Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozstřikovací rampa

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Rozstřikovací rampa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 23:39 amrtin Re: michalt
Fotka k příspěvku Já na konec rampy nasadil(spíš zasunul)přísavku,která měla průměr kolečka přesně do dírky.Sice vlastní přísavka končí ve vodě,ale to je jedno,stejně neni vidět.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 23:03 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: sasula
Díky. Takže na tu užší vnitřní trubku můžu omotat několik vrstev té el. pásky a tak to těsněji zasunout do té širší a bude to bezpečné. Zkusím to.

OT: Jen tak pro zajímavost, proč ne tu teflonovou pásku? Jestli se nepletu, ta se používá k utěsnění vodovodních závitů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 23:01 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: dudak
Díky Dudaku. Já bych to zkusil s těmi kolénky a s tou plastovou trubkou, kterou jsem již obstaral. Jestli to nepůjde, zkusím tu hadici jak jsi napsal. Kde v Praze se dá na takové kolénka a příslušenství k chráničkám podívat? Na webu jsem je našel jen v několika e-shopech, v GME ani v Hornbachu je nemají. Vůbec nevím, v jakých obchodech je výběr elektroinstalačního materiálu.

Mimochodem, jak máš ošetřen konec té rampy? Uvažoval jsem o vycpání biomolitanem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 12:58 Muž DrChila [243] Re: michalt
Tak další varianta by mohla být pokud to chceš rozmonovávací naříznout to větší a pak to nahřát a zmenčit to nějak šikovně. Ale může to bej čuněčina ale je to plast ta trubka tak to půjde si myslim.
A ono když to vemš tavnou pistolý jednou za 3 měsíce tak se prd stane si myslim když jde do tuhého nebo tu větší trubku trošku vevnitř začunit tou pistolí a nebo silikonem a pak oříznout skalpelem pokud ho máš nebo nožem a pak nasadit a bude to i těsnit a držit když to uděláš pořádně:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 12:38 Muž sasula [274] Re: michalt
El páska normálně drží.
teflonovku bych tam asi nedával lepší je ta El páska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 12:35 Muž dudak [1885] Re: michalt
já to mám udělané z hadic a kolínek od chráničky, ty se dají koupit přesně v rozměru el. chráničky a zasouvat do sebe. Hadice aby dobře držela je lepší užší, něčím ji trochu nahřát a roztáhnout na potřebnej průměr, pak ještě za tepla sundat, počkat až to vystydne a pak znova narazit, mám to takhle zatím půl roku a i když hadice trochu ztvrdly a už vůbec nejsou průhledné, tak to drží dobře, jen někdy při rozdělávání musí člověk trochu víc zabrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 11:53 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: DrChila
O hadici jsem uvažoval, ale je ohebná a když po čase ztvrdne, bude nějak přehnuta a nerovná. Proto ta trubka. Lepení a "přitavování" bych se rád vyhl, protože bych chtěl, aby se to dalo rozebrat. Třeba když budu chtít vyčistit filtr, abych nemusel tahat celou rampu, a tak. Ta rampa samotná bude taky ze dvou nebo tří dílů.

Ta elektrikářská páska pod vodou ani dlouhodoběji nepovolí? Právě jsem našel teflonovou pásku. Tou bych snad mohl vyplnit ten 1 mm mezi výstupem z filtru a tou volnější trubkou. Šlo by to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 11:49 Muž kofejn [963] Re: michalt
Když jsem měl rampu s AT201, použil jsem trubku 16mm a do jejího rozšíření pasovala pěkně silnostěnná hadice. Ten oblouk z hadice je ale špatný, hadice česem zbělela a docela se i škrtila. Lepší je použít kolínka.
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 11:42 Muž DrChila [243] Re: michalt
Já když si začínal hrát s filtrem hlavní věc mě motivovala přemejšlel sem jak to udělal navštívil 2 železářství kouknul co tam mají a pak podle toho se činil. Pokud chceš udělat rampu nemusíš mít ani trubku stačí třeba taková hadice technicky vzato na tu jsou spojky (já mám regulační ale byli tam i kolena)např u mě jednu mám vyfocenou v akvairu 126L+33L filtrace když si pohledáš. Jinak pokuď by ti to nevadilo tak buď to můžeš vzít železnou obímkou pokud to máš nad vodou pokud ve vodě tak třeba to zkusit stáhnout stahovačkou nebo zalepit třeba silikonem. Nebo jak tady taky někdo radil i tou elektirkářskou páskou tavnou pistolý podle toho co máš fantaziím se meze nekladou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 11:07 Muž michalt [737] - Miniakvária – Rampa na AT201
Ahoj. Chtěl bych si udělat rozstřikovací rampu k Atmanovi AT201. Koupil jsem si elektroinstalační trubku www.gme.cz/… s vnitřním průměrem 14 mm. Když jsem ji zkusil nasadit na výstup z čerpací hlavy, je asi o 1 mm širší, než by bylo ideální.

Poradili by jste mi, prosím, co bych s tím mohl dělat? Vsunout tam nějaké těsnění? Jestli ano, tak jaké, abych případně nekazil vodu. Nebo to propojit nějakým meziprvkem (třeba napnutou ohebnou hadičkou)? Nebo mám koupit užší trubku? Vyhovující průměr jaksi nikde nemůžu najít (asi bych potřeboval kolem 12 mm a roztáhnout to nahřátím). Nebo elektrikářská stahovačka?

Až tohle vyřeším, potřeboval bych tu rampu dostat trochu blíž ke stěně nádrže, než je vývod z čerpací hlavy a taky trochu výš k hladině. Nějak nemůžu najít kolena s vhodným průměrem. Dají se nějak snadno udělat? Třeba přímo z kousku té samé trubky? Když tu trubku zahřeji a budu ji ohýbat, zdeformuje se a bude tam brzdit průtok. Když ji naplním pískem, obávám se, že ten se lehce "zataví" do plastu a už tam zůstane.

Nepřečetl jsem toto vlákno celé, ale na posledních asi 20 stranách jsem nenašel nic, co by mne inspirovalo a vyhledávač mi taky moc neporadil. Tak budu moc vděčný za jakoukoliv radu nebo usměrnění. Díky a hezký den.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 10:53 Muž Robo [45] Re: dudak
Dobře, tak já si to spočítám naflagám tam dírky a zapojím a zjistím, že je to na prd. Tak to si s tím raději pohraju a budu postupně dírky přidávat a případně zvětšovat, protože jak jsem psal po zajetí filtru to bude vypadat zase jinak a aspo'n si to udělám tak jak já potřebuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 09:16 Muž sasula [274] Re: vendy
pokud ta nova rampa je maleho prumeru tak brzdi sama o sobe... lepsi je pouzivat hadice a trubky co mozna nejvetsiho prumeru vzhledem k delce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 23:40 amrtin Re: vendy
A není přiucpané sání?Regulace se provádí na výtokovém ventilu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 23:12 Žena vendy [27] - CichlidyRe: dudak
Fotka k příspěvku To nevím jestli ten filtr pod akvárkem utáhne lépe měla jsem AT203 a utáhl rampu o větší šířce a větších děr. Teď co mi zhotovily tu novou uzkou tak ta to stejně nedotlačí. Zkusím ob jednu zalepit. píšou k němu
průtok: max 2000 l/h
výtlak: max 2,5 m
příkon: 55 W
a regulace průtoku - ano

Jen nevím kde je ta regulace, jestli to třeba nemám nějak ucpané? hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 10:54 Muž dudak [1885] Re: Robo
ono nejde jednoduše si říct, dírky tohohle průměru a tak daleko od sebe, protože záleží zejména na délce rampy a taky na filtru. Mě se nejlíp osvědčilo spočítat si plochu vnitřního průměru rampy, vydělit to počtem dírek, které chci mít. Výsledek je plocha odpovídající jedné dírce, průměr vrtáku dopočítáme vydělením 3,14. Je to samozřejmě jen orientační, ale dá se z toho vycházet. Ještě bych podotknul, že třeba čerpací hlava o stejném "papírovém výkonu" jako kanystrový filtr pod akváriem, utáhne rampu podstatně lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 09:56 Muž Robo [45]
Já měl taky takovou rampu na Atmanu 201 a dírky jsem měl o průměru 3 mm a asi 5 cm od sebe. Jenže po zajetí filtru jsem zjistil, že 3 mm je moc a už to nedělalo takový proud. Teď mám TT EX700 a tam jsou dírky tak 1,5-2 mm a je to tak akorát. Já bych začnul na menším vrtáku (zvětšit můžeš kdykoli) a díry tak 10 cm od sebe a postupně přidávat další až to bude ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 09:05 amrtin Re: Aforte
Díry sice zmenšit nejdou,ale jdou velice jednoduše "zalepit" tavnou pistolí,trvá to pár vteřin a funguje to v pohodě,sám jsem takhle musel zredukovat počet děr na mnou vytvořené rampě X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 08:41 Muž DrChila [243] Re: vendy
tak přesný průměr nelze zjistit.. Chce to vědět kolik tam toho taky proteče:) Navrtat pár malých děr pokud to bude hodně stříkat. Udělat větší
nejlepší to je pomalu testovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 08:23 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: vendy
Radil som ti to ja a vŕtanie bolo dierky priemeru 4mmm každých 8cm ;-) A bavili sme sa o tom vo vlákne o slepej hladine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 23:55 Muž sasula [274] Re: vendy
Podle te stare prave zjistis kolik direk a jak velkych ti utahne tvuj filtr. A mas to presnejsi nez od kohokoliv z nas... budes mit presny pocet a prumer der. Z toho muzes spcitat celkovou plochu vsech der a podle toho si upravovat pocet a prumer dir na nove rampe.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 23:37 Žena vendy [27] - CichlidyRe: sasula
my jsme na te stare diry zacpaly akvarijním silikonem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 23:33 Muž sasula [274] Re: vendy
Nemusis predelavat. Staci klasickou el pasku a kazdou druhou dirku prelepit. A mas tlak po cele delce. A nabo konec dat trochu dolu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 23:32 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Aforte
když jsem dělal já rampu tak jsem vrtal 3mm otvory 40mm od sebe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 23:20 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: vendy
Já bych udělal malé v nějakém větším rozmezí. Nevím, jaký máš průtok. Každopádně díry se dají zvetšit i zvětšit jejich množství. naopak to nejde. Musíte si to vyzkoušet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 23:11 Žena vendy [27] - Cichlidy – nová rampa na vnější filtr druid 304
Fotka k příspěvku Ahoj nevím teď na kterém fóru jsme se o tom bavily, ale vyměnuji starou rampu a nemám dostatečný tlak aby průtok šel až do zadu, někdo radil abych koupila el. trubku 16 mm mám jí doma, ale už jsem si nezapsala jak velké díry a jak daleko mají být od sebe, poradí mi někdo? ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 16:43 JardaS
Mam Atmana 200 nevite jakej maj prumer spojky at mužu nakoupit material na rampu a nemusim vyndavat čerpadlo z AQ.Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 13:33 Muž sasula [274] Re: KarlosS
tak asi pujdu sam... jelikoz to potrebuju k FX5 a ta ma vnitrni prumer 25, ale do 22 bych sel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 10:23 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: KarlosS
Nic proti řase, prostě je to součást podvodního světa a pokud nějak výrazně nebují na rostlinách tak mě netrápí, třeba na kořenech vypadá dost efektivně , uvnitř rozvodů ale moc ne , a časem by to mohlo snižovat průtok ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 10:21 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: MonterMonty
mám nasávací lilly pipe, tak aby se to k tomu hodilo.
Bude, musí se holt čistit. Ale i řasa vypadá přírodně.
to sasula: jsou moc tlustý, já bych se držel 16/22.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 10:08 Muž sasula [274] Re: MonterMonty
mam ji od tetratecu a v pohode... staci primo na ni nesvitit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 10:06 Muž MonterMonty [2431] - Amerika – průhledná rampa
Hmm . A nebude taková průhledná rampa neustále zas...á řasami a jiným bordýlkem ? čistit byc to neustále nechtěl , taky už jsem nad tím uvažoval a toto mě právě odradilo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 10:04 Muž sasula [274] Re: KarlosS
www.vagnerpool.com/…

www.vagnerpool.com/…

klidne bych do toho šel na půl... taky potřebuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 10:02 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: kofejn
To je přesně co jsem potřeboval, díky. Kupovat to tam nebudu, ale přivedli jste mě ke stopě a uvědomil jsem si, že takovou firmu máme tady ve Varech:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.01.2014 09:55 Muž kofejn [963] Re: KarlosS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2014 09:48 Muž sasula [274] Re: KarlosS
pruhledny trubky maj treba vagner pool. na bazeny...

taky jsem o tom uvazoval. ale chtelo by to vzit ve vice lidech. mam pocit ze min prodavaj 5m
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 09:36 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny
Ahoj vespolek, potřeboval bych udělat nebo koupit rozstřikovací rampu z čirého plastu nebo nejlépe ze skla, nevíte kde ji koupit? Všude mají zelené, nebo černé. Potřeboval bych tak 40cm dlouhou. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:06 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: JardaS
Pokud máš čas tak si z tim pohraj. Kup kolínka a díky tomu dostaneš tu rampu těsně pod hladinu. Pak ji třeba nějak barevně slaď ze zadní stěnou akvárka. Buď ji natři, nebo polep nějakou páskou ať ti to pohledově nevadí. Možností je mnoho ahoj .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 21:09 JardaS Re: romant
romant napsal: Píšeš, že se hladina čeří, takže se dělají obloučky a to je ono.Uff jsem čekal že jsem něco udělal špatně mam čerpadlo Atman AT-200 50-200l/h.Původně jsem ho do boku + s bulinkama a docela se mi zdálo že je vodě velkej proud a to jsem to měl nasměrovaný do boku.Vzhledově do nevypadá nic moc ( pomalu uprostřed aquariu v rovině tyč )ale určite lip prospěje v aquarii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 21:04 R Muž romant [27987] Re: JardaS
Píšeš, že se hladina čeří, takže se dělají obloučky a to je ono.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 20:59 JardaS
Mam dotaz udělal jsem rozstřikovací rampu pod vodou zhruba 6 cm a čeři mi nahoru hladinu pěkne po cele ploše muže tak bejt atd?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 13:54 georg Re: dravec
Dají se koupit od eheimu originál trubice různých průměrů, jen do nich navrtáš dírky. Jsou asi 1m dlouhé. Ale zbytečně drahé.
Zde hoby provedení www.akvarista.cz/…
ale stačí i obyč. el. trubka, jeden kus budeš mít i na 3 taková akvárka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 13:16 Muž dravec [72] - Rostliny
Ahoj, ma new filter eheim ecco pro 300, žial bez rampy. Uvazujem že si kupim trubicu od Eheimu len som videl že tie origoš su dosť krátke. Ak mate nejake napady ako vyriesit rampu sem s nimi. Este musim poznamenat ze na vyvod filtru mam namontovany co2 atomize UP. Akva ma rozmer 100x40x45, ako instalovat rozstrekovaciu rampu na bocnu stenu alebo pozdlž?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 17:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: amrtin
amrtin napsal: Mimochodem:když voda pění-co si myslíš že to je?Kyslík?Omyl!Právě že CO2!A pění
voda,když je rampa pod hladinou?Ne a nebo nepatrně.A když padá z výšky,tak pění... :-|

No o pěně jsem nemluvil, já mluvil o styku vody s O2...tedy H2O + vzduch, tedy další přísun O2, a proto voda pod vodopády voní po ozonu...Možná se toho chytnou místní chemici...ale soudím, že přece jen více pravdy mám já... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2013 10:20 amrtin Re: LiborSprysl
Mimochodem:když voda pění-co si myslíš že to je?Kyslík?Omyl!Právě že CO2!A pění voda,když je rampa pod hladinou?Ne a nebo nepatrně.A když padá z výšky,tak pění... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 09:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
To moje byla jen poznámka na téma okysličování...nic víc, nic míň...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.09.2013 08:41 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Pod vodopády se nechystám a línej jít k pomalu tekoucí řece, to opravdu jsem. :-D Mě to prostě vyhovuje oběma způsoby a jestli někde dělám nějakou fatální chybu, to je klidně možný, člověk se učí celej život. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 08:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: amrtin
amrtin napsal: Když je nad hladinou,"vymlacuje" se z vody co2.A to je dost nežádoucí efekt.Opravdu je nejlepší cca 1-2 cm pod.

To je úplně jedno...pokud budete míchat sodovkou, tak to docela dobře snadno vizuálně zkontrolujete smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 08:39 amrtin Re: romant
Ale mnohem míň,ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 08:38 R Muž romant [27987] Re: amrtin
amrtin napsal: Když je nad hladinou,"vymlacuje" se z vody co2.A to je dost nežádoucí efekt.Opravdu je nejlepší cca 1-2 cm pod.CO2 Ti z vody , jak píšeš vymlacuje, jakejkoliv pohyb hladiny, tedy i ten obloučkovej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 08:36 amrtin Re: LiborSprysl
Když je nad hladinou,"vymlacuje" se z vody co2.A to je dost nežádoucí efekt.Opravdu je nejlepší cca 1-2 cm pod.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 21

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 38584x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13235?od=451