Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bublinkující rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Bublinkující rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 02:34 Muž Mickey [6] Re: grunda
Nechávám vodu 3dny odstát, to by měly být všechny plyny fuč. Nebo je to málo? Jsem tedy rád že je to normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2014 19:49 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Mickey
po výměně vody je to klasika, hodně plynů v nové vodě a kytky+světlo = spousta bublin v akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 14:57 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: romant
Ja súhlasím aj s Romanom, aj s Mickey: Rastliny produkujú kyslík vždy pri svetle, ale bežne ho ani nevidno, lebo sa hneď rozpustí vo vode. Čerstvá voda po výmene však už obsahuje toľko plynov, že kyslík sa všetok nerozpustí a možno vidieť bublinky. Podľa mňa to normálne je, ale nemusí sa to prejaviť u každého - záleží, koľko vody sa menilo a ako dlho (ak vôbec) bola odstáta. U mňa sa to nedeje, lebo vodu dávam zväčša niekoľko dní odstátu (z RO si počas týždňa vyrábam po troche).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 14:35 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Mickey
Po výměně vody (co 3dny, mám čerstváčka 1,5měsíce) nemám v akváriu tolik bublinek jako před ní. Ale pouštím tam CO2. A mám tam o dost víc rostlin než ty. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 14:17 R Muž romant [27987] Re: Mickey
Ponechám si svůj názor, třeba se zapojí do debaty někdo další. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 14:12 Muž Mickey [6] Re: romant
Ne je to opravdu asimilace, bublinky jedna za druhou stoupají od rostlin ke hladině a občas jsou to velké bubliny(u mat. Echinodorů). Ne že se bublinky utvoří na skle atd. jak je to běžné. Vodu nechávám odstát 3 dny+má stejnou teplotu jako v akva(v místnosti je 20-22 stupňů).

To zervajs

Tedy u tebe kytky asimiloujou pořád a po výměně vody ještě víc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 13:01 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Mickey
Fotka k příspěvku Ahoj.Já to přes tu sodovku ani nevyfotím...po výměně vody to bývá lepší smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.12.2014 07:38 R Muž romant [27987] Re: Mickey
Po té výměně vody se s největší pravděpodobností jedná o uvolňování plynů stlačených právě v té čerstvé vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 03:11 Muž Mickey [6]
Fotka k příspěvku Měl bych takový dotaz, mám založené nové akva 160l(cca 140 čistých)

Substrát ADA africana. Rostlin plné akva, převažně jen Echinodory, Microsorium a mechy(flame, wilow)

Co mě překvapilo že vše roste, i echinodorus tenelus ťuk, ťuk abych to nezakřiknul.

Osvětlení pro akva 100x40x40cm je 2x36W T8+reflektory trubice lehce přesahují ale to mi vůbec nevadí, jedná se o odchovnu pro CRS. Vychází mi to tedy cca 0,5W/l

Opravdu to roste velmi pěkně, bodeť by ne když to roste v hlíně. Co mě překvapilo je to, že kytky asimilují hlavně po výměně vody i při celkem slabém osvětlení.

Je to normální i u vás? Myslím po té výměně vody cca 1/3 akva, pro představu přikládám foto.

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 15:42 Muž Sharf [7] Re: Designer
S tím mohu jen souhlasit zesílil jsem osvětlení a do pár dní zelená vláknitá a ještě později ta zelená krátká tak jsem začal hnojit protože co2 používám rostlinky sice byli větší a hezčí ale řasa nemizela tak jsme postupně ubíral na svetle až začala řasa mizet ;)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 22:13 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: TitanArmy
Áno, je to OK, znamená to aj, že je voda dosť prekysličená (nehrozí nedostatok kyslíka). Nám sa v akváriu s 2-násobne silnejším svetlom (asi aj viac) nerobila žiadna zelená vláknitá riasa, lebo tam bolo stádo krevetiek a tie Ricciu rady oberajú od rias (ale zase tam bol jelení paroh, to je druhá vec :)). Kvôli neónkam tam klasické Red Cherry dať nemožno, a to nehovorím o bojovnici (tú by som ja osobne dal preč), ale japonské krevetky by tam ísť azda mohli a postarali by sa o to. Bolo by to pekné spestrenie, k Riccii sa hodia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 21:51 Muž TitanArmy [4] Re: Designer
Jo, právě že z ní něco roste... zítra vyfotím.. je to taková tenká rostlinka..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 21:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TitanArmy
Je to v pohode, pokud Ti v ni nezacne radit zelena vlaknita rasa. Ona tim zacne prorustat a pak Ti da dost prace si vypinzetovat aspon neco, a zbytek zahodit i s tou rasou. Pod moc svetlem je zelena vlaknita rasa dost bezna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 21:44 Muž TitanArmy [4] Re: zervan
Ano, míří na ni 1x24W.Takže je to OK ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.10.2014 21:33 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: TitanArmy
Výdatne produkuje kyslík, asi je rovno pod svetlom? Je to normálny jav, neprináša žiadnu výhodu a ani nevýhodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 21:31 Muž TitanArmy [4] – Riccia
Proč mi Riccia Fl. perličkuje? Je to dobře? Jsou to takové mikrobublinky. Děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 12:53 Muž MarekP [812] - MalawiRe: drol
Správně jsi napsal "po výměně vody". To je ten důvod. Všimni si, že bublinky po výměně vody nejsou jen na rostlinách, ale na všem, co v akváriu máš, včetně stěn akvária. Obvykle to zmizí do dvou dnů, je to normální. (I ve sklenici vody se udělají bublinky a po chvilce zmizí.) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.02.2012 13:31 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: drol
bublinky na rostlinách se tvoří když je voda přesycená kyslíkem, rostliny přitom můžou růst pořád stejně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 13:03 drol – Bublinky na rostlinách
Ahoj všem,
měl bych takový dotaz. Přibližně po dobu 3-4 dnů po výměně vody mi rostlinky krásně bublají, ale potom již ne. Nemáte někdo zkušenost, co by to mohlo způsobovat - málo nějakého prvku nebo naopak je to přehnojením (i když dávky jsou dle výpočtů)? Světla je stále stejně, co2 také a PMDD dávkuji dle výpočtů...

Díky za tipy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 10:10 Muž olwy [24] - Tetry – Re: Moucha
Moucha napsal: ja jsem doporucil zvon, protoze tam odpadava pocitani bublinek (mnozstvi rozpusteneho CO2 zavisi na velikosti stycne plochy co2/voda)

Ahoj Moucho, konečně skoro napouštím akvárko. 300 l. Přemýšlím, že bych si tam zabudoval právě zvon. Nějaké doporučení na velikost zvonu? Děkuji moc.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 15:48 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: deli
tak je nekupuj v akvaristickým obchodě ale v normálním elektru, T8 18W (jsou to ty stejný i když mají míň wattů)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 15:26 Muž deli [0]
sid, kubasan: vďaka za tip. Tieto aqua srandičky som kúpil na rýchlo z eshopu, kde som objednával svetlo, lebo som ich potreboval a iné v požadovanom 60cm rozmere žiaľ nemali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 12:55 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: deli
Jak píše Kubasan - zkuste třípásmové zářivky. Pokud se situace nezlepší, můžeme hledat dál.
V nedostatku živin to podle vás nebude, (CO2 + EI), nemohlo by tomu být vinou hnojení naopak? Ta "ADA Amazonia" - to je co? AQUA SOIL Amazonia? (Nemám s těmito substráty zkušenost...)
Pokud ano, tyto substráty jsou IMO živinami dostatečně "nabité"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 12:24 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: deli
Ked by si chcel tie iste ziarivky darujem ti ich ( ked by si mal cestu okolo popradu)tak sa ohlas. Svietia pekne farebne , ale niesu take dobre ako si niekto mysli. Sviet radsej obycajnymi 840,865,830 , osram , philips atd. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 12:14 Muž deli [0] Re: Sid
Svietím Sun Glo 20W a Aqua Glo 20W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 10:57 Muž honzaprouza77 [18]
je to tak, ale dařit se jim může a ftosintéza probíhá i bez bublinek, bublinky se dělají, když je nasycená voda O2 a už se v ní nerozpouští (výroba je větší, nže spotřeba) to samí, třeba cukr ve odě, až se voda nasytí, cukr se už nerozpouští, a když to bylo v teplé vodě, která pak vychladne, cukr zkrystalizuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 22:24 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky
Já jsem doteď žila v tom, že bublinky na rostlinách jsou zkrátka proto, že se jim daří a probíhá fotosyntéza a jiné podobné procesy, ale pokud to tak není, ráda se přiučím. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 20:29 Muž honzaprouza77 [18]
Prostě se rychle spotřebovává a je to teprve v začátku, až bude víc rostlin, tak se nasytí voda O2 a už s nebude rozpouštět a půjde v bublinkách na hladinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 20:23 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: honzaprouza77
Já žádný bubliny na žádných rostlinách ve svém akva nevidím a přesto mám CO2 hrozně málo. To není tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 20:14 Muž honzaprouza77 [18]
ale doufám, že ne jak ze vzduchovacího kamínku :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 20:14 Muž honzaprouza77 [18]
nic takového nedělají(aspon pres den ne a v noci nevím) ale vnímám malé bublinky na anubiasovi, ale jen malé. až se rozrotou rostliny a chytnou, tak to pujde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 20:11 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: honzaprouza77
No kdyby jsi měl hodně CO2 tak by na to reagovali ryby tím, že by lapali po vzduchu u hladiny a měli zrychlené dýchání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 20:09 Muž honzaprouza77 [18]
z mích rostlin taky nejdou bubliny, může to být tím že tam jde íc Co2 než O2 a ten vytlacuje O2? Myslím si správně že když jdou bubliny, tak je voda nasycena O2 a už se v ní nerozpouští?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 19:42 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: deli
...Chcel by som sa spýtať, či je tam nejaký možný dôvod toho, prečo rastliny stagnujú?...
Příčin může být mnoholi. :)
Čím přesně svítíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 17:09 Muž deli [0]
Ahojte. V akva (56 litrov) mám dno ADA Amazonia, hnojím pomocou EI, osvetlenie 40W, púštam CO2, svietín 12 hodín denne a CO2 púštam 10 hodín denne. Pestujem hemianthus cuba, starogyne repens a eleocharis vivipara. Akva je v prevádzke približne jeden mesiac. Za celú dobu narástla iba starogyne repens, a aj to nepatrne - pričom som si počas pozorovaní nevšimol, žeby začala produkovať O2.

Chcel by som sa spýtať, či je tam nejaký možný dôvod toho, prečo rastliny stagnujú? Málo svetla (0,7W/liter)? Málo CO2 (1-2 bublinky/s? Málo živín (vzhľadom na EI by ich malo byť viac, než dostatok)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 21:57 R Muž romant [27987] Re: aoelcz
To je dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 21:55 aoelcz Re: romant
no a to je dobře či špatně..? (mají něčeho nadbytek nebo nedostatek?)nebavím se teď o zraněné rostlině.. ze které by "unikal vzduch" jinak děkuji za Vaší odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 21:53 R Muž romant [27987] Re: aoelcz
Jednoduše řečeno, dýchají tak, že je to vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 21:53 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
jak bblaji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 21:49 aoelcz – bublání rostlin
Zdravím, chci se zeptat co znamená, když bublají rostliny, teď nemyslím nadbytek O2 při překysličení. Díky za vaší odpověď..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 18:36 Muž BarbarOSA [6] – Re: katterinecka
Tak potom vyrobcovia matu spotrebitelov..
Ked je na krabicke napisane kH, myslel som ze aj ide o uhlicitanovu tvrdost..
Ak ide o alkalitu je to chyba vyrobcu nie moja..
Celkovu tvrdost mam trosku inu..

Aj ja drzim palce..
Minicka sa tazko dohnojuju, chce to vela trpezlivosti, kto s tym nema skusenosti velmi rychlo urobi skor zle ako dobre, ale treba poriadne precitat dany navod a skusat..
Pomaly postupne..
Pripadne merat hodnoty..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 18:01 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Darsilius
jen to hlídej, a kdyby se začly objevovat řasy, tak to bude nedostatkem živin. Taky můžeš použít testy na železo (nebo i jiné) na podle potřeby přihnojit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 17:57 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: BarbarOSA
ale testy na kterych se pise ze meri uhlicitanovou tvrdost, ve skutecnosti meri alkalitu, takze je dost nepravdepodobne ze bys mel uhlicitanovou tvrdost zmerenou. Alkalita se udava ve stejnych jednotkach jako uhlicitanova tvrdost a jeji hodnoty mohou byt podobne, ale neni to to stejne (Jako me je to jedno jak tomu kazdej rika, jen abys vedel) A kdyz se rekne tvrdost vody tak se tim mysli celkova tvrdost (jestli si to dobre pamatuju) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 17:15 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: Moucha
kvitka jsou v dobré kondici, ted s přidáváním co2 bublají jak o závod :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 17:11 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Darsilius
vcelku v pohode, zalezi na kytkach a ostatnich zivinach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 16:43 Muž BarbarOSA [6] – Re: Sid
A udaje uhlicitanova tvrdost a celkova tvrdost su blbosti??

EDIT_ toto som akurat nasiel na nete -

dKH - uhličitanová tvrdosť

dNKH - stála tvrdosť

dGH - celková tvrdosť

Celková tvrdosť je súčtom uhličitanovej a stálej tvrdosti.
Nerozumiem co sem pletiete alkalitu..Je to uplne nieco ine..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 16:06 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky
Tak jsem změřil hodnoty, ve 12ctce mám tedy dkh 4 a ph je 6,97, je to ok ? Už se v tom tady nevyznám, všichni tu slovíčkaří :-D tak poradte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 16:02 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: BarbarOSA
Tvrdost je jen jedna. :)
Takže když napíšete "Ja mam tvrdost cca 11 - 12 vo vstupnej vode.", a máte na mysli alkalitu, jde o zavádějící údaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 15:55 Muž BarbarOSA [6] – Re: DrBolíto
Nepochopil som ho celkom..
Ano nehovorim, ze niekto nema cas, ale okrem krmenia co je nutnost a trva chvilu tak akva venujem teraz tak mozno 1 - 2 hodinky tyzdenne, to je vsetko..
Pozostava to zo zastrihnutia rastlin, doliatia vody to je vsetko..
Podla toho aky som sikovny..
Inak cely tyzden len sledujem, krmim, hnojim..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 13:42 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Hm koukam že jsem se uťuk, poslední příspěvek odemne patří BarbarOSA

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 5130x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13415-bublinkujici-rostliny?od=51