Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stěhování zaběhlého akvária do nového

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Stěhování zaběhlého akvária do nového
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 16:24 Žena bluedream [245]
Řekla bych, že tenhle přesun se dá zvládnout během jednoho dne. Vše do kýblů, zachovat co nejvíc původní vody, přesunout akva, vše do akva, nechat třeba do večera usadit a hurá s rybkama do nového. Jinak pokud bude nový filtr, nechala bych nějaký čas běžet starý s novým současně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 16:19 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: ampik
vypusť co nejvíce vody do čistejch nádob a kýblů co používáš na akvarystiku., rostliny dej do jednoho kýble, ryb přechytej do jiného. vyber všechen štěrk z akva, to vypláchni a plož si ho někam mimo na zem, nalij tam zpátky co nejvíc původní vody z akva a můžeš přidat nějakou čerstvou, dej tam rybky a zapnutej filtr. pak si můžeš v klidu i pár dnů zařizovat nové akva, naplnit ho čerstvou vodou, která bude mít čas odstát a v klidu sázet rostliny který máš v tom kýblu, nedávej je do akva s rybama ať je zbytečně ještě víc nestresuješ až je budeš přebírat a hledat kterou kam zasadíš. takhle se ti pak může akva pár dnu zajíždět a pak tam přechytáš ryby z toho starýho. štěrk nemusíš extra drbat, stačí lehce proplachnout, nebo až ho budeš odebírat ze starýho akva tak tam nechat trochu vody a rukou po hrstechho vyndavat, on se takhle trochu propláchne a ten zbytek bordýlku co na něm zustane vůbec na škodu a rostliny to v nové nádži uvítaj.

a ještě s tim novym filtrem, je lepší když ho necháš běžet současně pár dnů ve starym akva aby se rchleji zaběhnul a dřív naplno fungoval v tom novém akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 16:03 Muž Marta [4] - Cichlidy
Já nevím co máš za ryby ale jestli jsou to nějaké malé nenáročné tak bych je dal do nějaké ho akvaria jiného nebo do nějakého velkého kýble kam bych jim dal vodu na kterou jsou zvyklé to topení vzduch a dal je tam a postupně bych dokončil tu 250 ale ryby bych tam nedával ten den kdy tu 250ku doděláš a osazíš protože bych počkal až se zaběhne nejlépe třeba týden ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 15:54 Muž ampik [2] - Rostliny – stehovani zalozeneho akva do noveho vetsiho
k narozeninam sem dostal nove akva 250l a musim ho dostat misto meho soucasneho 112L.
co musim udelat? jse mi o problem, aby mi vse prezilo, a abych mohl komplet i s rybama úpresunout do noveho...
predpokladam, ze bude potrba vyprat cast pisku abych nemel kalnou vodu. ten co je ted navrchu vodeberu a vyperu, a ten naspod bych jen prebagroval... znovu osazel kytky a prehodil rybky...filtr mam ted s objemem 2l a ted budu mit s objemem 8l. bude stacit na berh akva objem 2l?
jeste mam moznost rozhazet rybky do dvou akvarek, ale to se mi moc nechce.
jake mate zkusenosti s zumenou nadrze na vetsi?
diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 13:33 pansuu – Re: Wrata
Ze střechy NEBRAT... smich Možná tak po půlhodinovým děšti ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 11:56 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Johan
Když jí měnit takhle nebudete, tak se akutně nic stát nemusí...
A když bude, pak udělá docela dost v prevenci proti řasám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 00:20 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Wrata
Bakterie, které vám při záběhu budou pomáhat žijí převážně přisedle, takže největší koncentrace je např na substrátu. To, když budete měnit hodně vody a často možná krapek záběh prodlouží, ale to jen z důvodů, že se bude odebírat "amoniak" a dusitany... Když jí měnit takhle nebudete, tak se akutně nic stát nemusí, ale rybám to podle mě z dlouhodobého hlediska moc neprospěje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 23:27 Muž Wrata [21] – Diky lidi
..mam uz asi predstavu..
ten snih samozrejme cistej nebyl..i i kdyz voda z nej je ziskana pri obleve,takze odtatá odspoda,ze strechy..+ ta destovka ziskana jeste pred tim ..samozrejme v bandaskach bordel je..ale jak psal Johan ten sajrat na dne si do akvarka davat nebudu:)
Jen jeste vec mi asi jedna a to je, proc by se mela menit voda sotva nalita do akva za novou, tim prece prodluzuju zabehnuti akvaria..¨Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 13:15 pansuu
Vodu ze sněhu bych asi nepoužíval(i když bydlím na vsi), vidím jak vypadá sníh když se zatopí a to jsou "jen saze". Odstátá z kohoutku určitě stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 13:03 pansuu – Re: Wrata
Pokud dáš do nového akva starej písek+ jetej filtr spolu s novým+ část starý vody+ dobře odstátou (hlavně bez chloru) čistou vodu, myslím že bys tam moch dát ryby druhej den. Možná radši postupně, aby se v tý 45 nemačkaly, nadvakrát, natřikrát? Začni čichavcema, jsou dost velký a no2 jim tolik nevadí, spolu s nimi paví vočka, ty rozchoděj kdeco smich atd... Když nemáš testy, pozoruj jestli ryby nejeví známku otravy. Samozřejmě denně měnit tak 50-60 litříků vody a nakonec bych tam klidně nalil i tu z 45-tky. Řek bych během 5-6 dnů máš po starostech(starej filtr tak 2 týdny ještě nechat běžet) ano A ještě nakonec tam dej skaláry a oni tě zbavěj těch zajížděcích pavích ok :-D
Podobně jsem začínaj s novým 200l akvárkem(ale nedával jsem tam ryby z původního). Jen jsem měl všechno nový, voda přímo z kohoutku, do filtru jsem druhej den nalil koblík "sraček" z vypláchnutýho filtru z malýho akva a nasadil 4 paví oka + 4 dánia pruhovaný. Úplně bez problému, za týden se paví oka "okotily".
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 12:43 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: karelpavel
Bydlím ve starém průmyslovém městě a beru už hodně dlouho vodu z dešťovky a sněhu. Ano, ve sněhu sou nečistoty, ale když jich je opravdu hodně, tak je nechám usadit a tu trochu vody v belíku na dně nechám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 12:29 Muž karelpavel [18] – Re: Wrata
Když se sníh rozpustil, tak ve vodě bylo vidět že je binec ( nějaký usazeniny ) a i když jsem toto přefiltroval přes gázu, tak stejně se mi v akvárku nezdál - jako by mi rozhodil hodnoty vody. Třeba v čistějším prostředí ( v horách ) by byl sníh čistější hmm nevím
Prostě já moc dobré zkušenosti nemám :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 12:00 Muž Wrata [21] – Re: karelpavel
Detaily?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 08:50 JuraS – Re: Wrata
Já takhle postupoval..mám to v profilu..a to jsem šel na 5x větší objem..ale navíc jsem přidal aquasafe (té nové vody bylo prostě hafo) a do akva jsem nalil jbl filter start..ryby, šneky, krevetky jsem měl v kýblech od primalexu a tak jsem dal ryby do akva po pár hodinách až se voda několikrát přesála přes filtr..akva jsem ale před stěhováním asi měsíc nečistil a tak bylo dost bakterií na filtraci..jo a páč to neberu tak srdcově tak s každým takovým zásahem počítám se ztrátami..jak říkám (a to mám dost zkušeností) s každým stěhováním domácnosti se musí něco rozbít jinak je něco v nepořádku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 00:17 Muž karelpavel [18] – Re: Johan
A to je špatný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 00:06 Muž karelpavel [18] – Re: Wrata
Já mám z vodou ze sněhu né dobré zkušenosti stydim ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 00:01 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Wrata
100l? Ze sněhu úctyhodné, ale to bude stačit tak na první dvě výměny. ;-) Ale vy si poradíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 23:48 Muž Wrata [21] – Re: Johan
Testy zatim nemam, delam vse od oka.. I kdyz uz jsem se po nich koukal.

Ale vodu mam pripravenou destovku a nejakou jsem ziskal pri obleve ze snehu..celkem zhruba 100 litru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 23:05 Acinonyx – Re: Wrata
Zalezi od poctu ryb, ale ak tam das takych 50-60l starej vody a zabehnuty filter (stary), tak by to mohli rozchodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 23:04 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Wrata
Můžete. Máte testy na "amoniak" a dusitany?
Jinak každej den měňte co nejvíc vody za čerstvou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 23:02 Muž Wrata [21] – Taky prechazim na vetsi akvarko.. :)
Z 75 na 180 apotrebuju celou osadku premistit do noveho, s tim ze stavajici akva uplne zrusim.
Chci pouzit i substrat z 75 a pouziju i vodu..Protoze mam na prechod ryb jako prestupni stanici 45l, tak je tam nechci moc dlouho nechavat.Ryb je dost a 45 je mala.
Písek z 75 chci pouzit jako "stare dno" pod novy substrat do 180..Fitraci z 75 bych pouzil jako dodatkovou, nez se zabehne novy externi filtr ve 180.
Otazka zni, muzu ryby premistit do noveho domova nejak rychleji nez po nekolika tydnech(rekneme radove ve dnech) aby prilis dlouho nestradaly v prestupni 45l, kdyz pouziju i vodu z 75??
Díky za postrehy...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 19:25 Kačulka
Tak to bude celkem "brnkačka" :) .Osvětlení 2x18W...Na akvárko 80x35x35cm by mohlo s dořešením reflektorů být celkem v pohodě.Teď mám 15W a alobal reflektor :) a pěkně mi jde Echináč s červenými listy...Topítko je 50W a místnost obytná.Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 19:07 Muž Yirka [9118] – Re: Kačulka
Hlavně použij co nejvíce věcí z menšího. To znamená odlovit rybky, vypojit techniku, přestěhovat dno a doplnit jej, přesázet popř.dosázet rostliny, zapojit starou techniku, přidat nový filtr (¨nějakou dobu nech jet oba souběžně) a je to. Za sobotu dopoledne máš hotovo.
Edit:Vodu pochopitelně použij také ze starého a doplň, pokud má topítko 50W a AQ je v obytné místnosti, nechal bych je. Jaké bude světlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 19:02 Kačulka
Ahoj všichni...Moc bych Vás poprosila o radu.Mám zaběhnuté akvárko 54litrů a nové prázdné 98litrů.Kterak ho co nejlépe předělat?Určitě budu muset dokoupit nějaký písek(štěrk),filtr(uvažuji Eheim 2010),výkonější topítko.....Bohužel nemůžu mít dvě akvárka najednou :-( a nechci příliš stresovat rybky...Poradíte prosím?Děkuju ano .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 22:09 Muž filipsi [1295] – Re: Acino
Stale mluvim o vztahu k akvaristice a k prijimani a hromadeni tezkych kovu akvarijnimi rostlinami, a rostlinami vubec. Viz to, na co reagoval Stepan:

filipsi napsal:...Prakticka otazka vztahu k akvaristice mi stale trochu unika...

Mimochodem, pred rekonstrukci domu do plastovych trubek jsem mel asi 5m olovene trubky na vstupu do domu. Obsah olova - nemeritelne. Tim se nemuze lecjaka vodarna chlubit. Ani jsem se nedivil, kdyz jsem videl vnitrni povrch trubky.
(ale samozrejme stare trubky z olova nejsou zadna vyhra, a divim se, ze to stepan jeste nevymenil)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 21:58 Acino
Neviem co si chcel tymto povedat, pretoze podla mna to vobec nevyvratilo to, co som tvrdil ja. Olovo je v trubkach rozpustne, a to je aj dovod, preco sa olovene trubky postupne zacali menit, pretoze posobi nepriaznivo na nervovy system. Nepovedal som, ze ho to zabije, to by musel vypit relativne dost vela vody, ale prospesne to isto nie je. :) Ked som povedal, ze celkom dost, tak som mal na mysli radovo v desiatkach mikrogramov na liter(to je pre mna dost vela); nemyslel som si, ze sa mu rozpustaju cele trubky. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 21:42 Muž filipsi [1295] – Re: Acino
Denni davka olova, co clovek prumerne prijima, se pohybuje od 30 do 150 ug (mikro-).
Normalni hladina olova v krvi je 50ug/l.
Norma pro pitnou vodu je 25ug/l.
Nepredpokladam, ze by Stepan doma pouzival vodu, co neni pitna a nevyhovi v tomto norme, to by opravdu byl blazen.

Mezni hodnoty obsahu olova v odpadnich kalech, ktere se mohou pouzivat v zemedelstvi, jsou 700-1200 mg/kg susiny. "Trochu" jine cislo. No a tady predevsim lezi experimenty s pouzitim rostlin jako prirozenych "hromadicu" tezkych kovu. Ne v akvarku, do ktereho pritece voda olovenou vodovodni trubkou.
Nicmene to samozrejme zajimave je, stoji za to o tom vedet, a diskutovat o tom muzeme jak chceme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 19:01 Acino
filipsi napsal: A kolik tak myslis, ze se olova najde ve vode? Me by to neznepokojovalo, mozna pouze ve vztahu k detem, ale iracionalne.

Kolko? Poviem ti, ze celkom dost. Olovo sa rozpusta tak v kyslom prostredi(to je ale irelevantne kedze v trubkach je kysla voda), ako i v zasaditom prostredi za vzniku roznych hydroxy komplexov a podobne. Letalna davka olova je zhruba 60mg, co nie je az tak vela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 18:56 Muž filipsi [1295] – Re: Štěpán
A kolik tak myslis, ze se olova najde ve vode? Me by to neznepokojovalo, mozna pouze ve vztahu k detem, ale iracionalne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 17:04 Štěpán
filipsi napsal:...Prakticka otazka vztahu k akvaristice mi stale trochu unika...
Tak třeba my máme v domě olověné trubky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 10:17 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: filipsi
Pro mne je mnohem zajímavější otázkou to, jakým mechanismem a zejména PROČ se těžké kovy do rostlin dostanou, než jak se dostanou z nich. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 10:01 Muž filipsi [1295] – Tezke kovy a rostliny
Par studijnich materialu:
stary.biom.cz/…
seminarky.cz/…
.
.
.
Muj nazor - Podle me neni klicove zajimava otazka, jak a proc se do rostliny dostanou, ale proc a jak se nedostanou (dostanou) opet z rostliny. Proto jsou preborniky v akumulaci tezkych kovu houby.
Prakticka otazka vztahu k akvaristice mi stale trochu unika, malokdo si dava do akva odpadni kaly a podobne zalezitosti, ktere by potrebovaly cisteni. Nejake tezke kovy jsou samozrejme vsude, ale stavet na tom obhajobu zarostlych akva, ze jsou rostliny dobre, neb nam vysaji tezke kovy ... hmm
Samozrejme zustava dale otazka, co s tim potom? Nejake kovy mame v rostline. V akva jednoduche, zastrihavame a vyhazujeme. Pro pouziti napr cisteni pudy a kalu slozitejsi, musime dale rostlinu zpracovat (nejcasteji spalit) a z popela kovy separovat, pokud popel nekam vyvezeme, jsme tam co jsme byli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 09:31 Muž PT [89] – Re: filipsi
v sekci filtrace (odkaz je jiz primo na ni, jen trochu scrollnout dolu) www.akvarijni.cz/…

jinak jak se do rotslin ty kovy dostanou - no uplne jednoznacne to asi nebude, ne? bud z vody nebo pres koreny.
a co se s nimi stane pak? no zalezi opet kde se uklada a v jake forme - jestli se trebas jen tak "prilepi" trebas k tukum a pak se oddeli, nebo se proste vazou do nejake inertni formy (trebas proto se ty rostliny k tomu pouzivaji?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 09:20 Muž filipsi [1295] – Re: filipsi
Nachazi se mimo jine zde: www.akvarijni.cz/… Samozrejme da se s tim pracovat, da se tomu pomahat, neni to dogma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 09:18 Muž Yirka [9118] – Re: BikerJames
21 dní není dogma, ale 5 dní je určitě málo. Záleží na podmínkách (velikost AQ, množství rostlin, počet a velikost rybek). Jenom "odbublinkování čerstvě napuštěného AQ, které má přes 100l trvá minimálně 2-3 dny...Uvádím to z, bohužel, vlastní zkušenosti. Ale tu nedočkavost si více méně odbyl každý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 09:09 Muž filipsi [1295] – Re: BikerJames
Supnete sem prosim nekdo ten notoricky znamy graf amoniak-dusitany-dusicnany, zacina se hodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 09:05 Muž BikerJames [19] - Cichlidy – Re: Yirka
Já jsem někde četl že nejvišší hladina dusitanů je po 5.dnech,po 21.dnech už by mělo být povšem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 08:13 Muž Yirka [9118] – Re: BikerJames
Viděl bych to trochu jinak. Po týdnu totiž není dusitanů, potažmo dusičnanů v AQ vysoká hladina. Jejich vrchol je po cca 21 dnech, v té době se totiž teprve naplno rozjiždějí nitrifikační bakterie a začnou jejich hladinu redukovat. Proto si mylím, že větší nebezpečí hrozí momentálně plůdku než rodičům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 00:05 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: PT
Hadam, ze tezke kovy se ukladaji ve vsem zivem docela dobre (vcetne cloveka)?... Jinak, co se s temi prvky stane? jsou v rostlinach ulozeny "fyzikalne" nebo "chemicky" - jde mi o to, co se stane, kdyz rostlina umre, jestli jsou "nektere jedovate prvky" jen tak vypusteny zpet do vody, nebo jsou trebas v nejake srazenine a zapadnou do substratu?
Zkuste na to jít z opačného konce - položte si otázku, jak se těžké kovy do rostlin dostanou? A proč?
(Právě jsem měl déjà vu... :-D )
Pak vás určitě napadne, co se stane s těžkými kovy v rostlinách, pokud je zrovinka nezkonzumuje nějaký býložravec a toho zase nějaký masožravec a toho veme zem, takže jsme tam, kde bychom byli, kdyby rostlinka v poklidu uhynula a nezkonzumoval i ten býložravec. smich
Otázka zní - jak a proč se těžké kovy dostanou do rostliny? ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 23:22 Muž PT [89] – Re: Sid
Tak ja se zapojim do "odbornejsi" diskuze (i kdyz jsem samozrejme laik, ale zvidavy)
Hadam, ze tezke kovy se ukladaji ve vsem zivem docela dobre (vcetne cloveka)?... Jinak, co se s temi prvky stane? jsou v rostlinach ulozeny "fyzikalne" nebo "chemicky" - jde mi o to, co se stane, kdyz rostlina umre, jestli jsou "nektere jedovate prvky" jen tak vypusteny zpet do vody, nebo jsou trebas v nejake srazenine a zapadnou do substratu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 22:36 Muž BikerJames [19] - Cichlidy
Tak stěmi dusíkatýmy látkami v nových nádržích to asi nebude tak horké,dnes ráno se mi vrubozubci vytřely.Nádrž je napuštěné 7 dní.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 00:08 Muž filipsi [1295] – Re: Sid
No a tak bychom mohli pokracovat, az bychom vyjmenovali mendelejeva i s lanthaniody. On asi neni prvek, ktery rostliny neabsorbuji. (treba takove houby po cernobylu, ze :-) )
Ale, ehm, prakticke akvarijni vyuziti mi je zatim zahalene tajemstvim.
Z diskuze taky budu mit radost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 00:01 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Štěpán
Štěpáne, mě nepřekvapuje, že jsou rostliny schopné absorbovat "některé jedovaté prvky"; dokonce se s tímto konstatováním nesetkávám poprvé. :)
Co mne ale překvapilo, je, že se tohle téma vůbec objevilo. ;-) :-)
Nevzpomínám si, že bych o něm našel na těchto a podobných stránkách zmínku... hmm
Takže jsem si tak trochu rejpnul ve snaze vyprovokovat na dané téma případnou diskusi... ;-)
Zatím to na nějaký zájem širší veřejnosti nevypadá, takže toto téma nejspíš zase zapadne...
Takže jen pro zajímavost k těm vámi vyjmenovaným (měď, zinek, olovo) přidám další: Al, V, Ti, Cd, Pb, Cr, Hg, As, Ni, Be.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 20:34 Muž BikerJames [19] - Cichlidy – Re: Štěpán
Jsou to krmné zdeformované ryby stejně je vrubozubci posvačí.Mám 4.-25 až 30cm vrubozubce v 70L a asi to moc dlouho nevydrží.Ty skalary žijou a plavou tak tam dám i vrubozubce.Jen nevím jestli měnit část vody co druhý den nebo jak?Kvůli NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 17:07 Muž chicko [124]
Pokusné rybičky....no to je opravdu něco tone , kup si raději test a nech akvárium 10dnů zaběhnout, protože no2 bude kulminovat v novém akváriu až kolem 5 dne po založení ;-) . Pokud tam máš zaběhlý filtr, tak to měř a klidně tam ty rybky dej dřív. já po rekonstrukci jsem taky musel dát rybky hned poté(asi 2 ddy) do akvária, ale to byli v 10litrech :-D . byl zaběhlý fitl a odstátá voda a všechny to přežili, ale pokud máš volné akvárko, tak bych neriskoval ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 16:58 Štěpán
Hergot, proč tam dáváš "pokusné skaláry", proč to akvárium normálně nenecháš pár dní na pokoji bez ryb?! rozzureny Kromě toho na testování vody jsou TESTY!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 16:38 Muž BikerJames [19] - Cichlidy – Re: spooky
PH je přibližně stejné jako ve starém AQ,ráno v 10 hod. jsem tam dal ještě 2 pokusné skalary zatím jsou v pohodě,pokud neumřou do večera tak by to mělo být dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 16:07 Muž spooky [11] - Asie – Re: BikerJames
Celá táto diskusia je len tápanie naslepo.
Skús otestovať vodu a zistiť, či vážne nenastala otrava(amoniak, NO2, Cl)
Skús testnúť aj pH, či nensatal nejaký zásadný skok v hodnote.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 16:02 Muž BikerJames [19] - Cichlidy
No diskuze pěkná,myslím že kdyby to bylo balakrylem tak to už nekdo pozná předemnou při výrobě svého pozadí.Do vody jsem při napouštení nalil něco proti chlůru dávku tak na 250L vody,tak že chlorem to taky nebude.Myslíte že mám vyměnit všechnu vodu za čerstvou? a když jo tak kdy tam můžu dát vrubozubce spět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 15:56 Muž spooky [11] - Asie – Re: filipsi
Hmm, vadí nevadí, ...
Proste nepoužívam. Dávam prednosť bridlici. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 4734x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14156-stehovani-zabehleho-akvaria-do-noveho?od=151