. Je to tím, že jsou zapojené všechny v jedné prodlužovačce. Když zapojím jen ten pískající, nepíská, píská až když jedou všechny. Jak to ale vyřeším pod akvárkem, ještě nevím. Snad bude stačit dát je na různé prodlužovačky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 22:30 Muž Pepino78 [49]
Ja uz sem se s piskajicim kondikem potkal u jinych obvodu, vzdycky byl vadnej. Coz neznamena, ze to tak je v tomhle pripade...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 22:22 Muž Norton [109]
Fotka k příspěvku Pokud je tam elektrolytickej kondik, muze to delat i ten, v tom pripade vymenit urcite
Elektrolit tam je, jako filtrační za "gretzem", který usměrňuje síťové napětí. Ovšem s "pískajícím" "elitem" jsem se ještě u EP nestkal.
Jako příklad schéma EP z úsporky PHILIPS.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 21:57 Muž Pepino78 [49]
Pokud je tam elektrolytickej kondik, muze to delat i ten, v tom pripade vymenit urcite
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 21:56 Muž Norton [109]
Pokud píská a je v záruce, viděl by to také na důvod k reklamaci. EP "kmitají" někde kolem 40kHz a to fakt není slyšet. Jak píše Štěpán, pravděpodobně uvolněné jádro trafa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 21:56 Vrubouš
Ja bych se spis pokusil ho naucit nejakou melodii...Neni nic lepsiho,kdyz se rano rozsviti akva a zacne piskat prijemnou melodii...:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 21:52 Štěpán
Může to být způsobené uvolněným závitem v nějaké cívce. Víceméně "kosmetický nedostatek". Jestli je ještě v záruce, tak ho vrať, nemá co pískat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 21:46 Petr – Předřadník píská
Prosím o radu. Mám předřadník od Narvy 2x 58W a píská mi. Světlo svítí v pohodě. Nevíte někdo čím by to mohlo být?. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 06:56 Muž Norton [109] – pro Erwin
Na L je připojená fáze - hnědý, N "nulák" - modrý a na "zem" ochranný žlutozelený vodič.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 22:37 Muž meroň [18] - Rostliny
tak mi přišly dva předřadníky od tyrisu. chtěl bych se ujistit v zapojení předřadníků do sítě. Jsou tam tři dírky jedna na uzemnění a další dvě? nad jednou písmeno L nad druhou N. znamená to že do L zapojím proud((fázi) a do N zapojím "nulák" ? nebo to jedno do které z těch dvou zapojím fázi?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2007 10:06 Muž Norton [109] – ;-)
Děkuji Michle! ;-)
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2007 08:10 Muž isamik [180]
AmorFati: kdyby ses neco chtel dozvedet, tak se poohlidni po EMC electromagnetic compatibility , EMI electromagnetic interference a EMS electromagnetic susceptibility :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2007 07:31 Muž AmorFati [37] - Amerika
Ne, sice nevím, o čem mluvíte (tedy co že to mám v krytu), ale akvárko mi repráky neruší (a je to pravda snad jediný spotřebič v místnosti, který je neruší) :-) To byl jen příklad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2007 07:01 Muž Norton [109]
Dokud nezjistíte, že vám po zapnutí světla bručí repráky :-)

Otázka rušení čehokoli čímkoli (kohokoli kýmkoli :-D ) je poměrně složitá a záleží případ od případu.
Ve Vašem případě dochází k rušení, brumu v reproduktorech audiosoustavy? Pokud se skutčně jedná o brum (síťový kmitočet 50Hz), tak nemusí být způsoben harmonickým rušením. Mimochodem, používáte EP? Dle fotek Vašeho krytu soudě, tedy pokud jste jej nepředělal, jsou použity klasické indukční balasty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 22:21 Muž AmorFati [37] - Amerika
Dokud nezjistíte, že vám po zapnutí světla bručí repráky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 20:41 Muž Norton [109]
Nooo, jednoduše... spínaný zdroj, což v je v podstatě i EP, pracuje na vyšším kmitočtu kolem 40kHz, než je síťový (50Hz) . Jelikož tento není "hezká" sinusoida, nýbrž "obdélník" a "na hranatém" průběhu vzniká řada vyšších harmonických kmitočtů (řádově MHz) které mohou způsobit rušení zařízení zapojených do sítě v blízkosti. A právě harmonický filtr zabrání pronikání těchto kmitočtů do sítě. Ovšem úsporky jej namají a také to to funguje, takže je to v běžných domácích podmínkách trochu luxus. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 20:27 Muž meroň [18] - Rostliny – pro Nortona
aha, a česky? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 20:25 Muž Norton [109]
Harmonikcý filtr slouží k zamezení pronikání rušivých harmonických kmitočtů u spínaných zdrojů do rozvodné sítě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 20:05 Muž meroň [18] - Rostliny
takže jsem se teda rozhodl že nakonec bych si moh objednat z tyrisu.cz SINECAN5, 2x 15-18W a jako takové ''přídavné'' světlo SINECAN2, 1x 15-18W ale u toho je napsáno že nemá harmonický filtr...to znamená, prosím, co? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 18:31 Muž Norton [109] – pro Erwin
Zkoušel jsem tak před měsícem volat do NARVy v Benešově nad Ploučnicí a mluvil s panem Piskorou. Bohužel jsem byl zklamám. Předřadníky neměli na skladě a prý až někdy v říjnu... zkrátka, nic moc. S Tyrisem mají tady kolegové lepší zkušenost. Pokud něco objednávám přes net raději si dostupnost zboží ověřím telefonicky. Od NARVy jsem objednával trubice a to na druhou stranu proběhlo velmi hladce. Holt, jak říkal před lety můj slovenský děda "jeden čas hojno, druhý ho..." :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] 23 24

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16131x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14616-predradniky?od=1001