Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Žloutnutí listů

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Žloutnutí listů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 07:14 Muž Diego [72] – Re: foxchosen
nevím smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 07:12 foxchosen
Ještě párkrát a třeba se i dočkám odpovědi :-D
Kdopak ví, kolik je ideální hodnota Fe ve vodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 07:10 Muž Diego [72] – Re: NIKO
Nevím čím to je,asi je ve vodě (čestvé) víc železa apod..Rostlinky řetízkujou po výměně vodu vždycky a všechny.Né,že by se ten echinodorus ůplně zazelenal a zpevnil listy,ale je to viditelné,že malá změna tam je.(odpoledne jsem tam dal trochu PMDD).Musím se ted sehnat železo,protže PMDD je málo.(mám ho málo)Uvidíme. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 00:06 Muž Geri [29] - Skaláry – Re: Micky
nejmenuje se to hnojivo PMDD?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2008 22:26 Muž NIKO [527] – Re: prikpa
Ráno vyměníte 20% vody a večer se echinodorus zazelená a "zpevní"?
Že mnohdy začnou kytky bublat, nebo že v průběhu takto krátké doby dojde k expanzi některých řas, to je vcelku běžné. Ale že by za půl dne echinodorus takto pookřál, s tím se setkávám poprvé. :-)
Gratuluji! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 20:41 Muž Diego [72] – Re: foxchosen
Dneska ráno jsem vyměnil 20% vody a je to na echinodorovi znatelně vidět (listy zpevněly a trochu víc ze zelenaly.Je to vidět,že mu chybý asi to železo. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 16:15 foxchosen
Buro8624: Špatné téma :-P Tvůj dotaz patří sem rybicky.net/forum/p52

Micky: Každý den?? To mi přijde přehnané... Jinak testy FE jsem nezkoušel, zatím jen odhaduju co v té vodě chybí. Vypadá to opravdu na železo, ale poví mi někdo kolik je ideální hodnota ve vodě? Z neověřených zdrojů tu máme kolem 0,02 mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 14:30 Lorsson
Micky napsala: Rostlinky by jsi měl hnojit každý den.

No tak to tedy nevim coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 14:08 Micky – Re: pcword
Pokud ti žloutnou listy je zcela možné že v akvárku máš nedostatek železa. Rostlinky by jsi měl hnojit každý den. Zkoušel sis dělat testy FE?
Tabletky nezabírají tolik jako hnojivo, které si sám namícháš nebo koupíš v obchodě. Hnojiv je spousta druhů,není hnojivo jako hnojivo, chce to zajít do akvaristiky a poradit se.
Já používám pytlíkovu směs, kterou si míchám 1x přibližně po půl roce do 200ml nádoby. Podle objemu akvárka pak přidáváš množství hnojiva (do 63l akva stačí bohatě 2-3ml max. denně). Např. v Hornbachu seženeš 200ml hnojivo za nějakých 30Kc. Záleží na tobě, jak chceš aby ti rostlinky rychle a zdravě rostly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 07:11 foxchosen – Re: prikpa
Tak jsem našel rozbory pitné vody, bohužel pro 2002 což není zrovna aktuální... Nicméně píše se tu, že obsah železa je v naší vodě 0,02 mg/l. Málo? Další parametry jsou 3,64°dH a 7,2pH což by měl být současný stav.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 19:23 Muž Diego [72]
Fotka k příspěvku Podívejte na ten list.Je takovej na bocích z ohlej a jdou vidět všechny žilky a je takovej do žluta.|Já mám hooooodně tvrdou vodu.Ph 8.Kh 18 , Gh 22
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 19:19 foxchosen
Může a nemám to jak změřit. Celkově je tu hodně měkká voda, tak je možné, že v ní je málo železa. Ale nejde mi na rozum, proč zastíněné rostliny jsou v pořádku a vystavené světlu žloutnou... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 17:50 ElDiablo – Re: foxchosen
nemůže to být tím, že na těch zastíněných, které rostou pomaleji, se to jen ještě neprojevilo? Mně limnophilia začala blednout, přidal jsem hnojivo (něco myslím od rataje) a další listy jsou už v pohodě. Projevilo se to i na ostatních kytkách, co v tu dobu vyhnaly nové listy, 2 z cryptocoryn. Ale, je to jeden list vůči 3 patrům limnophilie. Třeba na valisnerkách se to ale neprojevilo vůbec. Opravdu ti nemůže chybět Fe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 17:29 foxchosen – Re: prikpa
Já tedy CO2 nemám vůbec, tak mě napadá jestli ho nevyháním filtrem (čeří vodu a dělá bublinky, jakés takés vzduchování). Zvláštní je, že některé rostlinky rostou parádně (Egeria Densa) ačkoli mi připadaly takové narychlo vyhnané (lístky daleko od sebe na stonku) a některé to berou doslova (Limnophila sessiliflora) a tam kde byly lístky od sebe 1,5cm jsou teď natěsnané na sobě asi po 5mm. Tak nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.05.2008 17:23 Muž Diego [72] – Re: foxchosen
Když si vzpomenu,tak Co2 a když najdu nějaké hnojivo,tak tam něco dám.Jinak ostatní rostlinky rostou hodně rychle a krásně,ale tento echinodor přímo naopak.viz. rybicky.net/nadrze/2567
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 17:20 foxchosen
prikpa: o tom se říká, že potřebuje přihnojovat železem, nezávisle na tom jakou má vodu. Hnojíš?

marek: chybí? jen některým rostlinkám v akva? to se mi nezdá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 17:18 marek
Asi cýba CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 17:17 Muž Diego [72] – Re: foxchosen
Mě trápí to samé,ale u echinodoru bleherie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 17:13 foxchosen – žloutnoucí listy
Našel jsem si nejpodobnější téma a teď se sem nacpu se svým dotazem :-P

1) Listy žloutnou rostlinkám uprostřed akva, tj přímo pod zářivkou. Rostlinky "schované" vlevo pod málo propustnou bariérou z Pistie plovoucí na hladině vypadají normálně, listy zelené. Tímto jsem vyloučil problém s osvětlením.
2) Žloutnou nové listy, staré (před zasazením do akva) jsou zelené. Tímto jsem vyloučil problém s emerzními listy (navíc všechny rostlinky jsou od nadšenců, krom Vallisnerie není žádná z obchodu).
3) Proč nejsou žluté i ostatní (stejný druh, pouze umístění jiné)? Tímto jsem vyloučil problém s chybějícím prvkem ve vodě.
4) Už mě nenapadá, co vyloučit :-D

A teď, akvaristo, raď! hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 07:28 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: jaroslav
...pravdepodobne uvolnoval vapenate soli a to anubias neznasa...
Nelze vyloučit, že i to mohlo být důvodem.
A s tím nesnášním "vápenatých solí" - anubiasy jsem pěstovával ve standardních podmínkách, takže zkušenost mám jen standardní. Ovšem všiml jsem si, že právě anubiasy jsou velmi frekventované rostliny v "afrických kamenolomech", kde o vápenec nebývá nouze... :-O

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 23:45 jaroslav
vratim sa na zaciatok,pisal si o bielom sutru...a ze ci to moze byt tym...ja hovorim:ano.pravdepodobne uvolnoval vapenate soli a to anubias neznasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 23:14 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ghostik
...otazka znela proc mi zloutne Anubias - tudis to mam chapat ze zakrnel a zloutne z prehnojeni?
Nevyloučil bych to. Opravdu si myslím, že v nádrži vašeho typu není moc důvodů, proč (docela intenzivně) hnojit, a že by měly stačit živiny dodané rybkami...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 19:04 Muž ghostik [81] – Re: Sid
Jednoznacne hnojim jiz mene a to od te doby co jsem zjistil ze Ratajove testy co mi ukazovaly po zabehnuti Aqua NO3 pod 10mg, P pod 0,2, zelezo 0 a PH 6,6 a po pretestovani jsem zjistil ze NO3 je 30 az 40, fosfor na 3mg a PH 6,9 jsem trochu prehodnotil stav vody v Aqua.
Nevim jestli to ma vliv ale po pridani Mn v dennich davkach o trochu mene nez se pise na prislusnem letaku mne jednoznacne ubylo der na echinodoru ale jestli to je tim nemohu rici treba se jen ryby prezraly zeleneho a prestali ho zrat a nebo taky ze se pustili do jinych rostlin ktere sezraly ale za 4 dny po vysazeni :-(
Zelezo jsem tam pridaval na ukor testu od rataje a take protoze po nem zacali cervene rust dve rostlinky co mam.
Ted jsem zmeril NO3 a je ho hodne 35mg a verim ze je to zpusobeno hlavne ryby osadkou. Bohuzel ryby ktere to delaji jsou hlavne ty nejvetsi a nejstarsi co mam. Jednoznacne mlada zakazala a mne se taky nechce moc zbavovat Trnovcu jelikoz maji uz cca 15let ( o to mi dost devastuji rostlinstvo ). Ale zde jsem uz nabydl Perovce a Gibicepsy. Takze osadku se snazim redukovat alespon trosku.
Rostlinstvo se snazim rozmnozit a nechat co nejvice zarust ale potrebuji rostliny co vydrzi radeni Trnovcu :o(
Jinak jsem zil v domeni ze v PMDD NO3 neni kdyz ho koupim bez nej a zase prebytek NO3 v Aqua neznamena ze je tam i prebytek ostatnich slozek ktere spotrebovavaji rostliny jako ziviny tak i proto jsem prihnojoval a stale i prihnojuji (nyni to je 3-4ml PMDD na 200L denne)
PS:
otazka znela proc mi zloutne Anubias - tudis to mam chapat ze zakrnel a zloutne z prehnojeni ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 15:53 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ghostik
Stale jeste hnojim.
Stále jste mi neodpověděl na otázku, proč vlastně hnojíte?! Máte pro to nějaký důvod? :-)
Na Akvaristovi jsem vám 22.2. v souvislosti s vaším úmyslem experimentovat s Mn ("...Koupil jsem dnes mangan tak uvidim jestli to neni tim....") napsal:
"Pochybuji, že vaše potíže budou v důsledku nedostatku Mn - hnojíte PMDD, které tento prvek obsahuje. A podle štětičkové ruduchy na listech echinodoru a anubiasu to vypadá, že máte přehnojeno..."
Odpověděl jste mi, že řas máte vícero druhů, (zelenou, štětičkovou, vláknitou, sinici), a to "Vse v celkem prijatelnem mnozstvy takze rasu neresim..."

Škoda... :-O Jestliže se ve vašem akva daří řasám, zákonitě vyšší rostliny trpí. Řasy s rostlinami soupeří o přežití. Říká se tomu kompetice...
V dobrém úmyslu jsem se vám tehdy (stejně jako teď) snažil poradit a jistě jste si všiml, že můj úsudek nikdo ze účastněných v diskusi nezpochybňoval. Vlastně až na vás...

Zkusím to ještě jednou:
Hnojit v akváriu, kde je nepoměr mezi rostlinami a rybami v neprospěch rostlin, (resp. - kde nemají rostliny optimální podmínky), je nerozumné - k přehnojení je krůček a řasy jsou hodně přizpůsobivé.
Rozhodnutí, jestli je nebo není třeba sáhnout po hnojivu a po kterém, by mělo následovat po posouzení, zda něco jiného než nedostatek živin/y nebrání rostlinám v růstu.
(Většinou totiž platí, že když se rostlinám nedaří, není to nedostatkem živin. Netýká se "holanďanů".)
Jako základní východisko bych vám doporučil sledovat stav NO3. Až začne být NO3 ve vašem akva nedostatkovým zbožím, bude to známka, že rostlinky fungují. Pak může nastat potřeba sáhnout po hnojivech.
Pokud hodláte používat PMDD, měl byste si o tomto hnojivu něco zjistit. Např. byste si mohl prostudovat obě případové studie Searse a Conlina. Určitě byste zjistil, z jakých podmínek při stanovení formule pro přípravu PMDD vycházeli, a třeba by vám přišlo divné lít aktuálně toto hnojivo do svého akva.
Začít byste mohl dosazením co největšího počtu stonkových rostlin, (k redukci rybí osádky vás nepřesvědčím, že?!...), a "pročištěním" vody její pravidelnou výměnou bez hnojení. :-)
(Pokud vám víc na srdci leží rybky než rostliny, můžete se tím taky přestat zabývat. :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 11:27 Muž ghostik [81]
Stale jeste hnojim. Na kytkach ruducha uz neni jedine misto je obcas na dekoraci a jen anubias ma trochu zelene rasy. PH se snazim udrzet na 6.8 ale furt mne stoupa (vodovodni vadu mam 7.8 tak to musim okyselovat-hledam nejaky kysely zdroj vody v okoli bydliste), NO3 kolisa od 15 do 40, NO2 je 0, KH je 3 a GH kolem 7, FE kolisa od 0 do 0.3, . Ostatni kytky celkem prosperuji.Nektere padli za vlast ale diky rybam ne ze by mnely spatne podminky. Jediny problem byl jeste fosfor. Dle Rataj testu jsem mnel 0 tak jsem ho obcas kapnul ale kamos koupit test od Sery a ejhle ten ukazal 2-3mg/l. Rataj kecal Sera merila dobre rozzureny .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 09:23 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ghostik
Tak ho zpátky zahrabejte. :-D

Teď vážně:
Když jsem tyhle kytky míval, čas od času mi to udělal některý z nejstarších listů. Řekl bych, že šlo o přirozený proces stárnutí rostliny. Ovšem u mne to nebylo spojeno se zmenšováním nových lístků. :-O
Podle fotek to vypadá, že i ostatním vašim rostlinám se moc nedaří. A trápí je řasy, vč. štětičkové ruduchy...
Stále ještě hnojíte 3-6ml PMDD denně bez KNO3 a SERA Florenou? Kolik máte NO3? Jakou máte alkalitu a tvrdost? A pH?
Podle mne máte přehnojeno. Kytek v poměru k producentům odpadu moc nemáte. Proč vlastně hnojíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 06:51 Muž ghostik [81] – Re: bunda
Pokud jsi cetl muj problem tak tam mas "Pro info jsem ho mnel pridelany na bilym sutru z more a ted jsem ho radeji hodil na obicejny z reky".Nemam tolik casu abych kazde protrhani a posunuti rostlin nafotil a aktualizoval vsechny fotky (navic mi upravu rostlin delaj kazdou noc ryby takze bych fotil denne). Jinak pro informaci zpocatku v tom pisku mi rostl lepe nez na sutru - v tom pisku mi vyhodil tech pet vyhonku a pak jsem ho na neci podnet pridelal na sutr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 22:06 Muž bunda [28] – Re: ghostik
Nevím jistě, ale koukal jsem na tvou prezentaci a připadá mi to že ho máš zahrabaný ve stěrku. Tato rostlina se musí k něčemu přivázat, aby byly kořeny volně ve vodě a nezahnívaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 21:26 Muž ghostik [81]
Ze by se s tim nikdo nesetkal ? :-( sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 16:16 Muž ghostik [81] – Zluty a zakrneli Anubias barteri nana
Hoj vsici.
Nevite co by to mohlo byt? Zloutnou mu listy a pak zacne snad i hnit jelikoz zhnedne a zacne se rozpadat. Vyhodil i cca 5 vyhonku ale ty se zarazily na velikosti cca 1,5cm hodily male listky sotva 1cm velke a zarazily rust. Navic mi pripada ze take zloutnou. Pro info jsem ho mnel pridelany na bilym sutru z more a ted jsem ho radeji hodil na obicejny z reky. Ten z more mnel pod sebou bily zakal asi se rozpadal - mohlo to byt tim ?
Foto:
rybicky.net/nadrz/3387/16.jpg
rybicky.net/nadrz/3387/17.jpg
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2006 17:53 Usine – co2
Je to plyn jsou to bublinky co jsou v sodovce nebo pivu. CO2 je nejlepším zdrojem základní živiny rostlin uhlíku. Snižuje Ph. Používá se pro lepší růst rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2006 17:37 vendis – CO2
ahoj nechci vypadat jako trouba ale neni mi jasne co je to CO2 a kcemu slouzi mohl by ste mi nekdo poradit dekuji za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2006 22:22 Usine – nana
rybicky.net/atlasrostlin/anu_bar_nan Myslím si ale že mu i silnější osvětlení nevadí. Tyhle rostliny vydrží skoro všechno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2006 22:03 wigy – aha
aha,tak v tom pripade sa ospravedlnujem,nevedel som totiz ze ide o 56l nadrz a o iny druh anubiasu
tym padom sa mi nuka otazka o rastlinke anubias barteri var.nana ci je pravdive to co som sa dozvedel od kamarata s tym osvetlenim a zltnutim listov coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2006 21:16 Usine – wigy
Tvůj kamarád bohužel nemá pravdu rybicky.net/atlasrostlin/anu_bar Ten o kterém mluvíme má rád intenzivní osvětlení, ale roste i v horších podmínkách. Já ho mám částečně i nad vodou je hodně blízko zářivky a nikdy nežloutl. Pokud se týká železa a manganu tak to bych byl moc opatrný něco takového radit pro tak malé akvário. Rostliny většinou žloutnou z nadměrného přísunu živin, přerybnění, malá výměna vody. Stačí změřit no2+no3 a je vše jasné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2006 20:32 wigy – anubias
ahojky,pokial ti zltne iba anubias tak je to asi silnym svetlom.Prave dnes som sa o tom rozpraval s kamosom,je skuseny akvarista a hovoril ze anubias nema rad prilis ostre svetlo,skor polotien az tien,ked sa to tyka inych rastlin tak je dobré odmerat množstvo zeleza vo vode (Fe), az ho je dostatok (0,3 mg/l), rastlinkám chýba mangán (Mn)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2006 19:26 Usine – žloutne to
Čistíš akvárium jednou za tři týdny. U tak malého akvária to musíš dělat jednou za týden. Výměna 1/3 vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2006 19:05 Žena sharon [126] – A co štěrk?
Já měla v akvárku bílou drť, rostlinky jen tak tak přežívaly, Sidonius mě navedl, že je to mramorová drť, která váže CO2, vyměnila jsem ji za obyčejný (filtrační) písek a fakt to rostlinkám prospělo. Co tak otestovat si dno, jestli nemáš stejný problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2006 18:53 wampirek – žloutnutí
No mě taky teď začaly žloutnout listy v akváriu, ale neřekla bych že je to velkym množstvím rybiček. Mám tam jednu malou platu balon, jednu zivorodku endlerovu + 4 male, 3 pancernicky zlatopase. A asi 10-15 malych krevetek, coz se mi nezda moc, takze se primlouvam k tom usvetlu, i kdyz mi zloutne pouze echinodorus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2006 17:49 Usine – žloutne to
Máš moc rybiček v akváriu to už samo o sobě stačí na žloutnutí kytek a to hnojivo to ještě zhoršuje. Omezit počet rybiček nehnojit a častěji měnit vodu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2006 17:19 Muž Janci286 [1] - Afrika – rastlinky
Môže to byť zlým svetlom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2006 16:58 sarka01 – žloutnutí rostlin
Rostliny v akva mě žloutnou vůbec nevím čím to je. přidávám i hnojivo a tak a vůbec to nepomáhá. Žloutne hlavně anubias. poraď te prosím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.10.2006 19:14 Usine – žloutnou
Rostliny jsou vypěstované ve skleníku . Když jsi je dal pod vodu musí se přispůsobit. Narostou jim jiné listy a ty staré odumřou. Přečti si něso o submerzních a emerzních rostlinách. :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2006 17:57 Eva – žloutnutí listů
Ahoj! Pokud Ti žloutnou listy může to být nedostatkem manganu. Pokud máš ph 7+ může to být jedna z příčin, naopak pokud je 6,0 - 6,8 i bez přidávání CO2 může chybět molybden (převrato od rataje). Jsou tu ale zkušenější odbornící, tak třeba Ti toho poradí víc. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2006 17:34 pcword – žloutnoucí listy
Mám doatz rostlyny v akvárku rostou,ale nevím proč jim pořád žloutnou listy....poradte co stím..mám začít hnojit?.....někde jsem se dočetl že to může dělat nedostatek železa....poradtě jaké je na to nejlepší hnojivo zda je tabletkové...nebo...někdo radil dát k rostlinám kancelářsdkou sponku..ale nevím.......

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 20:52 Sidonius – Rostliny
Začínáte s takovými rostlinkami, jako je Eusteralis stellata? Nevím, jestli vám pod 8W a bez sycení CO2 poroste...
Justicia schimperi - bahenní rostlina, ve vodě dlouho nevydrží...
Co tak zkusit něco méně náročného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 20:39 Usine – rostliny
Chce to vydržet a počkat až ti vyrostou listy nové , asi budou drobet jiné ze začátku možná i menší. Hlavně se nežeň do žádného hnojení. To bys to pak doopravdy mohla pohnojit. Jednou týdně vyměň drobet vody a sviť aspoň 12 hodin denně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 20:35 Sidonius – Rostliny a ostatní
V prezentaci píšete, že jste začal 1.9. Takže 3 týdny... Vaše rostliny byly vypěstovány na suchu - nějakou dobu potrvá, než se přizpůsobí životu pod hladinou.
V prezentaci u svého akva žádáte o rady, co zlepšit, či co máte špatně. Tady jsou dvě: netrapte skaláry v 35 l akva a investujte do nějaké kvalitní akvaristické literatury. S výběrem vám tady jistě rádi poradí. ;-)
A nedejte na rady typu: "gavúnkům duhovým stačí malá nádrž, protože se vlastně nepohybují..." Když zavřete medvěda do klece 2x2x2m, taky nějak přežije. Otázkou je kvalita takového života.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 20:27 blek – co
Rozpadají se ti emerzní listy, to je normální. Ty kytky vyrostly ve skleníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 20:16 pcword – ..
mám je tak 1 měsíc....necelej...zatím nehnojím.....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [10] 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 16957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13195-zloutnuti-listu?od=451