Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nano akvária - co do nich

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Nano akvária - co do nich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.08.2017 19:21 Muž @ JirkaŠčobák [915] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Lennis
Tenhle objem je pro ryby čistě jen jako karanténa pro jednu rybku nebo pár kusů potěru.
afc1886 píše dobře, poslechni ho!
Pokud to bude karanténa, první půlrok budovaná bez ryb, vykašli se na filtr.
Žádnou "rybku čističe"! Malé pro každou takovou! To už šneky a pár krevetek (krevetky nepotřebují filtr, pokud je dáš do zarostlé nádrže zaběhnuté alespoň 3 měsíce, malé šneky okamžitě).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   06.08.2017 14:21 R Muž @ afc1886 [1946] Re: Lennis
Tak já osobně bych tam nedával ani tu jednu bettu. Vím,že to jde, ale i ta betta by si zasloužila aspoň 20 litrové akvárium.Nechal bych akvárium pořádně zaběhnout a potom tam dal pár krevetek.
Rostlinky jedině ŽIVÉ, plastové patří do žlutého kontejneru. Čím víc rostlinek,tím líp. ano
To topítko je do toho objemu OK.
Jako filtraci můžeš použít buď bublifuk (více třeba zde rybicky.net/forum/14139… ),nebo třeba akvarijni-filtry.heureka.cz/… .Další možností je nějaký závěsný viz www.rostlinna-akvaria.cz/… .Těch možností je víc.
Ale jako první bych ti doporučil přečíst si pár článků.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2017 13:20 Lennis – bojovnice pestrá
Dostala jsem mini akvárium slepované silikonem, 19x29x19 cm - objem 10,4 litru. Moc ráda bych do něj umístila 1 samečka bety bojovnice. Jsme úplný začátečník, ale už teď vím, že více jak 1 rybku chovat nebudu, maximálně přidám jednu "čistící", kdyby to mělo pomoci údržbě akvária.

Je výhodné i v takto malém akváriu mít živé rostlinky?
Také jsem dostala vytápění 25 W, které by údajně mělo být do dané nádržky vhodné.
Co se týče filtrace, bohužel úplně tápu. Být by tam měla, abych rybce zajistila kvalitní vodu, to je alespoň můj názor.

Moc děkuji předem tomu, kdo mi trochu poradí.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 01:38 Muž @ prasan [2478] – 20L
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.11.2016 20:36 Muž @ JirkaŠčobák [915] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: goodguy
Jaký máš důvod pro rybku na dno?
Kardinálky jsou celoakvarijní ryby, rybku na dno k nim nepotřebuješ, funkční akvárium s nimi považuju za zajímavé dostatečně (buď rád, mě se nikdy pořádně nemnožily).
Ancistrus rozhodně není do 30l vhodný. Pancéřníčka, než dávat jednoho, to mu raději hned uřízni hlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.11.2016 12:58 Muž @ lacewings [2799] - Živorodky-přírodní formyRe: goodguy
-pokud je takto aktivní Nano akvárium, včetně odchovu,tak tam nic nedávejte
-funguje vám to ,tak nic nevymýšlejte ve smyslu ancistrus.
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2016 12:44 goodguy - Živorodky-přírodní formyRe: lacewings
5Děkuji za toho ostnáče, ale hledam spis neco na zpusob ancistrus. Pocet ryb jsem neuvadel, protoze se mi kardinalky neustale mnozi a prubezne se jich zbavuju, jak trochu povyrostou :) Co do poctu kusu mam aktualne prerybneno bezpochyby.
EDIT-Ty pancernicci jsou super. ALe na hejno tam nemam misto bohuzel.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2016 12:39 Muž @ lacewings [2799] - Živorodky-přírodní formyRe: goodguy
Zajímavé, počet rostlin jste uvedl ,ale počet ryb už ne.
Panceříčky bych tam asi nedával vůbec,nejlépe se cítí ve skupině o počtu cca 6ks minimum,tak vzhledem k obsahu a již přítomných ryb, tak bych je tam asi nedal,
-odkazy na panceříčky
- rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly
- rybicky.net/atlasryb/pancernicek_trpaslici
-ale takový ostnáč,zaplní vám i dno, jedná se poměrně o atraktivní a aktivní rybku,navíc to nikterak neovlivní malý obsah vody, ve vztahu k chovaným jedincům.
- rybicky.net/atlasryb/dario_dario
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2016 12:07 goodguy - Živorodky-přírodní formy – rybka na dno
Ahoj. Mam 30l nano akvarium, v nem kardinalky vietnamske a asi tak 10 rostlin. Chtel bych jednu (nebo vic?) rybku na dno. Takze existuje nakej vhodnej druh? Nejakej mini krunyrovec nebo pancernicek?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 12:10 R Muž @ afc1886 [1946] Re: Honza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 12:02 Honza – Dotaz:
Dobrý den chci se zeptat mám "nano"akvario cca 27l co byste mi za rybky doporučili ke krevetam... Děkuji za odpovědi :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2015 18:23 Muž @ Designer [5631] - CichlidyRe: Turbínka
Mam pripravene nadherne nanoakvarium, cerny spodni ramecek z dubu s cernym lakem v matu, kryt totez s LED, automaticke stmivani, topitko s termostatem, vnitrni filtr s biomolitanem, dno Rataj PROFI SOIL, hezky koren i rostliny bych nejake vhodne nasel, ale proboha, reknete mi nekdo, kam do toho akvarka 20x20x20cm dam vodu? smich

Neni to Silvestr ani april, fakt ze ho mam a staci se na to podivat, k nicemu to neni :-) . Ono asi ani nanoakvarium by nemelo jit pod nejaky rozumny objem.

Jen jsem tim chtel rict vsem zajemcum, podivejte se jak je to male, a 30x30x30cm neni o moc vetsi, ale o co je to vic uzitku ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.01.2015 20:17 R Žena @ Turbínka [2534] Re: Dominika
Vzhledem k povaze dotazu doporučuji jednu věc - na akvárko pro teď zapomeň a začni číst! Jinak s tím skončíš dříve než začneš.

Doporučuji začít následující odkazy:
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…

Kde se dozvíš vše potřebné a i odpovědi na svoje otázky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 20:11 Dominika – Jak a co dát do akvária?
Ahoj, začínám s akváriem do 10l. Nevím co dát na dno jestli písek nebo kamínky? A jak vybrat počet ryb. A co znamená filtr, čistič, osvětlení, topení. A je to vše nutné?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 22:15 Muž @ KarlosS [1216] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: romant
Souhlas, já jen říkám, že ne v takové míře jako u porézních materiálů ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2014 22:06 R Muž @ romant [25295] Re: KarlosS
Jenom k té lesklosti a nitrifikačním bakteriím. Vyjdeme-li z faktu, že nitrifikační bakterie žijí v akváriu tzv. přisedle, tak i na lesklých materiálech v akváriu použitých se vyskytovati jistojistě budou. Záměrně neuvádím žádná jména, žádný příklady, pouhé konstatování faktu, jenž lze použít univerzálně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 21:55 Muž @ KarlosS [1216] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Kytka
Jde ti o to slovo lesklé? Nepřesně jsem se vyjádřil, myslím, že lze pochopit co jsem tím myslel. Nechápu tvůj konfrontační tón, jestli mě chceš honit pro slovíčka, doporučuji větší nadhled.
Sama přece musíš vidět, že u písku se dělá na dně kal, což u porézních substrátů skoro neexistuje. To je podle mě důležitý faktor, nehledě na další kladné vlastnosti. Proto jsem to tazateli doporučil podle svých zkušeností.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 02:59 Žena @ Kytka [2143] Re: KarlosS
KarlosS napsal: Samozřejmě, ale ne v takové míře jako u porezního materiálu. A dokola netvrdím, že nádrže s pískem by nefungovaly. Až to zkusíš, uvidíš ;-)
Pořád jsi mi ještě neodpověděl na položenou otázku, a to se ptám během pár dní už podruhé. Zkusím to tedy ještě do třetice:
Napsal jsi: "... flexiobklady maj jednu velkou nevýhodu. Jsou hladké a lesklé a težko se na nich usidlují nitrifikační bakterie...."
Znamená to tedy, že kdyby flexi byly matné, usidlovaly by se v nich bakterie lépe? coze
A co myslíš tím, že se tam usidlují těžko? Nepleteš si náhodou dojmy a pojmy?

P.S.: KarlosS napsal: Až to zkusíš, uvidíš ;-) Nevím, co bych podle tebe měla zkoušet, ale pokud jsi se tím pokusil sdělit, že bych měla vyzkoušet i další substráty, tak tě asi zklamu. V současnosti mám doma jedenáct akvárek s nejrůznějšími substráty (několik frakcí říčního písku, dvě frakce Flexiobkladů, Manado, Profisoil, Akadamu a Liapor) a další naplánované, jen co bude nějaká další vhodná nádrž. Jen prostě nemám potřebu to tu všechno vystavovat, neboť akvárka mám kvůli sobě, ne abych si před ostatníma mohla honit tričko, co všechno jsem si pořídila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2014 23:22 Muž @ 3CK [43] Re: ...
Tak abych řekl pravdu, teď teda nevím. Budu to muset ještě promyslet, nastudovat tady někde ve fóru, jak velký ty rozdíly mezi jednotlivýma dnama jsou. (Mimochodem...dnama...skloňuje se to tak? Zní to hrozně.)

Flexi se mi vzhledově dost líbí, úplně antibakteriové nejsou, navíc ta cena. Na druhou stranu s tak malým akva zkušenost zatím nemám a už jsem asi až moc vyvarován tím neustále opakovaným "malé akva, velké problémy":) Takže každičká věc, co by to mohla ulehčit, se hodí. Uvidím, co převáží.

Každopádně vám všem moc děkuji za plodnou diskusi a odborné rady! Tohle můžete označit jako OT.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 19:16 Muž @ KarlosS [1216] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Kytka
Samozřejmě, ale ne v takové míře jako u porezního materiálu. A dokola netvrdím, že nádrže s pískem by nefungovaly. Až to zkusíš, uvidíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.05.2014 17:19 jamajcan - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Danila
Jsem si jistý,že o biologické filtraci,jako takové,se mluvit dá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 16:56 R Žena @ Danila [4431] - SumciRe: jamajcan
Dno není filtr, natož účinný filtr.Bakterie ho sice osadí, ale o filtraci jako takové se mluvit nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.05.2014 16:07 jamajcan - Sumci
Do filtru se taky umísťují materiály,s co největší plochou povrchu a porézností/např.Ehfisubstrat/a ne křemičité písky/vyjma bazénové filtrace,ale to je jiná story/.Tady bych viděl ten zásadní rozdíl,mezi těmito dvěma materiály.O tom,že dno z páleného jílu,púsobí jako daleko účinější filtr,než dno,např.z Flexi,nemůže být pochyb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.05.2014 15:40 Žena @ Kytka [2143] Re: Aforte
Aforte napsal: Hele flexi jsou fajn. Mají dobrou zrnitost. Pro rybky neškodné, protože nemají ostrá zrnka. Můžeš si vybrat z více barev a zrnitostí.
"Druhý filtr" od toho, ale nečekej. :-D :-D

Ale ano, i ve flexi obkladech žije dostatek bakterií. Stejně jako v kterémkoliv křemičitém písku, jde jen o to, aby dno měl vhodnou zrnitost a bylo dobře založené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.05.2014 14:53 Muž @ Aforte [500] - RostlinyRe: 3CK
Hele flexi jsou fajn. Mají dobrou zrnitost. Pro rybky neškodné, protože nemají ostrá zrnka. Můžeš si vybrat z více barev a zrnitostí.
"Druhý filtr" od toho, ale nečekej. :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 14:52 Muž @ 3CK [43] Re: Aforte, ivaha a další
No věřím, že jsme si výšku jednotlivých rostlin už ujasnili :) Upřímně...je mi celkem jedno, jestli kobereček bude mít 1 cm nebo 4 cm. Hlavní je, aby se mu dařilo. Vidím to tak, že seženu tu HC. K ní přidám i trochu glossy, co mi tady roste na okně a uvidíme, čemu se bude dařit.

U Marsilky se bojím, že nevytvoří tak pěkný, hustý kobereček (vycházím z maniakva.cz/… , strana 28).

Jinak Manado by určitě bylo taky fajn, ale v tom množství, co já potřebuju (max 5 l), mi přijde zbytečně drahý. Ještě si teda počkám, jak dopadnou flexiobklady až se vyjádří KarlosS.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 14:52 Muž @ Aforte [500] - RostlinyRe: ivaha
Nene. Jinak i já se musím poupravit. Nemyslel jsem, že je velká. Já to jen bral z pohledu kobercovek. Né celkově. Takové HC je menší
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 14:46 Žena @ ivaha [2720] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Aforte
Marsileu navrhoval michalt, to jsem se přehlídla ano Myslela jsem, žes to psal Ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 14:40 Muž @ Aforte [500] - RostlinyRe: ivaha
Já ji nedoporučuji. Jen říkám, že je snad nejméně náročný koberec.
HC je menší palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 14:37 Žena @ ivaha [2720] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Aforte
Mám tu glossostigmu v ještě menší nádrži než je tato zmiňovaná a můžu Tě v klidu ubezpečit, že tam sedí jako p.del na hrnec. A ta marsilka je ještě o fous větší, přitom jí taky doporučuješ, přesto, že se Ti glossa zdá velká??? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 14:26 Muž @ Aforte [500] - RostlinyRe: ivaha
Glossa je oproti HC vysoká. Já ji mám taky nízkou. HC se drží spíš u země. Do tak malé nádrže bych volil to HC. Je i méně náročné.

Marsilea hirsuta je snad nejméně náročný koberec.

U sebe mohu porovnat HC a glossu. HC:glossa = 100 a 1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.05.2014 14:03 Žena @ Kytka [2143] Re: KarlosS
KarlosS napsal: Jsou hladké a lesklé a težko se na nich usidlují nitrifikační bakterie.
Mohl bys mi vysvětlit tuhle větu? Opravdu nechápu, co by bakteriím vadilo na lesklém povrchu. Pokud teda nejsou takový módní fajnovky, aby jim záleželo i na barvě substrátu.
Stejně jako Flexi vypadají prakticky všechny písky jimiž je tady zabydlená minimálně polovina nádrží. A nevšimla jsem si, že by nefungovaly, jak stále dokola tvrdíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 13:56 Muž @ michalt [556] - MiniakváriaRe: 3CK, Aforte, ivaha
Já jsem zkoušel glossu ve 25 litrovém akváriu bez CO2 a s hnojením PMDD. Nejdřív se opravdu tahala mírně do výšky. Nevím, kam až by se vytáhla. Už se to nedozvím, protože pak uhnila :-). Osvětlení jsem tam měl dostatečné, ale nebylo proudění vody a nebylo CO2. Myslím, že bez CO2 to někomu ještě jde, ale u mě to nešlo.

Ve větší nádrži mám ten callitrichoides. Bez CO2 si vede docela dobře, ale nerozrůstá se do koberečku, je tak nějak na místě a vypadá podobně jako micranthemum micranthemoides, jen roste pomaleji. Uvažoval jsi o Marsilea hirsuta? Nemám s ní zkušenosti, ale na nějakém zahraničním webu jsem se dočetl, že je méně náročná než glossostigma a taky dělá hezký kobereček i bez CO2. Ale neumím posoudit, jestli je to opravdu tak snadné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.05.2014 13:24 Žena @ ivaha [2720] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Aforte
Glossa není vysoká ne . Při dostatku světla bude mít cca 1,5 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 13:12 Muž @ Aforte [500] - RostlinyRe: 3CK
A nechceš zkusit manado? Jako dno je opravdu dobré. Rostliny do něj dobře zakořeňují. Porézní. Lze ho považovat za druhý filtr. Barva se pár lidem nelíbí. Já osobně jsem za tu barvu rád. Ono až to zaroste, tak ani nepůjde vidět.

Glossostigma elatinoides, ač se nezdá je poměrně náročná. Navíc je docela vysoká. Hemianthus callichoreidnes "cuba" bude lepší a i hezčí volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 13:07 Muž @ Aforte [500] - Rostliny
Já mám HF-0400. Je to docela super filtr. Celý vnitřek jsem odstranil a nahradil Sera siporax a JK animals keramické kroužky. Na nasávací trubici jsem dal pěnu. To vše mám s manadem(další filtrace) v akváriu o velikosti 40x40x40. Akvárium vypadá opravdu čistě. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 13:05 Muž @ 3CK [43] Re: michalt, KarlosS
Díky za reakce a rady! U filtru udělám teda asi kompromis a pořídím HF-0300. Na dno zkusím dát teda liapor nejspíš. A taky mě napadá (a bude to trochu OT), co kdybych ten liapor zkusil dát i do toho filtru?

Jinak říkáš glossu pryč - kvůli světlu nebo kvůli absenci hnojení/CO2? Co myslíš o Hemianthus callitrichoides?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.05.2014 09:25 Muž @ michalt [556] - MiniakváriaRe: 3CK
Co se týká filtru, souhlasím s KarlosSem. Já mám ve 25 litrové nádrži HF-0100 a není to zcela ono. Vylepšil jsem jej tak, jak jsi napsal a nějak to filtruje. Ale proudění vody není vhodné (příliš lokalizované na jednu stranu nádrže). Kromě toho, napůl filtruje filtr, napůl filtruje dno. Jde to dělat i tak, ale lepší je ten 0400.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 08:00 Muž @ KarlosS [1216] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: 3CK
Jen k tomu filtru, já mám na 25 l Atmana HF-400 a je to jen taktak. Průtok lze zavřít, ale to místo na filtr. media je i tak malé. Rozhodně bych zvolil větší.
Tu glossu bych nahradil nečím jiným.
Ohledně dna jsem už psal jinde - flexiobklady maj jednu velkou nevýhodu. Jsou hladké a lesklé a težko se na nich usidlují nitrifikační bakterie. Výhodnější jsou poréznější materiály, např. z páleného jílu, pak stačí minimálně odkalovat, hodně toho dno zpracuje a navíc to funguje jako druhý filtr. Nehledě na to že to funguje zásobně pro rostliny, dno se nesléhá a nevznikají tak anaerobní plyny, lépe jsou provzdušňovány kořeny rostlin ...
Je toho spousty na trhu, od liaporu, přes Ratajův profisoil, dobrý a neplovoucí substrát clay soil, madano od JBL až po substráty ADA. Když to vyzkoušíš, zjistíš, že se už zpátky k flexiobkladům a různým glanzkiesům nebudeš chtít vrátit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 19:51 Muž @ 3CK [43] – Sestava nanoakvária
Zdravím, chtěl bych zkusit jak se mi bude dařit s nanoakváriem. Vybral jsem následující výbavu:

Akvárium: 40x20x20 cm (DxŠxV), tzn. zhruba 16 l.

Osvětlení zbastlím asi z jedné 8 W T5 ( www.elektro-svitidla.com/…). Ještě zlehka váhám, jestli nepoužít třeba www.alza.cz/… , ale kvůli lepšímu rozptylu světla to vyhraje asi T5.

Filtr: Závěsný Atman HF-0100, ze kterého vykuchám uhlí a nahradím bioakvacitem. Když bude potřeba, přiškrtím průtok.

Dno: Černé flexiobklady, zrnitost 2-4 mm, výška zhruba 3 cm (rád bych ADU, ale je to na mě chudáka moc drahý :-), snad kdybych někde nečekaně objevil nějaké přebytečné peňauze).

Rostliny: Glossostigma, Riccia a Eleocharis parvula.

CO2 neplánuji.

Chemie: CO2 Vital nebo podobný utrejch.

Živočichové: Zatím pouze piskořky, možná časem párek Živorodky Wingeovy (případné přemnožení mám jak vyřešit).

Topítko zatím ne. Uvidím, jak moc teplotně nestabilní takové pidi akvárko bude a kdyžtak pořídím.

Takže klasický otravný dotaz: Co si o tom myslíte? Mají rostliny aspoň malou šanci růst? Koupili by jste něco jinak?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 20:18 Muž @ Johan [4637] - RostlinyRe: Kick
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 20:14 Kick - Rostliny – Závojnatky-poraďte :(
Dobrý den,

chtěla bych se optat, jelikož jsem začátečnice s chovem akvarijních ryb, jestli mohou dostat ZÁVOJNATKY maso, protože jsem četla, že jsou všežravé.
Žleva může maso, ale nevím, jestli i moje rybka. Dále se chci poptat, jestli po vyčištění akvárka stačí jen nechat novou vodu odležet cca den a pak, že stačí použít vodičku proti kazení jídla. Omlouvám se, ale nejsem zrovna hledač, který hned najde na netu info. Moc díky za všechny odpovědi :-)

-Klára-

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 03:14 amrtin - RostlinyRe: Jája
To bych neřekl.Já zasadil do takový malinký nudle(50x15x15) krom jiných i Mayacu a tu Ludwigiu(tedy jejich zbytky),světlo skoro žádné a rostou jak o život-přitom kromě pár rostlinek a šnečků tam nic jiného není.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.04.2013 17:44 Muž @ Jiri_99 [420] Re: oleksakk
Hnojivo? CO2? Taky dost záleží na vkusu člověka.. Pak taky na rostlinkách samotných. Něco jde bez problémů a něco nejde ani kdyby jsi se přetrhnul..
Lepší bude, když si projdeš atlas, nějaké prezentace, zjistíš co se ti líbí, co nelíbí a pak se ptej na konkrétní rostlinky.. ;-)
Pač takhle radit, to je na dlouho.. Vhodných rostlinek je asi tak milion "druhů"..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 15:40 Muž @ oleksakk [4] - Miniakvária – Založenie miniakvária - 20l: rastlinky, krevetky, rybky
Ahojte,
založil som si miniakvárium 20l, čierny štrk drobný, svetlo 8W.
Potreboval by som poradiť aké rastlinky sa mi vhodia do akvária, rybyčky max. 4-6, a krevetky.
Ďakujem vám veľmi pekne a teším sa na Vaše rady :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 22:08 Muž @ Jiri_99 [420] Re: Cosmogagy
Řekl bych, naprosto dokonalá odpověď.. palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.04.2013 12:33 Muž @ Cosmogagy [592] - Amerika
Já si nemyslím že by to bylo způsobené nedávkováním CO2. Například H.polysperma je prakticky rychlerostoucí nenáročný plevel...

Spíš bych si vsadil že za tím bude takovej ten malej svinskej akvaristickej šotek kvůli kterýmu prostě v jednom akváriu nerostou a neporostou uplně všechny druhy rostlin, přestože v jiných nádržích v pohodě rostou. A můžeš nad akvárkem dělat voodoo, tancovat indiánský tance nebo se o půlnoci za úplňku koupat nahý v sudu plném syrových žabích jater a zpívat u toho hymnu pozpátku, a stejně ti některé kytky prostě neporostou a neporostou :-)

Moje rada zní - spoustě kytek se daří a některým druhům ne? Tak ty druhy kterým se nedaří nepěstuj, nech si ty co rostou. Případně místo těch co nerostou zkus nějaký jiný.
Snažit se přizpůsobit podmínky tak aby rostly ty druhy co nerostou může taky klidně vést k tomu že přestanou růst ty druhy co doteď rostly v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.04.2013 11:25 R Žena @ Jája [801] - ŽivorodkyRe: amrtin
A nebude to spíš osvětlením?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 00:07 amrtin - ŽivorodkyRe: Raviolka
Například mi nejde Ludwigia repens,sice roste,ale červená jako při nákupu rozhodně není.Pak Hygrophila polysperma,Rotala macrandra a Mayaca fluviatilis.Tyhle prostě bez co2 nejdou(ale netvrdim na 100%,že to je tím...).Mraky jiných rostlinek rostou jak o život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 20:35 Žena @ Raviolka [1282] Re: amrtin
amrtin napsal: A já zas pro změnu časem zjišťuju,která že to rostlinka odmítá bez cočka fungovat...A která?!
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií Přidat příspěvek • Zobrazeno 7741x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/14530-nano-akvaria--co-do-nich