Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozstřikovací rampa

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Rozstřikovací rampa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 21:51 R Muž romant [27987] Re: tomas3000
Bude to chtít si s nastavením tý rampy pohrát, tak aby to splňovalo Tvoje požadavky na rozpouštění CO2 a zároveň nedocházelo k výření toho bordýlku, který se Ti v akvu zvnáší. Nic moudřejšího co poradit mě nenapadá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 21:45 Muž tomas3000 [15] Re: romant
Krmím obden, ale jen trochu..chovám čtverzubce trpasličí, jsou zajímaví a taky na redukci okružáků...a co hned nesní oni, tak se o to postarají ostatní ryby a spadlé zbytky uklidí pancéřníčci, takže do 5 minut je po krmení, ale krmil jsem i dřív, pro skaláry, ty jsem už ale daroval. Krmil jsem tak 3x do týdne mraženým a zákal nebyl..ty patentky důkladně proplachuju v sítku...zkusím tu rampu oddělat a mrknu na změny...asi to bude tou svisle položenou rampou :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 21:42 Muž konopnik36 [42] Re: tomas3000
Ahoj ja když jsem naistaloval rampu,měl jsem stejný problém,voda totiž začala cirkulovat uplně jinak a jemný kal,který byl před tím v klidu se zvedl po 24h bylo veš O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 21:39 R Muž romant [27987] Re: tomas3000
Tma patentkama krmíš denně? Jednou jsem patentkama překrmil a druhej den jsem taky pozoroval takový něco vznášející se ve vodním sloupci. Jelikož patentkama krmím jenom v zimě a ještě jenom sem, tam, tak se to do druhýho dne dočistilo. Netvrdím, že by to i u Tebe mohlo bejt z toho, ale takhle jsem se něčím podobným setkal já. Tu rampu klidně dej pryč a nebo jí zkus dát, jak jsem Ti psal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 21:33 Muž tomas3000 [15] Re: romant
Je to zvláštní...přece zase tak radikální změna nastat nemohla...vlastně jen čeho jsem si vědom, je, že jsem po cca měsící a půl vyčistil filtr...v odpuštěné akvarijní vodě jsem jen procedil koše s filtračními medii a dal tam tu rampu...nálevníci by to být neměli, není to bílý zákal ale opravdu tak půl milimetrový bílý částečky a krmím sušeným a zamraženýma patentkama, které propachuju...možná na zkoušku oddělat rampu a zkusit jestli to byla příčina:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 21:17 R Muž romant [27987] Re: tomas3000
Já osobně jsem nikdy se vznášejícím se bordýlkem v akváriích kde jsem měl nainstalovanou rampu tzv. klasicky( sání u dna, bez předfiltru, vodu pouštím, jakoby po hladině přes celou dýlku akva) neměl. Ovšem s rozpouštěním CO2 zkušenosti nemám, protože jsem nikdy CO2 nepoužíval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 21:05 Muž tomas3000 [15] Re: romant
Předtím jsem tam žádnou rampu neměl...byl tam klasický vývod z filtru...rampu jsem tam dal posléze a určitě nevede k horšímu růstu rostlin, jen ten bordýlek mě tam štve..Svislým postavením rampy jsem chtěl docílit lepší rozpouštění CO2 a nulové víření hladiny(tvorba vlnek)...tu rampu by bylo škoda demontovat...předpokládám, že kdybych obalil sání do filtru filtrační pěnou, tak by se do týdne ucpala a snížila průtok samotným filtrem, nebo by se to dalo použít? Vyrábí se předfiltry, ale otázka je, jestli jsou co k čemu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 20:55 R Muž romant [27987] Re: tomas3000
A jak se to tvářilo, když byla ta rampa nainstalovaná u hladiny? Taky se ten bordýlek objevoval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 20:50 Muž tomas3000 [15] – Bílý poletujíci(prach) v akva
V akva mi poletuje takový bílý jakoby prach...z dálky nejde vidět, ale při bližžším pozorování je patrný, voda není křišťálově čistá...zdá se mi, že to začalo v době, co jsem zkusil dát rozstřikovací rampu svisle, předtím jsem měl jen vývod pár cm pod hladinou...proud se mi nezdá nijak velký a rampa je dost nad dnem, takže by ho vířit neměla...je asi 10-15cm nad dnem. Dnes jsem kupoval nové filtrační vaty, tak to možná bude tím, že staré už nesloužili na 100%. Uvidím, jestli se do zítřka něco zlepší...jak bych mohl zlepšit filtraci a zachytit i drobné částice? Myslíte, že by pomohlo, kdybych sání filtru obalil filtrační pěnou? Má s tím někdo zkušenost? Byl by to takový předfiltr.. Ale zase aby se rychle ta pěna nezanesla a neucpala mi filtr, nesnížila průtok...Nebo jsem uvažoval rampu demontovat a nechat zase klasický vývod pod hladinou. Rampu jsem tam dal kvůli lepšimu rozpouštěni CO2 a taky jsem si říkal, že by to mohlo prospět rostlinám...lepší dodávka živin po akva...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 20:25 Muž tomas3000 [15] Re: Sid
Už to zkouším...mám rampu svisle a difuzor blízko rampy, takže bublinky jsou částečně strhávány po celé délce rampy...mohlo by to být efektivní a nečeří to hladinu, tak službu to snad splní :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 14:14 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: tomas3000
A co to zkusit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 13:51 Muž tomas3000 [15] – rozstřikovací rampa a CO2
Můžu nějak efektně nastavit rampu tak aby rozháněla bublinky CO2 třeba ji dát tak 3 cm pod hladinu aby ji nečeřila a dírky nasměrovat směrem dolů? nebo by bylo lepší ji dát svisle třeba do rohu...díky za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 18:27 Muž matlala [798] - Rostliny
Ahoj,
mám externí filtr JBL, no byla to dobrá koupě a už mám doma i náplně od eheimu na výměnu, bral jsem ho tenkrát ne finanční tísni a s tím, že se mi líbil více než eheim. Docela se mi nelíbínasávací a výtovové trubky, jsou hodně mekké a blbě se čistí, koukal jsem po eheim instalačních setech, ale zajímalo by mě, jak je slouhá ta nasávací trubice, koš, výtoková rampa, jak sedá dat hluboko pod hladinu, jaké jsou jednotlivé díly? jestli to jde prodloužit tak, abych to dalo asi 8cmpod hranu akvária.

Pro upřesnění
www.akvaristik.eu/…
www.akvaristik.eu/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.01.2011 19:34 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: kmara
zkus si koupit v elektru černou samosmšťovací bužírku, nad plotýnkou to pan na trubku smrskneš a nožem po schládnutí ořežeš nožem. Mám to v akva už asi rok a ani krevetky nemaj námitky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 18:52 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: vaclav
Fotka k příspěvku Zdravím, tak dneska jsem si udělal nějakou tu rampu. Bohužel jsem sehnal jen bílou trubku, takže je to jak pěst na oko tone. Udělal jsem si dvě - jedna má asi 20 cm (viz. obrázek) a druhá je na celou délku akva, okolo 100 cm.
Chtěl bych se zeptat, kterou je lepší použít - já si myslím, že je to jedno ne :)
Jinak nechal jsem tam tu kratší, protože ta ještě vypadá celkem normálně :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 12:56 Usine – Re: vaclav
Já mám rozstřikovací rampu z těchto trubek deset let. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 00:48 GP – Re: vaclav
pokud se muze z metru medi atp., prijde mi, ze na neco se hledi drobnohledem a pak se do akva strka kdejakej kus plastu s tim, ze je to preci plast a ten neskodi a to mi prijde dost divny....
edit a to se tyka i lepidel a dalsich pripadnych laku a nateru....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 20:45 Usine – Re: GP
To jako myslíš, aby se ti z metru trubky neotrávilo akvárium. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 15:52 GP – Re: vaclav
a netusi nekdo, jestli se z toho neuvolnujou nejaky zmekcovadla, primesi, aby to bylo samozhasivy atp? jinak je to dobrej stavebni material..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.01.2011 16:52 Usine – Re: kmara
Je běžně k dostání v prodejnách el. materiálu. Je vyráběna ve třech barvách. Podle odolnosti. Nejslabší je světle šedá, potom tmavě šedá a černá. Je samozřejmě několik výrobců a u některých jsou k dostání i spojky nebo kolínka.
www.ceha-kdc.cz/…
stana 88. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 16:35 Muž kmara [10] - Cichlidy
Zdravím, chtěl bych se zeptat kde bych sehnal tu elektrikářskou trubku. Je to běžně k dostání ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 16:51 králas – Re: romant
Ten bok bude fakt lepší,ještě aby se točita voda.A ta řasa je od tý rampy, před tím jsem
tam měl klasickou výpust nastavenou napříč akváriem a řasa žádná.Díky za reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2010 14:46 R Muž romant [27987] – Re: králas
Ta boční stěna je obvyklejší, zvláště, je-li ta stěna kratší. Co se týká výskytu řas a proudění vody, rozhodně to není to jediná příčina jejich zvýšené tvorby. Prohledej zdejší fórum a jistě najdeš spoustu studijního materiálu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 14:09 králas – kam umístit rampu
Ahoj,mám dotaz.Kam umístit rozstřikovací rampu na zadní nebo boční stranu.Jedná se mi
o řasy.Mám ji teď na zadní straně a na tu krátkou vzdálenost se na přední straně tvoří řasa a to mám čerpadlo stažené.
Má někdo rampu na boční straně? netvoří se řasa zase na rostlinkách které jsou u hladiny?
Díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 21:12 Muž Miras [111] – Re: akvaristik
aha stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 20:59 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Miras
Ne, to není ono, to je rozstřikovací rampa na instalační sety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 20:58 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Michal Vrzák
Dá se to sehnat jako náhradní díl. Pokud ho chcete, ozvěte se nám: www.akvaristik.eu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 20:55 Muž Miras [111] – Re: Michal Vrzák
jestli dobře vidím tak je to toto: www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 20:24 Michal Vrzák – čeření hladiny
Ahoj nedal by se někde sehnat rozstřikovač jako je tady na té stránce? www.eheim.cz/…
Mám filtr od Eheimu co dávají do setů 63L.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 10:09 R Muž Silent [5949] – Re: JuraS
Já netvrdím že bys byl bastlíř. Jen jsem nastínil svůj pohled na věc. Proč se vyrábět s něčím co se dá za v celku rozumné peníze snadno pořídit. Jiná věc je to u specialit a těžko sehnatelných nebo extrémně finančně náročných věcí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 09:43 JuraS – Re: Haimdol
rozhodně nejsem bastlíř...místo petky se šumákem jsem šel do originálu..třeba duralová bomba 1500 gr od dupla...ale moje rampa mi zabrala 10 minut přemýšlení a cca 20 minut práce..předpokládám ale že normální chlap má doma vrtačku a vrtáky...i když znám ženskou co dokázala rozvrtat panelákovej byt jako nic...
miras : nevím co děláš, ale já můžu v práci i spát a stejně mi peníze berou než by přidávali...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 09:15 Muž Miras [111] – Re: JuraS
není problém tu rampu udělat, od Eheimu bych nekupoval ta je dražší(i když asi kvalitnější), ale ta od TT je za slušné peníze cca.250 kaček a jelikož potřebuju jen rozstřikovací tak se s tím bastit nebudu. To radši zůstanu v práci o hoďku dýl a mám naní :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 09:10 švíco – Re: JuraS
Zrovna mám objednaný filtr eheim-2222 a vzal jsem k němu originál sací set a také originál rozstřikovací rampu... Je to jak píše Haimbold.. než abych něco bastlil a vymýšlel, tak si radši koupím ke kvalitnímu výrobku i kvalitní příslušenství...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 08:24 R Muž Silent [5949] – Re: JuraS
Možná tě to překvapí ale najde. Ne každý má možnost, potřebu nebo chuť si bastlit doma něco sám. Proč bych měl doma vyrábět něco co si můžu v lepší kvalitě koupit pokud to odpovídá mým potřebám. To ten čas raději věnuji jiné činnosti. Jiná věc je pokud bych potřeboval něco speciálního a více času by mi zabralo shánění výrobku než jeho výroba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 07:39 JuraS
Doopravdy se najde někdo co by za samostatnou rampu (pokud nebyla v setu s flitrem), za kousek plastové trubky s dírkami nebo za kus hadice s dírkami, je ochoten zaplatit nemalé peníze ? kdyby rampa od eheimu bala za 30,- kč tak beru ale .... osobně mám čerpací hlavu atman v externím filtru, k ní za baj woko 50,- kč ten nejlevnější odkalovač..tu kroucenou hadici k němu (o tu mi šlo primárně protože jakákoliv-a to jsem jich skoušel snad 10 druhů se mi teplem vody ohla a zlomila) jsem zkrátil na nezbytnou délku a z nasávací části utrhl tu koncovku..hadice končí v čerpadle, trubku jsem ucpal kusem hobičky na nádobí (kvůli čištění) a do trubky vyvrtal díry..v akva přichyceno přísavkami...och jak snadné..použij sílu.. Luku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 05:54 Muž Miras [111] – Re: Haimdol
to jsem přesně potřeboval vědět, díkes. palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 21:11 R Muž Silent [5949] – Re: Miras
Trochu jsem se v tom ztratil, ale pokud máš na mysli náhradní rampu pro TT ex 400,600,700 tak ty jsou na hadice o průměru 12/16 a rampa pro TT ex 1200 je pro hadice o průměru 16/22.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 19:57 Muž Miras [111] – Re: Miras
kolegové stále nikdo nenapoví :) mám hadici 12/16 , tak nevím jestli jsou ty rampy stejné či nikoliv :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 06:56 Muž Miras [111]
Miras napsal: ješte bych se zeptal pro jaký průměr hadice je ta rampa?
edit: a jaký je rozdíl oproti té rampě pro ex1200?


tak nikde jsem to nezjistil, nikdo neví?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2010 23:10 R Muž romant [27987] – Re: hanyking
Taky řešení. Mám to nainstalovaný stejně. Z toho kolínka se voda tříští o 3D pozadí, což jí lehce brzdí a proud není tak silnej a zároveň se hladina přiměřeně čeří. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2010 21:26 hanyking – Re: jval
A co tam rampu nedávat a nechat v rohu jen kolínko. To by proud vody směrovalo napříč akváriem a hladinu to čeřit bude také.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 09:45 Muž Miras [111] – Re: AmorFati
ješte bych se zeptal pro jaký průměr hadice je ta rampa?
edit: a jaký je rozdíl oproti té rampě pro ex1200?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 09:41 Muž Miras [111] – Re: Yirka
to ano, ale pokud ji seženu za ty tři stovky, tak se s tím vůbec nebudu zabejvat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 22:48 Muž Yirka [9126]
Řekl bych, že i podprůměrně technicky nadaný akvarista si věc jakou je právě rozstřikovací rampa dokáže vyrobit sám s náklady v pár korunách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 22:29 Muž AmorFati [37] - Amerika – Re: Miras
Ne, ne, kdepak, Tetra prodává nasávací i výstupní sadu ND zvlášť. Součástí je vždycky kolínko, přísavky a rampa, resp. sací koš. Každá stojí cca ty tři stovky. Viz www.kasa.cz/… a také www.kasa.cz/…

Jen na fotkách jaksi nesedí přítomnost druhého kolínka. To jsem tam, myslím, neměl, ani to nakonec nedává smysl. Na vstupu i výstupu je vždy jen jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 21:23 Muž Miras [111]
AmorFati napsal: Dodává se to jako sada kolínko + rampa.

to jsem nějak nepochopil to sada, já myslel, že musím koupit 1x nasávací a x výtlačnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 19:12 Žena Alena.sv [89] – Re: AmorFati
Ahoj,
plastová zátka mi po čase vypadla taky,než jsem ji objevila v substrátu,manžel mi konec rampy ucpal korkovým špuntem. ;-)Drží perfekně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 18:45 Muž AmorFati [37] - Amerika
Sám mám už podruhé Tetru (první k filtru, druhý jako ND)... Dodává se to jako sada kolínko + rampa. U obou mi časem vypadl špunt, který zaslepuje konec rampy a voda tudíž teče tudy. Špunt se samozřejmě ztratil někde v substrátu v akvárku. Podotýkám, že ani zdaleka nevyužívám plný výkon filtru, tedy tlak vody ani zdaleka nedosahuje maximální možné intenzity. A stejně to vypadlo. Plast navíc při dlouhodobém namočení křehne, takže mi jedna polovina rampy praskla, když jsem s ní při čištění nechtěně klepnul o umyvadlo. Jindy jsem zase při odpojování hadice tuto odpojil i se závitem kolínka. Z celkem dvou sad tak mám momentálně jednu. Právě uvažuji o nějakém alternativním řešení. Nechce se mi dávat další tři stovky za kousek plastu s výrobními náklady možná pod 30 korun, navíc nepříliš dobré kvality.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 15:22 Muž Miras [111] – Re: Pablo2
tu jsem také našel a zdá se mi dobrá za tu cenu, akorát já našel nejlevnější asi za 280,-Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 14:24 Pablo2
Já používám roztřikovací rampu dodávanou k vnějším filtrům Tetratec , jako náhradní díl stojí á 240 Kč.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] 21

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 38603x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13235?od=901