Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Cichlidy - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 13:35 R Muž romant [27987] Re: kmara
Tak ten Bactopur a doufat že to ustojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 13:34 Muž kmara [10] - CichlidyRe: romant
Vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 13:25 R Muž romant [27987] Re: kmara
Žere ta ryba, nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 13:00 Muž kmara [10] - CichlidyRe: LiborSprysl
To bohužel nevím jestli je nějaký nepoměr v pohlaví.
Otevřené rány podle mě nemá, jenom má šupiny a všechny ploutve pěkně dorasované.
Tak zkusím ji dát do druhého akva, snad se z toho dostane.

Edit: Takže jsem ji přelovil do druhého malého akva. A dneska vidím, že má zaplísněnou ocasní ploutev. Čím bych teda měl léčit?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 04:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: kmara
Že by velký nepoměr v pohlaví? Je dobitá...občas mi to dělají salvíni se svými děvčaty...většinou stačí samotka s čistou osolenou vodou a někdy se stresové zbarvení ztratí...No jinak asi něco na bakterku bude třeba...jestli má otevřené rány, mohou se zaplísnit...Ono teda nechce moc otálet...většinou je dobitá za pár hodin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 17:17 R Muž romant [27987] Re: kmara
Viděl bych to že dostává kouř, protože je nemocná a to bych viděl na nějakou bakteriální nezdobu a tudíž bych odlovil do separé nádrže a léčil třeba Bactopurem dle návodu, ale vyčkej ještě názoru někoho dalšího, samotnýho mě to zajímá, jak to vidí ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 17:14 Muž kmara [10] - Cichlidy – Perletovka iporagensis
Fotka k příspěvku Po dlouhé době zdravím.
Mám nějaký problém s jednou perletovkou. Vůbec nejí, je pochudlá a hodně odrbaná od ostatních ryb. Všiml jsem si, že ji "šikanují".
Vypadá, že už mele z posledního, tak nevím co mám dělat :(
Pomohlo by kdybych ji přestěhoval do druhého akva nebo co s ní je?

Díky moc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 21:34 R Muž romant [27987] Re: veronika kučáková
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 21:26 veronika kučáková – cichlida papouščí
Fotka k příspěvku Dobrý den,nevěděl byste někdo radu na toto? Muj brouček má na hlavě bílé skvrny a prohlubují se dovnitř hlavy.Jde o děrovatost kůže? Máte na to někdo zaručený lék?2 cichlida je vpořádku.Prosím pište mi na mailto:v.kucakova@seznam.cz já sem nechodím,jen když potřebuji radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 20:05 R Muž romant [27987] Re: Felk
Ordinuj vodoléčbu. Denně měň 1/3 vody, dělá to na mě dojem, že na vině bude zvýšený obsah N látek ve vodě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 20:01 Felk – Cichlidy Papousci - Nemoc
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o radu. Jedna moje Cichlida má nateklé (vypouklé) oko a okolo tlamy se jí tvoří bílé chomáčky. Vypadá to, jako by měla zánět uvnitř tlamy.

Předem děkuji za pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 23:06 R Muž romant [27987] Re: JohnnyTech
Vyměnil bych polovinu vody v akváriu, nic lepšího mě bez znalostí daný nádrže nenapadá a na ty podmínky v akváriu bych se zaměřil podrobněji, odpovídají vel. nádrže, účinná filtrace pravidelné odkalování dna a ještě více pravidelná výměna vody, ale jak píšu, jsou to obecný rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 22:54 JohnnyTech – Nafouklé bříško u RedParrot
Dobrý den potřebuji porad. Moje rybička onemocněla ze začátku se jen pohybovala dezorientovaně poté ale se začata podivně přetáčet a nyní jí táhne Bříško k hladině. Ještě se nezačalo výrazně nafukovat. Má bledé zbarvení a nevím co sní :( už mě to u jedné rybky potkalo stejné příznaky ale bříško se jí neustále nafukovalo až umřela bříško měla plné vzduchu.
Jedná se o Cihlidu papoušcí (RedParrot) stravu jsem prakticky nezměnil a vodu čistím pravidelně.
Fotky poskytnu v ůterý 18.6., některé články popisují s podobnými příznaky vodnatost ale nemá vykulené oči a odstáté šupiny. Dočetl jsem se že je to bakteriální onemocnění a mohl by pomoci baktopur.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 20:32 Muž Krevetkov [1] - Neocaridina – Tapajos red head
Ahoj,chci se zeptat,mam jednu asi nemocnou cichlidu Tapajos red head,neustále otevírá tlamku rychleji než ostatní a sem tam se nakloní na bok.Nemuže to být něco s plyn.měchýřem?Jinak je v pohodě,nestraní se a potravu přijímá v pohodě.Hodnoty v aq jsou v normálu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 16:25 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Výrůstky na ploutvích, léčba nezabírá
Fotka k příspěvku Zdravím, před měsícem jsem koupil 6 ryb druhu Geophagus iporangensis ve Sklorexu. Na jedné rybě jsem si všiml červeného chomáčkovitého výrůstku na ocase, který jsem považoval za plíseň. Zkoušel jsem léčbu mtylénovou modří. Po 2 dnech jsem ji ale kvůli malátnému chování ryb přerušil. Léčil jsem to pak Esha 2000. Ryba je i po měsíci stále stejná, normálně žere, akorát proti ostatním je trochu bázlivější. Časem jsem na hřbetní ploutvi objevil ješt bílý výrustek. Co s rybou? Dát ji do hlavního akvária nechci, ale je to největší a nejlíp vybarvený kousek z těch koupených, tak bych ji nerad utrácel (nedělám to rád a navíc nebyla nejlevnější).
Mělo by smysl zkusit to léčit ještě něčím jiným, třeba nějakou krátkodobou lázní? Nebo zkusit postižené místa odřezat skalpelem?
Přikládám foto ocasu, bohužel s mým historickým foťákem se mi lepší nepovedlo
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 13:06 veronika Re: karelpavel
Fajn,že mi jste mi odepsali,ale co to složení těch rybek do 200 l aqua?Papoušci už se snad nebudou stresovat,parmičky už jsou jinde,tam ať se třeba sežerou.Co takhle neonky a závojnatky k nim? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 23:54 Muž karelpavel [18] Re: veronika
Ano změna vody, ale hlavně plachost/strees ! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 23:44 Muž roper [10] - CichlidyRe: veronika
Je to jen změna složení vody, nebo krmení ATD. vůbec nic se neděje, neboj palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 18:16 veronika – cichlida papouščí
Lidičky,díky,že existujete,mě začali taky černat cichlidy a prolízám net.Dík za radu.Ještě mi poraĎte ,jaké rybičky k papouškům pořídit.Mám páreček -snad tedy,ancistrusy,parmičky právě vyhazuji do jiného aqua .Ve zveráku snad prodají i nesmysl,pak se to žere.200l aqua mám skoro prázdné jo a 1 závojnatku,co zbyla ale ta se s nimi snáší dobře.Prosím poraďte nikde jsem skladbu rybek nenašla a v akvaristice už jim nevěřim.Chtějí prodat vše a je jim to jedno.Díky čekám odpověď.Veronika :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 16:11 nemo Re: petrpt
My máme těhle cichlid 5 kousků v 450l nádrži a občas se to u některé z nich projevilo také, ale časem zmizelo. Momentálně jsou všechny krásně červené. Krmíme je hlavně mraženými patentkami a krevetkami, ze suchého Tetramin a granulky přímo pro tyto rybky (buď od Sera nebo Tetra). Teď mě ještě napadlo, že od jisté doby jsme zvýšili teplotu vody na cca 27 stupňů, tak jestli by to nebylo řešení... nevím, můžete to zkusit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 15:35 Muž draco [5] Re: petrpt
je to pigmentace. ma 2sk a uz som to tiez pozoroval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 12:47 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: petrpt
Ryby mění své barvy podle nálady,nemoci ale i podle kvality vody.Nicméně je to cichlida,tady je změna barvy obvzlášť vidět.Takováto změna barvy je opravdu jen pigmentová,jako příklad náladového zbarvení bych uvedl Labidochromis yelow,kdy ve stresu skoro zčerná.Není náhodou vůči ostatním rybám v defenzívě? Stres? Každopádně žádná nemoc není černá.Občas se stává,že třeba terčovcům zčerná hlava,ale to je z úleku,jmenuje se to neuropatie,a po čase sama odezní.
Jinak pěkný článek je zde:
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 06:42 Muž petrpt [0] Re: Romy
Ale té cichlidě se ty skvrny objevili až posledních 14 dnů! To se za 14 dní projeví pigmentace takovýmto způsobem? Není to reakce na špatné podmínky nebo něco takového? Případně mohou černé fleky opět zmizet? Mockrát děkuji za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 23:49 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: petrpt
Je to jen pigmentace.Není to nemoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 23:46 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: petrpt
(pohled amatera) Mě to přijde jako obyčejné pigmentové skvrny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 23:36 Muž petrpt [0] – Černající cichlida papouščí
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, slíbil jsem mému tátovi, že se Vás zeptám, co by mohlo napadnout jeho 2 měsíce starou cichlidu papušcí. rybicky.net/atlasryb/cichlida_papousci
Ryba je krmena pouze vločkami, teplota nádrže cca 22°C, akva 100 l.
Prosím poraďte, abychom případně mohli rychle zakročit a zamezit černání rybky. Skvrny má především na spodní straně břicha a na ocesní ploutvy.
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 3811x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1322-cichlidy-nemoc?od=51