Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerpadlo

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Čerpadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2016 18:30 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: liborass
Schválně jsem šel mrknout do garáže,na modely co jsem v loni vyřazoval a ejhle typ 1001.220,rok výroby 2002,tak jsem ho otestoval ve vodě,jede jako funglovka.Časem se oběhají futra nebo osička rotoru,jak to začne rachtat ,tak stačí výměna této součástky,ještě se mi nestalo,aby odešla cívka,což je běžná závada ostatních značek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2016 16:58 Muž liborass [174] Re: ctibum
Eheim je klasika, s tím chybu asi neuděláš... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2016 16:45 R Muž ctibum [6909] Re: liborass
No zkusím ten Eheim, dík za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2016 08:41 Muž liborass [174] Re: ctibum
mám i čerpadlo od atmana 306, a je to rozdíl, má větší spotřebu než eheim, zpracování je jiné a hlavně eheim pamatoval na zeřízení výkonu, je tam jednoduchá páčka, což atman nemá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2016 22:08 R Muž ctibum [6909] Re: liborass
No tak zatím jsi v čele hlasování :) Ten 4Aqua je tak jako moje žena. Chvíli je super, ale pak se to bez varování nějak zvrtne a už to stojí za prd. A pak najednou zase OK. Ale ta doba, kdy to je OK je výrazně kratší, než doba, kdy to není OK... Rozebírání a čištění nemá na hlučnost funkce vliv...
Tak asi napíšu Ježíškovi abych si nadělil Eheim, no... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2016 22:03 Muž liborass [174] Re: ctibum
ne jám mam compact 1000 a naprostá spokojenost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2016 21:55 R Muž ctibum [6909] Re: liborass
Máš ho...? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2016 21:42 Muž liborass [174] Re: ctibum
a co takhle eheim compact 600...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2016 21:29 R Muž ctibum [6909] – 4AQUA
Zdravím
Mám v komorovém filtru u 200l nádrže čerpadlo 4AQUA 550l/h a nejsem úplně nadšený z jeho "tichosti". Má někdo zkušenost s něčím jiným, tichým srovnatelného výkonu?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2016 19:24 R Muž afc1886 [14682] Re: prasan
Díky za tip palec ,je to nejmenší čerpadlo,které jsem zatím viděl.Jestli už nenajdu menší tak mi určitě pomůže.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2016 18:27 - Re: afc1886
Sicce mimouse ti nepomôže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2016 17:59 R Muž afc1886 [14682]
Potřebuji nějaké čerpadlo,něco jako toto www.azkrmiva.cz/… ,ale co nejmenší velikosti nebo aspoň co nejužší.Nemáte nějaký tip?Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 08:02 Muž Plecos [322] Re: afc1886
JJ, tam jsem včera koukal, asi tam i objednám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 05:12 R Muž afc1886 [14682] Re: Plecos
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2016 22:38 laKatos Re: Plecos
vypada pekne... ( www.ifauna.cz/… ) a kdyz to tunze vemes bez tech dalsich kycovych skal/kamenu verim ze se s cenou dostanes dolu.... a ujistuji te ze toto ti v akva udela solidni vichr....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2016 21:52 Muž Plecos [322] Re: laKatos
Já právě potřebuji také silný proud. Našel jsem i čerpadla, kde byl doporučený objem mořských i sladkovodních nádrží. U sladkovodních byl samozřejmě větší, ale přišlo mi, že ne o moc, na ten výkon...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2016 21:42 laKatos Re: Plecos
tyto proudove cerpadla se hlavne pouzivaji na morske akvaria. Je tan treba simulovat silne proudy. Proto asi ten objem..

pokud mohu doporucit jdi do hydor korali..... za rozumny peniz rozumna kvalita...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2016 21:27 Muž Plecos [322] – Proudové čerpadlo
Zdravím,
pro zvýšení proudění vody plánuji do některých akva pořídit proudová čerpadla. Na internetu jich je spousta, tak jsem mrkl třeba na jedno, co má výkon tři kubíky hodinově.
www.akvarista.cz/…
Ok, to by mohlo stačit, myslím si. No a čtu dál a tam je uvedeno pro nádrže od 100 do 250 litrů coze
To mi hlava nebere, mám v nádržích - 600 litrů a 180-200 cm na délku - "dvoukubíkové hlavy" na molitanech a když to není zanesené, tak v pohodě vymete celé akvárium.
"Třikubíkové" čerpadlo ve stolitrovce.., dyť to musí pomalu vyházet vodu z akvária!?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2016 13:05 laKatos Re: liborass
Nejde o vibrace s okolními předměty. Zkoušel jsem podložit, držet v ruce, zavesit na gumicku. Prostě to drnci zevnitř čerpadla. Zkusím pak cerpadlo ještě vytáhnout z filtru a mít ho mimo vodu. Prostě bude mít nasavácí a vytlacnou hadici.
pro jistotu jsem už objednal jebao dc1200. Snad přijde brzy. To by mela být adekvátní náhrada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2016 12:50 Muž liborass [174] Re: laKatos
mě napadlo, jestli to není tím, že se čerpadlo dotýká skla a proto to vrní, mě to tak dělalo tak čerpadlo podložil i obložil molitanem, a obalil jsem i hadici v místech, kde vychází z filtru, aby se nedotýkala fitru... někde jsem viděl, že máš filtr v prázdné komoře, tak mě to napadlo...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 19:00 laKatos Re: DavFM
nejaka ta masticka se doma najde...... ;-)

ale to mi vrta hlavou proc to pri zatezi (pripadne male) jede potichu.. az zvednu vytokovou hadici nad pul metru tak to zacne triskat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 18:55 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: laKatos
No, ja bych rekl, ze ony se ty hridelky vymezuji vodou, v podstate se toci na kluznym lozisku. On asi kazdy mikrometr rozhoduje a taky se mohlo stat, ze ti po rozborce v nejake gumicce mohl zustat vzduch a nemuze se tam ta voda dostat. Asi bych tam zkusil dat zdibecek vazeliny, mozna nejake mastičky, penicilin nebo tak neco. A nebo, coz ale mladi lidi doma moc nemivaji :-D , lubrikacni gel.
No ale pokud to drnci, tak vibrace by jeste mohl zpusobi nejaky drobny nevývažek na hřídelce.
Edit: myslim oftalmoframykoin a pisu penicilin tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 18:43 laKatos Re: vaaclav
vim ze si mohu koupit jak ty gumove loziska, rotor, nobo osu ale k cemu to je kdyz jsem mel nove cerpadlo a do ctvrt roka neco odeslo....
a co bych si mel koupit aby to bylo ok... vse je dle mne v poradku..... a kupovat vse tak to me vyjde na osm kil.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 18:23 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: laKatos
Asi bych zkusil koupit nějaký náhradní díl jestli to jde. www.eheimspares.co.uk/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 18:12 laKatos Re: prasan
no me to cerpadlo jelo doted potichounku. a ted takovy vyrval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 18:02 - Re: laKatos
Niektoré čerpadlá proste vrčia i keď sú v poriadku.Mám Resun s výtlakom do 3m a vrčí tak,že by som ho v izbe pod akvárkom ozaj nechcel mať.Spôsobené je to rotorom z dvoch častí.Zrejme preto je takto rotor vyrábaný aby sa zamedzilo polámaniu lopatiek pri náraze a spúšťaní čerpadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 17:46 laKatos Re: prasan
cerpadlo jsme kupoval pred dvemi lety.... az ted jsem ho zacal pouzivat.... guma styrela, nebo vymackana neni osicka taky dobra a vrtule nedotknuta... ale vrci........
sel jsem do eheimu protoze jsem byl vzdycky spokojeny ale toto jsem vazne necekal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 17:35 - Re: laKatos
OT:Keď už Eheim nefunguje ako má,tak potom zbohom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 16:31 laKatos – eheim 1048
tak po ctvrt roce uzivani tohoto cerpadla jsem zklamany. je to tyden co zacal rachtat. nekolikrat jsem jej vytahl, zkontroloval ulozeni osicky v gumovych dosedacich cudlech a stale to stejne. Bez zatizeni slape tise. ale se zvysujici vytlacnou vyskou (cca od pul metru) se rozdrnci.
Rozhodl jsem se jej vymenit nevite o nejakem jinem kvalitnim carpadle? pripadne uvazuji jit opet do riditelneho a to jebao ( 1200l/h nebo 2000l/h) vsak chtel bych jeste slyset nazor jinych..... hlavne na prutom mym filtrem.. dosud jsem byl s prutokem 2cm/z aminutu spokojeny...


diky....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 15:46 Muž KAHAN [0]
Zdravím,
koupil jsem bazarově akvárko 80x40 i s čerpadlem (filtrem) www.najnakup.sk/… . A ten strašně hučí, vibruje. Už jsem to vyčistil adt... furt hučí. Netuším stáří.
Akvárko jsem předělal pro želvu a chtěl bych adekvátní náhradu (tichou) kam by bylo možné zapojit ty nesmysli. Pročetl jsem si to tady a doporučujete www.akvarista.cz/…
Druhá otázka. Může ležet čerpadlo na boku? Mám vodní sloupec jen 25cm a dohromady tento set má así 33cm. Nebo by bylo lepší to pospojovat nějak hadicí mezi sebou?
Nebo to mám vyhodit a koupit filtr?
díky za odpovědi
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2016 13:35 laKatos Re: blegon
Mrkni na různé typy. Mají od 2 tisíc litrů za hodinu po 15tisíc litrů za hodinu. Jsou riditelná od 30 procent po 100 z udávaného průtoku.
Dále to ze vyřešis nasavani je fajn ale ještě popremyslej nad vyústí čerpadla.
Ja mám úzké akvárium tak jsem cirkulaci/proud řešil tak ze nasavam na práve strane akvaria přes jakoby hmf filtr a vyústění mám na levé straně akvaria. Mam jednosmerny tok vody v akvariu z leva do prava. Průtok mám cca 3000 litrů a je to solidní průvan.
Tetry amapanske si proud užívají. Netusil jsem ze jsou az tak hejnove. Dokazu rict ze drzi vic pri sobe nez neonky a to i bez nejaky strasaku v akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2016 11:41 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Díky nejspíše do něho půjdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2016 08:47 laKatos Re: blegon
Neodpovim ti přímo na tvůj dotaz ale pouvazuj třeba nad čerpadly jebao DC. Jsou elektronický riditelna a na bezpečný proud. Já mám v akvarium DC4000 s průtokem 4000litru za hodinu na mehanickou filtraci a jsem nadmíru spokojený. Prutok/proud si seridis jak potrebujes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2016 22:09 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Zdravím.
Ve své 900L nádrži mám jako přídavný filtr HMF filtr s čerpadlem Hydor Pico evolution 1200
www.obchodcerpadel.cz/…

Chtěl bych z něj udělat silnou mechanickou filtraci.
A plánuji dokoupit ještě dvě čerpadla Hydor.

Chci se zeptat jestli by někdo neměl nějaký typ na čerpadlo které bude mít podobný výkon a spotřebu jako 2x Hydor.
Nebo na čerpadla která se spotřebou a výkonem vyrovnají Hydoru,ale jsou levnější.
Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 20:07 Muž konrad [45] Re: Maaara
Oki díky. CO2 ale nepridám lebo minulé jemné pridanie znamenalo masovú otravu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 19:49 Muž Maaara [95] Re: konrad
Nechal bych rampu čeřit mírně hladinu a přidal bych na množství přidávaného CO2, musel jsem to udělat taky tak a je to ok. To čerpadlo je fičák, máš tam celkem malé rybky a nevím, jestli se jim to bude líbit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 19:15 Muž konrad [45] Re: Maaara
Keď bola rampa rovnobežne s hladinou tak ju čerila len som mal pocit nedostatku co2 v dolnej polovici akva. Preto som ju nasmeroval dole a to zas nehýbe hladinou.

Pak neviem či je nutné to čerpadlo pridávať keďže predtým filter rozhýbaval rastliny vo vzdialenejšej polovici akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2016 18:56 Muž Maaara [95] Re: konrad
Ano, pod rampu uprostřed, aby točil vodou stejným směrem (to čerpadlo by mělo být min 10 cm pod hladinou). Nebo můžeš zkusit tu rampu prodloužit a dát ji na tu delší stranu, takže nebudeš honit vodu tak daleko a bude to možná stačit.

Překvapuje mě, že ten filtr ti nečeří hladinu, ani když otočíš ty otvory z rampy směrem k hladině?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 18:18 Muž konrad [45] Re: Maaara
Ja mam vnejší atomizér na pojený na hadicu extern.filtra. v takom prípade ho tiež umiestniť pod rampu?

Prípadne nebude stačiť nejaký skimer na pohyb hladiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 18:12 Muž Maaara [95] Re: konrad
Hmm, sorry za mystifikaci, koukám, že tu regulaci má ta plus verze, ta normální tam má jen ten otvor na to šoupátko a to mě zmátlo - www.akvaristik.eu/… - na té výstupní trubce je vnitřní kroužek, který se posune dovnitř nebo ven (takovými čudlíky z vnějšku) a tim se uzavřou po stranách otvory na nasávání, tím zreguluješ průtok čerpadlem. To posouvání je plynulé, takže čím víc to vysuneš, tím víc otevřeš boční vstupy a tím větší to bude mít průtok. Viz www.eheim.com/… (Outflow adjustable in small increments)

Naproti bych to nedával, musel bys to otočit směrem ke dnu a to ti bude akorát tak vířit bordel. Dal bych ho pod tu rampu nad ten CO2 atomizér a mírně sklonil dolů, tlak z čerpadla dotlačí bublinky na konec akva a otočí je do stran a dolů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 17:01 Muž konrad [45] Re: Maaara
To je regulovateĺný? Nikde to tam nepíše. A umiestniť ho pod rampu alebo na stenu oproti?

Mám vonkajší atomizér čiže by prúd s co2 z rampy šiel po hladine a oproti dať čerpadlo nech ho zatlačí dole?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 16:46 Muž Maaara [95] Re: konrad
Mám Eheim na 128l nádrž a ten regulovatelný je - www.akvaristik.eu/… (ještě je varianta + ta není na přísavky ale na magnet - tu mám) - když se to nechá naplno, tak ti vyfoukne malé ryby z akvárka ven :-), na minimum to celkem solidně točí vodu, regulace je plynulá, takže si to nastavíš jak chceš.

Jnak co se týká nasměrování - nechal bych tu rampu natočenou k hladině, aby ti jemně čeřila hladinu a to čerpadlo dát vodorovně nebo mírně dolů, aby točilo vodu se živinami. Když ho necháš aby ti to čerpadlo čeřilo hladinu, tak vyhání CO2 z vody tak rychle, že ti dropchecker ani nezezelená ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 15:39 Muž konrad [45] Re: afc1886
podľa toho vyberám, len neviem aký silný prietok zvoliť, keďže nie sú regulovateľné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 15:18 R Muž afc1886 [14682] Re: konrad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 12:21 Muž martinCA [33] Re: martin Sicce syncra
Tak po nejakej dobe pouzivania reportujem, ze zvuk ktory som povodne popisal ako "skrtavy, rapotavy" ustal, zostal len prirodzeny zvuk motoru cerpadla. Ocividne silikonovy sprej nenapodobny zabehnutie sa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 11:19 Muž konrad [45] – Prúdové čerpadlo
Môže niekto poradiť prúdové čerpadlo do akva?
Filter mám eheim experience 350 (papierový prietok 1050 l/h) momentálne nasmerovaný do opačného rohu po uhlopriečke a hladina sa takmer nehýbe.
Okrem sily prietoku ak by ste mi vedeli poradiť aj ako ich nasmerovať pre čo najlepšiu distribúciu CO2
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 18:31 martin Re: MarekP
Pisal som nizsie, ze som ho vystriekal silikonom, predpokladal som ze to napodobni zabehnutie a premazanie materialom z akvarka, ale neprinieslo to ziadnu zmenu. Podobne to znelo na videu z internetu. Bud tomu pomoze cas, alebo nie, nemyslim si uprimne, ze vypnutie na noc ma akykolvek vplyv na [ne]zabehnutie, ale len na dlzku trvania toho procesu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 18:23 Muž MarekP [812] - MalawiRe: martin
Ale takto se ti ten filtr (čerpadlo) pořádně nezaběhne a neutiší se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 18:19 martin Re: afc1886
Su tam dalsie 2 ktore bezia 24h. Toto cerpadlo-filter je len na mechanicku filtraciu a okyslicovanie. Bohuzial v izbe s akvarkom sa spi a na noc to je trochu moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 18:07 R Muž afc1886 [14682] Re: martin
S tím vypínáním na noc neděláš dobře.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16178x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13855?od=201