Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bublinkující rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Přejít na předchozí stránku 6 Žádná další stránka   1  
Bublinkující rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2007 08:41 LuXy
Nechcem mudrovať, ale zníženie ph prípravkami, co2 do vody nedodá X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2007 22:25 Žena bucliik [99]
najdeš si hodnoty nejblíž tvým naměřeným hodnotám a odečeš to z tabulky. podle tabulky u rataje máš obsah CO2 pod 10 mg CO2 na litr-to je málo, ale stačí snížit pH na 7 a bylo by to OK( sou na to různý přípravky, nebo i některý kytky to prej dělaj)....trochu to natrénuj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2007 22:10 Martin – pro Přému a bleka
Tak jsem zjistil, že mám vodu 10 dKH a pH 7,8. Jak z té tabulky poznám, kolik mám v akva CO2?
Nějak tomu nerozumím sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2007 14:38 blek – jak
Stačí mít test na kyselost a uhličitanovou tvrdost vody.
Pak si najdi googlem "Tillmanovu tabulku" – která vyjadřuje vztah mezi pH a uhličitanovou tvrdostí vody a odečítej. Není to moc přesné, nicméně pro orientaci a bezpečnost dostatečné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2007 13:53 Muž Přéma [23] - Amerika
Nejsem blek,ale taky poradím :-)
CO2 můžeš měřit buď testama,podobně jako např. tvrdost,pH,Fe,NOx atd. nebo můžeš mít v akvárku stálé čidlo,jako mám např. já,viz:

rybicky.net/nadrz/1781/48.jpg

To ti ale pouze ukazuje,jestli máš CO2 málo nebo moc nebo akorát-myslím,že to stačí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2007 13:21 Martin – pro Bleka
A jak se měří CO2, můžeš mi poradit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2007 07:08 Sidonius
Přéma: "jen si nejsem jistý,jestli je dobré pouštět to CO2 i na noc...to se za chvíli asi nebude rybkám líbit....."

Bezpochyby je lepší variantou sycení vody CO2 na noc přerušit, zejména jste-li (jak píše Blek) začínající experimentátor s CO2. Časem nejspíš zjistíte, že to ale nemusí být nezbytné - vždycky bude záležet na nastavení podmínek v tom kterém konkrétním akva.
Doporučení o pravidelném měření je na místě! Objevení se jakéhokoli počtu bublinek O2 na jakýchkoli rostlinách nemá žádnou souvislost s rizikem přesycení vody CO2! A naopak - i v nádrži, kde žádnou bublinku na rostlině nenajdete, můžete rybky CO2 otrávit! X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2007 23:17 blek – bublinky
Zvlášť v začínajícím experimentátorům s CO2 doporučuju jeho obsah ve vodě velmi často měřit.
V okamžiku kdy začnou asimilovat i ryby, nastala katastrofa. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2007 22:41 Muž Přéma [23] - Amerika
Ano,je to projev asimilace rostlin,jen si nejsem jistý,jestli je dobré pouštět to CO2 i na noc.....
Záleží na tom,kolik máš ryb a kolik rostlin,protože v noci rostliny taky vytváří CO2 a Ty jim ho tam ještě pouštíš,to se za chvíli asi nebude rybkám líbit..... :-( ,mě se např. CO2 vypíná zároveň s 1. světelným okruhem ve 21.hod a teď přemýšlím,jestli to CO2 nehodit na samostatné spínací hodiny,aby se vypínalo ještě dřív..... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2007 22:29 Sidonius
Ještě k otázce, zda je to dobře:
Je to neklamným znamením, že rostliny asimilují. A je dobré, když rostliny asimilují. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2007 22:20 Muž Nik [191]
jsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2007 21:54 Martin – bublinky na listech
Mám 160 l akvárko. Začal jsem před týdnem používat CO2 a to po celý den i noc. Dnes jsem v 18 hodin CO2 vypnul a asi za 3 hodiny se mi na některých rostlinách (listech) začaly dělat bublinky, které po určité době stoupají vzhůru ke hladině. Je to dobře? Jsou to bublinky kyslíku nebo ne? Díky za odpověď. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 5 ...... [6]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 5130x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13415-bublinkujici-rostliny?od=251