Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Předřadníky

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Předřadníky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 23:14 Muž xxsharkxx [19]
jiskření probýhalo mezi reflektory při vlasovém kontaktu.nejiskřilo to na dálku.Připadá mi jako by se na ně nějak naindukovalo napětí a mezi sebou to prostě prskalo s pištivím efektem.Odstranil jsem je a nad T5 jsem zavěsil reflexní diamantovou folii pro dobrý odraz světla.Je to se mi zdá nějaká folie-pokovená asi hlinikem nebo jak.nevim.Každopádně když se mi prověsila na zářivky-na trubice tak to začalo dělat bordel.Předřadníky jsou uzeměný.Než jsem je uzemnil a měl jen tak na fázi a nuláku tak mezi sebou prokazovali taky to jiskření.Nyní mezi sebou nejiskří a navíc jsem je raději přesunul dál od sebe.Folii jsem napnul aby se eliminovalo to jakýsi indukování či co a je to o dost lepší.Každopádně ještě i tak je slabě slyšet to vysoký pískání i když už na urovní kerá jde snést.Každopádně bych to ale chtěl eliminovat uplně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 21:16 Muž isamik [180] – Re: xxsharkxx
Jak jiskreni na te reflexni folii vypada? Vidis nekde preskakovat jiskru? A z jakeho materialu je ta reflexni folie? A jake patice mas pouzity?

Ampik: nemohl by si prosim psat cesky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 20:54 Muž ampik [2] - Rostliny
pisti tlumivka... , kdyz ma uvolnene jadro... staci fterinak. me to pomohlo.

jako litaji jiskry ze zarivek na leflektor?? to je divny! jinak predradnik cpe do zarivky 900V (muj na 18W T8) ale privodni draty jsou na 300V.
stejne neni mozne, aby jiskrily leflektory. zkuz je uzemnit za kolik v zasuvce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 20:40 Muž xxsharkxx [19]
no dneska jsem kolem toho furt lozil.Zjistil jsem že pískají hlavně T5ky a předřadníky na sřídašku a ne nějak markantně.Navíc jsem si všiml že dost zvuku jde z jiskření mezi reflektory.Toto jsem zjistil už dřív a tak jsem je vyměnil za reflexní folii ale problem to neřeší.Ona jiskří taky pokud se prověsí na trubice.Pak se to celé rozpiští že by mi praskla hlava :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 18:27 Muž kortezhugo [983] – Re: ampik
...piskaju cievky alebo tlmivka - da sa to riesit aj zaliatim cievky epoxidom alebo niecim...
...ale sa aj tak divim - EP pracuju cca 30-60kHz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 18:22 Muž ampik [2] - Rostliny
sem si spomel ze mi piskala usporka od tamanu za 40kc. a zavada byla, ze bylo volne trafko(tlumivka) zalepil sem to fterinakem. ale usporka zila asi jen mesic... poddimenzovane tranzistory...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 18:20 Muž ampik [2] - Rostliny
me kdyz rusil spinanej zdroj, tak sem ho obalil alobalem a alobal uzemnil. a ruseni prestalo. ale mozna se ovlivnuji ty jadra predradniku protoze sou blizko sebe. (kdyz u elektronkovyho zesilovace postavim vystupni trafo vedle sitoveho, tak to brumi a to se odstrani pootocenim o 90°. jak to je u predradniku nevim, mam jen jeden za 180kc. mohlo by to bejt podobne)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 17:39 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: xxsharkxx
piskaji vetsinou tlumivky... uvolni se trosku jadro a to pak kmita...
a) novy predradnik
b) najit "piskajici" tlumivku a tu opravit ci nahradit
c) zvyknout si na ten piskot

jinak co se tyce ruseni radia, tak to bude asi problem odstineni, zkuste umistit radio dal a zkontrolovat uzemneni predradniku

v obou pripadech pokud se nevyznate v elektrikarine tak to prenechte odbornikovy.... ci aspon nekomu, kdo to umi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 17:23 Muž xxsharkxx [19]
noJá mám předřadníky Helvar a řeším momentálně stejný problem z pískáním.Už mě to dost ser..nevim si rady co stim
Přece nemužou být všecky předřadníky v háji ne?

Povedlo se to někomu safra vyřešit co stim?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 00:14 Muž kortezhugo [983] – Re: Jarda
... :-) - nehadam sa ako chces....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 00:06 Jarda – IR2156
kortezhugo napsal:
...-no neviem ja som to zohnal celkom v pohode - a je ten IC specialne na toto....

Na TME jsem zapomněl, ale vzhledem ceně (+ pošta) a tomu že to umí navíc je předehřev asi zůstanu u běžně dostupného IR2153...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 23:58 Muž kortezhugo [983]
Jarda napsal: Tohle jsem taky našel, ale podle mě to nemá žádný přínos kromě předehřevu, navíc je to v ČR nesehnatelný.
...-no neviem ja som to zohnal celkom v pohode - a je ten IC specialne na toto....
www.tme.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 23:46 Muž kortezhugo [983] – Re: Jarda
...takto ked to mas uzemnene tak ta kopat nebude "nic" ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 23:43 Jarda – Re: kortezhugo
Tohle jsem taky našel, ale podle mě to nemá žádný přínos kromě předehřevu, navíc je to v ČR nesehnatelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 23:37 Jarda – Re: ampik
Tak jsem to zkonzultoval se známým, který se v tom všem dobře vyzná a on mi řekl "od toho prasete nic nedělej" (tím myšleno danyk.wz.cz), upozornil mě na dost zajímavých věcí, třeba že se na svém webu posmívá začátečníkům - viz. "Impulzní zdroje a měniče III. - Ochrana tranzistorů a MOSFETů (proč se lamám stále proráží :)" a přitom je sám lama, protože ve 14 jeho návodech tyto ochrany úplně chybí, popisuje tam taky tvrdé spínání jako nežádoucí jev a přitom u toho předřadníku je to schéma tokový, že k tvrdému spínání dochází a to schválně! Známej mi toho řekl víc, ale to už si nepamatuju.
Navíc mi ten známý říkal, že hodně věcí co tam je funguje jen na poprosení a co je důležité - jsou to převážně samé pokusy které jsou k ničemu.
Takže jsem kontaktoval správce amarok.wz.cz a jsem za to rád.
Avšak stále nevím, jestli mě to vyjde nastejno s továrním výrobkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 23:27 Muž kortezhugo [983] – Re: ampik
...no nie je to take jednoduche - "ani pre mna" - a na to treba mat nieco aj v "hlave"...............
...IR2156 ...... - ked uz niekto chce nieco robit.....
Ballast control and half-bridge driver in one IC
• Programmable preheat frequency
• Programmable preheat time
• Internal ignition ramp
• Programmable over-current threshold
• Programmable run frequency
• Programmable dead time
• DC bus under-voltage reset
• Shutdown pin with hysteresis
• Internal 15.6V zener clamp diode on Vcc
• Micropower startup (150μA)
• Latch immunity and ESD protection
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 18:17 Muž ampik [2] - Rostliny
takze ti dam radu: postav si tohle: www.danyk.wz.cz/…
ten co to navrhl a vyrobil je dobrej bastlir. palec urcite ti poradi se stavbou. mozna by ti to i postavil.palec pri nejhorsim pouzij elektroniku z usporek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 16:08 Jarda – Elektronický předřadník
Ahoj, chtěl bych se zeptat na Váš názor na tenhle předřadník amarokcz.wz.cz/…
Myslíte, že to bude stejné jako když si za mnohem větší cenu koupím tovární výrobek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 00:46 Muž Skanky [26] Re: grizly
Tady bys měl sehnat i patice i předřadníky www.bbelektro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 21:36 Muž grizly [145] Re: Pusta
Glomat se mi nevejde. Neveril bys, jaky problem je sehnat patice. Zitra jdu jeste do jedne prodejne u nas ve meste a jak je nebudou mit tam, musim jet do Ostravy. Na netu nabizeji jen matky a patice nemaji, kdyz uz je maji, nemaji predradnik. Chci i predradnik a platit 2x postovne mi prijde zbytecne. Prvne musim zkusit vecpat 115 cm zarivku do toho meho krytu a jak se vejde, obednat predradnik 54W. Jak ne, dam tam 2x 39 W.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 14:46 Muž Pusta [25] Re: grizly
Jak jsem psal výše, předřadník, vodotěsné patice i kabely lze sehnat v prodejně elektroinsatlačního materiálu za cca 350 + 4x50 + 50 tj. za cca 600 Kč. Pokud jsi drobet zručný nebo máš zručného kamaráda, lze pár stovek ušetřit. Instalace glomatu však zvládne každý a je to bezpečnější, takže jde o to, jak se na to cítíš . ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 13:48 Usine Re: grizly
Ano je. Trubice řady T5 mají elektronické předřadníky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 13:43 Muž grizly [145]
Chci se jen zeptat technicky vzdelanejsich. Je toto elektronicky predradnik?

www.akvahumble.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 11:18 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Pipu
Ja pouzivam 15W trubice Osram a napajam ich EP z usporiek Osram 14W. Zatial nepozorujem ziaden problem. Podla mna je to celkom dobre riesenie za celkom dobru cenu. Len si treba dat pozor na zapajanie. Radcej to sprav co najlepsie aby , si sa v buducnosti vyhol istym problemom (el. skrat, alebo az poziar). Urcite ich nedavaj do krytu. Musia byt mimo, bud na kryte, alebo vedla AQ.
Ako hovoris sa vyznas, tak ti nemusim asi nic hovorit :)
Viz. rybicky.net/forum/11117
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 09:45 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: PentueR
Dík za odpověd, takže koupím 18W ta tolerance bude +-3W, tj rada nad zlato.... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 09:39 Muž PentueR [256]
Pipu napsal: Chci aby mé akvárko alespon splnovalo normy pro krytí IP54
IP54 je prachuvzdorný a odolný proti stříkající vodě ze všech směrů. Prachuvzdorné akvárko by skutečně bylo fajn ;) No nic, chápu že spíš máš na mysli kryt... Pokud jde o předřadník, mám taky levné 18W předřadníky a napájím jimi 16W Kanlux zářivky, tak myslím že 15W zářivka to taky unese, možná jen s mírně kratší životností..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 09:21 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: JuraS
Dneska ty školy stojí dost za houby, co si nenastuduješ sám, nevíš. My se třeba měli učit pájet a dělat plošňáky a nic, učil jsem se to doma sám.
Pájení se učilo stylem domácího úkolu-spájet stavebnici zesilovače a dopadlo to fakt mizerně. Ve škole nám k tomu ukázali jen obrázky správně a špatně provedeného zapájení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 09:18 JuraS
Pipu píšeš že máš elektro vzdělání a ptáš se podle mě na tak základní věci na které bych se měl ptát spíš já..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 09:12 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Pipu
Osobně bych klidně tu 100 přidal myslím že tam je rozdíl v harmonickém filtru, ten levnější ho asi nemá. Musí to tam být napsané, teď to nechci studovat.

Edit: Přemohl jsem se a podíval na tyris ten EP nemá harmonický filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 09:07 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: matlala
Dík za odkaz, našel jsem přesně typ co potřebuji....cena 274Kč...ale dozvěděl jsem se tám zajimavou věc...v parametrech zářivek píšou že jejich předřadníky mají toleranci +-3W na zářivku a to i u 18W, takže bych teoreticky mohl koupit předřadník na 18W který stojí 160Kč a použit na 15W....Co vy na to? tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 08:55 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Pipu
aha takže nelze vyměnit, to je jiná, tak leda krabička, která se tam určo nevleze. Jinak zkus koukout na tyris.cz ale EP je jen v plechovém obalu ty doma mám, jinak jsou dobré.

edit: třeba sinecan 2 je na 1*15-18W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 08:52 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: Pipu
Chci aby mé akvárko alespon splnovalo normy pro krytí IP54....a jelikož koupený předřadník je celý odizolovaný od okolního prostředí a vše ostatní co vede z předřadníku se dá zaizolovat...Vykuchaná zářivka je dobrý nápad, ale zhlediska nebezpečí co se toho týkají...absolutně nedostačující... a pokud tady na foru někdo poradí laikovy at vykuchá zářivku... může to dopadnout hodně špatně...od úrazu el. proudem až po vyhoření!!!!!! Tohle není 12V...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 08:41 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: matlala
Muj kryt je ze setu, a originalní předřadník je zalitý v plastu.....a přeřadník nemůžu dát mimo aqua, není kde...vše musí být v krytu...proto u mě je nejlepší řšení předřadník namontovaný v krytu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 08:37 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Pipu
tak snad je v krytu místo které je izolované proti vodě (pokud se nepoškodí vykucháním) jen vyměnit tlumivku se startérem za EP. A EP bby měl být i tak mimo kryt kde je chladněji.
Mimochodem taky dělám elektrotechnickou školu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 08:26 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: matlala
O těch vykuchyných zářivkách jsem slyšel, ale přijde mi to riskantní a podle mě vysoká vlhkost hodně rychle ten přeřadník zničí... stačí aby se ráno orosil plošný spoj a je konec, mám elektotechnickou školu a vím o čem mluvím... takové zapojení může zkončit požárem v akvariu!!!Hledám rychlé řešení...bud koupi předřadník nebo rozkuchat nějaké 15W světlo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 08:16 Muž matlala [798] - Rostliny
glogločka není dobrá volba, po půlroce už svítí polovičním svitem, brzop odejde, ale toho je na fóru hodně, každopádně než se pídit do EP tak bych koupil usporku a vykuchal EP z ní, pro glogločky by to stačilo. Osramky mají dobré EP, ale jinak pro stálý provoz bych se zašel podívat i do elektra, tam jistě seženeš aspoň světlo pod kuchyňskou linku na 15W trubice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 08:12 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: Pipu
18W T8 předřadník na netu se dá sehnat za 160Kč s DPH...ale já pořebuji 15W T8... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 08:09 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: JuraS
To mě už taky napadlo...ale s tou 200Kč nesouhlasím....jedno takové zářivkové světlo jsem koupil 13W delka 57cm do kuchnské linky a stálo 350Kč... a to byla nejnižší cena na netu....to si radši koupim ten přeřadník (a přesně ten typ co pořebuji....pochybuji že najdu v globusu světlo na T8 15W... protože mám pár zářivek aqua glo a je škoda je zničit špatnými parametry předřadníkem....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 08:01 JuraS
tedy nevím jak předražené světlo tedy částku máš na mysli ale v každém druhém obchoďáku koupíš podlinkové světlo do kuchyně za slušnou cenu..já kupoval v globusu 120 cm dlouhé a stálo mě to komlet 600..to tvoje bude stát tak 200..vykucháš si z toho předřadník...a nebo tady na webu byli řešeny zapojení na tak malé zářivky cestou komplaktů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 07:47 Muž Pipu [5] - Tetry – Kde mám sehnat el. předřadník na T8 1x15W?
Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat kde můžu sehnat el. předřadník do mého akvarijního krytu... na typ T8 a 1x 15W, v e-schopech se prodávají jen T8 18W, byl bych rád za jakýkoliv odkaz na netu...nechce se mi investovat do předražených svýtidel tak si dělám vše sám. A další otázka co když požiju 18W předřadník na 15W zářivku? Podle mě se ta zářivka zničí, ale nejsem si jistý.Děkuji za odpovědi... hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 17:17 Muž JeeL [1] – Re: Jano
Nepíšete, aké výkonné trubice je možné napojiť na daný predradník. Malo by to byť na ňom uvedené. Podľa toho sa budú odvíjať konkrétne žiarivkové trubice, ich dĺžka a pod. Skúste sem napísať wattáž, pre ktorú je daný predradník konštruovaný. Každopádne je vhodné použiť trubice rady 8xx (ja osobne by som volil asi kombináciu 840 a 830). Trubice potom treba voliť pokiaľ možno najdlhšie, ktoré sa spolu s päticami vojdú do krytu/rampy. Trubice T5 budú tenšie ako T8 (ktoré ste doteraz používali) a taktiež je potrebné na ne zakúpiť príslušné pätice.
To, že sa nedarilo Vašim rastlinám, môže byť spôsobené okrem iného aj nedostatkom svetla, keďže na 250l nádrž máte len 30W žiarivku. Verím, že po pridaní ďalších trubíc sa to bude vyvíjať pozitívnym smerom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 12:44 Muž Jano [0] – Trubice T5
Zdravím všetkých, mám takýto problém: mám predradník fy Hagen, kde doporučujú trubice T5 HO (high outuput - vysoký výkon) a ja by som si dal rád poradiť, aké parametre týchto trubíc sú pre moje akvárko tie najlepšie. Ide o predradník na dve trubice, dĺžka akvária 100 cm. Doteraz som svietil trubicami predanými pod názvom Sun Glo, japonskej výroby, s výkonom 30 W, išlo o T-8, priemer 25.5 mm, dĺžka 89.5 cm, mám predradník len na jednu trubicu, niekedy v květnu som vystriedal žiarivku s plným spektrom za inú, so spektrom viac do žlta (bližšie technické údaje sa mi nedarí zistiť, nie som technický, ani internetový typ).
Od jari až po poslednú väčšiu údržbu mi pre zanedbanie péče prebujnel jávsky mach, tak sa darilo a aj darí hnedovke, anubisom je to vcelku jedno, menej sa darí mokřanke - Hygrofilla corymbosa (čo ma dosť mrzí), vyslovene sa nedarí vallisnériam a bakope; z valisnérií zostali torzá a bakopa je len jedna stonka, ktorej listy sklovatejú. Minulý týždeň som zakúpil trs iného druhu bakopy, než som mal pôvodne, zatiaľ je v pohode.
Tak díky a sorry za tú ukecanosť.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 11:10 Muž kortezhugo [983] – Re: včelař
...to budem velmi rad ak to nafotis a posles palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 11:02 Muž včelař [44] – Re: kortezhugo
nemám ani firmu ale v pondělí ti to pošlu taky jsem na to čuměl jako puk že tam je pár diod, kondiků, a odporů, a tři tlumivky nebo trafa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 10:52 Muž kortezhugo [983] – Re: včelař
coze "nejsou v něm žádný tranzistory"??? - tak to som este vevidel...nemas foto - rad bi som to videl..
Ono to ma vyzerat takto...ked to ma aj "daco vydrzat"
www.irf.com/…
Je tam kopu ochran-riadenie procesorom...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 10:43 Muž včelař [44] – Re: izzac
Ceny na elektronice klesají to co tam máš od osramu zas není tak lenvé ale kvalita je výborná. Teď jsme kupvali do fitmy a ty stály 270 Kč. Tak jsem ho rozdělal a nejsou v něm žádný tranzistory tak nevím co tam dělá měníč - ale pozapojéní svítí a odebírá nízký proud i když start není tak rychlý jako u osramu co mám doma. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 10:30 Muž kortezhugo [983]
...a potom nevedia co robit z "odpadom"-"tazkymi kovmi"-len sa vyraba abi sa vyrabalo...-je to dost smutne a chore...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 10:15 Muž kortezhugo [983] – Re: Vojtechh
...ved to - dnes sa veskera elektronika robi tak abi "nevydrzala dlho"... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 10:11 Vojtechh – Re: kortezhugo
Bohužel se už tlumivky s hákovým křížem nedělají.... Mám taky starý těleso, sice jen z doby za komančů, nicméně drží v denním provozu od roku 1983. Nedávno jsem měnil těleso s tlumivkou a startérem po asi 2,5 letech provozu. Nemyslím, že je to nutně tlumivka vs. předřadník, spíš si myslím, že čínský, nebo v lepším případě polský tlumivky v tělesech za 299 Kč, nejsou už to co bývali. Takže pokud něco jede, asi neměnit, ale nedělal bych si iluze, že dnes koupená tlumivka vydrží jako ta s Hakenkreuzem. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 09:40 Muž kortezhugo [983] – Re: izzac
"jenom se mě zdá jaksi podezřele levnej" - ono ked ho otvoris a pozres co v to je -"suciastky"tak ani nie - ono to nieje ziadny "zazrak"
Kludne si ho kup...-otazka je ako dlho vydrzi bez poruchy...to ti nezaruci nikto-ani vyrobca "drahych" predradnikov...
Ale mas na to 2 roky zaruku tak to neries...
PS:upravujem prispevok - 3 roky dava zaruku Osram na to...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 23 24

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16131x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14616-predradniky?od=801