Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozstřikovací rampa

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Rozstřikovací rampa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 14:01 R Muž Silent [5949] – Re: Miras
Jedině v náhradních dílech k vnějším filtrům. Jako komponenty to vyrábí jen Eheim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2010 13:58 Muž Miras [111] – Re: Maza
ty od Eheim znám, ale myslel sem nějakou levnější variantu :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 12:30 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Miras
Ahoj, asi tě zklamu - buď je rampa slušná, nebo za rozumné peníze. Já používám u všech venkovních filtrů toto:

www.sklorex-akvarium.cz/…
www.sklorex-akvarium.cz/…

Jedna je sací, druhá roztřikovací, modulární, kvalita 1A. Ale stojí to prachy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2010 21:53 Muž Miras [111]
Ahoj, Má někdo tip na slušnou nasávací a rostřikovací rampu za rozumné peníze?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 16:25 Muž ampik [2] - Rostliny – Re: Franta184
neni zac...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 16:11 Muž Franta184 [0]
Tak jsem dneska koupil tu elekktrikařskou trubku a kolinka na vodu palec a zprovoznil to. je to super Diky moc za tip. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 18:11 Muž JuraH. [5] – cccc
ten kaktus není v akvarku nebojte :-D:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 14:55 Muž ampik [2] - Rostliny
akorad bode problem protoze vyvod z filtru ma prumer 12mm tak nevim jak to tam napasuju
koupis takovou, kde je vnitrni prumner mensi nez u cerpadla, nebo si udelas prechodku. ja rouru nahral a narval do ni velkou trubku z odkalovaciho zvonu. do te 5ml injekcni strikacku a do ni maly odkalovaci zvon. na to se mi pak vesla akva odkalovaci hadice co mi vede z filtru. vse sem slapil tavnou pistoli ( jen spoj PVC roury a velkeho zvonu. odtatni drzi dobre. jinak do maleho zvonu paradne padne 2ml injekcni strikacky a na tu de da dat i nejmensi odkalovaci hadice. na me cerpadlo jse nasadit trubka od odkalovaciho zvonu velkeho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 13:19 Usine – Re: Franta184
Kup si elektrikářskou trubku, mají tři barvy. Světle šedivou, tmavě šedivou a černou. Na ohýbání ti stačí nahřát ji svíčkou, lepe horkovzdušnou pistolí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 11:15 Muž JuraH. [5]
Fotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 11:14 Muž JuraH. [5] – cccc
Fotka k příspěvku já bych to udělal z tlusčí hadice (taková ta akvaristická co se používá na odkalovač dna) něco takového jsem si vyrobil na můj filtr v akva aby nedělal takový proud :) viz foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 10:08 Muž Franta184 [0]
diky za radu akorad bode problem protoze vyvod z filtru ma prumer 12mm tak nevim jak to tam napasuju . No nejak se s tim budu muset poprat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 10:04 Muž ampik [2] - Rostliny – Re: Franta184
zajdi do vodopotreb a ptej se po plastove trubce pro rozvody pitne vody. je asi 20mm na prumeru. k tomu jsou kolinka tecka a zatky dokonce i prechodky na konove rozvody s sroubenim... pak si pujcis svarecku, z jedne strany se nasune kolinko zdruhe trubka par sekund pockas vytahnes a spojis. to je vse. kdyz potrebujes mirna ohnuti tak horkovzdusnou pistoli... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 09:58 Muž kortezhugo [983] – Re: Franta184
ako pise ampik
"plastovou pro rozvod vody"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 09:54 Muž Franta184 [0]
takze se toho mam rychle zbavit. No to je fain a nemate nekdo napad z ceho to vyrobit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 09:48 Muž kortezhugo [983] – Re: Franta184
...je jedovata a prudko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 09:47 Muž ampik [2] - Rostliny – Re: Franta184
no ja mam medene dratky v izolaci ve vode ( mel jsem) a voda je rozpousti... ja bych ale takovou trubku nepouzival... zkusil bych plastovou pron rozvod vody v novostavbach... je to lehke a dobre se to tvaruje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 09:44 Muž Franta184 [0]
Cau nebude vadit kdyz rostrikovaci rampu udelam z Měďených topenařskych trubek prumeru 12mm? Slysel jsem ze ta měďenka ktera se vytvari je jedovata? Potreboval bych poradit. Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 09:31 JuraS Re: Yirka
Já mám rozstřikovací rampu přísavkymi přicucnutou na spodní straně horní zpevňovací lišty otočenou tak aby (má 2 řady dírek v úhlu 45 stupňů) aby jedna řada stříkala vodu kolmo vzhůru do lisšty a druhá do zadního skla. Vytváří to pak takový mix kde se voda jednak okysličuje a co2 se tam promíchává s vodou. Aplikovat se to dá na každou rampu a když se ti nechce vrtat drahou trubku od eheimu tak stejnou plastovou seženeš na metry v kdejakém zahradnictví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 21:02 PPro Re: Yirka
Vliv samozřejmě má, ale je funkcí času a dalších proměnných hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 16:07 Muž Vašek [56] Re: Vašek
Takže 5mm vrták byl ideální, lehce to čeří hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 09:22 Muž Yirka [9126] Re: PPro
Hm, dobrá teorie.... A co koeficient zarůstání děr mikrořasami, má vliv? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 07:19 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Vašek
Já jsem těch stávajících pár děr co tam je trochu rozšířil a jsem spokojený :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 01:36 Muž Vašek [56] Re: PPro
Ona má hadice vnitřní průměr tuším 12mm a i v hadici to letí pěkným fofrem.Půjdu na to od lesa a od oka. Pokud bude proud pořád silný zvětším průměr dokud nebudu spokojenej. Matematika nemí mé hoby:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 01:23 PPro Re: Vašek
Je to o troše matematiky. Pokud voda vytéká trubkou o průměru řekněme 16mm, protéká průřezem o ploše cca 2cm2. Pokud by otvory v rampě měly průměr 0,4cm tak by jich muselo být v rampě cca 16, aby měly zhruba stejnou plochu a nezvyšoval se tam tlak a rychlost vody. Je to v praxi ještě složitější díky odporu na hraně otvoru, který je samozřejmě větší u více malých otvorů, ale pro rychlý odhad kolik děr a jak velkých by to mělo fungovat. Čili pokud chceš zpomalit průtok cca na polovinu tak to chce cca 32 děr o průměru 4mm. Nebo méně větších děr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 21:19 Muž Miras [111] Re: Yirka
tak nějak ji mám i já, takže mě mate to otočení směrem dozadu. Když o tom tak přemýšlím tak pokud vše funguje, nemá cenu něco měnit či zkoušet že.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 21:16 Muž Vašek [56] Re: filipsi
Díky, zkusím přidělat mezi každou díru jestě jednu a stávající zvětším. Alespoň mírný pohyb vody bych chtěl, doufám že to řasy neocení:-)

S vyndanou zátkou mi proud vody dělá trochu čurbes v rohu a něpěkně se to tam víří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2010 21:14 Muž Yirka [9126] Re: Vašek
Fotka k příspěvku Rozstřikovací rampa je podle mého nejlepším vyústěním filtru. Záleží však na jejím umístění a na dobré dimenzi filtru vs. objem nádrže. Dle mých zkušeností funguje skvěle je-li rampa ponořena cca 2cm pod hladinou, zazátkovaná a otvory natočené tak, aby na hladině vytvářely takové obloučky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 21:01 Jiří Re: Vašek
Když jsem tu rampu používal, tak se docela dařilo řase. Nakonec jsem rampu vyhodil a voda pozvolna vytéká jen z hadice skryté za dekorací. Roducha po čase zmizela, jen občas se udělá "slepá hladina".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 20:56 R Muž romant [27987] Re: Miras
Jasně to je taky možný, je jenom otázka aby ten prod vody z té rampy nebyl zase moc silnej a zbytečně to neodporovalo tvorbu řas. Ta stěna, nebo ta výztuha je taková tlumivka proudění vody v akva. To že doporučuju to takhle je moje osobní zkušenost s nadměrným prouděním vody v nárdži. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 20:54 Muž filipsi [1295] Re: Vašek
Ja ji proderavel jako emental :-) , zatku nechal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 20:40 Muž Miras [111] Re: romant
A já ji dycky nasměroval spíše směrem od stěny, čili do akva. Tak teď nevím co je lepší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 19:39 R Muž romant [27987] Re: akvaristik
Tak, tak to je ideální řešení. Tu vodu nasměruj na výztuhu stěny, nebo na stěnu samotnou a bude to ono. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 19:32 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Vašek
Doporučuji vyndat zátku a nechat tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 19:28 Muž Vašek [56] – Rozstřikovací rampa Eheim
Používáte u filtrů Eheim tu rostřikovcí rampu? Mám externí filtr classic a tlačí to vodu strašným proudem. Nechal jsem vyndanej tu zátku na konci. Uvažuju udělat v rampě 2x tolik děr, nebo stávající zvětšit, případně obě možnosti najednou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 18:50 PPro – Re: Ondra
Takže voda buď stříká z výšky na hladinu nebo stéká ze zpevňovací lišty dolů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 15:40 JuraS – Re: Ondra
Dobrej nápad, já to mám přísavkami dole ale ty občas odpadnou..takhle nahoře to má taky smysl a využití..jen bych musel zjistit jak se sytí tímhle přístupem voda o co2 které mám nasáváno co čerpadla v mini bublinkách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 15:03 Ondra
Já mám hadicí vodu rozvedenou do trubek s dírama, které jsem koupil kdesi v kavaristice a jsou položené na zpevňovacích skleněných lištách. Podle otočení otvorů lze regulovat čeření hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 10:10 R Muž Silent [5949] – Re: paia
Jestli ti zarůstá zevnitř tak ten šlem jsou bakterie, prvoci, nižší řasy a pod. což je vlastně biomasa, ty to dokážou ucpat. Tady pomůže jednou za čas protáhnout trubky štětkou. Pokud dochází k uspávání z venku řasou, tak kartáč, nebo savo. Se zarůstáním zevnitř nic moc nenaděláš je to přirozený jev a zvenku je třeba se zbavit řas a zabránit jejich nadměrnému růstu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 10:02 Muž paia [3]
Nemá někdo tip, proč se mi rampa zanáší a postupně ucpává? Akva se snažím odkalovat, ale momentálně zápasím s ruduchou a nezmarem, může to mít souvislost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 09:00 JuraS – Re: Miras
než nafotit tak to raději nakreslím...mmnt.no ne..nejsem malíř a z toho co jsem rukou zkusil bych ani sám nepoznal o co jde...prostě jeden proud stříká kolmo vzhůru a druhý do zadního skla...a to vše v tak malém prostoru, že se tam voda točí jako v pračce....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 08:55 Muž Miras [111] – Re: JuraS
kdyby bylo nějaké foto? vypadá to zajímavej nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 08:09 JuraS
Včera jsem udělal změnu na rampě. Rampa je trubka s 2mi řadami otvorů do 45 stupňů, ta je páskou a přísavkou připlácnuta na spodní stranu zpevňovací lišty zadního skla. Těch 5 cm šířky lišty je dostatečné. Od lišty je tedy vzdálena cca 0,5 cm a od zadního skla cca 2 cm. Změna kterou jsem udělal včera. Otočil jsem otvory tak aby 1 řada stříkala kolmo vzhůru do lišty a 2 řada do zadní stěny. Voda se tam de-fakto míchá jako v pračce, přichází do styku se vzduchem nad hladinou, v akváriu to nedělá žádný divoký proud vody a hladina se jen velmi pomalu pohybuje. Vyzkouším jak ještě bude fungovat sycení co2 tímto způsobem ale se změnou jsem za pár hodin provozu spokojený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 23:06 Usine – Re: JaV
Proto se dělá roztřikovací rampa aby se proud rozdělil a netvořili se tolik řasy. Časem uvidíš jak to poroste. I kdyby jsi ji nikde neměl tak v tom proudu zaručeně bude a nejen na rostlinách. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 22:41 Muž JaV [22]
Proudy to dělá dva samozřejmě :-) . Filtr mám naddimenzován, jedu cca na poloviční výkon tak zhruba 600l/h, kytkám si myslím to vůbec nevadí, spíš se mi zdá, že některé místa kudy proudí voda jsou náchylnější na tvorbu řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 22:32 PPro – Re: JaV
A nedělá to moc silný proud? Co na to kytky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 22:24 Muž JaV [22]
Přepad jsem chtěl taky udělat, ale nakonec jsem udělal to co jsem udělal, dva vývody z pozadí. Není vidět nic, jen voda vytékající z otvoru v pozadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 22:11 PPro – Re: PPro
Neřešil někdo přívod vody do akva přepadem? Moc by mne zajímalo technické provedení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 15:33 Pablo2
Vhodná roztřikovací rampa včetně celého příslušnství je jako náhradní díl pro řadu filtrů Tetratec EX , stojí okolo 260 Kč. Měl jsem filtr Tetratec EX400 a rampa se líbila, filtr jsem vyměnil (tekl)za Fluval 105, kde mi příslušenství nevyhovuje a tak jsem objednal rampu pro Tetrateci EX. Má je např. Exo-eko.cz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2010 07:59 JuraS
Já vzal to nejlevnější odkalovadlo za cca 40 kč s nasávacím balonkem..ustřihl jsem balonek a sundal ten nasávací košík a mám cca metr husího krku i s trubkou..trubku jsem navrtal 2 mi řadami otvorů v úhlu 45 stupňů a do konce jsem strčil kousek houby na nádobí (kvůli čištění). Nasazeno na čerpací hlavu atman 201..sedne tam jak prdel na hrnec...na delší akva a dlouhou rampu bych asi použil Y na rozvod vody do rampy z obou stran (pokud bych nechtěl řešit část akva jako klidovou zónu)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [20] 21

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 38591x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13235?od=951