Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Žloutnutí listů

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Žloutnutí listů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 13:26 Muž Jurasek [137] – Re: Jarik
S vodou téměř nic. Na ředění dešťovkou moc odvahy nemám, destilka by lezla moc do peněz... PH trošku srazím CO2, ale nijak dramaticky, spíš jsem po metodě pokus-omyl přišel na rostlinky, které tuhle vodu snesou a zvládnou v ní nějak prosperovat - ať už lépe, či hůře. Mám vodu kolem 30dGH, takže co roste u mne, by mělo růst už všude :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 12:52 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – Re: Jurasek
A co stim delas aby nebyla tvrda a zasadita?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 12:46 Muž Jurasek [137] – Re: Jarik
Zásaditá a tvrdá, s tím taky zápolím... Ale dá se nad tím aspoň částečně vyzrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 12:40 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: pepik
Snad. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 12:28 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
diky moc tak sem zjistil ze mam moc zasaditou vodu,ale nejak se mi to nezda ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 12:25 Muž pepik [6]
ty zarivky jsou tam od lonskeho leta,takze pres rok,ted delam novy kryt a budu tam davat novy zarivky takze se to snad spravy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 11:10 Muž kortezhugo [983]
...tu je to "strucnejsie" ENG. ale s "obrazkami"... :-)

www.aquariumslife.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 10:43 Muž Jurasek [137] – Re: Jarik
Zkus se kouknout sem, je to celkem hezky napsané: maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 10:39 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Tudy napsal:Pokud dodáváš CO2, měl bys přidávat i mikroprvky (máš relativně málo ryb), mohou chybět.
co jsou ty mikroprvky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 10:15 Muž Sid [6629] - Rostliny
...ta rostlina je tam uz druhou zimu...
Ty GLOGLO zářivky nejspíš také, takže jsou už dávno "po smrti"... :-O
Vyměňte je za nové, třípásmové.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 22:08 Muž pepik [6]
ta rostlina je tam uz druhou zimu,muze to taky byt tema rostlinama nad ni plave ceratophylum demersum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 12:09 Muž Jurasek [137] – Re: Michal
Může být víc problémů, od přechodu z emerzní na submerzní, nesplnění podmínek pro rostlinku světlo, pH, tvrdost... nedostatek nějakého prvku - nebo přebytek jiného prvku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 09:46 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Tudy
Vymenou usporek za zarivky zase tak moc neziska, to by mohla byt skoda prace a zbytecne naklady. Jasne, jak to je presne udelane nevime, ale tohle bych pro tohle tema asi nepovazoval za to k reseni, zvlast kdyz to drive rostlo. Zustava otazka, zda je ted svetla jako drive, kdyz to rostlo - narazky na to stresni okno, jeho umisteni vuci akvarku, tedy zda bylo podstatne, atd. Ale zkusim se zeptat jeste na neco jineho. Sviti svetlo primo na to Microsorium? Mne totiz zacina brzdit taky a bude to tim, ze zase musim umravnit rostliny. Rostou jak blazen, ale taky si vzajemne stini, a tak situace z pred par mesici, kdy Microsorium taky rostlo, vystridala situace, kdy spis preziva a je zcela jasne, ze za to muze vsechno zelene, co ve snaze vyhrat konkurencni boj zarostlo co mohlo (nepocitaje mraky vecne vyhazovane Pistie) a uz ledacos trci i z akvarka ven (mam pod osvetlenim dost mista a i kdyz umravnuju rostliny kazdou chvili, budu muset vic). Je to asi jasne, ze neni totez svitit na rostlinu primo a pres listi neceho, ale clovek si to uplne neuvedomi, kdyz ma treba prave dve usporky, kazda sviti z jedne strany, na jedne strane to poradne zaroste a ejhle, kytka vypada sice osvetlena, ale ma pulku svetla co driv, z te druhe strany na ni nejde to co driv ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 21:15 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: pepik
A pokud se jedná o 180 l co máš v prezentaci, tak by možná stálo za zvážení si místo těch 2 úsporek pořídit třípásmovou obyč. 18 W zářivku (8xx)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 21:13 R Muž romant [27982] – Re: pepik
Jasně to bude ono. Když píšeš, že do září rostla pěkně, tak si myslím, že je to jasná diagnóza světelného strádání(a pak, že se dá pěstovat ve stínu). Teď se přizpůsobuje nově vzniklým podmínkám, jejich důsledkem je to černání a opadávání listů. Ty listy začnou růst znovu, ale neporostou tak rychle a s největší pravděpodobností budou menší a začne se víc rozmnožovat těma novejma rostlinkama z konců a z podlistů. Jak je v tom akvárku dlouho? Už má za sebou takovouhle světelnou změnu z minulý zimy, nebo je to její premiéra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 21:08 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: pepik
Pokud se spoléháš jen na denní světlo, tak ti skoro nic neporoste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 21:03 Muž pepik [6] – Re: romant
je mozne ze to bude tim svetlem ,protoze akva mam pod stresnim oknem a jak je porad venku sero tak tam je min svetla no a ted jeste zapadlo snehem :-) ,vodu davam porad stejnou a menim ji pokazde jinak,ale tim to nebude, protoze to delam furt a kytka driv rostla,novy listy tak tyden neprirustali,ale ted uz tam jeden roste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 20:44 R Muž romant [27982] – Re: pepik
Co změna podmínek v akva. Světlo, filtrace(neměnil jsi filtr), teplota, voda-jsou hodnoty stále stejný, neleješ třeba do akvárka jinou vodu než obvykle. Ten růst se zastavil úplně a nový listy vůbec nepřirůstají, nebo se pouze ten růst zpomalil. Ještě k tý vodě, je měněno stále stejný množstvý ve stejných intervalech? Odkaluješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 20:30 Muž pepik [6]
je porad na 1 miste,jenomze me zcernala skoro cela kytka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 19:52 R Muž romant [27982] – Re: pepik
Je ta rostlina stále na jednom místě? To, že starší listy černají a postupně odumírají je naprosto normální, obvykle je tento projev spojen s vytvářením dalších malých rostlinek, které vyrůstají právě z těch černých míst z rubové strany listů, neboli z výtrusnic neb se jedná o kapradinu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 19:41 Muž pepik [6]
Jeste jsem zapomnel ze ta kytka rostla jeste v zari jak blazen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 19:39 Muž pepik [6]
Dobry den,chtel bych se zeptat na tohle: mam v akvariu Microsorum pteropus ,kteremu zacli od spodu cernat a deravet listy,v posledni dobe jsem lecil krupicku soli,je to cca mesic Chtel bych vedet jestli by se s tim dalo neco delat nebo cim by to jeste mohlo byt.Dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 14:57 Michal – problem
Cauky lidim mam taky problem zloutnou me rostliny a nekde mam i diry muzete me pomoc diky : )

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 14:53 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – Re: Tudy
mam 2x 15w zarivky.a diky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 22:07 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Jarik
Měň vodu 1x týdně jak radí Deathbull, odkaluj alespoň 1x měsíčně. Pokud dodáváš CO2, měl bys přidávat i mikroprvky (máš relativně málo ryb), mohou chybět. Ještě jedna otázka: Čím svítíš ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 21:41 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – Re: Tudy
odklaoval jen zatim 2x za pul roku,mam 4 pazcernicky skvrnity,3 paví ocka a jednoho ancitraka,vapenec nemam a zrnitost je asi 5-2mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 21:10 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Jarik
Odkaluješ ? Kolik a jakých ryb máš v akvárku ? Jaké máš dno (zrnitost), nemáš v akvárku vápenec ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 21:06 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Jarik
Nedostatečný...možná až vražedný interval výměny vody no Měn 1x týdně 30% a teď první týden klidně 2x hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 21:03 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – Re: Tudy
akvarko 54L vymena vody asi 1x za mesic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 12:35 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Ahoj,potřeboval bych poradit s hnijícíma listama mích rosltin! akavarko sem založil asi před půl rokem,a před asi měsícem se začal pridávat CO2 protože vubec nerostly po týdnu přidávání CO2 začaly růst jako o život,a teď začaly hnít listy všech rostlin tak sem začal vyměnovat hodne vody a prestal přidávat CO2 a vůbec to nepomáhá!co stím poradte.Dekuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 18:27 R Muž romant [27982] – Re: Michal P.
Ono je jím to jedno, hlavně když je na každým balení náležitá marže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 18:16 Michal P. – Re: 1martinek1
Tak to mám podobný problém s kytkama, kupoval jsem jí v Hornbachu jako "Drť bílou" přímo pro sladko. akvária. Tak proč to tedy prodávají, když to kytkám moc nesvědčí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 18:07 1martinek1
díky za rady měním dno :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 17:31 Muž Tokuschew [22] - Rostliny
V celej histórii československej sladkovodnej akvaristiky sa snažíme vyvarovať sa vápnu. Snáď len s výnimkou chovu afrických a stredoamerických cichlíd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 17:11 1martinek1
je pravda že jsem dokupoval asi 3kila drti kvůli kráse takže to budu muset celý vyhodit že díky za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 16:44 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: 1martinek1
Kvůli špatnému dnu. Určitě jde o mramorovou drť. Zkuste dát trochu těch kamínků do skleničky s octem a podívejte se a poslechněte si, co se bude dít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 16:35 1martinek1 – ŽLOUTNUTÍ
Fotka k příspěvku NEVÍTE PROČ MI ZAČALY ŽLOUTNOUT A PŘESTALY RŮST
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 22:12 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Květa
...A já podezírala toho ancíka...
Ty staré listy skutečně vypadají jako emerzní, ale ancistruse podezříváte jako "škůdce" právem! Vždyť na té fotce je "chycen při činu"! ;-) (Podívejte se, jak jsou ty listy "krásně ohoblované"... :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:36 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Květa
jednopruzí jsou dobří, ti rostliny neničí vůbec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:33 Žena Květa [1] – Re: katterinecka
Já mám jen jednoho. Přemýšlím, jestli mu tam není smutno... Ale nerada bych pěstovala mladý.Jinak plánuji přidat 4-5 krunýřovců jednopruhých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:31 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Květa
mě ancíci ožírají hlavně nové listy echinodorů, buď ráda že ty s tím problémy nemáš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:30 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Květa
emerzní listy pod vodou opravdu nevydrží, ostříhej je, neboj zachvíli budeš mít plno dalších nových listů. Pěkně ti roste ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:28 Žena Květa [1] – Re: katterinecka
No asi jo, listů měla hodně už když jsem ji kupovala. Tak hold asi budou muset všechny původní zajít.
:-O A já podezírala toho ancíka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:23 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Květa
řekla bych že je to jen odumírání emerzních listů. Objevuje se to jen na těch původních? Vypadá to že už má dost nových listů tak ty špatné můžeš ostříhat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:20 Žena Květa [1] – Žloutnutí
Fotka k příspěvku Skoro čtyři týdny založené akva - a žloutne mi jedna rostlina. Četla jsem, že to budou nejspíš emerzní listy, ty že opadají a ty další, co už vyrostou ve vodě, tak ne. Nebo to může být vyšší hladina dusičnanů, což by taky mohlo být, přeci jen akva není staré. Ale připadá mi, že poslední týden žloutne víc a víc. Že by třeba ancistrus nebo šneci? No ostříhám ji a uvidím.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 22:01 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: katterinecka
Ta vata se dá sehnat při zateplování domů. Tam se těch odřezků válí hafo a není problém požádat dělníky, aby Vám něco z toho dali. Sám jsem taky somroval a řízky v tom koření moc dobře. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 21:58 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Sid
to zas budu slozite shanet vatu kdyz to po kytkach vyhazuju hmm ja se na to ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 21:47 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: katterinecka
Tak rychle sehnat kamennou vatu, rostlinku naporcovat, kořínky obalit vatou a šup do akva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 21:44 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Sid
sázela jsem ho do akadamy, každou chvíli vyplavával. Teď mám jemný písek, ale hemiantus mám za oknem asi v 1cm vody, je z něj pekný porost asi 15x15cm, jen prostě nevím co s ním protože sázet se mi asi nepodaří a vata už na něm dávno není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 21:30 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: katterinecka
Musíte mít přiměřeně jemný substrát a sázet ji v malých trsech i s čedičovou vatou. Pak to jde jedna radost. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 16957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13195-zloutnuti-listu?od=301