Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozstřikovací rampa

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Rozstřikovací rampa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 16:23 Muž Mislow [304] Re: martondra
Jj, tak jsem to myslel. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 14:15 martondra Re: ercan
ok taky jsem si to myslel.Pak dam vedet jak to dopadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 13:27 Muž ercan [38] Re: martondra
Já bych řekl z jednoho filtru na jednu stranu a z druhého nadruhou. A rampu bych řešil tak,že bych dal zase z každého rohu a uprostřed jen přirazil k sobě. Bude to vypadat jakoby byla v celku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 12:49 martondra Re: Mislow
Fotka k příspěvku Myslis tak to?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 10:52 Muž Mislow [304] Re: martondra
Ahoj, to by bylo si myslim dobre reseni, mit nasavaci kose na protilehlych stranach a pustit to do jedne rampy, v tom pripade by ale bylo potreba vykutit uprostred rampy prepazku, do protiproudu bych se nepoustel, to by nemuselo dopadnout dobre. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 09:45 martondra Re: dudak
No ja jsem prave myslel napojit rampu na fitr kazdej z jine strny a nrbo dat rampu na pul,tak co je lepsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.08.2016 07:03 Muž dudak [1885] Re: martondra
já to řešil takhle rybicky.net/fotogalerie.php… ale existují už i hotové Y kusy, záleží jaký chceš průměr. Ale nemám s tím dobré zkušenosti, filtry se stejně přetlačují a jeden nebo oba sou bržděné, průtok se sníží, jak psal Václav, po cca 2 letech jsem napojil každej filtr zvlášť. 2m rampu mi utáhne i jeden, záleží ale kolik tam udělaáš děr. Nebo jsem taky viděl řešení, že vedeš vodu do rampy z obou stran, ale to nemám odzkoušené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 23:40 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: martondra
Pustíš je do rampy oba, slepil jsem si na to kdysi rozdvojku. Jen jejich průtok trochu klesne protože jdou trochu proti sobě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 23:32 martondra – Zapojeni
Cau mam 2 externi filtry Eheim.Chtel bych je zapojit na 130cm rampu.Nema nekdo zkusenost jak to zapojit.Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 20:28 Muž Kvik [6]
Potřebuji v akvárku pořádný proud, tak začnu s menšími otvory a budu laborovat, uvidíme až budu mít v akvárku vodu :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 16:12 Jarda62 Re: Maaara
Já bych vycházel z vnitřního průměru výstupní hadice, trubky, filtru...já mám třeba rampu průměr venek 25, vnitřek 23 tak bych se tím výpočtem taky nemohl řídit..
edit: ale záleží taky na tom jak moc chce mít dotyčný silný vír v akvárku, tady výpočty nepomůžou a je třeba zkoušet a taky počítat se snížením průtoku filtrem, což není jednoduché předpovědeť..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 15:41 Muž Maaara [95] Re: Yirka
V pořádku, já taky nereagoval na praktické využití takových děr, ale na chybný matematický výpočet plochy vyvrtaných otvorů, což bylo předmětem položené otázky ... Předpokládám, že tazatel si z toho již odvodí, že větší počet menších otvorů je lepší cesta k uspokojení potřeb :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.03.2016 15:19 Muž Yirka [9126] Re: Maaara
Výpočet je možná dobře, ale díra 6mm je prostě z praktického hlediska naprostý nesmysl.
Zvláště když to porovnám s originál rampou Eheim. Chápu, že je trubky většího průměru než obvykle, ale rozhodně bych šel cestou kratších vzdáleností a menších průměrů. Začal bych na 3mm a pokud by se mi to zdálo málo, pokračoval bych teprve výše. Vyvrtanou dírku již nezmenšíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 14:34 Muž kuzmici [13] Re: Maaara
Přesně tak, předběhl jste mě asi o 1 minutu, právě jsem to přepočítal stejně. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2016 14:33 Muž Maaara [95] Re: Kvik
Podle mě ne, jestliže vstupní trubka má plochu 314 mm2 a chceš 10 dírek o stejné souhrné ploše, tak průměr každé dírky je 6,32 mm, takže bych to vrtal 6 mm vrtákem a ne 4 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 13:12 Muž Kvik [6] Re: dudak
Takže trubka má průřez 20 mm, tudíž obsah kruhu je nějakých 314 mm2, kdybych chtěl 10 děr, tak by to muselo být vrtáno nejvíce 4 mm vrtákem, počítal jsem dobře?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 13:01 Muž dudak [1885] Re: Kvik
počítal jsem to tak, že jsem vzal průřez rampy mm2, vydělil jsem to počtem dírek kolik chci a z výsledku vypočítal průměr kruhu - na vrtání. Takže aby povrch dírek byl stejný jako je průřez rampy a fungovalo to. Lepší je začít s míň dirkama, přidat se dá vždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 12:59 Muž Kvik [6]
Asi taky zkusím díry 5 mm po 5 cm, uvidím jak to bude fungovat, když tak zvětším nebo jich pár přidám, filtr dává 2500 litrů za hodinu. Takže dírek bude 10, no uvidíme :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 12:47 Muž kuzmici [13] Re: Kvik
Taky jsem ji asi před měsícem dělal, dírky mám průměru cca. 5 mm a vzdálené jsou od sebe po 5 cm. Na můj filtr Atman 201 s kostkou 10x10x20 cm to stačí akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 10:44 Muž Zip [277] Re: Kvik
Zdravím, rampu jsem si také dělal sám, dirky jsem dělal zpočátku pr. 2mm a vzdálenosti 10cm a zkoušel v AQ, skončil jsem nakonec na pr. 5,5mm a vzdálenosti ani ne 5cm, ale mám jiný filtr a nejde regulovat.Chce to zkusit, jen je otrava to pořád vytahovat ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 10:24 Muž Kvik [6] – rampa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdar, dělám rozstřikovací rampu viz. foto na délku má 54 cm, bude napojena na filtr Fluval FX 6 a řeším kolik a jak velké dírky navrtat? Nemá s tím někdo nějakou zkušenost, než to zmrším? A když už jsem u toho, dělám předfiltr a chtěl bych se zeptat zda bude stačit velikost molitanu 9 x 8 x 14 cm? Dík za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 11:06 Muž OAK [55] – Umisteni rampy
Fotka k příspěvku Ahoj. Chtel bych se zeptat zkusenejsich na umisteni rampy. Mam Eheim 3 a zatim chci pouzit rampu dodanou k filtru. Vzhledem k jeji delce pripada v uvahu umisteni na bok. Na ktery by vam to prislo lepsi?
A jeste jeden dotaz - sani filtru umistit na druhy konec akva? Pokud ho dam dozadu,tak trubku zkratim dle vysky pisku - nebude to mit vliv na filtraci?
Predem diky za reakce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   31.03.2015 18:04 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pepavr
Na rampě nejvíce rostou řasy a až je budeš sundavat půjde to i s izolací. Sežeň si radši černou trubku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 11:22 Muž marek11 [0]
Fotka k příspěvku menší rampu si fakt uděláš sám bez problémů z trubičky nebo hadičky...jinak tuto rampu jsem koupil a přijde mi univerzální vnitřní průměr trubičky je 12 mm a vnější je 14 mm.
www.akvatip.cz/… ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 07:17 Muž RBeil [174] Re: pepavr
Izolačku do akva bych nedával, 1) kvůli lepidla co je na pásce a 2) nemyslim si že ta izolačka dlouho vydrží. To bych radši vzal černou smršťovací gumičku, natáhl na rampu a teplem smrsknul, určitě bude lepší jak to lepidlo. Nebo můžeš koupit černou potravinářskou barvu co je na hrnky atd. ta bude určitě nezávadná když z toho můžem jist/pít horké i studené potraviny tak rybam už by to taky nic udělat nemělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 01:06 pepavr Re: amrtin
Přesně tak.... El. Páskou už ji mám koupenou.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 00:10 Muž amrtin [190] Re: NASREDDIN
Pokud to bude ta elektrikářská,nevadí to..a nebo smršťovací bužírkou..ale u tý si nejsem jist nezávadností....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 00:05 Muž NASREDDIN [1383] Re: pepavr
pepavr napsal: JEŠTĚ MUSÍM TU TRUBKU OLEPIT ČERNOU IZOLACKOU!!!!!
To patrně nebude úplně nejlepší nápad.
Lepidlo by nemuselo akváriu a jeho osádce zrovna prospět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 21:45 pepavr
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem pročetl tuto diskuzi udělal jsem rampu z El. Chronický, čerpadlo je Nova 800l/h.Pridal jsem molitan a zapichl do něho jedu z Co2 krásně ten rotor bublinky roztristi. JEŠTĚ MUSÍM TU TRUBKU OLEPIT ČERNOU IZOLACKOU!!!!! Zatím to funguje perfekt voda se točí po celém AQ. potlesk
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 21:22 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Zdenina
Tak to tu chodí ;-)
Daj ju pod hladinu, teda daj ju tak, aby ju hladina zakryla a voda z rampy nech jemne čerí hladinu, tak, aby to nebolo počuť. Niekedy stačí na to ísť zdravým sedliackým rozumom. Nakoniec rampa sa dá vždy nastaviť, umiestniť, posunúť, atď. podľa potrieb ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 20:00 Žena Zdenina [1]
No to jsem z toho jelen coze
Dám ji tedy pod hladinu a to bude asi lepší. Díkes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 18:05 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: pendergast
Samozrejme je to obecne. Nekdo ma akva sirsi, nekdo uzsi. Voda z rampy ma urcitou trajektorii. Pri sirsim akva muze byt rampa mirne vzhuru. Ruzna nastaveni rampy se daji regulovat intenzitou proudu. Ruzna nastaveni rampy a ruzna intenzita proudu se mohou take vzajemne negovat. Idealne nastavena rampa zabranuje podle mne i tvorbe slepe hladiny. Aspon u mne to tak funguje :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 18:01 alimir
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jen takový pokus o rampu,z toho co bylo doma.Trubka pr.20mm,díry 5cm od sebe,pr.2mm.Zakončení trubky uzávěr pet lahve.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 17:39 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: Sid
V tom mas pravdu. A z toho plyne ze rostrikovaci rampa by mela byt pod urovni hladiny cca na tloustku trubice rampy se smerem proudeni vodorovne s hladinou ze zadu k predni stene a aby byl tim proudenim tvoren vodni valec za predpokladu ze co2 bude rozpousteno prez venkovni atomizer nebo tomu podobny difuzor umisteny pred vstupem do akva nejlepe za vystupem z filtru. CO2 je rozpusteno a muze se michat o 106 rychle aji pomalu z leva do prava, se shora dolu. Kdo bude chtit tak i naopak :) .Pokud bude nad tak bude zbytecne cerit vodu a asi vytvaret tu penu (pokud to neni zamer).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 15:13 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: pendergast
...Problem pena je postaven podle mne na rospousteni CO2 a jeho distribuci po nadrzi...
CO2 nepění, o to tu jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 15:11 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: zervan
...Lenže umiestnenie rampy ovplyvňuje intenzitu premiešavania vody (so vzduchom)...
Přesně tak. ano O to právě jde. A co tedy podle vás promíchává celý sloupec vody víc - voda dopadající shora na hladinu nebo proud vody z rozstřikovací rampy, umístěné pod hladinou? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 13:04 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: Sid
Sid napsal: CO2 tvoří pěnu?! coze
Jinak si trvám na svém - rozhoduje intenzita "promíchávání" vody, ne metoda, jakou s ní "mícháme".
Nechci u toho delat chytraka ale obe veci spolu preci souvisi.Pokud beres intenzitu jako pomalu. stredne a rychle a metodu jako zleva doprava, shora dolu, ze predu do zadu. Nemuzes prece michat pomalu a jen nahore nebo hodne a jen dole. Problem pena je postaven podle mne na rospousteni CO2 a jeho distribuci po nadrzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 12:43 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Sid
Sid napsal: O "šetrnosti vůči CO2" nebude IMO rozhodovat umístění rampy, ale intenzita promíchávání vody. Lenže umiestnenie rampy ovplyvňuje intenzitu premiešavania vody (so vzduchom).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.03.2015 12:07 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: amrtin
CO2 tvoří pěnu?! coze
Jinak si trvám na svém - rozhoduje intenzita "promíchávání" vody, ne metoda, jakou s ní "mícháme".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 09:54 Muž amrtin [190] Re: Sid
Intenzita promíchávání vody?To sice možná taky,ale opravdu v menší míře,než když bude voda pěnit..tu pěnu tvoří právě co2... a zkus pouštět vodu z výšky bez pěnění...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2015 05:08 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: amrtin
...Když bude rampa nad hladinou, akorát vyžene z vody zbytečně co2. Když se dá 2cm pod hladinu ... bude to dostatečně a přitom šetrně (vůči co2) čeřit hladinu... Pokud by byl proud přesto moc silný, ubrat na výkonu filtru/čerpadla...
O "šetrnosti vůči CO2" nebude IMO rozhodovat umístění rampy, ale intenzita promíchávání vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 01:50 Muž amrtin [190] Re: Zdenina
Když bude rampa nad hladinou,akorát vyžene z vody zbytečně co2.Když se dá 2cm pod hladinu a namíří šikmo vzhůru k čelnímu sklu,bude to dostatečně a přitom šetrně(vůči co2) čeřit hladinu a okysličovat vodu.Pokud by byl proud přesto moc silný,ubrat na výkonu filtru/čerpadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 00:19 Žena Zdenina [1]
Přátelé, poraďte, je lepší rozstřikovací rampa pod hladinou nebo nad? Mám dilema jak ji vyrobit, páč oboje bude mít asi nevýhody. Varianta hore se mi nezdá, protože pak proud bude mlátit do vyšších rostlin a ty se budou ohýbat atd. A varianta pod vodou, té se zase obávám, aby to nestříkalo na kryt, příp. ven z akvárka...
Chci to do společenského, což je Juwel s pevným filtrem, takže nebudu moct korigovat výšku. Nechat to taky nechci, protože teď mám v akva trochu kolotoč i se všemi jeho klady a zápory.
Poraďte, prosím, do jaké výšky nad nebo pod by to bylo optimální.
Díkes ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 12:23 Přemek Re: odikcz
Ucpal jsem to kouskem toho hrubého z houbičky na nádobí - není to vidět a drží :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 06:24 Muž RBeil [174] Re: Tomson
Pásku bych do akva rozhodně nedával, můžou se uvolňovat chemikalie z toho lepidla. Jedina lepidla co se tak v akva použivaji je čistý silikon a epoxidová pryskyřice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 22:10 Muž kofejn [963] Re: rybka1
Taky mám už víc jak 2 a 1/2 roku korkový špunt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 19:51 Muž Tomson [1] Re: odikcz
Kousek trubky zas nestoji tolik,,a zatka stoji 5 kc a omotal jsem to cernou elektrikarskou izolepou a vypada to dobre,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2015 19:19 Muž rybka1 [178]
Korok z vina. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 19:16 Muž Miky1981 [57] Re: odikcz
...polystyren bych tam nedával, to už jak píše jamajcan ten molitan bude lepší....já tam dal takovej kloub, který byl u utmanu na to směrování proudu a dal mezi to a trubku potravinářskou folii a zatím to drží....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 19:06 Muž odikcz [114] Re: Tomson
Mám nějakou na elektro a ucpávky tam neměli. Ještě mě napadl polystyren?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 21

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 38591x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13235?od=201