Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerpadlo

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Čerpadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.04.2016 17:56 Muž MarekP [812] - MalawiRe: martin
Filtr by měl (musí) být zapnutý 24 hodin denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 17:11 martin Re: prasan
ano, vdaka, nasiel som aj nejake video na internete a zvukovo to bolo podobne, chyba to teda nie je. Akurat ma teda trochu prekvapuje, ze cerpadlo ktore ma v nazve tiche, zrovna tiche nie je pri vykone 1350L, zatial co moj znami ma obyc. ferplast 1200L/h filter a hluk ziadny. Cerpadlo som totiz pouzil na vyrobu filtra, na noc musim vypinat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 16:42 - Re: martin
Ten zvuk je zrejme dôsledok toho,že samotný rotor je zložený z dvoch častí.Neviem ako je to na tom tvojom konkrétnom.Podľa mňa je to bežný chod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 14:02 martin Re: vaaclav
prestriekal som ho silikonom od eheimu, myslel som ze by to napodobnilo stav toho usadeneho bordeliku ale nepomohlo. Chcel som dospiet k nejakemu rozhodnutiu co s tym, pokym mam 14dnovu lehotu na vratenie vyrobku [bezi 3.den]. riesit to neskor nejakou reklamaciou o "subjektivnom" hluku sa mi neziada. No uvidime.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 13:45 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: martin
Všechny čerpadla jsou ze začátku trochu slyšet než se rotor obalí bordýlkem, pak většinou do týdne ztichnou. Samozřejmě to nefunguje u všech hlavně u těch větších tam nějaký hluk bude a taky můžeš mít trochu horší kus. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 10:35 martin – syncra silent 1.5
Cavte, kupil som syncra silent 1.5 cerpadlo of sicce, 1350L/h, 23W. Cerpadlo produkuje mierne "skrtavy,rapotavy" zvuk. Ked je cca 10cm od skla, je to pocut minimalne, da sa pri tom spat, s priblizenim a upevnenim na sklo sa zvuk znasobi a je dost iritujuci. Kedze je to moje jedine cerpadlo tohto vykonu, potrebujem vediet, ci je toto bezne spravanie v tejto kategorii, alebo nieco nie je vporiadku a mal by som to riesit s predajcom. Ma niekto skusenosti? Vdaka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 12:14 Muž artmle9 [2] – AQUA NOVA čerpadlo - hlava NPH-1300
Dobrý den, nemá někdo doma toto čerpadlo? Potřeboval bych vědět průměr výtoku. V int. obchodech se uvádí různé rozměry.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 16:36 Muž Honza123 [3] – zahřívá vodu
Zdravím, mám čerpadlo Hailea PT -400 už asi přes rok, vždy fungovalo dobře, bylo tiché ale po jeho vyčištění asi před měsícem, jsem začal pozorovat zvýšení teploty vody v akva. Dříve jsem měl cca 24°C a teď najednou 26°C, (večer i 27°C) topítko jsem odpojil ale nepomhlo to. A to je ještě teplota v místnosti nízká, protože se topí až večer. Přiložil jsem teploměr přímo k čepadlu a u něj bylo 28°C, je tedy jasné, že je to tím. Nemáte někdo podobnou zkušenost ? Popřípadě jak to vyřešit ? Vím, toto čerpadlo je hodně levné a laciné, takže nějakou opravu asi nemá smysl.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.12.2015 21:45 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tedvidek
Neřeš nějaké poučky a co by se mělo. Všechno toto je hrozně orientační a každé akvárium je jiné. Navíc já někde četl 3x. Na rostlinné ti musí těch 620l/h stačit.
Máš nějaký viditelný problém, který by to čerpadlo mohlo vyřešit? Dost o tom pochybuju. Maximálně si pořeš směrování toho proudu, aby se voda hýbala všude, kde potřebuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 21:29 Muž Jifi [675] Re: Tedvidek
Tedvidek napsal: Voda by se měla správně protočit 10x za hodinu. Eheim má výkon 650, ale to díky filtr. médiím rozhodně nemá a proud je nedostatečný, hlavně co se týče distribuce CO2. Mám rostlinné akvárium.
Nemáš to trochu popletené?
Vezmu třeba moje akvárko, "112 l" - čistý objem bude něco kolem 90 l. Takže mám za hodinu protočit 900 l ???
Vychází mně to 1 l za 4 sekundy. To je dost silný proud.
Co na to budou říkat bakterie ve filtru?
A to by slušně mávalo s kytkama.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 21:15 Muž Tedvidek [5] Re: NHKG
Voda by se měla správně protočit 10x za hodinu. Eheim má výkon 650, ale to díky filtr. médiím rozhodně nemá a proud je nedostatečný, hlavně co se týče distribuce CO2. Mám rostlinné akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 18:41 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tedvidek
Měl jsem vnitřní filtr 1000l/h ve 100l akváriu bez rozstřikovací rampy a na plný výkon by mi umlátil čichavce. I po ztlumení na minimum z něj nebyli Čichavci nadšení. Ale pokud máš ryby co mají rád velký proud, nebo proud nějak rozumně rozptýlíš, tak to bude OK. Proč chceš zvyšovat proud vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 17:48 Muž Tedvidek [5] – proud
Zdravím, mám filtr eheim 350 ve 100 litrovém AQ. Chci si pořídit hydor koralii 900 na zvýšení proudu, ale bojím se, že už to bude moc velký fičák. Co myslíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2015 14:42 Nela Re: GP
A měl by papírový průtok 500l/h stačit v cca 140l vody i po zanesení bioakvacitu a s použitím rozstřikovací rampy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 14:42 GP Re: Nela
vytlak 70 cm znamena, ze 35 nad hladinou protece cca 250 l/h a v 70 cm nad hladinou nepotece nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 14:36 Nela – Do akvária 90x45x40
Dobrý den, vybírám čerpadlo do akvária, jehož objem bez skla je 147 litrů a čistý objem bude ještě nižší. Bude na akvárium o takovém objemu stačit čerpadlo Aquael Circulator 500 (Výkon: 500l/h, Výtlak:70cm)? Znamená výtlak 70cm, že na délku mého akvária 90cm bude nedostačující? Moc se v tom nevyznám. Děkuji za veškeré odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2015 09:51 Muž Sagittariusi [19] Re: GP
Ďakujem za rady co2 set je doma a prúd je dostačujúci a co-čko sa mi dostane úplne všade :-) podcenil som externý atomizér :-) ďakujem za všetko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 20:57 Muž jeník [54] Re: Zdendoslav
Běží mi tak minimálně 5 let, takže za mě ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 11:04 Muž Zdendoslav [12] - Amerika – Čerpací hlava
Krásný den přeji a zeptám se, máte-li zkušenost:
Může čerpací hlava trvale pracovat vzhůru nohama? V několika příspěvcích zde jsem ji viděl na boku, vydrží to? V návodu od výrobce zmínka o pracovní poloze není.
Díky za názory, Zdeněk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2015 23:31 GP Re: Sagittariusi
Pokud je rampa nasmerovana podel hladiny, tak jsem myslel, ze by mohlo vyhovovat dat cerpadlo k predni strane bocnice a pripadne ho natocit, aby proud sel podel celniho skla a pri hladine a vracel se objemem v dolni zadni casti. Nebo to taky nemusi fungovat ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2015 08:59 Muž Sagittariusi [19] Re: GP
Ahoj, asi trošku tomu nechápem :-D myslel si ako zo zadnej steny na prednú a presunúť aj rampu? Alebo si myslel len dať bližšie k prednej stene a smerovať prúd do steny. Chcem aby sa nerušili prúdy a aby CO2 rozpúšťané atomizérom bolo roznesené po celom akva. Papierovo koralia vypadá drsne ale jej prúd nieje sústredený do jedného bodu takže to ani zďaleka nerobí pračku ako iné prúdové čerpadlá. Ospravedlňujem sa ak som ťa zle pochopil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2015 07:35 GP Re: Sagittariusi
papirove to vypada na celkem masakr. neslo by jen to stavajici posunout dopredu, resp. natocit na predni sklo, aby se to vyrilo podel svisle osy, nezli to mermomoci vyrit podel vodorovne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2015 23:32 Muž Sagittariusi [19] – Hydor Koralia nano 1600
Fotka k příspěvku Ahojte, chcel by som sa opýtať či by bolo možné pripevniť na bočnú stenu akvária - 80x35x40 2x koralia 1600. Ide o to že mám jedno toto čerpadlo ale mám v ceste vysoký koreň. Takto by tie prúdy koreň obchádzali, len či by sa prúdy nejak nerušili a bolo by to efektívne. Prikladám fotku ako to mám zapojené teraz. Momentálne mi prúd z korálie naráža o koreň a červeným vyznačené kruhy by boli nové umiestnenia koralií na ktorých by prúd koreň obchádzal a tak by mu nič nestálo v ceste. Sila prúdu by nebola veľká si myslím, pretože korália má dobre široký rozptyl. Plánujem prejsť na EI metódu a rád by som zabezpečil dobré prúdenie po celom akváriu. Ďakujem za odpoveď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 16:38 Muž Zdendoslav [12] - AmerikaRe: pst
Nejvetsi odpor bude zpusobovat zaneseny filtr. Pro vyzkouseni napust a odvzdusni celou soustavu, jen misto plneho akvarka pouzij kybl s vodou - s vyskou hladiny, okraje a prepadu jako bude v akva. Na hloubce kyblu nezalezi. Spotrebujes mene vody a pujde to lepe vylejt. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 16:25 Mejla82 Re: pst
Taky bych rekl ze tam bude vzduchovy vakl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 14:18 pst Re: Zdendoslav
Díky, to mě nenapadlo, zkoušel jsem to otevřené. Ale větší odpor potrubí tam bude - je tam na hadici topení. Takže budu muset celé akva napustit a vyzkoušet, jinak asi nezjistím jestli to filtr utlačí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 13:15 Muž Zdendoslav [12] - AmerikaRe: pst
Uzavřený vnější filtr a akvárium jsou spojené nádoby a čerpadlo překonává pouze výškový rozdíl mezi hladinou akvária a výtokem (rampou). Problém bude někde jinde - velký odpor potrubí nebo filtru, nebo vada čerpadla. Nebo někde vzduchová bublina.
Ještě mě napadlo: pokud jsi to zkoušel s otevřenou soustavou, jen jestli to vytlačí, tak to opravdu moc nepoteče. Až soustavu uzavřeš, naplníš vodou a odvzdušníš, bude to jinak.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 09:58 pst – výtlak filtru
Ahoj lidi, potřebuju radu zkušenějších. Mám akva 180 l, vnější filtr TETRA EX 800, na hadici z filtru ještě topení. Problém je že výška horní hrany akva je 1,85 m nad filtrem a filtr tam vodu stěží vytlačí, až se zaběhne tak to asi moc nepoteče. Napadlo mě přidat na výstupní hadici čerpadlo, ale jsem začátečník a nejsem si jistý jestli to půjde. Fitr výš dát nemůžu. Potřeboval bych poradit jestli je to možné takto udělat (třeba aby tlak nebyl tak velký že to ve spojích poteče) a pokud ano tak poradit nějaké tiché čerpadlo, ideálně s regulací. Regulace výkonu není podmínkou, to bych vyřešil rampou (otvory), ale hluk být nesmí.
Předem děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.09.2015 23:38 R Muž Silent [5949] Re: Tedvidek
Jestli ti jde jen o přečerpávání vody tak bych šel klidně do čerpadel od Atmanu a to konkrétně buď Atman AT-305 (18 W / 1200 l/h výtlak 1,3m) nebo výkonnější Atman AT-306 (35 W / 2000 l/h výtlak 2m). Cenově jsou velmi slušná www.jkanimals.cz/… www.jkanimals.cz/… sice jsou na trhu daleko propracovanější nebo výkonnější čerpadla, ale pokud jde jen o občasné přečerpávání odstáté vody a ne o stálý provoz, například pohon filtru, je to dobrá koupě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2015 21:55 -
Takže edit k tomu Resunu SP6000.Na prepravu do 2,5m postačuje - samozrejme klesá tlak.Celkom tichý až na nie moc šťastné riešenie rotora.Práve ten je skladaný z dvoch častí ktoré majú voči sebe čiastočne vôľu a to spôsobuje menší hluk pri čerpaní.Ako čerpadlo do izby moc nie,jedine do dákej zvukovo odizolovanej skrinky.Dá sa to,ale bublanie bublifuku je určite príjemnejšie.Oska rotora je keramická čo dúfam predĺži životnosť čerpadla.Používam len na prečerpávanie vody pri dopúšťaní akvárií.Celkom postačuje a učel spĺňa.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2015 19:26 Muž Tedvidek [5] Re: Heimdall
Promiň, nevím na co myslím. Výtlak přes 1 m, cena do 1000 kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2015 19:24 R Muž Silent [5949] Re: Tedvidek
Musíš zadat alespoň nějaké požadované parametry ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2015 18:55 Muž Tedvidek [5] – Ponorné čerpadlo
Ahoj, poradí mě někdo levné, ponorné, výtlačné čerpadlo? Potřebuju čerpat odstátou vodu do akva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2015 18:29 -
Je to možné,že sa tu predáva len za 13€?
www.indoaquashop.com/…
U nás stojí s poštou takmer 50€.Už som neskúmal čo by stála preprava,ale i tak.....
No a tu som ho našiel za 33€
www.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2015 12:39 -
Používa niekto Resun SP-6000? Potrebujem niečo na prečerpávanie vody do steny,kde mám vrchnú hranu akvárka vo výške 190-200cm.Uvádza sa pri ňom 250cm.Má ho niekto? Čo čítam reálne dá asi tie 2m.
Zháňam niečo cenovo prístupnejšie s výtlakom do 2,5-3m.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2015 12:27 Muž Sagittariusi [19] Re: Heimdall
Ďakujem ti :-) presne takto som uvažoval :-) len ma potom spochybnili niektoré komentáre :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2015 12:07 lapi
Ahojky přemyšlím nad atman 201 nebo aguael 500 nebo doporučíte jine?? Bude to pro elka a akva budou 80dl.x45šx30v.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2015 11:28 R Muž Silent [5949] Re: Sagittariusi
Nebál bych se tý šestnáctistovky. Ono to sice na pohled vypadá drsně, výkon 1600 l/h na 112 litrovou nádrž, ale je třeba brát v potaz, že proud z těchto čerpadel není soustředěný do úzkého paprsku vody, ale čerpadlo má široké hrdlo takže je proud rozprostřený. Mně se osvědčil výkon minimálně desetinásobek objemu nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2015 09:00 Muž Sagittariusi [19] – hydor koralia nano 900 - 1600
Ahojte, mám akvárium 112l kde mám filter jbl e701 a plánujem k tomu pridať toto čerpadlo, len sa neviem rozhodnúť ktoré. fúkam z bočnej steny takže musím prefúknuť 80cm. Za radu ohľadom výberu ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2014 20:02 Muž O.Tom [439] Re: halenar1984
A je nutné mít ten "absorber" ve válci ? Není 10x jednodušší zvětšit ten hlavní přepadový filtr a přidat komoru na další filtrační medium. Vtom válci vidím jen problémy... spojené s průtokem, řešením konstrukce - těsnosti, přístupnosti, atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2014 19:25 halenar1984 Re: cezarmilan
v tom valci bude NO3 absorber ktory sa regeneruje po case ked strati svoju sorbcnu kapacitu tak sa s nim musi dat hybat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2014 18:05 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: halenar1984
Skús sa zamyslieť nad "spojenými nádobami" a týmto smerom sa uberať. S tým valcom to prečo chceš komplikovať. Buď jedno, alebo druhé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2014 18:03 halenar1984 Re: cezarmilan
myslis ? bojim sa ci to pretlaci cez ten valec filtracny :-( tiez som rozmyslal ci nebude lepsie len neakym cerpadielkom tlacit vodu do toho valca a nazad do filtra a zvlast cerpadlo na vytlak do nadrzi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2014 17:49 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: halenar1984
Obávam sa, že takto to nepôjde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2014 16:56 halenar1984 – cerpadlo do filtra
Fotka k příspěvku Ahojte potreboval by som poradit spravil som vam hruby nacrt na fotke je to tak narychlo robene som v praci takze stojan s dvoma akva je vysoky dva metre filtracny valec je vysoky jeden meter a tu je otazka ake cerpadlo budem potrebovat aby mi vodu vytlacilo az hore bude stacit cerpadlo z vytlakom 3,1 m ? Ked to najprv bude z prepadoveho filtra tlacit vodu do valca ktory je 1m vysoky a potom zo spodu valca to bude tlacit na 2 m ? Vdaka za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 13:11 Muž O.Tom [439]
Nesetkal se náhodou někdo s čerpadly Sun Sun Super ECO ? papírově mají až neuvěřitelné parametry

www.ebay.com/…

shop.wiltec.info/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 10:38 Muž DrChila [243] Re: Sputnik
Každé čerpadlo nemůže jet na 100% :-D Eheim je jistota o ním ani nevím :) sice mám jen compact 1000 ale mě to stačí:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 09:38 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: Designer
Je tam použití i mimo vodu.Volal jsem do Resunu.Je tam tepelná pojistka,která není vždy nastavena stejně u všech čerpadel.Navíc čím vícekrát pojistka čerpadlo odpojí,tak se opotřebovává a tím pádem vypíná čím dál častěji.Mám buď čerpadlo poslat zpět a vymění mi ho za jiné.Nebo k němu přidat ventilátor z PC a chladit ho.
Toť rada technika od fy.Resun.
Asi ale zvolím jiné.Vybírám od Eheimu a rozhoduji se mezi Compact+ 2000 nebo Universal 1250
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 09:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Sputnik
Pise se o internim i externim pouziti, ale take o tom, ze je to ponorne cerpadlo. Ty mas jiste navod, pise se tam o moznosti provozovat ho mimo vodu? Jestli se to externi pouziti nemysli tak, ze je sice mimo akvarium, ale i v tom pripade ponorene do vody. Ja vim, zni to divne, ale zkus si radeji navod do detailu precist, podivnosti je na svete dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 07:32 Muž Sputnik [12] - Rostliny – čerpadlo resun
Zdravím,mám čerpadlo resun king 2 a mám ho připojené na hadice jako průtokové.Mám s ním problém že po cca 3 hodinách provozu samo vypne a tak za 15 minut samo naskočí.To tam je nějaká tepelná pojistka? Píšou že teplota média nesmí překročit 35°C já čerpám vodu 28°c tak snad by to nemělo dělat problém,nebo jo?
Je tedy celkem horké,to jo,pomůže kdybych to čerpadlo chladil? třeba větráčkem.
Dík moc :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16178x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13855?od=251