Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Žloutnutí listů

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Žloutnutí listů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 18:29 Muž tomas3000 [15] Re: snehulda007
Do vodního sloupce bych v tvém případě nehnojil, na to máš málo rostlin...přidal bych nejdřív kytky aby byli nějací konzumenti...do dna můžeš použít jílové kuličty Bivoj nebo od Sery - Florenette A taky do dna ke kořenům. Jinak se vyrábí různá hnojiva do dna speciálně určená různým druhům rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 18:20 Muž snehulda007 [850] Re: kuko82
Rostlinky jsou ze stejného obchodu,takže byměli co se týká změny podmínek reagovat stejně,ne? A můžu poprosit o kenkrétní název hnojiva? Začínám a v problematice rostlinek se moc neorientuju takže jsem vděčný za každou radu. Nerozmnoží se mi po tom hnojivu nějaká řasa? Už teď se mi dělá zelená a kameni. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 20:56 kuko82 – snehulda007
Pises, ze uz rovnaku rastlinu v akva mas a ze ta je v pohod, nemoze sa teda jednat o zmenu z emerzu na submerz? Pripadne zmena podmienok (ako voda ...) a takto sa to prejavilo. Mne tak skoro odisiel echinodor, ale potom sa chytil. Skus mu dat na pomoc nejake gulickove hnojivo ku korenom a nechaj ho tak. Urcite sa chyti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 19:39 Muž snehulda007 [850] – co je jí?
Fotka k příspěvku Ahojte. Nevíte co by to mohlo být? Tuhle rostlinu jsem dal do aq asi před třemi týdny (měl jsem problémy s NO2 a NO3). Rostlině černají okraje listů a žloutnou. Jinak stejnou rostlinu jsem dával do aq při zakládání a ta je vpoho.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 21:48 Muž tomas3000 [15] hodně nebo málo hnojiva?
Nikoho nenapadá příčina těchto problémů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 19:57 Muž tomas3000 [15] Re: tomas3000
Mohlo by se jednat o chlorózu? Nedostatek železa? Používám ale komplexní hnojivo a vodu měním pravidelně 1/3 týdně :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 18:44 Muž tomas3000 [15] – hodně nebo málo hnojiva?
Fotka k příspěvku Zde fotka hottonie inflaty...viditelné žluté listy se skvrnami
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 18:42 Muž tomas3000 [15] – hodně nebo málo hnojiva?
Fotka k příspěvku Dobrý den,
potřeboval bych poradit ohledně dávkování hnojiva, o jeho omezení nebo zvýšení Hnojím 2,5ml/100L bez KNO3. přikládám foto situace, která se mi vyskytuje v akva...ze začátku bylo vše v pořádku. Jakmile začala rotala green růst tak její nové lístky začaly jakoby žloutnout a na nějakých místech se začali dělat jakoby tvavé skvrny? Skvrna je znázorněna v červeném kruhu na obrázku. Omlouvá se za horší kvalitu fota. To podobné se děje u hottonie inflaty, u té zase ve spodních partiích. žloutne a listy se zbarvují do hněda. též jsem si všiml, že eustralis sp. má nejstarší listy potáhlé řasou. Ještě jsem přidat foto staurogine...
Je živin dostatek?
akva 112L
Osvětlení 3x18W 2x840,1x865 svítím 12h
voda tvrdá...UT 9-10
co2 spíš nadbytek..kolem 35mg/l
ph 6,8-6,9
hnojím druhý den 2.5 ml/100 litrů, jinak předtím jsem hnojil 2ml, ale problém s řasou byl pořád
No3 zhruba 10-15mg/l

díky za odpověď
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 08:04 Muž Tudy [330] - Krevetky
Joseph napsal: Zdravim akvaristy :-)
Mam problém s rostlinami Micranthemum callitrichoides 'Cuba'a Micranthemum micranthemoides. Sice se rozrůstají, ale některé části porostu mají nezdravou barvu (bílou až žlutou). Hnojím JBL Ferropol. Myslim, že Fe budou mít dost a nevim co by jim mohlo chybět. Jediné co mi napadá je, že by vliv mohli mít zářivkové trubice staré přes 1 rok, ale řasy v akváriu nemam, jen trošku zelené na skle.
Nevíte čím by to mohlo být? Nemáte někdo zkušenosti s těmito rostlinami?
Děkuju za odpovědi...



Chtělo by to foto, může se jednat i o biogenní odvápnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 22:12 R Muž romant [27987] Re: Joseph
To odkalování bych ve stylu polechtání dna aplikoval v měsíčním intervalu a s tím krmením coby zdrojem fosforu naprostej souhlas s "kortezhugo". X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 22:05 Muž kortezhugo [983] Re: Joseph
no ako sa hovori? -nic netreba prehanat
ak mozem poradit? a z krmiv co som doma maral -tak SAK 55 je slusna fosforova "bomba" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 21:49 Muž Joseph [2] Re: kortezhugo
budu teda teď jen měnit vodu. mam doma mražené komáří larvy, tak jsem jim dal hned pěknou porci.

Díky všem za rady
zkusim si to pohlídat, myslim, že bude spíš ten nedostatek fosforu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 21:45 Muž kortezhugo [983] Re: Joseph
to tyzdenne odkalovanie je pri sucasnom pocte ryb viac na skodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 21:41 R Muž romant [27987] Re: kortezhugo
Teď v tomto období se už patentky dají nachytat na rybnících a to když se přefiltruje přes rybí zažívání, tak to je super hnojení. Včera se tý dobroty moje ryby pěkně nacpaly a dneska jsem koukal, že mají pěkně do červena výkaly. Živý dafnie a buchanky, taky super krmení na následný přihnojení. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 21:38 Muž Joseph [2] Re: romant
odkaluju skoro každou výměnu vody. ale nezdá se mi, že by tam nějakej bordel na odkalení byl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 21:30 Muž kortezhugo [983] Re: romant
"nedoporučuji používat obecně"
...to mas pravdu
ja som totizto obmedzil prave tie patentky...a na cas nahradil c.komarom a koretrou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 21:10 R Muž romant [27987] Re: kortezhugo
Tak na to jsou dobrý mražený patentky, ty mají docela dost fosforu a když člověk ví co dělá(rozhodně nedoporučuji používat obecně), tak když se tam ta kostka hodí celá nerozmražená, tak právě ten bordýlek co se z nich uvolňuje, je právě ono. Pro ostatní znovu opakuji, není radno s tímto experimentovat, řasy číhají. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 21:03 Muž kortezhugo [983] Re: romant
Je to tak :-)

tiez je dvolezite krmivo
vyrobcovia krmiv sa "snazia" ako tak vyvazit pomer N a P

ak sa ale pouziva nieco mrazene alebo h.srdce tak sa P velmo lahko dostane skoro na 0

PS:toto sa mi podarilo asi pred tyzdnom :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 20:48 R Muž romant [27987] Re: kortezhugo
Jasně souhlas a proto když se nebude tak často odkalovat(nevíme jak často se dkaluje), tak by se tam to N a P mohlo dodávat přirozeným způsobem, nebo se pletu? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 20:43 Muž kortezhugo [983] Re: romant
ja na to zas idem "takto":)
ked zobereme vodovod a norma je do 50mg/l -dalej pravdepodobnost ze malo komu tecie doma pod 20 -co ako tak staci

tak je pravdepodobne ze tam ma malo P

teda skvor ako nizka hladina N -je vo vodovode nizka hladina P
teda je to pravdepodobnejsie :)

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 20:20 R Muž romant [27987] Re: kortezhugo
Proto jsem se ptal na to odkalování. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 20:16 Muž kortezhugo [983] Re: Joseph
...no ja som skvor za ten fosfor
no ak zmeras NO3 a bude v "norme"? tak zostava ten fosfor


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 20:11 R Muž romant [27987] Re: Joseph
Tý vody, bez ohledu na to kolik tam je těch dusičnanů bych měnil jednou tolik. Ten jednotýdenní interval je naprosto v pohodě. X-) Ještě otázka na odkalování, jak často odkaluješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 20:05 Muž Joseph [2] Re: romant
ok díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 20:04 R Muž romant [27987] Re: Joseph
Jasně, tak ještě změř NO3 té vstupní vody před tím než jí dáváš do akva a zárověň si tu hodnotu odkontroluj v akva před a po výměně. Jinak optimální hodnota NO3 je v intervalu 20-40mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 19:57 Muž Joseph [2] Re: romant
Měnim 15l každý víkend. Den odstátá ph 7.5 a asi 14GH 10KH je to už dlouho co jsem to měřil, nepamatuju si to přesně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 19:34 Muž kortezhugo [983] Re: Joseph
no moznosti je viac...
bud viac ryb alebo ako pise romant menit viac -alebo castejsie vodu
alebo si zozenies KNO3 ak treba aj KH2PO4

proste co ti vyhovuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 19:23 R Muž romant [27987] Re: Joseph
Jako další možnost je přidávat tam ty dusičnany pomocí vody. Jak často měníš vodu a kolik? Víš jaký má ta voda parametry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 19:18 Muž Joseph [2] Re: kortezhugo
Mám tam docela málo ryb. 4x parmička černopruhá a bojovnice. Když pořídim více ryb, měl by se tím zvíšit N že? Děkuju za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.04.2011 14:54 R Muž romant [27987] Re: Joseph
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.04.2011 14:49 Muž kortezhugo [983] Re: Joseph
mozno malo P alebo N

...ked zobereme Ferropol ako komplexne hnojivo ktore neobsahuje NP
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 14:25 Muž Joseph [2] – žloutnutí lístků
Zdravim akvaristy :-)
Mam problém s rostlinami Micranthemum callitrichoides 'Cuba'a Micranthemum micranthemoides. Sice se rozrůstají, ale některé části porostu mají nezdravou barvu (bílou až žlutou). Hnojím JBL Ferropol. Myslim, že Fe budou mít dost a nevim co by jim mohlo chybět. Jediné co mi napadá je, že by vliv mohli mít zářivkové trubice staré přes 1 rok, ale řasy v akváriu nemam, jen trošku zelené na skle.
Nevíte čím by to mohlo být? Nemáte někdo zkušenosti s těmito rostlinami?
Děkuju za odpovědi...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 15:25 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – Re: flokovic
Ja menim vodu jednou tydne asi 8 litru!Je fakt ze sem to jednou udelal ale to uz je dlouho!Cim jinym by to mohlo byt ono se nedari i vic rostlinam ale tato je na tom nejhur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 15:20 Muž flokovic [-260] - Jezírkové ryby – Re: Jarik
Zdarec, tento problém budeš mít pokud náhle vyčistíš akva a vyměníš větší množství vody,pak se mokřanka takto zachová, je řeba listy odstříhat a po srovnání rovnováhy v akva ti obroste znova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 15:08 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Na ja svítim 12 hodin, teplotu mam 22-23, akorat ty ty ziviny nevim - mam 3 pavi ocka, mecovku a ancitraka v 54l akvarku!a pridavama CO2!mam teda pridavat nejake hnojivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 14:43 oniiicek
Dobrý deň,



Aj ja mám presne tento problém. Žltnú mi a Uhnivájú listy Vallisneria spiralis a cryptocoryne affinis (Uhnili už skoro všetky list) a Echinodorus Amazonicus (hnedý povlak). Hodnoty NO3-35mg/l, NO2 - nenameral som nič, Ph - neviem, lebo nemám doma teraz žiadny tester. Osvetlenie 2x11W, 54L akvárium. 5 rybiek, Svietim 10 hodin denne bez prestávky. Včera som vymenil filter FAN MINI PLUS - prečerpal mi cca. 200L/h a tvoril sa mi na hladine taký povlak mastný + na skle a rastlinách taký hnedý povlak (nie riasa), znížil som pretok na minimum a potom začali rybky lapať po dychu a ten povlak na hladine sa mi zdal ešte taký výraznejší.. Teraz mám klasický hranol(Bublifuk) a mastná hladina zmizla a ani rybky nelapajú po vzduchu. Mohli vzniknúť tie problémy(unhivánie rastlín a hnedý povlak) s filtrom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 14:03 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Jarik
...Na internetu se pise ze je i pro zacatecniky a je nenarocka na vodu!...
"Nenáročná na vodu" znamená, že je tolerantní vůči parametrům vody v poměrně velkém rozsahu. Neznamená to ale, že poroste v podmínkách nesplňujících základní požadavky na světlo, živiny a teplotu.
U vás to vypadá na nevhodné podmínky nejen podle té mokřanky, ale i té bahnatky... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 13:46 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Fotka k příspěvku Ahoj, mam problem s mokřankou 'Siamensis' na listech se ji vytvareji tecky a hnilou ji listy, ale roste.Nove listy ktere vyrostou tak zacnou hnit mezitim vyrostou rostou nove ty casem zase zhniji a porad tak dokola.Na internetu se pise ze je i pro zacatecniky a je nenarocka na vodu!Co stim?A pridavam CO2!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 15:27 GP – Re: Lu.kO
novy vypada v poho, ten nahnedly bude nejspis emerni a odehniva, stejne jako zbytek z puvodnich...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 15:05 Lu.kO – echinodorus argentinský
Fotka k příspěvku Ahoj, tuhle rostlinku mám zasazenou asi 3 týdny a list na obrázku je nový, a je nakový nahnědlý a nevybarvený, nevím jestli si s tím mám dělat hlavu nebo jestli to souvisí s dobou zasazení... přidávám co2 a přihnojuji Bioflorem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 15:03 GP
neni to spis nejaky z prvku, kterymi rostlina muze hybat? zelezo by se melo projevovat na novych listech ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 11:10 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: Sid
Vďaka, skúsim to teda ignorovať, pokial sa to nezhorší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 08:26 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: RadioactiWe
Pokud jde o nejstarší listy a nejde o "dva listy denně", neřešil bych to - je to přirozený proces. (Krytokorynová choroba se projevuje rozpadem tkáně/hnilobou postupující od špičky čepele.)


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 00:00 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Žltnutie kryptokorýn
Zdravím, mohlo by rastlinkám chýbať železo aj keď majú pod korienkami ílové guličky?
Cryptokorynám totiž žltnú listy. Spočiatku som to tipoval na kryptokorynovú chorobu (začal som bublať CO2), ale neni to nijako intenzívne - vždy sú na rastline len 1-2 žlté listy, ale aj tak by som to v rámci možností rád potlačil.
Jedná sa o nádrž v prezentácií, svietim žiarovkou 25W. Na jej obhajobu by som dodal, že sa pod ňou darí Rotale walichii a Valisnérka, bližšie neurčeného druhu sa v poslednom čase začala červenať. V nádrži je napustených cca. 34l vody, výmenu vody realizujem formou dolievania odpareného objemu, čo je cca. 2.5l/2 dni.
Jediné čo viem o parametroch vody je, že zdrojová voda je velmi tvrdá.

Za odpovede ďakujem! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 20:59 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: janeka
Tak si najděte starý dřevěný plot, vemte kleště a nějaký hezky rezavý hřebík si vypůjčte. :)
A nebo zkuste nějaké tabletové (není podmínkou) komerční hnojivo s Fe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 17:46 Žena janeka [2] - Tetry – Re: Sid
Nic, akorát tomu pořád nějako nemůžu přijít na chuť..
Mám pocit, že každej hřebík nebo matka sou potřený nějakým olejíčkem proti korozi. Tak abych tím spíš neuškodila než pomohla.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 17:17 Muž Sid [6637] - Rostliny
...stačí pod něj tedy strčit nějaký ty matičky??...
Co vám brání to zkusit? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 20:15 Žena janeka [2] - Tetry – odumírající Echinodorus
Ahoj, potřebuju poradit: mám v Echinodorus, který je už zajetý. Není to žádná nově koupená rostlina který by opadávaly spodní listy.
Tak před dvěma měsíci jsme začali přihnojovat CO2 a rozjel se ještě víc, ale najednou zničehoš nic začaly listy od spodu rostliny žloutnout a rozpadat se.
Tipuju správně nedostatek FE ??
Pokud ano stačí pod něj tedy strčit nějaký ty matičky??
Dík moc za radu
tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 13:01 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: wc
Máte v akva ancistruse/y?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 09:22 wc – žluté skvrny abubias
Fotka k příspěvku Mě žloutnou listy anubiasu jen místy a v rom místě se potom udělá díra.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 16957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13195-zloutnuti-listu?od=251