Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stěhování zaběhlého akvária do nového

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Stěhování zaběhlého akvária do nového
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 23:06 Jenik3 – dokončení stěhování aq
Dokončím vlákno o stěhování akvária a ryb z Prahy do Bruselu. Po 14 dnech se už můžu dopustit názoru, že akvárium cestu přežilo (neteče) a rybkám se daří také.
Největší obavu jsem měl z toho, že akvárium cestou praskne. Nic takového se nestalo.
Rybkám se po 14 dnech daří dobře. Počet je stálý. Filtr jsem pořídil nový a podpořil filtraci zakoupením tablet. Minulý týden jsem ho propláchl ve vodě, abych ho zbavil nečistoty.
Navíc jsem koupil LED pásku a přilepil ji na plastové víko, vedle zářivky. Na večer akvárko báječně svítí pouze na LED a vypadá to jako Moonlight.potlesk
H.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 07:09 Annette Re: LiborSprysl
Ok, moc díky za rady. Snad ta voda nebude tak hrozná. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 04:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: Annette
Annette napsala: Jasně :) tak díky. A co když bude mít uplně jiné pH a tvrdost? Měla bych jí pak nějak upravovat nebo to těm rybám tak nevadí a na ten rozdíl si zvyknou rychle?
V případě karasů by to snad mělo být jednodušší. Ale když jsem se stěhoval z hor k Řáholci, tak přežily absolutně bez úhony snad jen velké středoamerické cichlidy. Živorodky aklimatizované na trojkovou vodu šly kukat stejně jako apistogramy...A to jsem jim vodu upravoval, aby nedostaly takovou ránu. Pokud zjistíte hodnoty té studnové vody, a budou v nějakém velkém výkyvu proti stávající vodě, tak ji upravte někam k neutrálu a ono se ukáže, jak moc budou chtít být naživu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   09.04.2014 13:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: DrChila
DrChila napsal: Závojnatkám nevadí vůbec nic. Ani změna vody ani to že je zakalená. Jsou to tzv. čuňata
I to čuně chce svoje!!! Vy si fakt naplácejte napřed na obě ruce, než zase nějakou kravinu pustíte na síť!!! rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 12:07 Annette Re: DrChila
Jasně :) tak díky. A co když bude mít uplně jiné pH a tvrdost? Měla bych jí pak nějak upravovat nebo to těm rybám tak nevadí a na ten rozdíl si zvyknou rychle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 11:41 Žena Turbínka [2558] Re: DrChila
Spíš dusitany NO2, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 11:35 Muž DrChila [243] Re: Annette
Hlavní parametr je aby byla pitná :-D Pokud bude pitná tak ti už stačí změřit dusičnany takže NO
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 07:47 Annette Re: Yirka
Ahoj, díky za odpověď. Samozřejmě vodu nejdřív otestuju. Na jaké látky bych se měla zaměřit nejvíc? Říkáš NO3 a co ještě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   09.04.2014 07:46 Annette Re: DrChila
Takovouhle reakci jsem přesně čekala :-D . Závojnatky podle všech snesou všechno, jenže to není pravda. Stačí když jim po 10 dnech nevyměním vodu a už je na nich vidět že jim není uplně dobře... Čunčata to jsou, ale to z nich nedělá rybky pro všechno. A zrovna takováhle změna vody kterou budou muset podstoupit se bojím aby je nezabila... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.04.2014 07:45 Muž Yirka [9123] Re: DrChila
A já myslel, že ráno je moudřejší večera.....
Čuňata se jim říká především proto, že ony jsou těmi znečišťovatelkami....
Já osobně bych vodu z neznámé studny vždy otestoval. Možnost abnormálního výskytu NO3 tam je pravděpodobnější, než kde jinde.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   09.04.2014 07:29 Muž DrChila [243] Re: Annette
Závojnatkám nevadí vůbec nic. Ani změna vody ani to že je zakalená. Jsou to tzv. čuňata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 07:12 Annette Re: LiborSprysl
Tak jedná se o závojnatky, tak si říkám že by to mělo být v pořádku. I když nevím no, nerada bych o ně přišla... Pražská voda je krásně čístá a nedá se srovnat s vodou ze studny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 07:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: Annette
Většinou ano. I když jsou výjimky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 07:00 Annette – Jiná voda v akváriu
Ahojte, mám dotaz. Teď mám v akvárku pražskou vodu - normálně z kohoutku. Budeme se ale stěhovat a ryby budou muset mít vodu ze studny - nevím ještě jaká ta voda je, každopádně to bude určitě rozdíl. Budu to mět nějak řešit? Nebo si myslíte že to zvládnou? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 23:41 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Jenik3
Rybky jsou stále mimo akvárium. Ještě jsem je tam nepřendal.
Tak je tam dej, určitě jim tam bude líp než někde bokem (v kyblíku? karanténě?). My jsme je tam taky dávali rovnou po přestěhování, jen jak psal už romant, hlídat chování ryb a kvalitu vody ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.04.2014 18:53 R Muž romant [27987] Re: Jenik3
Já osobně to v těchto případech řeším sestěhováním všech rovnou do akvária a hlídám si to buď tou výměnou vody a když je třeba, tak tou "chemií". Oni ty rybky taky pomůžou, podpoří právě bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 18:41 Jenik3 Re: romant
Rybky jsou stále mimo akvárium. Ještě jsem je tam nepřendal.
K filtru...ten starý byl plný řas a sajrajtu, ani to nešlo vyčistit, takže jsem ho vyhodil. Nový filtr se s pomocí tablet zabíhá a sledovat rybky přirozeně budu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 17:44 R Muž romant [27987] Re: Jenik3
Vzhledem k tomu, že předpokládám již přítomnost ryb, tak bych se jenom na ty kouzelný tabletky nespoléhal a častěji měnil vodu(o bakterie nepříjdeš) a popř. použil na okamžitou výpomoc s vyššíma N látkama třeba Nitrivec(kombinace tabletky a mletýho zeolitu) a nebo těžší kalibr a tím je Toxivec(bez přítomnosti bakterií, jenom na stahování NO2, čpavku). To všechno ukáží ryby svým chováním. Prostě jakmile by se měly snahu shlukovat u hladiny a lapat po vzduchu, chce to jednat neprodleně, první pomoc je výměna poloviny vody bezodkladu a posléze event. něco z výše jmenovaného, dle závažnosti situace. Jinak pokud transport proběhl někde kolem 8 hodin, tak ani s bakteriema ve filtru to nemuselo dopadnout nějak fatálně zle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 17:31 Jenik3 Re: Aforte
Kouzelná tabletka :-)
Nechci dělat reklamu konkrétnímu výrobku, tak to obedju popisem.

Biologický filtr. Vysoce kvalitní startovací a čistící bakterie s enzymy v tabletách pro Vaše akvárium. Každá tableta obsahuje miliony kolonií čistících bakterií. Aktivují Váš nový akvarijní filtr, který začíná pracovat již po několika hodinách. Tablety jednoduše vhoďte do nově založené nádrže nebo je vložte přímo do filtru mezi filtrační vložky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 14:46 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Jenik3
Držím palce snad ti to vyjde. Jediné, co mě zaráží je ta věta, kde popisuješ, že jsi koupil nitrifikační bakterie v tabletách. Jak si chceš nitrifikační bakterie koupit? Ty se musí postupem času vytvořit. Toto spíše bude nějaké "krmivo" pro nitrifikační bakterie, které potřebují, aby se mohly množit.

EDIT: Proč myslíš, že filtr musí být furt zapnutý? Pokud ho vypneš, tak ti ty bakterie "pochcípou".
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.04.2014 14:41 Jenik3 Re: Jenik3
Stěhování proběhlo úspěšně palec To říkám s tím rizikem, že v tuto chvíli nevím, jak se bude rybkám líbit v nové vodě.
Akvarium neteče a to je to hlavní. Momentálně se v něm zabydlují nitrifikační bakterie, které jsem koupil v tabletách. Převoz byl poměrně jednoduchý, z akvaria jsem vyndal velké a těžké kameny a nechal jsem tam písek, štěrk a rosltiny. Ty jsem dle rady přikryl vlhkými novinami. Našel jsem původní krabici, akvárium obalil bublinkovou izolací a krabici dal do auta. Několikrát jsem rostliny cestou porosil, aby to lépe snášely.

Rybky cestovaly ve dvou plastových sáčcích a ty jsem umístil do kbelíku, tudíž sáčky zůstaly otevřené a rybky měly dostatek vzduchu. Trochu to s nima cestou houpalo, ale zdá se, že jsou všechny a snad v pořádku.

Možná je hodnocení celého stěhování příliš brzy, nicméně fyzicky jsem akvárium přemístil z města do města a opravdu do nebolelo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 17:10 Jenik3 – stěhování bude
Ještě jednou díky všem za sdílení zkušeností se stěhováním akvária. Jsem v zásadě rozhodnut přestěhovat akvárium a nové nekupovat. Doufám, že se nevyskytnou okolonosti, které by mě donutily moje rozhodnutí změnit.
Beru to také jako příležitost akvárium víc pročistit a přestavět, do čehož se mi zatím moc nechtělo. Přeci jen kompletně vyměnit veškerou vodu a dočasně přemístit rybky není práce na hodinu.
Honza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 23:07 Muž Legioix [574] Re: Jenik3
To není chemie, ale jen podpůrné bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 22:48 Jenik3 Re: KarlosS
Ok, zkusím to převézt tak, aby aq. přežilo.
Ještě mně zajímá ta startovací chemie. Nejsem přívrženec nadměrného užívání chemie, ale toto asi opravdu pomáhá. Nemusím se bát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 18:58 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Jenik3
Drž se rad LiboraSprysla, má s tím zkušenosti, jako řada jinejch akvaristů, co jezdí na burzy a výstavy. Celý to oblož polystyrénem, zespoda, ze stran a opravdu se toho neboj. Je to malý akva, převáží se jich takto spousta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 14:28 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Jenik3
Bych to převezl jak píšeš, jen ty kytky bych tam většinu nechal, hoď přes to jen mokrý noviny, ať neuschnou listy. Po převozu akvárko umístit, dosázet kytky, doplnit vodu, zapojit starej filtr a dát ryby, pořád pro ně lepší v akvárku než někde bokem v kýblu. Těch pár hodin to zas tolik nerozhodí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 14:24 Muž Legioix [574] Re: Jenik3
Jenik3 napsal: Jak dostanu do vody a filtrace bakterie, které jsou nezbytné pro rozkládání dusíkatých látek?
Zakládání se dá trochu urychlit třeba:

www.srovnanicen.cz/…

Kdybych to měl převážet, tak z toho AQ vydělám dno do kyble (nepropírám) a potom je tam neproprané zase vrátím, osadím rostlinami, atd. napustím. Doplním podle návodu tím roztokem z odkazu a vyřízeno. Ryby bych tam dal ale až tak za dva dny. V kýblu se vzduchováním vydrží i týden. Možná bych tam pro jistotu dal ještě SERA nitrivec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 14:19 Jenik3 – Prestehovani 900km
Ahoj,
Díky všem za názory, připomínky a náměty.
Když shrnu základní poznatky z této diskuze, tak převoz živých tvorů v autě by neměl být problém. Existuje velmi vysoká pravděpodobnost, že cestu přežijí. O rostliny se už vůbec nebojím, ty jsou ještě odolnější než rybky a navíc se množí exponenciální řadou. Vodu přeliju do kanystru(ů), což bude to nejsnažší.

A teď k akváriu jakožto nejproblematičnějšímu bodu. Jak s tím naložit? Pokud nádrž vyberu a nechám tam jen písek měla by cestu přežít bez úhony. Pokud se tak nestane, koupím novou zde.
Bohužel, něco mi napovídá, že vytvořený ekosystem se rozpadne (voda, rostliny, ryby), což by mohlo naznačovat, že cesta vede k nové nádrži rovnou. Sám nevím.

Proto mám další doplňující otázky.
Jak dostanu do vody a filtrace bakterie, které jsou nezbytné pro rozkládání dusíkatých látek?
Jak dlouho byste nechali rybky mimo nové akvárium?

S perlička na závěr. Ceny jsou uvedeny v EUR.
Pentazona 3,10
Tetrazona 5,10 (3ks)
Blackmolly 3,60
Goldmolly 4,50
Paví očko 3,20
Danio 3,70
Skalára 10,
Xifa červená 3,70
Neonka červená 6 (3ks)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 04:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jenik3
Jenik3 napsal: Rad bych tomu veril, ale obavam se, ze to spodni sklo rupne a bude velmi veselo.
Bylo by fajn, aby se rybky nemusely stehovat do noveho prostredi a pral bych jim to.
Pokud vypustim vodu a vyndam vetsi kameny. Kolik hodin vydrzi rostliny bez vody?

www.akvarista.cz/… ...nebojte se toho, je třeba postupovat úměrně velikosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 02:33 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Jenik3
Když rostliny zabalíš do nějakého vlhkého papíru a spolu s tím do plastového pytlíku, klidně vydrží 24 hodin.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 01:37 Jenik3 Re: LiborSprysl
Rad bych tomu veril, ale obavam se, ze to spodni sklo rupne a bude velmi veselo.
Bylo by fajn, aby se rybky nemusely stehovat do noveho prostredi a pral bych jim to.
Jeste bych zminil, ze ta cesta je opravdu dlouha a aby byla kratsi jezdim v DE trochu svizneji, cimz riziko prasknuti roste.

Pokud vypustim vodu a vyndam vetsi kameny. Kolik hodin vydrzi rostliny bez vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2014 23:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: DrChila
DrChila napsal: jako polyterénovou deskou zašpuntovat myslíš jako dát na hladinu aby to nešplouchalo ven? Podle mě je kravina vůbec v tom vozit vodu:-D písek kameny buďiš ale voda je zbytečná. Voda je všude krom pouště teda.
No jasně, odpadá zabíhání nádrže... ;-) Do šedesáti litrů se takhle stěhují miníčka docela běžně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 23:16 Muž DrChila [243] Re: LiborSprysl
jako polyterénovou deskou zašpuntovat myslíš jako dát na hladinu aby to nešplouchalo ven? Podle mě je kravina vůbec v tom vozit vodu:-D písek kameny buďiš ale voda je zbytečná. Voda je všude krom pouště teda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2014 23:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jenik3
Jenik3 napsal: 60tka.
To je jednoduché...podložit, vypustit o 2/3, zašpuntovat polystyrenovou deskou a tradá marš...Bez ryb, rybky do pytlíku, aby se neumlátily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 23:09 Jenik3 Re: KarlosS
60tka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 23:01 Muž DrChila [243]
pokud například se akvárko hezky vypodloží madracema: takovejma těma starejma molitanovejma tak bych v převozu akvaria neviděl problém. Hlavně aby to tam nějak extra neskákalo či o něco nemlátilo. Popřípadě pokud se bojíš akvarium může rozlepit a pak si ho tam nechat slepit. Ale je to jen na tobě jak si to tam umíš zařídit určitě tam jsou taky akvaristi co slepují akvaria. Podle toho co jsi psal tak to akvárko tak 200L. Což nevidim ani problém převést jen v samotném autě. Stolek se rozmontuje akvárko hodí na zadní sedačky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 22:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: KarlosS
Opravdu je to hlavně o litrech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 21:01 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Jenik3
jak je velký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 19:59 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Jenik3
Být tebou, tak převoz neriskuju. Pokud by sklo přežilo, tak lepené spoje přežít nemusí. Raději pořiď nové AQ a staré prodej nebo daruj. Ryby to samé. Autem to máš cestování na celý den, takže by prožily dost stresu, nehledě na to, že ty podmínky při převozu také nemusí být OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 17:36 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Jenik3
Ťažko ti niečo poradiť ked si nenapísal ani rozmery a litráž toho akvárka.Je velký rozdiel sťahovať 100 alebo 1000litrov ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 17:28 Jenik3 – Prestehovani 900km
Ahoj, rad bych navazal na toto vlakno. Prestehoval jsem se z Prahy do Bruselu a rad bych, aby se moje rybicky stehovaly take. Akvarko je zatim u nasich a jakz takz se drzi. Idealni to vsak neni :-(
Letadlo je predem vylouceno takze zbyva auto. Cesta autem je dlouha 900km trva 8-9hodin.
Mam za to, ze rybky cestu preziji trochu se budou houpat, ale to jim (snad neva). Mam tam neoky, parmicky, moly samy caparty.
Horsi je to s akvarkem...rad bych vypustil to stare a prevezl, ale je plne rostlin a kamenu. Podle meho nazoru by to sklo nemuselo vydrzet.
Alternativou je koupit nove akvarko, dat mu (a rostlinam) mesic a pak prevez rybky. Musim doufat, ze se jim v novem bude libit.
Jenze, me se nechce to stare a funkcni akvarko rusit a v tom je zakopany pes.
Diky za rady. Honza

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 23:52 amrtin Re: Kamishiro
Fotka k příspěvku Vím,že je dotaz staršího data,ale mě vydržely všechny rybky 10 dní v kýblu s kytkama,vzduchováním a topítkem.Toto vše se na noc vypínalo současně se světlem(lampička se 7w led žárovkou).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 15:50 R Muž romant [27987] Re: bulawaio
Ryby klidně hned, od dalšího dne po založení začni měnit denně 1/3 vody, týden nekrm a bude to fungovat. Po týdnu měň obden, nebo podle reakce ryb. Pokud máš v šuplíku nitrivec, tak možno aplikovat, ale nutnost to není, výměny vody to podrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 13:46 Muž bulawaio [92]
prosím o radu, dnes jsem zjistil, že moje akva teče, tak musím založit nové. Ze starého půjdou oba zaběhlé filtry, a všechna voda, (nové bude větší, takže tak 30-50%) nové bude dno určitě. Jak to vidíte s nasazením ryb, za jak dlouho. Prozatím jsem je prdnul do miníčka, které jsem napustil vodou z akva a dal filtr z prasklého akva, rozhodně mam o zábavu psotaráno tento víkend :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 14:01 R Muž romant [27987] Re: Tomáš55
Důležitý bude z té 20 použít zaběhnutej filtr i v té 46, alespoň dočasně a měnit, měnit, měnit vodu. V podstatě sestěhováváš z menšího do většího za pochodu. Jestli je možnost nechat v té 46 běhat nějakej čas filtraci, kterou i třeba naočkuješ tím že odkalíš dno v té 20 a v tom bordelu vymácháš filtr do té 46, tak by to bylo dobrý. To jestli Ti tu operaci přežijí všichni obyvatelé to Ti nepovím, jenom radím jak minimalizovat riziko. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 13:56 Tomáš55 Re: romant
Áno, aj nad tým sme rozmýšľali, ale tú 20 - ku chceme dať hneď preč. Urobíme to tak: Polovicu vody z 20 - ky dáme do 46 - ky, potom dáme tam aj zbytok vody z 20 - ky a potom dáme tam asi 5 dní odstatú vodu, ale vodu budeme samozrejme dávať s hadičkou. ;-) ;-) ;-) Či toto prežijú, sa chcem opýtať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 13:52 R Muž romant [27987] Re: Tomáš55
Pokud je to akvo alespoň 10 dní založený s fungujicí technikou a rostlinama, tak je tam dávej postupně tak po 2 kusech co 4-5 dní a měň při tom obden vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 13:48 Tomáš55 – :D
ps: v 46 ke nie sú žiadne ryby, pojdu tam sami. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 12:49 Tomáš55 – Prenos z 20 - ky do 46 - ky.
Ahojte, keď prenesiem 9 rýb z 20 - ky do 46 - ky, može sa stať, že aj umrú zo stresu? Díky. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.10.2012 23:05 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: azereta
Novy filtr muzes taky zabehnout tak, ze do neho das neco media ze stareho filtru a nechas ho bezet na kyblu s kusem mrazene krevetky ci ryby ci hrsti rozmackanych sneku. Mozno prihodit i par tech nerozmackanych aby se to lip rozkladalo.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 4738x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14156-stehovani-zabehleho-akvaria-do-noveho?od=51