Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Žloutnutí listů

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Žloutnutí listů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 07:50 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: myskjarc
Teď si možná naběhnu, ale připadá mi to jako rozpad emerzních listů. Copak je to za rostlinu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 07:48 Muž myskjarc [6] – zloutnuti
Fotka k příspěvku Dobry den rad bych se zeptal jestli mi nekdo poradi co chibi me rostline?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 20:11 Muž radusho [41] Re: romant
Fotka k příspěvku v to som dufal a este dufam tu je este jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 19:57 R Muž romant [27987] Re: radusho
To si rozumíme. Taky nejsem majitelem žádných testů. :) Jenom jsem chtěl být nápomocen. JInak než tím měřením bych to, co a v jakém množství té rostlině chybí určit nedokázal. Pouze so mohu domnívat a opatření dle toho udělat. Určitě se zde najde někdo, kdo bude vědět poradit daleko cíleněji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 19:33 Muž radusho [41] Re: romant
Fotka k příspěvku nie som prave zastanca merania vsetky meratelnych porametrov vody skusim pockat ci zaberu tie ilove gulicky . echinace zostavali pri prerabke na mieste. chystam dalsie akvarko tak keby sa im v tomto nepacilo asi ich dam do toho noveho.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 16:33 R Muž romant [27987] Re: radusho
V údajích v prezentaci píšeš, že jsi akvárko nedávno předělával. Nemůže to být reakce na tu prerábku? Pokud byla ta rostlina přesazená, tak bych si to dovedl představit. Stran těch prvků, pokud se neudělá alespoň základní měření, tak těžko soudit na obsahy toho či onoho. Vodítkem mohou být paramatry vstupní vody kterou do akva dáváš. Tu údržbu jsem nedohledal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 16:19 Muž radusho [41] Re: romant
ten web som uz prečítal odkalovanie a ostatne vid prezentacia. Este ma napadla jedna vec niekde som cital ze lemna minor ma tym dlhsie korienky cim viac je vo vode dusiku podla tohto usudzujem ze je tam dusiku dost lebo korienky ma dlhe 1,5 az 2 cm
este som nenapisal ze mi to robi Echinodonus Rubromaculatus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 15:43 R Muž romant [27987] Re: radusho
maniakva.sweb.cz/…
Jak probíhá údržba. Co odkalování, výměna vody, čištění filtru atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 15:37 Muž radusho [41] Re: romant
jbl 7 kugel uz je pod nim ale zatial iba tyzden ale zmenu k lepsiemu som zatial nepostrehol
nedostatok dusiku sa mi teiz nejak nezda v akvarku su vlastne len zivorodky a tie robia dost bordelu na to aby tam dusiku bolo dost . rozmyslal som nad tym fosforom ale stonkovky rastu pekne ziadne deformacie ani zakrpatene listy . fakt neviem . nan mierne vapenate dno mohol by nadbytok vapniku blokovat nejaku inu zivinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 15:30 R Muž romant [27987] Re: radusho
Žloutnutí starších listů je obvykle projev nedostatku dusíku a fosforu, ale chtělo by to fotku, jak ta rostlina vypadá. Docela dobrým pomocníkem jsou výživový kuličky, který se vkládají přímo pod kořeny rostlina ty pak z nich živiny čerpají. U echinodorů bych to viděl jako vhodný způsob přihnojení, ale to jsou jenom úvahy v obecný rovině.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 15:21 Muž radusho [41] zltnutie listov
mam problem so žltnuťím listov a ich následným rozpadom. Určite to nie je odumieranie emerzu echinodor už je v akváriu pol roka. Vyzerá to akoby rastlina čerpala nejakú živinu z najstaršieho listu keď som odtrhol ten žltý list automaticky začal žltnúť další najstarší.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 16:12 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: kortezhugo
...Florapol obsahuje dost vela Fe... ak je pravda co sa pise tak to musi stacit na niekolko rokov...
To je sice pravda, ale kdo ví, jak je to s jeho dostupností pro dotčenou rostlinu?! :-O
Nevím, jak je na tom se schopností produkovat cheláty, jen "tuším", že "špatně. Přesto a právě proto vycházím z toho, co vidím na fotce, a z myšlenky, že deficit Mg se objevuje nejdříve na starších listech, Fe na mladých, jak už jsem psal.
Kdybych si dovolil trochu zaspekulovat, řekl bych, že je možné až pravděpodobné, že vinou vyššího pH, GH, KH, nebo vinou vyšší koncentrace P, NO3 a v tomto případě docela evidentního deficitu K, může být Fe z Florapolu pro rostlinu v podstatě nedostupné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 11:48 R Muž romant [27987] Re: Johnny82
Mrkni třeba sem www.ukaps.org/…
Nebo gúgl "Estimative index"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 11:14 Johnny82
Kusma napsal: Každopádně díky za odpověď, asi namýchám zvlášť makro a mikro prvky a budu hnojit metodou EI a uvidím jak to poroste :-)
,, Dobry den, mám naprosto podobné problémy
a dokonce i rostliny jsou podobné ,Prosim Vas ,co to znamená metoda EI? :-O
Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 16:43 Muž kortezhugo [983] Re: Sid
...no podla mna ten Florapol obsahuje dost vela Fe
-pise sa 25% Fe2O3 a balenie 350 a 700g

...teda ak je pravda co sa pise tak to musi stacit na niekolko rokov :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 14:57 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: kortezhugo
...mas tam malo Mg -za to su do zlta...
Podobně, jako deficit Mg se projevuje i deficit Fe, ovšem s tím rozdílem, že deficit Mg se projeví nejprve na starších listech. Z fotky je vidět, že chlorózou jsou postiženy nejmladší listy, proto bych testnul nejprve přihnojit Fe. A draslíkem. :-)
A možná lehce i tím Mg - pokazit by to nic nemělo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 11:22 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: kortezhugo
Co se týče profilu nádrže u hnojení, tak to je napsané z minula... Zatím jsem ještě do akvária vůbec nehnojil (kromě toho Florapolu). Je mi jasné, že budu muset začít...
Každopádně díky za odpověď, asi namýchám zvlášť makro a mikro prvky a budu hnojit metodou EI a uvidím jak to poroste :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 10:51 Muž kortezhugo [983] Re: Kusma
...mozes pouzit PMDD alebo aj ten Brutus

Ja osobne by som sa nebal pouzit aj "jednorazovu davku" 3-4g MgSO4 7H2O...-ked pises 130L vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 10:13 Muž kortezhugo [983] Re: Kusma
"Který prvek může být limitující?"

mas tam malo Mg -za to su do zlta
a malo K -preto su "derave"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 10:02 Muž Kusma [411] - Rostliny – Žloutnutí nových lístků - mám začít hnojit?
Fotka k příspěvku Zdravím, mám menší dotaz:
akvárko mám založené zhruba měsíc, při zakládání jsem do dna použil JBL Florapol, svítím 3-4x18W na 150l (více v prezentaci).
Nové listy Hygrophila corymbosa 'Siamensis' jsou hodně nažloutlé (viz. foto), starší "děravé" - rostlina už rostla pod vodou (není nově koupená).
Něco podobného mi dělá i Limnophila aromatica u ní jsou nové lístky taky úplně světle-žluté (starší lístky jsou emerzní).
Obě rostliny jsou v rohách akvária, ale nic jim nestíní, že by měli málo světla.
U ostatních rostlin problémy nepozoruji, ale může se už jednat o projev nedostatku hnojiva? Který prvek může být limitující?
Bylo by ideální už začít hnojit? Předem díky za Vaše odpovědi :-)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 17:52 Muž kortezhugo [983] Re: Semi
...ten ale vypada normalne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 17:10 Žena Semi [6] Re: Semi
Fotka k příspěvku takhle vypadají nové listy echinodoru jan harbich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 12:24 Žena Semi [6] Re: kortezhugo
Co jsem tak někde četla, tak nedostatek dusíku se projevuje na starých listech. Zatímco mě žloutnou nové. Navíc nepřijde mi, že jsou menší než ty předešlé, ale to může taky teprve přijít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 00:18 Muž kortezhugo [983] Re: Semi
www.aquariumslife.com/…

...to bude nedostatok N
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 22:27 R Muž romant [27987] Re: Semi
Zkus mrknout na tuhle stránku, třeba Ti to pomůže při určení toho co zřejmě chybí.
maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 22:18 Žena Semi [6] – žloutnutí listů
Fotka k příspěvku Mám čerstvě založené akvárium cca 3týdny a krom toho, že se potýkám s výskytem sinic a hnědé řasy (což jsem si přečetla, že je u nově založených akvárií možné) mě trápí jiná věc a to žloutnutí nových listů. Konkrétně u echinodoru subulatus viz foto. Také u echinodorů jan harbich mi přijdou ty listy divné, teda nikdy jsem tuto rostlinu neměla, ale z fotek co jsem koukala by nové listy měly vypadat jinak. Nevíte někdo čím by to žloutnutí mohlo být? Při zakládání jsem použila JBL Florapol. Ostatní rostliny celkem prosperují hlavně Heteranthera zosterifolia (ačkoliv ta mi teď přijde taky o něco světlejší)a Myriophyllum mattogrossense. Svítila jsem 2x 2x39W jedna rampa od 9:30-21:30, druhá dvojice 10:30-20:30 od výskytu sinic jsme to o něco omezila. Dávkuji i CO2, sice rozpouštění extra účinné asi není.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 23:00 Muž tomas3000 [15] Re: kortezhugo
Skoda, ze mam kryt na akva a ne zavesný teleso, taky bych to nechal rust ven ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 22:50 Muž kortezhugo [983]
tomas3000 napsal: hygrophila je stonkovka, ta bere vice hnojiva z vody, nez ze substrátu...ale jil by uškodit neměl...problem bude jinde

...pri tomto si dovolim nesuhlasit
preto ze je to bahenna rastlina a najviac sa jej "paci" ked vyrastie nad vodu...popritom kludne zhodi vsetky listy co su pod vodou a rastie X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 22:02 Muž tomas3000 [15] Re: snehulda007
hygrophila je stonkovka, ta bere vice hnojiva z vody, nez ze substrátu...ale jil by uškodit neměl...problem bude jinde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 20:29 Muž snehulda007 [850] – hygrophila-pokračování
Tak jsem rostlinu přihnojil bivojem od rataje a je to ještě horší(neříkám že to je tim hnojivem) :-( :-( Listy se rozpadaj a úplně strácej barvu. Navíc se na ní začala dělat řasa-malinký chloupečky. Co mám skusit dál?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.06.2011 08:41 Muž kortezhugo [983]
Fotka k příspěvku ...nebrat ako reklamu
nasiel som rozbor par krmiv -teda koho to zaujima
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 09:37 Muž kortezhugo [983] Re: tomas3000
Fotka k příspěvku ...uz som to sem daval
ide to aj takto
uz to takto mam viac ako rok...
Vallisnerie,Rotala,Bacopa,Myriophyllum a urcite aj kopec dalsich rastlin porastie aj takto...

bez CO2 bez hnojenia bez filtra dno filtracna vata a mam to na okne -tak ze denne svetlo a do obedu slnko...
vodu vymienam komplet kedy ma napadne ale cca 3x za mesiac

a toto vzniklo pre to ze som mal problem v akva z Vallisneriou a dlho som spekuloval kde je problem? -co pridat?
a ono stacilo vymenit castejsie alebo viac vody :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 09:14 Muž kortezhugo [983] Re: tomas3000
no co som pozeral rozbor par krmiv...tak je tam malo K -teda drasliku

otazne je ale ako som pisal co komu doma tecie?...
na to su testy vody a zmerat mozes Fe N P a uz sa da aj K -za pomerne nizku cenu
to uz ci budes nieco do vody pridavat necham na tebe...
ja osobne to mam radsej pod kontrolou a preto pouzivam PMDD...-"nezmiesane"
...niekedy to totiz nie je jednoduche odhadnut pocet ryb a spravne druhy krmiva
...a ryby rastu -rastliny tiez tak ze aj spotreba je za daake obdobie rvozna
...a tiez viac ryb viac roboty :)

inac "najextremnejsi" rast rastlin som zaznamenal pri odchove skalar...-mozes mrknut Skalarium +8dni...
ale provozovat takto akva sa neda...NO3 za tyzden vyletelo cez 200...
a nasledovalo krasne "zazelenanie" akva
len vedel som do coho idem a co nastane...a par tyzdnou do predaja sa dalo zvladnut...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 05:17 Muž martmart [106] Re: tomas3000
odppvidas si zároveň na otázku..
co to nejdříve zjistit a podle toho se zařídit?
jaky smysl otázka Ma? připadat si důležitější? nechápu.
hnojiva do dna ano - třeba Bivoj, nebo samodoma koule, do sloupce jen prvek který chybí. častější výměna vody udělá hodně, pokud presto chybí zjistit co a opatrně začít dodávat . .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 23:05 Muž tomas3000 [15] Re: kortezhugo
Díky za objasnění...teď je otázka, jestli stačí ryby kvalitně zahnojit hustě osázené akvárium a přitom mít nepřerybněno a jak kvalitní na prvky je vstupní voda. V každé lokalitě je voda jiná. Přidáním vyváženého množství látek formou hnojiva formou tablet do dna nebo tekutého do vodního sloupce člověk nic nezkazí, pokud ví, co dělá, ba naopak X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 22:01 Muž kortezhugo [983] Re: tomas3000
...no kladies jednoduchu otazku ale odpoved je zlozita
"obsahuje rybí trus všechny mikroprvky"...urcite obsahuje a vsechny...-ved su tak isto dvolezite pre zdravy rast ryb...
problem je len mnozstvo a "nepomer"...-to ale zalezi aj na vstupnej vode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 14:05 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
tomas3000 napsal: ...myslím, že by se rostliny za nějakou dobu bez uměle přidávaných hnojiv vyčerpaly... To už ale nieje o tom či detrit obsahuje všetky mikroprvky, ale o tom v akom množstve sa v nádrži nachádzajú X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 13:52 Muž tomas3000 [15]
Ptám se znovu...opravdu obsahuje rybí trus všechny mikroprvky, které tedy jak se zde dočítám zbytečně leju do akvarijní vody? Přihlídnu k tomu, že dřiv se nehnojilo a rostliny taky prosperovaly jen z ryb...ale to si myslím, že spíš platí u kořenících rostlin, ikdyž mi přece dáte za pravdu, že se zásobním hnojivem do dna rostlina přece logicky poroste lépe...stonkové rostliny potřebují hnojivo do vody aby se nevytahovaly a pěkně plynule rostly a nežloutly(abych zachoval myšlenku tohoto fóra:-))a nijak nestagnovaly...každá nádrž může fungovat bez hnojiva, ale musí být k tomu uspůsobené podmínky. Při přidávání CO2, větších dávkách světla, trvalé teplotě 25-26 stupňů si myslím, že by se rostliny za nějakou dobu bez uměle přidávaných hnojiv vyčerpaly...toť můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 12:12 Žena Alena.sv [89]
Tak to tedy nechápu ani já.Jak je tedy možné,že přestože měním pravidelně vodu,po čase mi začaly rostlinky stagnovat a některé živořit.Po pravidelném přidávání Řasobijce a Manganu(při výměně vody dám dávku jednoho, nebo druhého) rostlinky doslova ožily,začaly bujně růst a akvárium je opět nádherné.
Evidentně jim ty prvky,které jsem v přípravcích přidala chyběly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 09:08 Muž kortezhugo [983] Re: tomas3000
...no vyrobcovia krmiv prihliadaju aj na to
+ do akva nelejes dest.vodu...-je v nej "kadeco" potrebne pre rastliny

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 08:31 Muž Yirka [9126] Re: tomas3000
Především proto, aby mohli obchodníci vydělávat na naivních akvaristech. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 06:22 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: tomas3000
ne každý má v dnešní době v akváriu tolik ryb aby to rostlinám stačilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 22:32 Muž tomas3000 [15] Re: Sid
hm, to mi chcete říct, že rybí trus obsahuje všechny mikroprvky? Proč by se tedy prodavaly a míchaly hnojiva, když by vše obstaraly ryby...zajímá mě to...budu rád, když mi to objasníte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 21:22 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: tomas3000
Fajn. :-)
A které mikroprvky tedy z rybího detritu nedostaneš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 12:55 Muž tomas3000 [15] Re: Sid
Třeba u složení Bivoje píší toto: Organominerální komplex, který obsahuje tyto živiny: K, Mg,
Fe, Mn, Cu, Zn, B, Mo. Výživné látky jsou uvolňovány do kořenového
systému podle potřeby rostliny.


Předpokládám, že u jiných hnojiv do dna bude složení podobné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 11:43 R Muž romant [27987] Re: snehulda007
Tu kostku molitanu rozhodně není nutný prát jednou týdně. Tím akváriu prospíváš daleko méně, než když ten molitan necháš pěkně zašpinit a řádně osídlit nitrifikačníma bakteriema, který si tím neustálím píglovánám toho molitanu zbytečně ničíš. Ten molitan čisti až když viditelně klesne výkon fitru, což nebude dříve než za měsíc a klidně i déle, to bude záležet na znečišťovatelích v akváriu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 07:43 Muž snehulda007 [850] Re: tomas3000
To osvětlení jsem zmastil a už opravil. Svítím 11W 14 hodin denně. Vodu měním 1/3 týdně plus 1 týdně cca 5 litrů při praní kostky z filtru. Další rostlinky vybírám. Děkuji za rady palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 06:42 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: tomas3000
...V hnojivech do dna jsou další mikroprvky, které pomáhají v růstu rostlin a které z rybího detritu nedostaneš...
Můžete upřesnit, které mikroprvky máte na mysli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 20:29 Muž tomas3000 [15] Re: snehulda007
Jsou to jílové kuličky nebo tablety, které se postupně rozpouští, žádná chemie to není....jde o to, že echinodory, kryptokoryny, vallisnerie mají velký kořenový systém a přijímají živiny hlavně kořeny...stonkové rostliny naopak více živin berou z vody...kuličky nebo tablety vsuneš do blízkosti kořenů a rostlině tak dodáš zásobní hnojivo. V hnojivech do dna jsou další mikroprvky, které pomáhají v růstu rostlin a které z rybího detritu nedostaneš. Měň pravidelně vodu, dokup rostliny...přidej na intenzitě osvětlení...V prezentaci máš, že svítíš 77W...Z fota to ale tak nevypadá...Jde o to, že při nízké intenzitě osvětlení není dobré hnojit do vody, protože rostliny toto hnojivo nedokáží efektivně spotřebovat, ale zato řasy jsou přizpůsobivější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 19:51 Muž snehulda007 [850] Re: tomas3000
Takže tekutý hnojiva ne ale ty kuličky přímo k rostlince můžu? To se zahrabává do substrátu(štěrku)? Je nějaká jiná možnost?Chtěl bych se co nejvíc vyhnout chemii.Mám v aq živorodky,takže jsem doufal že to co vyprodukujou bude jako výživa dostačující. :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 16957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13195-zloutnuti-listu?od=201