Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozstřikovací rampa

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Rozstřikovací rampa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 08:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
To je celkem snadno ověřitelné z rozboru vody pod vodopádem a v líně tekoucí řece... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 08:32 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Ale je-li nad hladinou, je zcela nepochybně to okysličení větší... ;-) Ale to by se muselo změřit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 08:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: Yirka
Ale je-li nad hladinou, je zcela nepochybně to okysličení větší... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 08:18 Muž Yirka [9123] Re: LiborSprysl
Když ji umístíš pod hladinu 1-2cm, voda dělá krásný oblouček a věř, že prokysličení je naprosto dostatečné. V tomto opravdu nemáš pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 08:05 R Muž romant [27987]
Já osobně umísťuji roztřikovací rampu buď těsně nad hladinu a nebo těsně pod, prostě buď lehký zkrápění a nebo tvorba obloučků a hladiny čeření. Obě dvě varianty jsou podle mě možný. Inu ať si každý vybere co jeho akváriu bude více vyhovovat, možnosti zde jsou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   21.09.2013 08:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: Yirka
Yirka napsal: Daleko lepší je rampu umístit pod hladinu.

To si teda nejsem vůbec jistý...dochází k lepšímu okysličování pokud je nad hladinou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 07:04 Muž Yirka [9123] Re: vendy
Daleko lepší je rampu umístit pod hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 23:10 Žena vendy [27] - Cichlidy – filtr a rozstřikovací rampa
Fotka k příspěvku Ahoj tak se du podělit o zkušenosti s filtrací. CHtěla jsem pro rybky zase něco vhodnějšího a vyrobyly jsme si rampu. Koupily jsme umělohmotnou trubku na jednom konci jsme ji zaslepily a na druhým se udělalo kolínko které se nasadilo na filtr ATMAN 203 a po délce trubky asi po 1cm vyvrtaly slabé dírky, přichycená je plastovým očkem který byl přímo u té trubky a nalepené akvarijním silikonem. Můžu jen chválit!!! Skaláry a konga většinou nechodily tam, kde byl velký proud od filtru, teď si krásně rozdělily celé akvário i sloupce vody a je tam klídeček, připadá mi že rostliny se taky vytáhly. Pouze byly ze začátku vystrašené co to je nad vodou :-) Filtr je na plný výkon a žádný velký vír tam není. Teď pouze nějak to kolínko s filtrem zamaskovat páč to tluče do očí. Jediný problém co jsem našla je v dírkách jak jsou malé brzo se zanáší řasou a potom se celá dírka ucpe. Fotky brzo dodám ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2013 19:19 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: snehulda007
Když to neslepíš tak to samozřejmě půjde rozdělat. Trubku nahřeješ aby trochu změkla a nasadíš na slabší průměr. měly by jít aspoň 1,5-2cm přes sebe jakmile začne tuhnout rozpojíš je. Takhle docílíš toho aby na sebe těsně pasovaly nepouštěly vodu a šli bez problémů rozpojit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2013 19:12 Muž snehulda007 [850] Re: vaaclav
No ale pak uz to nepůjde rozebrat, ne..? A pujde roztahnout o 3mm v průměru?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2013 18:08 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: snehulda007
Ty trubky nejdou do sebe? Na to stačí svíčka a trochu tu 20 mm nahřát a roztáhnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2013 17:18 Muž kofejn [963] Re: snehulda007
Smrštovačky jsem se nebál a zatáhl do ní celý přídavný filtr. rybicky.net/fotogalerie.php…
Stejně měníš vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2013 16:08 Muž snehulda007 [850] Re: romant
Aha,myslím že si nerorumíme...Mám rampu z plastový elektrikářský chráničky (trubka průměr 20mm). Potřebuju jí připojit na vnitřní filtr,který má výstup o průměru 19 mm.Takže potřebuju nějakou měkkou černou hadici.Ideálně vnitřní průměr 18mm. Napadla mě smršťovacka kvůli přispůspbivosti,ale bojim se,aby něco neuvolňovala do vody...Nebo bužírka ale u tý se taky bojim :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2013 16:02 R Muž romant [27987] Re: snehulda007
To bude myšleno asi tak, se má dotočit tou izolací ta hadice s menším průměrem a sesadit, tedy alespoň tak to chápu já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2013 15:56 Muž snehulda007 [850] Re: dudak
Já jsem to připojil takovou tou čirou hadicí,jenže ta časem ztvrdne a je mléčná a vypadá to blě....Potřeboval bych černou...Ještě mě napadla "bužírka"..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2013 15:54 Muž snehulda007 [850] Re: vaaclav
Tak teď vůbec netuším jak to myslíte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 19:35 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: snehulda007
Vem elektrikářskou izolaci a rozdíl dotoč a nastrč to do sebe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 17:48 Muž dudak [1885] Re: snehulda007
když koupíš hadici bez opletení/výztuže (jsou měkčí) tak by měla jít nahřát a roztáhnout i na tu 20mm trubku, smršťovačky jsou podle mě moc slabé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 16:46 amrtin Re: snehulda007
Jo tys myslel prostě kus tý smršťovačky jako místo hadice(trubky)?Já myslel jenom na připojení-tak to nic tone :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 16:19 Muž snehulda007 [850] Re: davidek75
Ten nepruží...výstup z filtru je 19mm, a rampa má 20mm. Hadice co jsem viděl jsou moc tvrdý
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 16:18 Muž snehulda007 [850] Re: amrtin
¨To si nějak nedovedu představit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 16:12 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: snehulda007
a co husí krk ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 16:11 amrtin Re: snehulda007
To sice nezkoušel,ale nešlo by to pomocí akvarijního silikonu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 16:10 Muž snehulda007 [850]
Ahoj,nezkoušel jste někdo přopojit výstup z filtru k rampě pomocí elektrikářský smršťovacky? Nemůže z ní něco pouštět do vody? Nemůžu sehnat vhodnou hadici...Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 17:10 Muž matlala [798] - Rostliny – eheim instalační set
ahojte, potřebuju praktickou zkušenost i od jiných lidí než Haimdol. Mám doma instalční sety na hadice 12/16mm a teď jsme vyměnil filtr a potřebuju na 16/22mm. Napadlo mě vyměnit pouze konektory na hadicem, které by měly podle Haimdola pasovat z rychlospojek 16/22mm, které vyjdou o dost levněji. Má nekdo zkušenost že ty spojky pasujou vzájemně mezi 16/22 a 12/16?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 17:47 Muž dudak [1885] Re: sasula
zase nechci aby to pak ty filtry nestíhaly až se zanesou a sníží se průtok, zatím to tak nechám, případně možná udělám ze zbytku trubky což je 1m, náhradní díl s víc dírama, uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 17:24 Muž sasula [274] Re: dudak
Staci zvetsi prumer par direk ( treba ty co jdou nahoru) a mas po problemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 17:23 Muž Robo [45] Re: fido16
Ten drop checker nemám, ale uvažuji ,že si ho koupím ,ale ty peníze co za něj chtějí je hnus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 16:53 Muž dudak [1885] Re: palhub
Tak já mohu regulovat oba dva filtry, zkusím ten vnitřní priskrtit a přidat vnější taky omezenej a až se zajedou budu přidávat. Já jen že mi tu všichni radili, že mi to dvoumetrovou rampu neutahne ( jeden filtr )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 16:48 Muž fido16 [631] Re: optimas
Pokud máš drop checker tak jej umísti na druhou stranu akva a uvidíš jaké je tam množství co2 ale myslím si že by to neměl být problém vždy se něco dostane i na druhou stranu akvária :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 16:44 Muž Robo [45] Re: kofejn
Tohle mám taky. Mám Atmana 201 a kostku 20x10x10 a u předního skla mi taky neonky plavou jakoby hlavou trošku nahoru a to mám toho Atmana přiškrceného.

Foukám CO2 pomocí difuzoru od Blau a mám ho na přední stěně tak 5 cm od rohu u dna a bublinky mám jen v jedné části akva. Na druhou stranu se mi nějak nechtějí dostat. Vadí to? Taky mám rozstřikovací rampu z el. trubky přes celé akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 15:05 Muž palhub [9] Re: dudak
Vytvořil jsem si něco podobného a mám na vstupu do rampy vloženou clonu.Dá se lehce vyndat nebo vyměnit za jinou a tím v případě potřeby regulovat množství vody.Tlak z direk byl větší než jsem si představoval a taky mě napadlo vyvrtat další dirky.Ale clona mi přišla jednodušší s možností další případné regulace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2013 23:55 Muž dudak [1885] Re: savan
Fotka k příspěvku Tak je to zapojene. rampa pruměr 25mm elektrikarska trubka cerna, přívod aquael turbofilter s hlavou circulator 1000 (1000 l/h) a aquanova vnější 1500 l/h. rampa 190cm + 10 cm Y kus (je vidět na fotkách v prezentaci) 26 děr 4mm průměr. Na obrázku je jak to stříka pouze s vnitřním filtrem 1000 l/h, takže všem co tvrdili že to ani 1500 l/h neutáhne bych rád ukázal že utáhne. Zkoušel jsem to s upuštěnou vodou, abych viděl jak to bude fungovat. A když jsem přidal i ten vnější filtr tak se stalo:
1. jelikož jsem dírky vrtal od oka, nejsou úplně v přímce, ta co byla nejvíc nahoru vesele stříkala z akva ven
2. ostatní stříkaly akorát na konec akvária, kde se proud stočil dolů a vytvořil mi z nádrže pračku liaporu
jistě chápete, že jsem v takové situaci neztrácel čas fotografováním. Myslím že až se oba filtry zaběhnou, budu to moct pustit společně, nebo ji dát hloubš pod vodu, zatím je asi 3cm pod hladinou a oba pustit nemůžu nebo přidat ještě pár malejch dírek, at se to víc rozloží.... ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 22:27 Muž kofejn [963] Re: savan
Rampa má cca 1m a ženu to čerpadlem AT-202 s kostkou 10x14x30 a ještě s přídavným filtrem. Ona to není žádná velká pračka, jen to na těčh štíhlých rybách je vidět. Když filtr vypnu, je to jiné pokoukání a i se víc druží (možná i skaláry maji větší jistotu a neonky to poznaj :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 22:22 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: kofejn
Nemáš tam moc velký prúd?Zas až taká pračka to nemá byť,mne ryby plávajú v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 22:17 Muž kofejn [963] Re: dudak
Rampa je dobrá, jen bych rád upozornil na jednu věc: ryby plavou ve vodním válci od rampy u čelního skla prostě divně. Třeba moje neonky buď padaj dolů, nebo plavou "těžké na ocas", aby udržely horizont. Skaláry nevypadají při plavání tolik rušivě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 22:14 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: dudak
Som zvedavý ako ti to bude na tak velkej trubke fachat,mne pomohlo že ten Eheim má indikátor prietoku a vďaka tomu som to vedel vyladiť.Vrtal som dovtedy pokial mi to neukazovalo minimálny odpor.Aj tak tá rampa zožerie časť výkonu filtra,u mňa odhadom 10-20% výkonu.Ovšem zanesená rampa ťa okradne aj o 50%!Ale máš v jednom velkú pravdu-tem materiál je tak lacný že sa s tým dá experimentovať ;-) .Držím palce a prajem vela zábavy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 21:58 Muž dudak [1885] Re: savan
ok, diky, zkusím to teda asi podobně, jen doufám že ten průměr trubky nebude moc velký, budu to dělat z 25mm (22,1mm vnitřní), v nejhorším to předělám, eště že jsou ty trubky tak levné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2013 21:47 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: dudak
Rampu mám asi 3cm pod hladinou,dierky asi v 45 stupňovom uhle k hladine,tak aby prúd robil také malé oblúčiky ale ktoré nesmú pretrhnúť hladinu-potom by už šplechotali a robili hluk.Rampa z elektrikárskej trubky 16mm,vnútorný priemer cca 15mm.Dierky pr.4,4mm cca.každých 10cm,všetky rovnaký priemer,konec rampy zašpuntovaný korkovým špuntem od vína aby išiel pri údržbe lahko vytiahnuť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 21:31 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: dudak
velmi dobrý názor,krátka rampa je k ničemu-nedokáže rovnomerne roztočiť vodu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 21:27 Muž dudak [1885] Re: savan
to je dobrá zpráva, že ti to ten eheim utáhne sám, bohužel na takový řešení momentálně nemám. můžu se zeptat jak máš tu 180cm rampu nastavenou? respektive jakej vnitřní průměr a +- průměr dírek a kolik, dělal jsi všude stejně velké? Trochu se bojím že to udělám na nezaběhlej filtr a až se průtok sníží nebude mi to sedět. S pravidelným čištěním počítám, i proto chci udělat rampu včetně trubek snadno rozebíratelnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.07.2013 21:17 Muž dudak [1885] Re: Mislow
no rampa by měla bejt po celé délce aby dobře rozváděla CO2, proto ji nechci kratší a nechci ani vzduchovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 13:04 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Mislow
Pod ucpávaním myslím v mojom prípade raz za 6-8 týždňov prekefkovanie trubky a prečistenie dier od rias.Napríklad štetička miluje okraje dierok kde je stály prúd a časom dokáže úplne ucpať komplet dierky.Ale celkovo s tou údržbou nieje problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 12:45 Muž Mislow [304] Re: savan
No, pokud to strika, tak je to v poho. palec Nakonec pak muzes natahnout rampu po vicemene cele delce akva a problem mrtve hladiny mas vyresen. Ja to mam do pulky a druhou pulku resim rozmistenim vzduchovani tak aby hladina nestala. ;-) Co se tyce hlidani ucpani, tak souhlasim. Delsi rampa znamena slapsi proud a vetsi riziko zaneseni. Je treba take hlidat nasavaci kos. Osobne mam velke ryby, ktere delaji neuveritelne mnozstvi vykalu a likviduji rostlinky, takze kos musim cistit tak 2x tydne abych udrzel prutok ve filtru. Odkalovat pak kazdy tyden. :-D Jen krunyrovec dela bobky tak 30 cm dlouhe a je nekdy zajimave jak se vznaseji v proudu bublinek ze vzduchovani. Zdalky by jsi myslel, ze je tam nejaky dalsi tvor, treba had. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 09:03 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Mislow
Myslím že by mu to mohlo v pohode utiahnuť.mám do 180cm dlhej rampy momentálne pustený iba Eheim 2080 z prietokom 1700L a šlape to jak hodinky.a šlape to aj na polovičný prietok ,pokial si dá pozor na zanesené hadice a ucpané dierky na rampe tak to pôjde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 05:23 Muž Mislow [304] – 170 cm?
170 cm se mi nezda vhodna delka pro vykon filtru. Ja mam filtr 2000 l/hod. a rozstrikovaci rampu cirka 1 m a nechtel bych ji delsi. Slouzi mi take k zajisteni pohybu hladiny a bojim se, ze v takovem rozmeru by to uz bylo tezsi .... a celkem zbytecne .... ale to je jen nazor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 02:04 Muž dudak [1885] Re: sasula
No vsichni mi předpovídali, že to filtr sám neutáhne a osobně si myslím že ta hlava s kostkou molitanu nemůže být na škodu, hlavně to dobře spojit. Pouštět to na 2 strany z prostředka je rozumný, kdyby to šlo z 1 filtru, tak bych to tak asi udělal, ale za předpokladu, že to pojede z obou a hlava bude v rohu pod vodou, musel bych tam mít další metr hadice/trubky na prostředek a to se mi nelíbí. No ty trubky skoro nic nestojej, tak to vyzkouším a uvidíme. Nasávání na obou stranách vyzkouším a uvidím jak to bude lepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 22:08 Muž sasula [274] Re: dudak
Hadici strcis do chranicky, tim se zvetsi pruchozi prumer a zvladne to v pohode oba filtry. Pokud cerpaci hlavu nemusis davat tak bych ji vynechal a pridal ji v pripade potreby. Pokud ne je lepsi nasavani na obou stranach akva. Idealni by bylo mit ty chranicky dve a poustet to z prostredka akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 21:27 Muž dudak [1885] Re: sasula
to je mi jasné, že podle průměru hadice, ale když budou 2 hadice spojené, měla by bejt i ta chránička širší. Chi to mít z jedné strany kvůli CO2, které půjde z atomizeru na vývodu vnějšího filtru. Teoreticky by šlo udělat 2 nezávislé rampy, které by měly sání jakoby křížem, ale bojím se co by to udělalo s proudem, když to půjde, dám to do jedné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 21:22 Muž dudak [1885] Re: savan
jo tvoje řešení jsem viděl a tak nějak jsem se jím inspiroval, este pár lidí tu mělo něco podobného. Problém je že v tak velkém průměru se žádné Y nevyrábí, takže si nejspíš to Y zkusím udělat sám, zatím mám prototyp udělanej z 2x45° PPR kolinka vnitřní průměr 25mm, takže to padne akorát do té chráničky na rampu, jen vymyslet nějaký šikovný přechodky na ty vývody k filtrům,aby se to dalo šikovně rozebrat a přitom to drželo, když bude potřeba. Momentálně čekám na černou chráničku, skladem ji nikde v Praze nemají. Pak se uvidí

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 21

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 38584x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13235?od=501