Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bublinkující rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Bublinkující rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2008 10:18 Muž ghostik [81] – Re: maznak007
OK pak tedy mne to bubla na 100% po vymene vody a pak behem 14dnu kazda rostlinka jindy a jinak intenzivne a nekdy treba 14 dni nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2008 10:17 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: maznak007
Někdy v (pravé :)) poledne, někdy večer, někdy vůbec. Mezi těmito variantami bývá různě dlouhý časový interval... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 10:13 Muž maznak007 [12]
A prave o to jde. Neco jako takovy odlehceny pruzkum bublavosti v nadrzich :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 10:07 Muž ghostik [81] – Re: maznak007
No nevim k cemu Vam to bude ale rekl bych ze to bude zaviset i na mnozstvy kysliku ve vode a tudis i na teplote vody dele pak na mnozstvi zivin atd.
Takze co akvarista to bude jinaci poznatek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 09:56 Muž maznak007 [12] – Pro zajimavost: Bublani rostlin, kdy a kolik :)
Vypozoroval jsem, ze v mem akvariu zacinaji rostliny poustet bublinky kysliku z listu cca okolo pate hodiny odpoleni a zhruba hodinu pred vypnutim akvaria se sem tam objevi i bublinkove retizky. Svitim od 7:00 do 20:00. CO2 pridavam jenom se svetlem. Dalsi paramerty v prezentaci. Jakou mate vy zkusenost s dobou a intezitou bublani?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 18:21 Muž Monty74 [20] – Re: Lorsson
Ahoj,taky sem vyměnil osvětlení.Místo origo Juwel (sylvana) jsem osadil do krytu Osram Lumilux 830.Hned druhý den mi začaly "bublat" vallisnerky.Tal to bude asi dobře :-) .Jenom mi připadá ,že začaly nějak hnědnout.Doufám že neodejdou :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 22:48 Muž NIKO [527] – Re: Effouš
Souhlas - pokud bylo množství světla limitujícím faktorem, zvýšení jeho intenzity se projeví zvýšenou asimilací. S tou trvalostí to vidím tak, že "trvale" do té doby, než se objeví jiný limitující faktor. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 17:40 Muž Eff [417] - Rostliny
Ano, zlepšení světla takový účinek má (trvalý), výměna vody ovšem také (ale pouze přechodně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 17:36 Lorsson
Ahoj, pozoruji zajimavy jev. Zmenil jsem KRYT osvetleni z 2x14w na 3x14w, a zaroven vymenil vodu. A od te doby jiz dva dny stoupaji z rostlinek bublinky, prevazne vznikaji ve stonku tesne nad korinky a pak stoupaji k hladine nebo se prichyti na listech. Prvni den po vymene vody jsem myslel ze mozna je spojitost s vymenou vody atd, ale ted si myslim ze vymena s tim nema co delat. Je to projev asimilace rostlin? Ci zvyseni podilu CO2 ve vode? Nechce se mi verit ze by melo zlepseni svetla takovy okamzity ucinek. (CO2 NEPRIDAVAM). Ma nekdo podobnou zkusenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 10:27 dvin
atrex: bublinky vznikaly všude, ale řetízkování přímo z rostlin bylo moc hezky vidět
Effouš a Sid: tak tím by se vše vysvětlilo, to jsou mi věci, holt přírodní zákony palec

Ještě bych dodal, že jsem před nedávnem pořídil hejno asi 20 teter, čímž se jistě situace s kyslíkem ještě víc projevila. Dík všem za názory I.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2008 23:48 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: dvin
...Potom jsem vyměnil asi 1/3 vody za surovou z kohoutku a ejhle rostlinky začaly "bublat" docela pěkně. Napadá někoho čím to může být, co má surová voda z kohoutku tak příznivého oproti prvkům v pmdd?

Mne něco napadá... :-)
Jestliže nepozorujete při běžném provozu akva bublání rostlin, přestože dostatečně svítíte, přidáváte CO2 a další živiny, neznamená to, že fotosyntéza neprobíhá. Jenom není voda přesycena kyslíkem, proto se stačí kyslík vyprodukovaný rostlinami rozpouštět..
V okamžiku, kdy do akvarijní vody dolejete čerstvou vodu, která je kyslíkem nasycena, dojde ke zvýšení koncentrace O2 v akvarijní vodě a kyslík, produkovaný rostlinami se nemůže rozpouštět jako dříve, a proto uniká ve formě viditelných bublinek. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 23:17 Muž atrex [0]
Ta voda byla čerstvá, neodstátá? Jestli ano, mohly se na rostlinách kondenzovat plyny rozpuštěné ve vodě (i chlor). Ale to by se snad ty bublinky vytvořily všude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 20:37 dvin – Re: johan
hmm co2 dodávám nonstop a N bych taky nejspíš vyloučil, dusičnany mam kolem 10-20mg/l. Fakt by mě to docela zajímalo, kytičky bublaj už půl dne jak o závod :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 16:29 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: dvin
no, možná to bude i tím, že jak jsou v ní stlačeny "všechny plyny", nejen kyslík, ale i CO2, tak možná i kvůli zvýšené hladině CO2.. ale kdo ví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 16:11 Muž Eff [417] - Rostliny
Pokud vím, tak voda z vodovodu je prokysličenější a rostliny vypouštějí bublinky v případě, že voda je kyslíkem nasycena, jinak se tento výsledek fotosyntézy rovnou rozpouští do vody bez toho, aby vznikaly bublinky.
Někdo to určitě ještě víc upřesní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 16:09 Muž isamik [180]
Neco urcite :-) ja ji pouzivam radeji nez pmdd nebo dalsi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 16:07 dvin – řetízkování rostlin
Ahoj akvaristi! Trochu jsem zapokusoval a po dlouhý době jsem přidal do akvárka komplet hnojivo pmdd. Čekal jsem, že rostliny začnou alespoň trochu řetízkovat, ale skoro nic se nedělo. Potom jsem vyměnil asi 1/3 vody za surovou z kohoutku a ejhle rostlinky začaly "bublat" docela pěkně. Napadá někoho čím to může být, co má surová voda z kohoutku tak příznivého oproti prvkům v pmdd? I.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 18:26 Sidonius – Re: jaňula
...kyslík se ve vodě rozpouští jen do určité koncentrace, pak prostě uniká do vzduchu, nebo se někde jako plyn hromadí. Rybkám nevadí, opak je pravdou. Co by potom dělali akvárka se vzduchovacími stěnami...
S tím se dá vcelku souhlasit, (s výhradou, že všeho moc škodí), ale s rostlinkami tomu už tak zdaleka není! :)
Takže moje odpovědˇna otázku: "Co by potom dělala akvárka se vzduchovacími stěnami?!" zní:
"Rostlinná by dělala špatně." :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 17:53 marsz
Dík za poznámky. Korku máme doma spoustu od vína. Budu asi stříhat častěji. Vypadá to pěkně. Ty miniaturní bubliny. Jako bych měl vzduchovací motorek. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 17:41 Prawn
Prostě je to v pořádku, kyslík se ve vodě rozpouští jen do určité koncentrace, pak prostě uniká do vzduchu, nebo se někde jako plyn hromadí. Rybkám nevadí, opak je pravdou. Co by potom dělali akvárka se vzduchovacími stěnami :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 17:30 Page
Mě bublá i bez zastřižení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 17:21 Muž chicko [124]
tak to by to s těma gupkama taky moc dobře nedopadlo. a bubla to proto, že přes listí se kylík lépe rozpouští no a ze stonku jen uniká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 17:19 Petr1
Nebo si vezmi kousek korku a nůžky a vystříhej si malé špuntíčky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 17:16 marsz
No normální to asi je. :-) To ty kyti produkují tolik vzduchu nebo co? coze Aby se mi třeba ty malé gupky neotrávily kyslíkem. Bych třeba přidal závojnatku, aby to raději rychle vydýchala. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 16:53 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
To je OK, zcela normální jev po zastřihnutí rostliny ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 16:51 marsz – Bubliny ze stonku?
Ahoj, zastřihl sem Hemianthus micranthemoides a celý den valí ze stonků bublinky. To je dobré nebo špatné znamení? Takové ty efektní bubliny kyslíku se mi totiž normálně na listech nedělají.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 22:09 Muž filipsi [1295] – Re: Ori
Je v cr nejaka vodarna, kde pouzivaji k desinfekci vyhradne UV?
Problem je v tom, ze sice takto osetrena voda je v poradku pri opousteni upravny, ale ceka ji dlouha cesta. Proto je chlor z vody casto citit.
martafix: chlorove aroma misto chloru? Kde ho berou ;-) ? A nebylo by levnejsi, kdyz uz chteji, aby se lidem voda jen zdala cista, pouzit chlor (v ruznych formach)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 21:59 Muž Martafix [12] - Rostliny
přidávaj aroma jako do plynu abys to cítil že je to čistý smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 16:56 Žena bucliik [99]
odkud se tedy bere vůně chloru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 16:51 Ori
Ono se kdysi a hlavne v nekterych mestech chlorovalo fakt brutalne, voda se absolutne nedala pit (teda dala, ale smyslovy vjem hodne spatny) Ted uz jsem to tolik nepotkal, asi se zmenila technologie nebo mnozstvi, nebo kdovico


Neska uz se treba misto chloru pouzivaji UV lampy, ktere nijak nemeni smyslove vlastnisti vody ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 23:01 Dunny
Proč ne, to co píšeš zní racionálně. Ale taky, proč ji nenechat odstát když mám kde a čas nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 22:55 Muž filipsi [1295]
Ono se kdysi a hlavne v nekterych mestech chlorovalo fakt brutalne, voda se absolutne nedala pit (teda dala, ale smyslovy vjem hodne spatny) Ted uz jsem to tolik nepotkal, asi se zmenila technologie nebo mnozstvi, nebo kdovico). Takze doporuceni nechavat vodu hodne odstat melo krome teploty jeste tenhle racionalni duvod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.09.2007 22:51 Dunny
Jako většina začátečníků jsem začínal tím, že jsem si přečetl všechny rady co dělat pro akvaristiku a snad všude se píše, že ne vodu z kohoutku. Mno, ale jestli to u tebe funguje (asi určitě) tak proč ne. 100 litrů po bytě by skutečně byla sranda :) Jinak, mám ty nové fotky hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 22:28 Muž matrix069 [79]
K odstátej vode:Ja nechávám odstát vodu tak max 1 hod a nikdy som žiadny problém nemal. Rastliny sú v pohode a rybky nikdy nemali žiadnu chorobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 22:23 Usine
Já dolejvám 100litrů vody a myslíš si že ji nechávám po bytě v kanystrech odstát. To by mě manželka asi hnala. Dělám to skoro 20 let a žádná ryba to neodnesla naopak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 22:09 Dunny
Mno nejsem studovaný biolog, ale řekl bych, že kdybych měl dýchat tu z vodovodu žábrama tak mi bude chutnat krapet míň ;-) Nové fotky právě fotím, jestli dopadnou nějaké dobře, tak sou tam :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 21:58 Usine
Dva měsíce je dlouhá doba jestli ti rostliny začali opět růst tak může jít o kyslík . Chtělo by to ale nové fotky, z těch starých bych to netipoval. Voda rovnou z vodovodu není zas tak nic špatného. Napij se čerstvé vody a té tvé odstáté a řekni která ti bude chutnat víc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 21:31 Dunny
Je sice pravda, že v určitém čase se mi moje rostliny dost zhoršily, od té doby ale uplynulo dost času a akvárium je notně změněno. Vodu přímo z vodovodu samozřejmě kvůli chloru neliju, nechávám odstát minimálně 20 hodin. Před časem sem kontroloval jak hygrophily tak vallisnerie a řekl bych, že celý kořenový systém vypadá zdravě. Samozřejmě jsem jenom začátěčník, takže je možné, že dno skutečně zahnívá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 21:16 Usine
Je to vidět i na tvých fotkách čím novější fotografie tím horší rostliny. Z některých už jsou jen pahýly. Jestli se něco výrazně nezměnilo tak ty bublinky nebudou z asimilace. Pokud liješ vodu rovnou z vodovodu tak to může být přebytečný kyslík, ale ten na rostlinách nevydrží dlouho. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 21:16 Muž georged [44] - Živorodky
Václav asi narážel na diskusi rybicky.net/forum/3963… X-) která se tě ale netýkala :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 20:59 Dunny
Me zahniva dno? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 20:53 Usine
V prezentaci máš stále uvedeno dno: bílí štěrk (v akváriu je ale černý). Pokud ti ale zahnívá dno tak na barvě štěrku nezáleží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 20:36 Dunny
vaclave, jestli vidis nejaky bily sterk tak sou to stare fotky, davno vymeneny.
Ted je tam cerny...i kdyz stejne nechapu co ma barva spolecneho s cpavkem, rad se poucim
jesi to chces rozvest :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 20:04 Usine
Nevím jestli to platí i v tvém případě. Není vidět žádné velké bujení rostlin, aby to nebyl čpavek z toho tvého bílého štěrku, který je ale ve skutečnosti skoro černý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 19:53 Muž Venca [25]
jsi na to kapnul asimilace palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 19:47 Žena petrys [107]
bubliny na listech znamenají, že rostlinka vytváří kyslík, což je velmi dobré-rostlinka má dostatek světla i živin a může tedy vytvářet kyslík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 19:40 Dunny – Bubliny :)
Ahoj, jedna obligatni otazka, asi bych to mel vedet ale nejsem si uplne jisty a za tu otazku nic nedam ze jo.
Co znamenaji bubliny na listech?
je to dobre nebo spatne?
nema to neco spolecneho s asimilaci (nevim ceho) ?

Dik! X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2007 09:39 Sidonius
Pravda je, že přidáním přípravků na snížení pH žádné CO2 do vody nedodáte, ale zvýšíte jeho procentuální zastoupení v uhličitanovém systému. Pokud tedy chcete zvýšit obsah CO2, musíte jej do akva dodávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2007 09:00 LuXy
No a nakoľko je to pravda? Niekde som čítal, že pri použití prípravkov znižujúcich ph je tillmanova tabuľka nanič. Takže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2007 08:51 Sidonius – To LuXy
To je sice pravda, ale snížíte-li pH vody, zvýší se procento volného CO2. (Viz. uhličitanový systém.) A třeba rostliny tuto skutečnost dokážou ocenit. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 5130x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13415-bublinkujici-rostliny?od=201