Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 set

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
CO2 set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 16:38 Muž @ kopčem [1] – Nutrafin natural system
Ahojky koupil jsem tento set nasypal vše do nádržky dolil vše udělal dle návodu a stále žádné bublinky už je to déle než 24 hodin. Kde jsem udělal chybu? Někdo si do tohoto setu dělá vlastní nápln z kvasnic ale neznám poměr k namíchání. Nemáte s tímto NUTRAFINEM nějaké zkušenosti a poradil? Díky sad

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2017 21:46 laKatos Re: DavFM
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ano zkouším různé ventily pres RFO 352-M5, nadel 18HR ES....
ten m5 ma daleko jemnější citlivost než klasika RFO 383-1/8 .... dale ten nadel je zase o kousek dal tedy ještě lepší ale stále to není pro akvaria do cca 200litrů. Prostě představa ze udělám otocku o 180stupňů a zvedné se mi prutok o 1 bublinu to stále není.....

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 20:15 Muž @ Vladik [2] Re: DavFM
Je samozřejmě možné použít místo všude propagovaného škrtícího ventilu RFO 383-1/8 ventil RFO 352-M5, ale jen třeba patřičné šroubení (závit M5). Ten má průtok na 16 otáček 55 l/min (RFO 383-1/8 má průtok 155 l/min).
shop.tech-con.cz/…
Marcel G se to v komentářích pod článkem a v diskuzi rybicky.net/forum/8490… snažil sdělit i ostatním, ale nejspíš to zapadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 19:01 Muž @ TRULY [160]
tak nevravim ze controller dam ale len uvazujem.
Myslite ze predavaju to co nakuouju na aliexpresse?

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 18:27 Muž @ Jarry [98] Re: DavFM
No to je fakt, ono se to s ním teda vyladit dá, ale mám to v docela velkém objemu vody, u menšího akvária kolem 200l už by to s atomizerem mohl být problém.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 17:57 Muž @ DavFM [365] - Corydoras&ApistogrammaRe: Jarry
On ten regulacni ventil hodne souvisi s tlakem, ktery pres neho jde. Ja pouzival lipove drivko a tam mi tacil tlak cca 0,5atm. To mi pak ten camozzi bohate stacil. Pokud ale mas atomizer s tlakem radove vyssim, pak je ten ventil hruby. Jenze nejaka pouzitelna levna alternativa neexistuje, lepsi ventil bude stat tisicovecku, ne-li vic.
Kolega laKatos ted nedavno resil ventil, tak snad prida zkusenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 16:42 Muž @ Jarry [98] Re: TRULY
pH kontroler bych asi neřešil, určitě tedy ne kvůli úspoře plynu. S atomizérem je to jak píše Vaaclav, také už bych teď raději volil nějaký reaktor. Ještě bych oproti článku asi volil jiný jehlový ventil - s jemnější regulací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 16:28 R Muž @ vaaclav [5716] - EchinodoryRe: TRULY
U atomizérů je nevýhoda mlha bublinek v akváriu a nutnost dost velkého tlaku. Radši bych šel do nějakého reaktoru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 15:49 Muž @ Driv3r [54] Re: TRULY
Atomizer jen jeden ;-)ja bych sel do ext na co mit v akva dalsi hadici a atomizer kdyz to můžeš mit schovany.k ph kontrolérů nemam nic.;-( podle meho nazoru to neni neco bez ceho by akva nefungovalo i s co 2 malé rozdíly v ph mezi dnem a noci nicemu vadit nebudou v přírodě taky nenajdes furt stejnou vodu deštěm se treba ph zmenší a odparem (sluncem)zvýší.i kdyz hlídač u akva je taky dobrej ;-) náhoda je blbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 15:32 Muž @ TRULY [160]
no čítal som ja dneska celý ten článok od hora až dole. Otázok mam viac ale začnem len dvoma.
1. v článku sa popisuje atomizer vnutorný aj vonkajší ale nejak mi nieje jasno či tam musia byť obe alebo stačí len jeden a ked tak ktorý odporučate skor , či ten vnutorný alebo vonkajší

2. čo sa týka controllera je tam ph-201. Tie iste kusy sa daju kupiť na ebay alebo alliexpresse za 2/3 cenu. Zaujima ma či mate skusenosti alebo si myslite že je to iste, len tak pre srandu.
Cena kotra bola uvedena v článku pre kúpu z nemeckej stranky 69e už vyrastla na stranke na 89e :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 00:38 ondrej
Ano mam to zvlast skusim to zajtra a uvidime
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 17:04 Muž @ Driv3r [54] Re: ondrej
Tak zkus nejdriv uskrtit ten redukční ventil samotny a pak až jehlovy ventil predpokladam ze ten jehl.mas zvlast od redukcniho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 16:19 ondrej
Rozobral som to membranka je v poriadku nic tam nevidno . pohral som sa trosku a zistil som ze ked kus priskrtim ihlovy ventil na hadicke pred difuzorom vtedy mi cez ten otvir zacne prepustat asi sa tam zvysi tlak a preto ked otvorim ihlovy ventil vtedy je to v pohode len asi tak vela toho ide do akvarka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 12:48 Muž @ DavFM [365] - Corydoras&ApistogrammaRe: prasan
Nejlepsi je to i s budikem ponorit do vany a hned vi na cem je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 12:46 Muž @ prasan [2458] Re: ondrej
Ak je pretlakovaná flaša a ty si postupoval správne,tak sa len únikom vyrovnáva tlak.To sa dá regulovať trocha priškrtením ventilu a set by mal fungavať normálne.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 12:35 Muž @ Vladik [2] Re: ondrej
Takže rozebrat, nebo reklamovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 11:57 ondrej Re: Driv3r
Unika to z dierky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 11:36 Muž @ Driv3r [54] Re: ondrej
A kde to tedy útika z ty dírky nebo s toho tela?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 11:16 Muž @ DavFM [365] - Corydoras&ApistogrammaRe: Vladik
Takovou reklamaci nejspis zamitnou. Primo v navodu je napsano, ze pri otevreni lahve musi byt ventil zavreny, jinak hrozi prasknuti membrany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 11:05 Muž @ Vladik [2] Re: ondrej
Ta dírka je odvětrání a slouží jen k vyrovnání tlaku mezi membránou a tělesem ventilu.
Tady obchod.svet-piva.cz/… je schéma celého ventilu.
Podle tvého popisu to vypadá na netěsnost membrány. Může být i prasklá membrána (toto se může stát při otevření ventilu na lahvi, pokud je redukční ventil otevřený tzv. "zašroubovaný"). Každopádně je potřeba ventil rozebrat a zjistit, kudy CO2 uniká a vadný díl vyměnit. Tedy pokud to nechceš rovnou poslat prodejci na reklamaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 10:38 ondrej
A naco sluzi ten otvor na tom ventile ? Keby som to utesnil stalo by sa nieco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 10:16 ondrej Re: Driv3r
No super Dakujem za odpoved teraz son tu kupil :/ Driv3r napsal: nechci strasit ale jestli ti to uchazitam kdes udelal tu sipku tak je ten ventil prasklej. jsou pomerne krehky a kdyz zmrznou tak jeste vic staci jen tuknout pokud je to s te dirky tak je spatny ten ventil tesneni v nem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 10:12 ondrej Re: laKatos
Nie to nie je prasklina len skrabanec laKatos napsal: na tom tele reducaku to je prasklina nebo nejaky chlup?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 21:25 laKatos Re: ondrej
na tom tele reducaku to je prasklina nebo nejaky chlup?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 21:24 Muž @ Driv3r [54] Re: ondrej
nechci strasit ale jestli ti to uchazitam kdes udelal tu sipku tak je ten ventil prasklej. jsou pomerne krehky a kdyz zmrznou tak jeste vic staci jen tuknout pokud je to s te dirky tak je spatny ten ventil tesneni v nem.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 21:19 ondrej – Co2
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry vecer zakladam si Co2 set a skusal som tesnot spojov zistil som unik z ventila pridavam foto oznacil som tam miesto kde som zistil unik ked som naniesol penu zacali sa vytvarat bubliny je to normalne? Dakujem za pomoc

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 22:21 Muž @ Driv3r [54] Re: TRULY
Jestli chceš skládat co2 set tak ten ventil camozi.ale ty spojky a tečka atd bych kupoval treba ve specialce na vzduchotechniku.z netu pokud to nebude nejaky zamerenejsi na vzduch a co2 tak to budou zmetci.a hlavne to zase tolik nestojí jako únik co2.a trable s unikama a ten el mag ventil koukej na spotrebu není potreba živit ventil o 20w a brat takovy ktery je bez el zavřeny jsou but otevreny nebo zavřeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 21:09 Muž @ TRULY [160]
ahojte. Predavaju sa aj camozzi oadelky?
Mozem teraz za 5 kupit soatny ventil camozzi + 5 ks spojok s teflotnovym tesnenim a 5ks nadstavcov na hadicky. Tak neviem ci je to dobra cena a zacat si to pomaly skladst alebo hladat neikde set. Ale po precitani clanku asi pouzity set nekupim.
Alebo to objednam vsetko niekde na stranke radsej. Mozno aj to co pisem je ktovie ako dlho pouzite...ci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 14:32 R Muž @ romant [23996] Re: TRULY
Přečti si zdejší modrej rámeček. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 14:24 Muž @ TRULY [160]
Ahojte.
Viete mi poradit z akych znaciek a overenych veci si vyskladat co2 set.
Svetlo som uz riesil tak by sa mi mali zvysit nejake peniazky tak uvazujem nad co2 setom. (zatial len tak zbežne)
Novy kupovany v SR s kontrolerom stoji asi tolko ako nove auto :-D A pritom su to tie iste kontroleri ako s ebay alebo aliexpress len so zarukou.
Nevyznam sa vsak do toho.
Niejto napise kup ten, druhy henten, niekto odporuca camozzi veci atd.. Nasiel som aj jeden typ controllera z eaby cca nejakych 90£…

Co sa tyka difuzorov som uz uplne mimo. Viem ze je to dikutabilne ale viete mi dat nejaky nastrel?
Napr. flasa min 2kg, difuzor jbl, ihl.ventil camozzi, ked controller tak ten za 110$ z aliexpress + sondy, magneticky ventil od neviem koho ak sa chapeme.
Viem ze je to trosku obsirnejsie ale dakujem vopred.
Este mozno nieco pohkadam na bazosi ale tak neviem ci tam najdem nieco normalne + neviem ako je to so zivotnostou kontrolera a ostatnych sucasti co2 setu. Neviem co sa opotrebuje rychlensie alebo co sa zvykne kazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 10:54 Zdena
Diky to me nenapadlo.Resil ste to nekde tu v okoli ol nebo uplne nekde jinde.Dekuji zdenek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 10:46 Muž @ visek [42] - Parmičky
zajdi nebo zavolej hasicum.ja u nich koupil za 200 korun plnou flasku.ted jsem ji po 2,5 roce vymenil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 10:37 Zdena - Parmičky
Dobry den.Umi někdo lahev no co2 5 kg za nejakou super cenu?Nebo nevi někdo o nekom v okoli Olomouce?Diky moc

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 21:02 Muž @ cezarmilan [555] - RostlinyRe: TRULY
TRULY napsal: cize tie 0.5kg flase su na 2 veci
Tak, tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 09:28 Muž @ Jarry [98] Re: vaaclav
No ona nejaka ta stovka jednou za pul roku neni myslim ve srovnani s ostatnim zadny vydaj :-) My tu mame kolem Usti nad Labem plnirny snad 3, jedna Linde to bude drahy, pak hasicsky sluzby, tam jsem jeste nebyl, ale tohle je takova pologarazovka, rodinna firma, co dela revize a servis hasicaku, maj to doma, tak asi proto takova cena :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 09:17 R Muž @ vaaclav [5716] - EchinodoryRe: Jarry
Tak to se omlouvám blbě jsem to pochopil. Já vím že moje cena není nic moc ale zase to mám blízko a na počkání. Taky je to Praha, dřív jsem to nosil do obchodu s hasicími přístroji a čekal skoro měsíc, cena byla ale poslední dobou stejná a dříve to stálo 200 tak že na tu tvojí jsem se stejně nikdy nedostal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 09:06 Muž @ Jarry [98] Re: vaaclav
600Kc = pouzita 6kg lahev + napln :-) Za samotny naplneni 6kg tu chtej 150Kc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 05:14 laKatos Re: vaaclav
z textů od jarry-ho mi spise pripada ze cena je vcetne flas. Tzn jedna flaska + napln ho stala 600kc. Což je super cena.

Jinak cena náplně 2x5kg a 540kc taky neni suprova. Ja plnim 10kg za 206kc s daní....

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 23:23 R Muž @ vaaclav [5716] - EchinodoryRe: Jarry
Prosím tě to jsou dost hrozný peníze mě stály naplnit dva 5 kilové hasičáky 540kč, to si musel platit i revizi nebo tlakovou zkoušku.
Konečně jsem si začal psát jak dlouho mě vydrží 5kg lahev CO2 na 400 litrů vody.
9.03 2015 - 12.10 2015 = 218 dní.
12.10 2015 - 17.04 2016 = 189 dní:-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 22:51 Muž @ Jarry [98] Re: TRULY
měřič čeho? Na Co2 dropchecker, 0.5kg bomba je podle me nesmysl. Mam doma dvě 6kg bomby, prvni bubla do 540l uz 6 mesicu a stala me naplnena v plnirne 600Kc, druha od hasicu za flasku koralky taky plna :) Cili set mozna ano,ale bez bomby, vetsinou staci se zeptat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 22:41 Muž @ TRULY [160] Re: cezarmilan
cize tie 0.5kg flase su na 2 veci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 22:40 Muž @ TRULY [160]
laky iba spwkulujem nad setom. Ci kupit predrazeny merac ktoey sa inac predava na aliexprese za 140$ a na slovensku za 170€.
Preto sa pytam na checker.
Co sa tyka tej flase je mi jasne ze je to individualne. Chcel som len hruby orientacny odhad.

ale dikes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2016 22:19 Muž @ cezarmilan [555] - RostlinyRe: TRULY
1., cca 2 mesiace
2., stačí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 20:50 laKatos - RostlinyRe: TRULY
kolik bublin za vterinu bublas? a cca jak jsou bubliny velke? jedes nonstop, nebo vypinas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 20:46 Muž @ TRULY [160]
viete mi povedať kolko može vydržať 2kg bomba orientačne pri 240l akvarku stredne zarastenom? vdaka

+ stačí pri CO2jke dropchecker?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 20:38 Žena @ Doccian [1] - NeocaridinyRe: Vladik
Pročtu ho, plánovala jsem to a zapomněla. Omlouvám se. Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 19:56 Muž @ Vladik [2] Re: Doccian
Vše je sepsáno v článku, na nějž vede odkaz umístěný v záhlaví této stránky. Najdeš tam i cenové kalkulace. Četla jsi jej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 19:13 Žena @ Doccian [1] - Neocaridiny
Ahoj, chtěla bych si pořídit co2, aby mi lépe rostly kytky, ale za prvé jsem jeste student, takže omezené finanční možnosti a za druhé sotva rozumím, které části co2 setu jsou k čemu, a tak bych si chtěla nechat poradit, kde sehnat set, který se po půl roce nerozpadne, či jednotlivé komponenty, pokud by mě to vyšlo levněji? Berte v potaz to, že jsem student.. pokud ale myslíte, že je lepší na tom nesetrit, tak by mi stačil odkaz na konkrétní sadu, avych si ji tedy mohla za nějaký čas pořídit, až to bude možné :) bylo by fajn, kdyby se dalo na noc vypnout, nejlépe automaticky pomocí spinacich hodin. Děkuji za všechny reakce, můžete případně napsat i do vzkazů :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 04:47 Muž @ Daviman84 [8] Re: Patrik7111
Je to tak :-D akorát musím ještě tak 3mesice počkat než se mi vyprázdní lahev X-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 09:50 Muž @ Patrik7111 [0] - ŽivorodkyRe: Daviman84
Daviman84 napsal: Na odpověď k téhle, pro mě zajímavé otázce, si taky počkám :) mám pravděpodobně podobný set a takže by měl to taky zajímalo ;-)

Vypadá to, že to budem muset samy vyzkoušet.. :)
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ... 8 9

Zpět na obsah sekce CO2 Přidat příspěvek • Zobrazeno 10124x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/12538-co2-set