Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nano akvária - co do nich

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Nano akvária - co do nich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 18:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: RadioactiWe
tak to byste mě asi ukamenovali za tohle rybicky.net/nadrze/9157
Ale kupodivu se všemu dobře daří, bez filtru i bez vzduchování, vodu měním jednou za dva až tři týdny a ani moc detritu tam není.
Jedinej problém že asi rybky nemaj moc místa ale asi to budu stěhovat do dvacítky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 18:31 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Matafous
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 14:43 Matafous
Zdarec,
mám doma nano akvárko-10L...Co do něj?Nejde mi ani tak o ryby, ale i ty můžete poradit...Co by se tam dalo chovat(v oblasti akvaristiky)?Krevety,plži,raci,krabi???Cokoli...Poraďte :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 21:07 Muž Capricorn [1] - Miniakvária – Rostlinky do NANO AKVARIA
Použil jsem níže uvedené rostlinky z Hornbachu, docela měli výběr.
Alternanthera reineckii Griseb.
Hemianthus callitrichoides 'Cuba'. 4 trsy vsazené i se skelnou vatou
Limnophila sessiliflora (Vahl) Blume, 1826
Staurogyne spec.
Ať se daří ;-) :) potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 15:39 Žena Bára [2] Re: ustavprochore
našla jsem na internetu tohle: www.akva-tera.myeshop.cz/… ale nikde není napsaná délka. Moc se v tomhle nevyznám. Nedá se to nějak zjistit z wattáže?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 16:55 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bára
dá se to koupit u firmy Farao - nemají to v nabídce na webu, ale na poptávku to jsou schopní vyrobit i s těmi jmenovanými 8W t5 trubicemi. Nicméně cena je dost vysoká a je otázka, jestli raději nezvážit řešení pomocí AquaEl Deco Light 11W nebo nějaké jiné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 15:39 Žena Bára [2] Re: katterinecka
Fotka k příspěvku Dá se něco takového vyrobit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 20:48 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Bára
sehnat lampu je horší, navíc jestli nechceš utratit plno peněz. Ale jestli je taťka zručnej tak to bude v pohodě. Buď se dá třeba v hornbachu koupit normální "podlinka" do kuchyně (viděla jsem tam maličké i na takovou zářivku) a nějak to sešroubovat a vyrobit kryt. Nebo koupit přímo patice, předřadník a udělat to celé, jen je s tím víc práce. A pozor na vodu, určitě je lepší pod to dát krycí sklo (nebo se prodávají i vodotěsné patice)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 20:42 Žena Bára [2] Re: katterinecka
ta bude asi nejlepší. dám tam 4 a moždá by to bylo lepší na délku než na šířku. prodávájí se takové rampy? kdyžtak si jí budu muset (s tátou) nějak vyrobit. díky moc za pomoc :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 20:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Bára
tak asi bude delší, ještě jsem našla tuhle www.elektro-paloucek.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 20:25 Žena Bára [2] Re: katterinecka
jak je ta z toho prvního odkazu dlouhá? nějak jsem to tam nevyčetla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 20:10 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Bára
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 20:01 Žena Bára [2] Re: noiseless
pod písek dám nějaký výživný substrát a budu přidávat CO2 biokvas od rataje (až dojde tak si tam něco namíchám sama). Teď je hlavní problém to osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 19:43 Muž noiseless [1] Re: Bára
ahoj Bára :-)
určite je dobré pridávať CO2 týmto rastlinám ... bez toho to pôjde ťažko .. taktiež nejaké hnojivo do dna, ak nie tak potom pridávať ako mikro, tak aj makro prvky ..
osvetlenie potrebujú aspoň 0,4-0,5W, kľudne aj viac ... môže byť aj 1W na liter, len potom viac CO2 a viac živín ...
v tejto nádrži mám 3 rastlinky z tých čo si napísala
rybicky.net/nadrze/10782
a z vlastnej skúsenosti ti viem povedať, že bez dobrého svetla, veľa veľa CO2 a veľa živín to nepôjde ...
držím palce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 19:26 Žena Bára [2] Re: katterinecka
a co 3x tohle www.robimaus.cz/… ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 18:20 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Bára
jedna je ale slabá, nad takový čtveratější akvárka jsou dobrý spíš lampičky než ta lineární zářivka. Tak sehnat nějaký dost výkonný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 17:49 Žena Bára [2] Re: katterinecka
taky by to šlo ale ty první rozměry se mi líbí víc. nedala by se ta dlouhá zářivka dát na úhlopříčku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 17:46 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Bára
a co takhle akvárko a 10 cm delší? Pak se ti tam v vejde 15W trubice T8 a čím větší akvárko tím lepší. Takhle to mám řešený já rybicky.net/nadrz/7034/58.jpg Většinou čím nejobvyklejší rozměry těch zářivek, tím jsou dražší a i míň k sehnání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 17:41 Žena Bára [2] Re: katterinecka
jo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 17:20 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Bára
Tím to není, spíš je to tím že je nová. Speciální zářivky nevydrží svítit tak dlouho, musí se měnit mnohem častěji než třípásmové a svítí skoro stejně.
Jak myslíš ten rozměr nádrže? 40 délka a 30 výška a šířka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 17:18 Žena Bára [2] Re: katterinecka
A tu aqua glo ne? já jsem měla ve spol. AQ zářivky ze setu a kytky vůbec nerostly a od té doby co jsme koupili sun glo rostou jako z vody
A jestli ty zářivky ze setu nebyly ani označený tak to mohlo být kdoví co za pár korun
Edit: A která by teda byla nejlepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 17:05 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Bára
Co třeba dvě tyhle www.e-light.cz/… třeba 11W, prodávaj se na ně ty lampičy co se přicvakou na sklo, nebo můžeš použít normální stolní lampičky (jen pozor na vodu). Speciální zářivky nejsou potřeba.
Edit: aha koukám že to bude mít 36 litrů, to jsem se trochu přehlídla, to by chtělo silnější osvětlení. Já mám na takovým akvárku 2x15W, akorád ho mám delší tak se mi tam vejdou normální trubice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 17:04 Žena Bára [2] Re: romant
ta nano light vypadá pěkně ale je na mě moc drahá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 17:00 Žena Bára [2] Re: katterinecka
co 2x tahle shop.miga.cz/… ? Jen nevím jak bych je tam přidělala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 16:59 R Muž romant [27981] Re: Bára
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 16:55 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Bára
ten hemianthus potřebuje docela dost světla, nejlíp i CO2 a přihnojovéní dle potřeby. Aspoň tak 20W na to akvárko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 16:52 Žena Bára [2] Re: romant
a kolik wattů by bylo ideální? tak 25?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 16:44 R Muž romant [27981] Re: Bára
pokud tam chceš mít ty rostlinky jak píšeš, tak to pro ně bude málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 16:39 Žena Bára [2] Re: romant
Resun MINI ML-11 - to by těch 11w stačilo?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 14:41 R Muž romant [27981] Re: Bára
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 14:34 Žena Bára [2] Re: romant
Problém je v tom, že většina lidí nemá stejné kytky jako tam chci mít já. Potřebovala bych poradit hlavně s tím osvétlením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 14:28 R Muž romant [27981] Re: Bára
Inspiraci bych hledal v sekci nádrže, kde si odfiltruj akvárka Tvojí litráže a uvidíš jak jsou zařízený a co jim tam plave. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 14:26 Žena Bára [2]
Dobrý den
Budu zakládat 36l krevetkárium o rozmerech 30cm x 40cm x 30cm s těmito rostlinami: micrantemum callitrichoides cuba, eleochoris parvula, jávský mech, monosolenium tenerum a micrantemum micranthemoides. Je dobré tam dávat CO2? Jaké by jste tam dali zářivky? Nevím jestli je to důležité ale bude tam dno od flexi obkladů křemičitý (černý) písek o zrnitosti 1-2mm. Předem děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 15:04 Žena Kajka99 [229] Re: juras
podívej se na třetí a hlavně devátý díl časopisu akvárium, kde se věnují speciálně rybám vhodným do miniček, stejně jako rostlinám. Poslouží ti to minimálně jako inspirace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2010 14:04 Pipet Re: juras
Filtr mám stejný, jak už tu psali, vykuchat ty jejich náplně a nastříhat molitan a je to. Narozdíl od bublifuku neubírá cenné mililitry v nádrži.
Mám krevetky a protože muž prskal, že co jako to je za akvárko bez rybek, jsou tam dva kluci paví očáci - odpadá problém s množením. Nedělala jsem jim psychoanalýzu, ale vypadají spokojeně, plavou spolu, občas se proženou, spí každý v jiném rohu pro jistotu, aby mezi krevetkama nebyly řeči... :)
Kytky neporadím, na začátek nějaké rychle rostoucí, prostě budeš častěji stříhat a postupně se to vykrystalizuje. Jasně ne žádné mega echinodory nebo tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 10:35 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: juras
Endlerky se s pavíma okama křížej a jsou i stejně veliké. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 10:23 juras Re: štětinka
No, když se dívám tady do atlasu, tak razborky - minimálně 30 litrů (není šance), na halančíky si netroufnu (četl jsem, co se všechno musí provádět s jikrama). Malé endlerky můžu dávat do tátovy 120 (ať maj paví oka a black molly něco na hraní), případně si tady vyvěsit inzerát. Přemýšlím právě nad endlerkama - něco jako paví oka, ale do malé nádrže, nebo nad krevetama (i když problém s množením bude stejný).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 10:20 Muž Johan [4945] - RostlinyRe. stetinka
Proč by se mělo něco přemnožovat? Prostě kolik toho nakrmíte, tolik toho máte. Ale když někdo krmí dvakrát denně a v dávkách, že to ryby sežerou až za několik minut, tak se nedivte. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 09:29 Žena stetinka [270] Re: juras
Já bych ti naopak doporučila, abys od živorodek upustila úplně. Já jich z cca 10 mám po 3 měsících stovky. Přemýšlela jsi třeba o galaxkách? Halančících? Pokud zůstaneš u těch endlerek, tak moc nekrm a často měň vodu a zvládneš i ty krevetky,ale najdi si odbyt pro mladý ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 06:54 zbojnik Re: juras
poviem Ti len podla seba .... ja mam 20 l akva, kupili sme don 6 ks endleriek 2x samec, 4xsamica a teraz ani nie po dvoch mesiacoch mame hadam aj 30 malych. tak by som Ti odporucal 1 samca a 2 samice nech to rychlo neprerybnis. a mam pri nich aj krevetky, kupil som povodne 7 ks neocaridina Blue pearl, sice ich mam teraz uz len 6, ale 2 nosia vajicka, tak uvidime. Hlavne nesetri rastlinami !!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 22:04 juras Endlerky
Děkuji za rady ohledně filtru, ještě bych se chtěl zeptat, kolik může být v tomto akva těch endlerek, abych to nepřerybnil? Mohu je zkombinovat s krevetama, nebo se mám rozhodnout buď pro endlerky nebo krevety?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 19:43 Žena sarkax [6] - CichlidyRe: juras
Za ty peníze je HF - O100 dobrá volba. Já jsem "vykuchala" tu plastovou přepážku, vyndala uhlí i vatu vystříhala a vložila jsem do toho prostoru originální biomolitan. Tím mi vzniklo místo, které jsem zaplnila co to šlo dalším biomolitanem a spokojenost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 18:41 švíco Re: juras
HF-100 jsem měl a byl v pohodě. Je ale dobrý vyndat všechno co ve filtru je a naházet do něj kostičky bioakvacitu. Nastřihal jsem nužkama kostky cca 1x1cm a nasypal je tam po okraj. Čistil jsem to jednou za dva měsíce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 18:38 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: juras
Také bych takový filtr nepoužil. Stačí bublifuk a nebo bych zkusil atman at-200 (a třeba přidělal roztřikovací rampu, abych zmírnil průtok a nebo filtr vůbec nepoužil.
Jako osvětlení myslíte úsporku? Na začátek je 10W dobrých a pak bych jí vyměnil klidně za 18 či 21W.
Endlerky sem v takovém akváriu měl. Když se moc nekrměj, tak se ani nepřemnožej (prostě jako šneci).
Rostliny můžete použít jaké chcete. Ze začátku třeba samé stonkovky a později některé vystříhat a nahradit nějakými k popředí či s přízemní růžicí (ale u nich samozřejmě nějaké menší druhy).
Parametry se sledují, jen když si člověk chce hrát s vodou. Nízkou hladinu dusičnanů apod. udržej rostliny (někdy až moc). Je ale dobré vědět, jakou máte vstupní vodu (třeba ze stránek vodárny, která dodává vodu).
Ryby od chovatele jsou fajn. Nižší cena, nebyly ve stresu v akvaristice apod., ale i většina akvaristik má ryby dobré. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 18:18 Muž FreeDale [17] - LabyrintkyRe: juras
mám atman filtr, co píšes, a jestli můžu doporučit, volil bych už jinak. Strašně malý objem filtrační hmoty a dost jemná, zanasi se a moc to nefunguje. Musel jsem přidat kostku bioakvacitu a stejně bych si to představoval jinak.
Edit: Aha, tak zpět, já mám AT-F100, takže tady chrlím bludy... Ale i tak je Atman stále jen levné bezhlučné řešení bublifuku...
Filtrační hlava by byla super, ale asi ji tam na výšku nenacpe... I když to jsem ani nezkoušel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 17:51 juras – založení mini - prosím o rady
Dobrý den, prosil bych o rady při založení mini akva (25x35x23) - na větší bohužel nemám prostor.

Dle toho, co jsem si tady přečetl se mně zdá jako nejlepší řešení použít
- filtrace: Atman HF-0100 (zaškrcený na minimum)
- osvětlení: 1 normální 10W trubice
- menší druhy rostlin - vzhledem k malé výšce akva přesně nevím, které
- živočichové Živorodka Endlerova, později případně doplnění Krevetka červená var. Red cherry (mám však strach, že nedokážu zajistit potřebnou kvalitu vody)

rád bych se zeptal, jestli by takto zařízená nádrž mohla fungovat, s jakým počtem ryb (jestli je vhodné i v tak malém akva kombinovat ryby a krevety), případně na co si dávat pozor (obecné věci mám nastudovány, jedná se mně o specifické problémy takto malé nádrže a jak udržet potřebnou kvalitu vody pro krevety - pokud bych se pro ně rozhodl + jaké parametry u nich sledovat - NH3 NO2 NO3?)

Ryby mám kupovat v akvaristické prodejně, nebo raději si tady najít chovatele a vzít od něj?

Jaké do takovéhoto akvária rostliny? (aby nenadzvedávaly víko)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 12:10 Muž vlacek [402] Re: Snofref
Tak Vivarium minuly tyden - Microrasbora erythromicron, Boraras merah, Boraras maculatus, Microdevario kubotai a jeste tusim nejake druhy. Byl jsem tam ve ctvrtek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 06:55 Muž Snofrev [54] Re: papaja54
Malé druhy ryb do nano akvárek mívají v mělnickém Vivariu.
Naposledy jsem tam viděl několik druhů Razborek a Tetřiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2010 15:21 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyminiakvarka
maniakva.sweb.cz/…
jako miniakvaria se povazuji nadrze cca 30L a min
pripadne denerel se zabyva miniakvariama, ale je desne drahej
reknu ti rovnou s miniakvarkama je vic starosti a prace nez s vetsim akvariem
u rybicek si vzdy over jak velke akvarko potrebuji
druhy... rasborky, c. pygmaeus, betta, danio

pak ruzni bezobratli - smeci, krevetky, racci

u rostlin dost zalezi jaky mas svetlo a vodu.... zakladne je javsky mech, rasokoule/placka, egerie, rotala, bacopy (je treba je pravidelne strihat)
taky se mi osvecily maly echinodory (isthmicus, tenellus, "indian red" apod.)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 9665x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14530-nano-akvaria--co-do-nich?od=101