Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nano akvária - co do nich

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Nano akvária - co do nich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2010 13:32 truando Re: papaja54
Nevím, jak velký objem nádrže si představuješ, ale pokud jde o malé rybky, určitě ti může trochu pomoci:
www.klub.akva.sk/… ...především číslo 1, 3 a 9. Jinak doporučuji i další čísla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2010 13:25 Muž Martin [3] Re: papaja54
Krevetky,Razborky Galaxy a kytky třeba rybicky.net/atlasrostlin/micranthemum_callitrichoides_cuba…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2010 13:15 papaja54 – Nano akvária - co do nich
Ahoj, nevíte jaké rybky popř.rostlinky se mohou chovat v nano akváriích? Scháním co se dá, ale kromě ''pá stránek v angličtině'' jsem nic nenašla a navíc na těch stránkách jsou i rybky které se tady neseženou..Prosím vás, neznáte někdo stránky s touto tématikou či rybky,které vyrostou max.4cm...?Nebo nějaký specializovaný obchod/chovatele ,kde tyhle malé rybky seženu ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 20:45 marsz Re: petrag
Není jednodušší jim koupit něco trochu většího? 30 litrů by už snad taková trága být nemusela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 20:16 Skorica Re: petrag
Dej tu inzerát možná je někdo bude chtít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 20:08 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: petrag
Odpověděla jste si sama. Co uděláte, je zase jen na vás. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 19:35 petrag – Miniakvárko cca 11 l a špatná volba rybek :-(
Ahoj, dostala jsem malý akvárko s rybičkama, mam z toho radost, ale zároveň starost... V tak malým akvárku mam 3 neonky a 3 paví očka (samečka a dvě samičky) a sumečka... akvaristice sice nerozumím, ale už sem si stihla přečíst, že do takhle malýho akvárka se fakt nehodí :-( (no jo, příště nečekat nějaký rady od prodavačů)...Jenže je mi zároveň blbý ty rybky hned kompletně vyměnit, tak sem se chtěla zeptat na váš názor, jelstli je to opravdu průser atd... je mi jasný, že mě ukamenujete tone no

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 19:51 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Jarik
Udržet v chodu 12 l miniakviško tak, aby jeho obyvatelé netrpěli, chce zkušenosti. Ty se lépe získávají na nádržích větších objemů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 19:44 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírekRe: Sid
proc mam cekat??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 19:41 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Jarik
5-6 rybek Rasbora hengeli by se vejít mohlo. :-) Ale ještě s tím raději pár let počkejte. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 19:36 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
mohl bych si dat do 12l aqva nejakou hejnovou rybu??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 19:22 Muž jajaapaja [174] Re: pajulkka
Válet na hladině se budou i ve velkém akvárku.Musíš je zastřihat.jinak nízké šípatky,Cryptocoryne - affinis,Anubias barteri var. nana.jen kouknot tady na rostliny je jich tam pěknej výběr. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 19:07 guzii Re: pajulkka
Doporučuju např. tady proklikat všechny rostliny, udělat si např. nejdřív výběr podle velikosti, pak výběr snížit podle světelných podmínek a to co ti zbyte můžeš roztřídit podle toho jak se ti budou líbit, případně vypsat seznam tady a lidi ti již doporučí co je nenáročný.

Případně můžeš náročnost dohledat v atlasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 17:54 Muž Yirka [9126] Re: pajulkka
Těch může být celá řada, těžko říci co se to líbí či co vyhovuje zbytku tvé nádrže. Zkus to tímto vyhledávačem: rybicky.net/atlasrostlin/hledat/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 17:48 pajulkka – miniakvarko
ahojky, potrebovala bych poradit, jake rostlinky mam dat do akvarka o objemu cca 28 l ciste vody. Je malinke a bohuzel jako zacatecnik jsem zvolila rostlinky, ktere mi vylozene prerustaji a vali se na hladine. Potrebovala bych poradit, neco malinkeho, hlavne do predni casti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2007 14:25 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: m.A.t.E.s
Sám jsem jako začátečník zvolil 20 litrové akva, ale problémy s chodem jsem neměl. Ale pozor!!! Lituju toho, nejraději bych si pořídil velké (aspoň 80x40x40)! Dostavyly se touhy po dalších rybičkách, rostlinách a touha vytvořit dokonalejší systém.
Rozhodně si nekupuj 20 litrů a jdi do velkého akva!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 20:00 Štěpán Re: m.A.t.E.s
Kdybych si mohl dovolit názor - jako ideální začátečnické akvárium mi připadá velikost 80*40*40cm. Vejde se do něj víc jak tři ryby, a už je tam docela dost prostoru pro nějaké "krajinotvorné" tvůrčí záměry... Od výrobce se dá koupit okolo 1000 kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 19:36 zoo – 12 l
vetsi je samozrejme lepsi, ale ja bych se toho tolik nebala, kdyz das na rady a doporuceni, melo by to jit. mam 12 l s krevetkama, nove se 2 endlerkama. zatim neodkaluju, jen menim 1x tydne 1/3 vody. krmim taky tak obden. drzim palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 19:22 Muž j_j [18] Re: Štěpán
ono založit si a správně udržovat malé akvárium je mnohem složitější než se starat o akvárium větší...to ale neznamená, že mít pěkné malé akvárium je nemožné. u malých akvárií platí dvojnásob zákaz přerybnění-lepší je mít v malém akváriu co nejméně rybek, protože jak tady bylo řečeno-větší udržba se rovná znovuzaložení akvária-proto je lepší natáhnout odkalování malého akvária na větší interval (např. na 14 dni,akvárium nesmí být přerybněno!) mě se tento systém relativně osvědčil,mám 23 litrové akvárium a raka krmím obden a někdy ani to ne(přiživí se na rostlinách, což je o další starost méně-rak si krmiva co mu dávám více "váží" a sežere ho a krmivo nehnije někde na dně)
jinak vzduchovat nemusíš, v případě, že budeš mít dostatek rostlin,voda hladiny bude v pohybu a nebudeš mít přerybněno.
světlo stačí okolo 10 W i mín, protože malé akvárko má nízký vodní sloupec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.02.2007 18:55 Žena katunka [158] Re: Mája
Májo bleheri, který vyroste nad 50 cm bych tam rozhodně necpala ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   24.02.2007 18:37 Štěpán Re: m.A.t.E.s
malé akvárium aneb na velikosti záleží

problematika přemílaná snad v každé akvaristické příručce, ale zřejmě marně - takže ještě jednou - zapamatujte si: malé rozměry = velké problémy !!! (upozornění : řeč je stále o akvaristice :o)

nějvětší (řekl bych až osudovou) chybou bývá, když si začátečník chce pořídit maličké akvárium tzv. na zkoušku - s tím, že až si to trochu oťuká, tak si eventuelně časem koupí něco většího. Můj milý začátečníku, promiň mi mou drsnou upřímnost ale čekají tě jen samé problémy a zklamání (chcípání rybiček nevyjímaje) a nakonec se na celou akvaristiku vykašleš. Akvárium skončí někde ve sklepě či na půdě nebo ho (za symbolickou cenu) prodáš dalšímu nepoučenému začátečníkovi. Bohužel, nebudeš první ani poslední. Takhle to zkrátka chodí.

většina začátečníků bohužel zatvrzele ignoruje fakt, že v malé nádrži může mít i sebemenší chyba či nehoda (překrmení, zanedbání čištění, výpadek proudu) takřka katastrofální důsledky!

platí, že jakékoliv větší čištění je v podstatě totožné se znovuzaložením akvária

v malém akváriu vzniká velmi nestabilní ekosystém, ve kterém se nesmírně těžko vytváří biologická rovnováha, takže ryby jsou permanentně jednou nohou (resp. ploutví) na cestě do věčných lovišť.

poznámka: popravdě řečeno sám nevím, kde je ona hranice, tedy objem akvária, od kterého je možné očekávat, že se v nádrži vytvoří opravdu stabilní biologická rovnováha, která dokáže vstřebat i nějakou tu menší chybičku v péči začátečníka. Bohužel, ani literatura není v tomto jednotná. Vzhledem k velkému počtu různých faktorů lze dost těžko určit nějakou jednoznačnou hranici. (Koneckonců, hlupák a lenoch dokáže zprznit i velkou pětisetlitrovou nádrž). Já osobně bych to tipoval tak na 100 -150 litrů (když nebude přerybněno a když se mu dostane přiměřené péče). Ale to je jen spekulace ...

Poslechni moudrého slova starého Horáce!!!
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2007 17:56 Žena Mája [40] Re: m.A.t.E.s
Ahoj, na dno by byl nejlepší štěrk o velikosti asi 2-3mm, rostliny by byly dobré, třeba Egeria densa nebo najas, nebo obě egerie, vesicularia dubyana, mechová koule jako okrasa, nebo taky echinordorus amazonicus, bleheri, cordifolius fluitans, a další echinodory,...atd.Ryby, no těch tam moc nedávej, spíš bych řekla zaměř se na jeden druh, nebo jakou máš představu o jakých rybkách???Když tam je filtr, přivzdušňovat nemusíš.Světlo asi do 10W a topítko 25W, pokud ho tam chceš! ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 17:43 m.A.t.E.s – 20l akva
chtěl bych si založit nové 20l akva.Co je nejlepší dát na dno jaké tam můžu dát rostliny a kolik a jaké ryby musím jím tam vžduchovat když tam bude filtr.jaké tam má být světlo děkuji za rady X-) :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 3 ...... [4]

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 9668x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14530-nano-akvaria--co-do-nich?od=151