Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stěhování zaběhlého akvária do nového

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Žádná další stránka   1  
Stěhování zaběhlého akvária do nového
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 10:25 vóťa – Re: BikerJames
Možné příčiny úhynu vidím hned dvě, první možnost je vysoká hladina dusitanů a dusičnanů, protože i přesto že jste použil původní dno a dekoraci a určité množství původní vody, nebude akvárium v takové chemické a biologické rovnováze jako po řádném zaběhnutí, napadá mě otázka, zda máte nový filtr(předpokládám že ano) již zaběhnutý či ne, v případě že ne...je nejspíš otrava no2 a no3 jasná.
Druhou možnost otravy a úhynu bych spatřoval v tom pozadí...s použitím balakrylu v akváriu nemám zkušenosti a osobně si myslím, že to není zrovna moc vhodné, ale to je jen můj neozkoušený názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 10:24 pentS
A prave skalary sou citlyve na chemikalie....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 10:22 pentS
No pokud 350l je nove vody jestly neni odstata tak pockej aspon 3dny a ten sterk a koren sou poradne vyprane? A ten balakryl neni skodlivej do vody ze by treba vypoustel nejaky latky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 10:12 Muž BikerJames [19] - Cichlidy – Pomoc,napouštění nového akvaria
Ahoj,potřebuji poradit.Včera jsem napustil nové AQ 450L,použil jsem štěrk,rostliny,kořen a 100L vody ze staré nádrže,plus jsem nějakou dekoraci ještě přidal.A taky tam je vlastnoručně vyrobené pozadí,tvarovaný polistipen natřený balakrylem.Večer jsem tam dal na skoušku jednu skalaru a do rána uhynula.Nevím co je špatně a bojím se tám dát své 4. 25cm vrubozubce,zatím jsou v 70L ale nevím jak dlouho to tam vydrží.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 5 ...... [6]

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 4840x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14156-stehovani-zabehleho-akvaria-do-noveho?od=251