Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerpadlo

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Čerpadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 15:28 Maq
Koupil jsem si čerpadlo Hailea PT-200. Zdá se docela tiché, výkon pro můj účel snad dostačující, ale nefunguje vzduchování přisáváním. Ať to šteluju jakkoliv, podtlak není dost velký, aby vzduch nasál.
Nejspíš dělám něco blbě, nějakou pitomou maličkost, ale nevím si už rady. Poradíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2018 13:41 Anub – Jebao FA-1000 výtlačné čerpadlo
Zdravím, potřeboval bych poradit zda někdo nemá zkušenosti tady s tímhle čerpadlem, nebo s touhle tou značkou čerpadel. Chtěl bych ho použít do vnitřního komorovýho filtru. Výtlak bude tak 30cm max,zajímalo by mně hlavně kvalita tady toho čerpadla a taky hlučnost. Bude to do 200l akvarka a vývod do vstřikovací rampy. Kdyby někdo mněl přímo tady ten typ a mohl říct jaký je,byl bych rad.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2018 21:22 Muž Surdo [35] Re: nekdo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2018 20:23 R Muž afc1886 [14704] Re: nekdo
Myslíš něco takového? www.rostlinna-akvaria.cz/…
Ale dodávám, že osobní zkušenost nemám.
EDIT- nižší výkon akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 20:14 Muž nekdo [355] – čerpadlo vstup/vystup hadice, vnitřní
Zdravím, nemá někdo tip (nejlépe ozkoušený) na malé čerpadlo (vnitřní - cca +-300 - 600 l/h), které by mělo vstup i výstup na hadice? (nejlépe obojí 16/22)
Díky

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 12:34 Muž Jarry [1437] Re: NHKG
Taky mě to napadlo, musel bych sice vést 2 trubky z filtru do akvária, ale to by zase takový problém nebyl. Kdybych dal 2x Eheim CompactON 2100, tak to navíc vyjde na stejné peníze, jako jeden 1262.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2018 12:31 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jarry
Pokud chceš spolehlivost, kup čerpadla 2, každé s polovinou požadovaného průtoku. Vyjde to sice dráž, ale spolehlivost bude super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 12:20 Muž Jarry [1437] – Výtlačné čerpadlo
Vybírám výtlačné čerpadlo do přepadového filtru a aktuálně trochu váhám, jestli AC, nebo DC a případně jaké. Průtok (s cca 1m převýšením) by měl být někde kolem 2-3000l/h (možná nakonec méně, budu muset experimentovat). Původně jsem měl vybrané Jebao DC, ale po přečtení pár diskuzí Jebao nebude z důvodu značné nespolehlivosti - ale co jsem tak četl, tak nespolehlivost je pořád obecně nevýhoda všech DC čerpadel. Z DC mi bylo doporučeno ATB, ale nakonec se asi spíše přikláním ke klasice - Eheim universal 1262, nebo Sicce Syncra Silent 4.0. U DC se mi líbí možnost regulace, ale vzhledem k tomu, že budu mít ve filtru i topení, předpokládám, že případný nevyužitý příkon AC čerpadla akorát pomůže topítku v ohřívání vody:-) Pokud má někdo tip na spolehlivé čerpadlo (beru spolehlivost jako hlavní kritérium), budu rád, i když předpokládám že ten Eheim 1262 asi ve spolehlivosti moc konkurence nemá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 15:57 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: wicca
Dal bych to na plný pecky směrem do akvárka;-) případně si můžeš později vyrobit nějakou jednoduchou rampu z PVC trubky, což by ti omezilo výkon a nasměrovalo proudění.
EDIT: Rostlinky potřebují slabé až střední proudění. U ryb to je druh od druhu od stojaté vody až po průtočnou řeku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 15:38 Žena wicca [0] Re: RE5PEK7
Pro relax
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 14:03 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: wicca
To záleží, jaké máš ryby a jak velké akva. To je pro tu betu nebo nádrž relax?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 13:15 Žena wicca [0] – Atman IP201
Ahoj, prosím poradíte mi ti, co tento systém máte, jak silný má být ideálně nastavený výtok z čerpadla Atman IP 201? Mám v akva vlepenou přepážku, biomolitan o rozměru 10x5x40cm, za ním čerpadlo a výtoková tryska je protažená skrz biomolitan.
Mám nasměrovat na zadní stranu akva nebo na hladinu? A máte tu regulaci na plno, nebo přiškrcené? Nevím, co je ideální pro rostliny a co bude ideální pro ryby, jestli nechat na max, nebo ubrat. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 20:04 Muž Jarry [1437] Re: O.Tom
Myslím, že tak nějak to bude:-) Jako jedna z možností mě napadá nasadit nějaké toto levné "samonasávací" a přiškrtit ho na výstupu (dostatečně slabé se mi zatím nepodařilo najít), abych dosáhl požadovaného maximálního průtoku. To by čerpadlu nemělo nijak vadit, když např. zalévám a přepnu pistoli na rozprašování, je průtok minimální. Po určitý čas mu nevadí ani úplné uzavření výstupu - ale nesmí se přehřát voda v čerpadle. Potřeboval bych průtok cca 15 l/min.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 19:56 Muž O.Tom [439] Re: Jarry
Hmm, tak možná při tom "nasávání" pracuje s vodou v komoře rotoru a nějakém zásobníku a tím dokáže postupně procucnout "prochrochtat" :-) vzduch z potrubí, až si natáhne vodu a rozjede se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 19:38 Muž Jarry [1437] Re: O.Tom
Našel jsem tuto definici, čerpadlo musí být zavodněné, hadici jenom hodím do "díry" s vodou.

"Samonasávací čerpadlo je takové povrchové čerpadlo, které dokáže odsát vzduch z potrubí. Dokáže nasát bez poničení vzduchové bubliny v zavodněném potrubí, nebo dokonce dokáže načerpat do nezavodněného potrubí vodu z hladiny na nižší úrovni odčerpáním vzduchu. To jistě nese velké výhody - při instalaci samonasávacího čerpadla nemusíme zavodňovat potrubí před jeho samotným spuštěním."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 19:33 Muž O.Tom [439] Re: Jarry
OT
no ono to je a není "nasávání", podmínkou je, že se čerpadlo i nasávací hadice předem zavodní, takže to čerpadlo zase jenom posunuje médium/vodu a v tomto případě dokáže pracovat i s podtlakem až do -7m vodního sloupce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 19:16 Muž Jarry [1437]
A co třeba tohle a zabudovat to přímo do odkalovače, to by mohlo fungovat ne?
www.ecoprodukt.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 19:04 Muž Jarry [1437] Re: O.Tom
No tohle tam dávat nechci, stačí mi samonasávání do 50cm, to byla reakce na to, že takové zahradní čerpadlo neznáš;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 18:57 Muž O.Tom [439] Re: Jarry
600W čerpadlo, to vycucne rostliny i s kořeny a vysaje i štěrk :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 17:50 Muž Jarry [1437] Re: O.Tom
Říkají tomu zahradní čerpadlo, je to starší model tohoto typu www.gardena.com/…

EDIT: uvádějí - Maximální samonasávací výška: 7 m
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 17:46 Muž O.Tom [439] Re: Jarry
Tak to bude pravděpodobně nějaké kalové čerpadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 17:39 Muž Jarry [1437] Re: O.Tom
Zahradní čerpadlo (nějaká obyčejná Gardena) mám a bez problémů nasaje vodu z více, než metrové hloubky. Čerpadlo musí být naplněné vodou, ale to problém není. Co se pevných částic týká, pokud výrobce uvádí 35mm,nemám důvod tomu nevěřit. I ta Gardena má na sání poměrně hrubou mřížku a bordel na dně nádrže, ze které vodu čerpám, docela je. Čerpadlo už jede 5 let zcela bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.01.2018 17:28 Muž O.Tom [439] Re: Jarry
Neznám žádné akvaristické, ani zahradní čerpadlo, které by pracovalo se vzduchem a dokázalo vytvořit takový podtlak vzduchu, aby to nasálo vodu.

Pokud už by byla hadice a čerpadlo zavodněné, tak pak ano, pomůže s pohybem vody, ale jak bylo psáno, problémem budou nečistoty, ne že by čerpadlo hned zničily (což se při tom písku a pod. může stát), ale jakékoli kousky rostlin, vlákna mechu atd se namotají na vrtulku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 17:25 Muž Jarry [1437] Re: DavFM
Já to poženu rovnou do odpadu, ale i tak by to nebylo nic moc. Ještě mě napadlo nacpat hadici za rychlospojkou do kanalizace až někam pod úroveň podlahy, čímž bych výškový rozdíl zvětšil. Ale jde mi i o pohodlí, odkalovač bude potřeba vyndat v místech příčných výztuh a mít čerpání na tlačítko by se mi moc líbilo. Ty zahradní čerpadla koukám často povolují pevné částice až do 35mm, to by bylo ok, vyřeším to asi tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 17:14 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Jarry
Znám tvé problémy, taky mám 2 akvárka skoro na zemi. Dokud je kýbl prázdný, tak to tah má. Ale čím je v něm víc vody, tak to zpomaluje, až to nemá skoro smysl a jdu vylít poloprázdný kýbl. Pořídil jsem si na to cca 25l kýbl od nějaké fasádní barvy a dá se to nějak přetrpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 17:09 Muž Jarry [1437] Re: DavFM
To s tím bordelem je dobrá připomínka, to budu muset vzít v úvahu. Přinejhorším bych to musel vzít samospádem, ale hladina nebude jinak zvlášť vysoko a nemělo by to nic moc tah pro odkalování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 17:01 Muž Jarry [1437] Re: O.Tom
Ano, mám v plánu rychlospojku vedle akvária, kam nacvaknu hadici z odkalovače, zapnu vypínač a voda poteče. Vyřeším to asi nějakým levným zahradním čerpadlem, ono se to pohybuje v podobných cenových relacích a to vím, že fungovat bude:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 16:56 Muž O.Tom [439] Re: Jarry
To co popisuješ neumí žádné akvaristické čerpadlo.

A je takový problém "nacucnout" tu vodu do hadice pusou ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2018 16:53 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Jarry
Pokud je uvnitř vrtulka jako v jiných čerpadlech, tak nenasaje.
Na vypouštění akvárka na zemi je nejlepší čerpadlo na vrtačku
www.rucni-naradi.cz/…
Existují i mnohem levnější varianty.

Edit: to akvarijní čerpadlo neschroupne žádný velký bordel, písek to spolehlivě zničí. To na vrtačku naopak snese celkem dost, ale taky ne úplně všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 16:45 Muž Jarry [1437] – AQUAEL MK 800
Máte někdo zkušenosti s AQUAEL MK 800? Konkrétně mě zajímá, jestli je schopné nasát vodu do hadice, chtěl bych ho používat pro odkalování, nebo vypouštění akvária. Představuju si to tak, že ponořím odkalovač do akvária, zapnu čerpalo a pojede to. Čerpadlo by bylo umístěno na hadici pod úrovní akvária, ale líbilo by se mi, kdyby dokázalo samo nasát a překonat hranu akvária.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2017 12:45 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: O.Tom
Eheim Compact je neslyšitelný.

Pokud značně klesne výkon, vyper molitan v odkalené vodě. Čas od času je potřeba tyto čerpadla rozebrat a vyčistit.. ostatně jako i u externích filtrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2017 10:35 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: O.Tom
Většinu plovoucího sušeného krmiva jde potopit tímto postupem s injekční stříkačkou (akorát já mám vyústění stříkačky úzké a pro její naplnění nebo vyndání krmiva ji rozebírám):
www.youtube.com/…
S čerpadlem nepomůžu.Nahrazuješ krám jiným krámem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2017 09:58 Muž O.Tom [439] – AquaEl Circulator 500
Tak jsem si koupil čerpací hlavu Aquael circulator 500 a jsem zklamaný, čerpadlo drnčí a přicucnuté na sklo rezonuje.

Myslel jsem si, že obměním starého Atmana 201, ale nijak jsem si nepomohl.
Celkově se ten nákup "vydařil"... čerpadlo hlučné a tablety myšlené pro ancistrusy plavou...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 10:25 Muž Kanes [0] – Hydor koralia Nano 1600
Zdravím, máte někdo zkušenosti s tímto proudovým čerpadlem? Mám doma rostlinnou nádrž o objemu 240l a délce 120cm. zmiňované čerpadlo používám asi 8 m,ěsíců. Te´d se mi zdá, že mu docela dost poklesl výkon a na akva je to poznat.... Na pravé boční stěně mám rozstrikovací rampu z filtru Eheim classic 2217 a pod ní u předního skla čerpadlo. Vždy se mi krásně pohupovaly rostlinky v celé akva, avšak teď mám v posledních cca 25cm délky akva téměř stojatou vodu ve které se teď daří řasám. Zbylá část akva je stále krásná a zdravá. Setkal se někdo s tímto poklesem výkonu také?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 19:13 Muž imax [47] Re: LeRi
Trubka neide cez, ale ponad plastovu prepazku a nedotyka sa jej. Cerpadlo sa nicoho nedotyka. Skusal som aj bioakvacit vyhodit, ale nepomohlo. Cez neho sa podla mna vybracie neprenasaju, len vymedzuje cerpadlo v komore, aby sa nedotykalo skla. Skusal som pouzit silikonovu hodne makku hadicku a tiez bez zelaneho efektu. To co pocujem su otacky rotora cerpadla a komora sa sprava ako ozvucnica. Jeho aj ked tichy chod zvyraznuje. Ked umiestnim cerpadlo mimo komory do priestoru AQ, tak je tichsie, lebo nedochadza k "ozvene".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 12:05 Muž LeRi [315] Re: imax
Dle mého dělá rámus ta trubka vývodu zatlačená v té plastové přepážce která zase přenáší vybrace dál a to čerpadlo bych zkusil mít zavěšené bez toho bioakvacitu,když tak jen podložené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2017 22:10 Muž imax [47] – Tiche cerpadlo
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte. Riesim vymenu tlacneho cerpadla a hladam rozmerovo vhodne a velmi tiche cerpadlo. Cerpadlo je umiestnene v komore v rohu akvaria - vid foto. Oska cerpadla smeruje vodorovne a vystup smeruje hore, odkial je voda PVC kolienkom a hadickou vedena do hlinikoveho profilu, kde sa stara o chladenie LED osvetlenia. Aktualne pouzivam JEBAO DC2000 a zial je hlucnejsie, ako by som potreboval. Cerpadlo je umiestnene v namieru vyrezanom bioakvacite, kvoli vymedzeniu posunu. Ked cerpadlo vytiahnem z komory a umiestnim na volno v AQ, je uplne v pohode, tiche a takmer ho nie je pocut - stav, ktory akceptujem a hladam pri umiestneni v komore. Ked ho ale umiestnim v komore kam bolo navrhnute, nedotyka sa sice skla (v predu a vzadu je medzera cca po 2-3mm), ale jeho vibracia je komorami zosilena a posobi rusivo. Plan je, najst cerpadlo, ktore bude tensie (moze by aj dlhsie) a bolo by voci komore s vyrazne mensim vonkajsim priemerom, co predpokladam bude sposobavat mensi prenos vybracii na sklo. Viete mi odporucit vhodny model, pripadne ine riesenie? Externy filter nezvazujem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 20:18 vava1 – Eheim
Ahoj, řeším čerpadlo ke kanystrovému filtru o objemu 30 l. Chci jít do kvality, proto přemýšlím o Eheim Compact +2000, nebo Eheim Universal 1200. Čerpadlo nebude ponořené. Jde mi také o co nejmenší hlučnost, akva (1000 l) je v ložnici. Rád bych měl i nadále kvalitní spánek... spim Máte někdo s tímto zkušenosti? Nebo jiný výrobce čerpadla?? Díky za odpovědi, připomínky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2016 21:21 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: ctibum
rozvibrovat hladinu by nemelo zadne cerpadlo, to nebude standardni stav, u EHEIMU urcite ne (ikdyz iluze clovek ztraci kazdy den)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2016 21:14 R Muž ctibum [6926] Re: DavFM
No zkusím. Ale spíš bych potřeboval slyšet nějaký mustr. Abych se tu nehonil za přeludem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2016 20:29 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: ctibum
Kazdou vibraci v cemkoliv zpusobuje nevyvazenost pohyblive veci. V tom cerpadle to bude vrtulka, kousicek muze byt ustipnuty (opravdu miniaturni kousicek,klidne jenom vryp,zub), zpusobeno treba nasatym zrnickem pisku. Zkus ten rotor poradne prohlidnout, pokud neco najdes, tak pak muzes zkusit do protivky upilovavat opatrne material.
Teoreticky by se to mohlo zkusit i vyvazit ( stejny princip jako treba kolo na motorku), ale nevim na cem to nechat tocit,po roztoceni se to musi zastavit pokazde jinak,pak je to vyvazene.Pokud to zustane vzdy jednou treba lopatkou dolu, tak naproti ni je nevyvazenost. Neco by se urcite vymyslelo, ale asi to nema ekonomicky smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2016 20:18 R Muž ctibum [6926] – Eheim Compact 600
Tak mám asi přehnaná očekávání od hlučnosti čerpadel, ale Eheim C 600 za 650,- je prakticky stejně hlučné, jako 4AQUA za 220,-...
Rozebrat a sestavit obě čerpadla pod hladinou, abych dostal ven bublinky, jsem zkoušel. Zkoušel jsem čerpadla podložit molitanem i nechat na přísavkách na skle.
Zkoušel jsem odpojit všechny hadice trubku, zkontroloval jsem, jestli nevibruje kabel o kryt.
Zkoušel jsem maximální i minimální proud.
Očekával jsem tiché vrnění, mám relativně hlučné vibrování. I hladina v komoře filtru, kde je čerpadlo, viditelně vibruje.
Je to normální? Případně umí někdo srovnat hlučnost AT-200 a Eheim Compact 600? Pokud se vůbec dají takové výkony srovnat v hlučnosti...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2016 22:19 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: NHKG
Jíří,nevím co je ekonomické,pouze jsem se zmínil,ať si každý vybere svoji cestu,ale výměna rotoru jednou za třináct let mi připadá u Eheimíku efektivnější. ;-) Rezervní technika je samozřejmostí,jen u stávající nesmí dojít k časté nehodě v nevhodný čas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2016 21:52 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tojsouvěci
Neznačkové věci se při poruše hážou do koše a kupují se nové. Není to možná ekologické, ale ekonomické to je. Akorát je dobré mít jedno v rezervě pro případ poruchy. Mi většinou čerpadla odešly při manipulaci s nimi, takže jsem na to přišel hned a mohl je hned opravit/nahradit.
Zatím je mám půl roku, ale počítám že tak 5 roků by mohly vydržet. Jsou levnější na pořízení a při té spotřebě se to vyplatí i kdyby vydržely jen 3 roky...

Ještě chci vyzkoušet toto:
www.obchodcerpadel.cz/…
Ondra (Blegon) jich má hodně a je s nimi spokojený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2016 21:00 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: NHKG
Jíří,já to beru,těch čerpadýlek různých výrobců mi prošlo rukami mraky, od 60L/h do 5000L/h, favoritem býval Tunze,následuje Eheim,hovořím o spolehlivosti, životnosti plastů a dostupnosti náhradních dílů.Na obtíž je u neznačkových produktů většinou nedostupnost zmiňovaných náhradních dílů, plasty nejsou houževnaté, po pár rozborkách většinou prasknou v tu nejnevhodnější chvíli (pomíjím jiné poruchy, protože všechno se jednoho dne ......). Čerpadla jsou sice spotřební zboží,ale záleží na uživateli jakou se dá cestou a kolik jeho předchozího úsilí bude v daném okamžiku poruchy zmařeno.
Ušetřit se dá jinde,osvětlení domu mám několik let v Led technologii, pro názornost: jen původní lustr nad komferenčákem Ø den x 3h x8ks x40V halogen (co čtyři měsíce jeden vyhořel) a následně 8x3V Led. Na čerpadýlku je rozdíl 146V za den zanedbatelný, tady jde o kvalitu
s téměř spolehlivým efektem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2016 20:34 R Muž ctibum [6926] Re: vaaclav
Tak teď už jen zjistit, s čím srovnat 4AQUA... :)
Dá se srovnat AT-200 a AT-305? AT-200 je nesrovnatelně tišší, než 4AQUA...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2016 20:25 R Muž ctibum [6926] Re: Tojsouvěci
Já mám 4AQUA cca dva měsíce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2016 20:13 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: liborass
Abych pravdu řekl nezdá se mě že by byl nějaký rozdíl pokud jde o tyhle malé čerpadla mám Eheim Compact 600, New-Jet 800, Aqua-Clear 550, Atman AT-305. Fungují bez problémů a hlučnost je přibližně stejná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2016 19:59 Muž liborass [174] Re: NHKG
já se vyjadřoval k tomu, s čím mám vlastní zkušenost, a eheim je kvalitnější než atman, s agua shutem nemám zkušenost... a ctibum chtěl tiché a to eheim je... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2016 18:40 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: liborass
Eheim Compact uvádí spotřebu 11W. To je hrozně moc. Mám čerpadlo Aqua-šunt a při mnou změřeném průtoku přes 600l/h (udávaných 750l/h) jsem změřil spotřebu 5-6W (6W nepřiškrcený).
Akorát není úplně tiché. Ale vzhledem k tomu, že mám v pokoji i hlučný vzduchovací moteorek Sera Air 550 R, ho vůbec neslyším.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16178x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13855?od=151