Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozstřikovací rampa

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Rozstřikovací rampa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 19:39 Muž sasula [274] Re: dudak
El. Chranicku vol podle vnejsiho prumeru hadice, cim mas vetsi prumer tim mensi ztraty. A nechces dat kazdy filtr z jedne ztrany???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 08:11 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: dudak
Fotka k příspěvku Pred nejakou dobou som sa touto problematikou zaoberal a trochu som sa s tým hral vid,foto.Jednoznačne doporučujem Y-kus.Prototyp na fotke má ale jednu velkú chybu!Výstupný prierez Y-kusu by sa mal rovnať súčtu prierezov vstupných.Pokial tomu tak nieje,dochádza k velkej strate tlaku,resp.silnejšie čerpadlo pretlačí to menšie.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 00:42 Muž dudak [1885] – PRŮMĚR RAMPY
ahoj, právě se chystám vyrobit si rozstřikovací rampu cca 170cm a dumám nad průměrem trubky, jako přívod vody bude sloužit vnější filtr 1500 l/h vnitřní průměr trubky 16mm a čerpací hlava 1000 l/h vnitřní průměr cca 18mm oba přívody se spojí do jednoho, který povede do rampy, uvažuji nad elektrikářskou trubkou 25mm (vnitřní průměr 21mm). nebude to moc široké? 20mm má už zase vnitřní průměr jen 16mm
a ještě bych měl dotaz na spojení přívodních trubek, je lepší slepit si tvar Y, aby se neztrácelo moc tlaku, nebo můžu použít obyčejné T, s tím že přívody budou na sebe svírat pravý úhel?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 15:47 Muž Yirka [9126] Re: michalcod
Myslím, že ta fotka u mého příspěvku 16.01.13 14:14:29 to docela dobře vystihuje.
Nevím však, jakým způsobem máš trubici-hadici proděrovanou. Propíchnutí nepovažuji z fyzikálního hlediska za dobré řešení neb nezajistí hladký a rovnoměrný průchod vody všemi otvory. Proto je daleko lepší materiál provrtat a odstranit otřepy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 13:17 Muž michalcod [13] Re: Yirka
Dobrý den, mám ten samý problém..Prosím moc poraďte kam mám dát tu propíchanou hadičku abych vytvořil tzv. vzduchov.rampu? Děkuji moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 19:25 threat Re: Edit
Na zkoušení bych vzal tohle: www.ebay.com/…
Za ty peníze bych se do toho nebál vrtat:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 18:22 Žena EditHa [91] - TetryRe: MichoCZ
Díky za dobrý typ. Jen nevím jestli to půjde nějak napojit na moji Eheim rampu nebo se to přidá k nasávání s košem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 14:56 Muž kus [200] - RostlinyRe: Designer
hele tady mi vzhled nevadí, říkám tomu technické. Před rekonstrukcí baráku a střechy jsem velký dal pryč a tohodle piňďu jsem přesunul do dílny. Tady zkouším zda moje vymyšlená filtrace bude fungovat. To znamená první stupeň mít vyčištěný během dvou až tří minut a dál do siporaxu a odbočce s denitrifikací a micromecem dál už nelézt. A taky je to spíše pěstírna rostlin, už teď nevím co s C. usteriana, která odbočuje všude možně.
Jen jsem chtěl ukázat, že i s tímhle, co stojí pár kaček(sic si myslím, že na UH je to předražený), je hladina dokonale čistá a dá se to napojit na jakýkoliv vnější filtr.
www.svetzviratek.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 11:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kus
A to jsem si myslel, ze mam v akvariu monstrum v podobe predimenzovaneho fitru. Tohle, kdyz je na to jeste takhle dobre videt, vypada desne (tedy muj nazor, treba se to nekomu libi). Ja bych pred to okamzite soupnul nejakou velkou rostlinu, at se to casem schova. Velmi dobre zkusenosti mam z drivejsiho akvaria s Echinodorem
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_bleherae
Ten zamaskuje fakt ledacos, tedy pokud dobre roste ;-) .

A jo, taky mi z akvaria stale jeste ledacos takoveho kouka, ale to se casem napravi.

Edit: Jak na tu fotku koukam pozorneji, snaha to nechat zarust asi taky je, ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 11:22 Muž kus [200] - RostlinyRe: MichoCZ
Fotka k příspěvku no já mám tenhle. Napojenej přímo na čerpadlo a dál pak do filtračních patron. Výhoda tohodle je to, že se dá regulovat síla přítoku vrchem anebo taky nasávat jenom spodem. Za pár korun, kdysi dávno. Hladina jako zrcadlo a to mám akva přímo v truhlárně, kde prach jen lítá.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 09:43 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Edit
aukro.cz/… taky varianta na skimer. Nainstalovaný jsem ho sice zatím neviděl, ale cena je lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 22:54 Muž davidek75 [163] - Živorodky – rampa
já si dělal rampu z elektrikářské chráničky , dělají je v různých průměrech , délka 3m a stojí pár korun ( průměr 16mm stojí u nás 26kč ) a dá se lepit obyčejným lepidlem na novodur , dále k nim prodávají kolena , spojky a myslím i Tčka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 21:49 Muž maculak [43] Re: acik
už jsem to tu jednou psal, mám akva 150 cm dlouhé, rampu mám z černé trubky z normálního železářství u nás za 76,- Kč, rozdělenou na dvě půlky a spojené T kusem na vodovodní trubky, pasuje to akorát, vyvrtané dirky 2,5 mm asi po 5 cm, napojené z prostředka na Atmana 203. Rampu mám asi půl cm pod hladinou, tím že je napojená z prostředka tak je proud rovnoměrný po celém akva, co je slepá hladina nevím. Zrovna dnes jsem si jednu trubku ještě koupil, chci vyzkoušet méně dírek a větší průměr dírek, líbil by se mi ještě trochu větší proud...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 18:25 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Edit
Existují i jiné varianty, ale nemám s tím zkušenosti. Jsou ale mnohem levnější;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 18:16 Žena EditHa [91] - Tetry – Skimmer
Ta diskuse ohledně nějakého čističe hladiny mě nadchla- Skimmer, ano ten mne nadchl. Mám venkovní Eheim a dívala jsem se na netu od Eheim by se mi hodil, ale stojí 770Kč, to je tedy cenová přeháňka :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 09:53 Muž dimmur [283] Re: sasula
take se mi osvedcil vyvod temer vodorovne s hladinou. Slepa hladina nevim co je ano .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 09:49 Muž sasula [274] Re: acik
osobně mám ve 150cm avkarku rampu 40cm a slepou hladinu nemam... ale je to tim ze jsem neuposlechnul rady tady na foru a mam ji rovnobezne s hladinou. dokonce dirky shodne s hladinou max 5mm pod hladinou vyvod vodorovně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 22:08 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: acik
Rampu mám 180 cm dlouhou proud je docela velký přesto se slepá hladina tvoří. Stačí opravdu malý skimmer a je za chvilku čistá jak sklo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 21:21 Muž acik [416] Re: vaaclav
to bude poslední možnost :)
vaaclav napsal: Pořiď si sběrač hladiny Skimmer. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 21:14 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: acik
Pořiď si sběrač hladiny Skimmer. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 21:05 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Dakota
horkovzdušná pistole taky udělá své , když v tom nebude tlak několik atm tak to bohatě stačí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 20:21 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: acik
taky by me to zajimalo, mam delku akva 80cm, byla tam rampa cca 50 cm, kterou jsem prodlouzil o nejakych 20cm, to ma za nasledek slabsi proud...da se s tim neco udelat krome opetovneho zkraceni a nebo pridani maleho vnitrniho honice vody, napojeneho na druhy konec rampy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 20:08 Muž acik [416]
jak máte vyřešené rozstřikovací rampy v delších akvarii? cca kolem 150cm dlouhé? stále se mi tvoří mrtvá hladina ve 3/4 akvária, na hladinu se chyta i co2,celá hladina je pokryta jemnýma bublinkama co2 a nejakym slizem... když odeberu celou hladinu,tak se hladina toci,ale postupne prestava a je zas hned zanesená...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 22:28 Muž lojzalojzovic [327] Re: Dakota
svarecky se daji pucit, poptej se v nejakem vodoinstalaterskem kvelbu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 21:29 Dakota Re: Jjapan
dík, to bude asi nejrozumnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 20:59 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: Dakota
Vezmi pilník, nebo smirek a chvíli si z tim pohrej. Já taky nemám kolínko a trubku navařenou a jsem rád. Je to jednoduchší na čištění. Obrus to tak ať to jde silou nasunout. Neboj se, že ti to tlak vody rozpojí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 20:39 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Dakota
Dakota napsal: takže zkusím trubku ohřát nad plamenem
Ja som to skúšal nad plyňákom a asi na tretí pokus som bol úspešný. Treba tu rúrku naozaj riadne zohriať, inak sa mi to potom dalo vytiahnuť. Nakoniec som však toto riešenie zavrhol, pretože mi tá rúra bola do 250-ky príliš mohutná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 19:57 Dakota Re: Yirka
Ta trubka má o malinko větší průměr než to kolínko, takže tam nejde zastrčit, takže by to nešlo ani slepit. Nejdříve trubku musím dostat do kolínka ( svářečkou se trubka zahřívá a potom se do kolínka dostane) svářečku nemám, takže zkusím trubku ohřát nad plamenem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.04.2013 19:54 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dakota
Měl jsi si koupit radši elektro. instalační trubku. shop.sonepar.cz/…
mají i různé barvy a velikosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.04.2013 19:50 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Yirka
Vodovodní trubku s tím asi neslepíš tu musíš svařit. Kdyby to byly odpadní trubky tak ty se lepí. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 19:30 Muž Yirka [9126] Re: Dakota
Novodur se běžně lepí lepidlem na novodur. Prodává v tubě každý krám s instalatérskými potřebami či i některá železářství. Doma mám toto: www.scarab.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 19:15 Dakota – spojení plastové trubky s kolínkem
Chtěl jsem se zeptat, koupil jsem novodurovou trubku a kolínka ( vodovodní trubka) a teď mám problém jak to spojit ( svářečku nemám)Nemá někdo nápad jak to udělat. Díky7368

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 23:40 Muž acik [416] Re: matlala
legrácky :)

eshop.macekasyn.cz/…

matlala napsal: tak si zajeď třeba do Francie, tak k tomu dostaneš tu sací i výtlačnou sadu, co se u nás prodává zvlášť :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 23:26 Muž kofejn [963] Re: acik
Tohle www.desky-plexisklo.cz/… nebo sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 23:13 Muž matlala [798] - RostlinyRe: acik
tak si zajeď třeba do Francie, tak k tomu dostaneš tu sací i výtlačnou sadu, co se u nás prodává zvlášť :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 21:55 Muž acik [416]
vyrobil bych si rampu,jak sací,tak výtlak,ale nechci ani černou-šedou-zelenou, já chci buď průhlednou nebo kouřovou :) osobně mě výrobce eheim zklamal ve vybacení filtru,co dodal k filtru se mi chtělo zvracettone zlatý Tetra-Tec co se ramp týče...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 20:41 Muž Yirka [9126] Re: acik
Problém? Proč,
Vždy to bude jen o výkonu čerpadla-filtru a velikosti a rozměrech n nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 19:06 Muž acik [416]
Mám takový dotaz,byl by nějaký problém,kdybych rozstřikovací rampu prodloužil po celé délce akvária? Original se mi zdá na to akvárium docela krátký.Akvárium je dlouhé 150cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 21:12 Muž maculak [43] – trubka
já jsem černou trubku sehnal v normálním železářství, mám rampu na dva kusy, ve prostředku spojenou šedivým vodovodním T a přívod skrytý za kořenem a napojené na AT 203, vše bez problému funkční, celkem asi 30 minut práce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 17:01 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetky – Rampa po úpravě
Fotka k příspěvku t1tomas: A takto po úpravě. Cena téměř nulová a čas asi 15 minut a to jsem ještě zvětšoval dirky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 16:59 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRampa před úpravou
Fotka k příspěvku t1tomas: Tak takto vypadala před polepením
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 17:24 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Nowakin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 15:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MichoCZ
Smrstovka se smrskne na 50%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 15:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Nowakin
Skoc si v Brne do GME a vem:
www.gme.cz/…
Necetl jsem tema, o co presne jde, ale na 16mm prumer je ta uvedena (19mm) akorat, to se smrskne s prehledem.
Adresu mas tady: www.gme.cz/…
Ale rychle, maji poslednich 99m a nezapomen si vzit hodne penez, stoji 3,50Kc za metr :) .

EDIT: Ted tady ctu jeste o kolinku, takze jak uz tady nekdo psal, vem si to s sebou a vyber si na miste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 15:01 Muž Nowakin [0] – Černá trubka
Zrovna jsem chtěl napsat jestli někdo nemá zkušenost, kde to sehnat v Brně černou. Byl jsem v 6 obchodech a když trubky mají tak šedé :-( A teď aby člověk zas scháněl bužírku. Nemá aspoň někdo zkušenosti jakou bužírku na 16mm trubku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 20:20 Muž t1tomas [10] – bužírka
Děkuji za Vaše rady a tipy, až se k tomu dokopu dám vědět jak jsem dopadl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.03.2013 13:17 Muž dimmur [283] Re: kofejn
doporucuji vzit kolinko/trubku(staci kousek:-)) s sebou do obchodu a vyzkouset, pak bude jistota X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.03.2013 13:01 Muž kofejn [963] Re: dimmur
Bacha na to, že ty černé smršťovačky nebývají značené podle průměru, ale podle šířky v přeloženém stavu. Takže "dvacítku" na trubku 16mm navléknout nepůjde :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 12:43 Muž dimmur [283] Re: t1tomas
myslim, ze si doma staci zmerit prumer trubky, kolinka a dle toho vybrat prumer buzirky, staci o trochu vetsi, opravdu se smrstuje dostatecne, nikdy jsem to na rozstrikovou rampu nezkousel, ale treba naletovane kontakty jsem timto izoloval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 11:42 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: t1tomas
Teď si nejsem úplně jistý, ale myslím, že bužírka je schopna se smrsknout běžně asi o 30%.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 21

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 38603x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13235?od=551