Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nafouklé břicho

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 9 Žádná další stránka   1  
Nafouklé břicho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 18:59 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: Eva
No já bych si hlavně bejt Vámi skontroloval NO2. Ancíci jsou na něj hákliví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2009 18:40 Verny – Re: Eva
Ahoj evo, pokud měly tvé nemocné ryby,,naježené'' šupiny, pravděpodobně se jedná o břišní vodnatelnost, která lze v počátečním stádiu léčit přípravkem séra bakropur direct.Pokud už je hodně nafouklý, už ho nevyléčíš.Můžeš mu akorát ušetřit trápení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 01:38 Eva – Přísavka
Ahoj.Dneska ráno sem si všimla, že krunýřovec v akvárku má moc nafouklé břicho.večer už moc ani neplaval.Mám ho jedinýho.Poradíte co stim.Děkuji moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 15:39 eleonen – Nafouklé břicho u ancíka
U svého ancíka jsem taky zpozorovala nafouklé břicho, druhý den jsem ho našla mrtvého. Za další den jsem objevila i druhého ancíka s nafouklým břichem, zatím žije. Třetí je v pořádku. Můžete mi poradit o co jde a jestli to jde léčit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2008 22:41 Aňula – nemocná tetra
Ahoj, jedna moje tetra má už hodně dlouho (aspoň měsíc) hodně vypouklé břícho. A čím dál víc. Nejsem si jistá, zde jde o vodnatelnost, protože se u ní neprojevují žádné jiné příznaky krom toho břicha. A taky nevim zda je možné, aby tak dlouho vydržela s nějakou infekcí či něčím podobným. Chtěla bych se zeptat jesli ji mám utratit, nebo nechat, nebo se snažit nějak léčit?
Chová se uplně normálně, akorát moc nežere, vždy jen ke žrádlu připlave ale nevezme si.
Je to sameček.
Předem díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 19:13 Eva – Re: Eva
Mě právě zaráží že tam mám 5 antíku a 2 jsou úplně v pořádku..a teď jsem si ještě všimla že ten jeden z antíků co je v karanténě má kolem ploutví na břiše rudé fleky.. coze u těch dvou co jsou také v karanténě jsem si toho nevšimla a je takový jakoby vybledlý.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 18:23 Eva – Re: mch.sokolov
Já právě ale krmím Serou vipagramem..ničím živým..a ta otrava nevím z čeho by to mohlo být..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 10:38 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Eva
tak bych řekl že ty červici můžou být z krmeni třeba,pokud si je řádně vyléčila,nemůžou bejt...a s tim ancikem,to většinou maji při otravě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 09:43 Eva
Ahoj před 14 dny jsem léčila svoje rybky na hlísnici..v Siriusu v HK mi doporučili od Sery Baktopur Direct..po 3-denní léčbě vypadali rybky ok..(žádné vajíčka larev ve výkalech i samotné výkaly se dávali do kopy)..tak jsem vydesinfikovala akva savem a dalo by se říct že jsem založila nové..Včera mi uplavala kytla a jak se rýpla do dna tam se mi tam objevil červík (kamínky jsou nové převařené)..myslíte si že to může být zase hlístnice nebo nějaký jiný červík..a ještě jsem se chtěla zeptat včera jsem také odlovila antíka s nafouklým břichem (skoro se na něm houpal) do karantény myslela jsem že má zase hlísnice ale do rána se mu břicho vrátilo do normálu..myslíte že byl přejedený..já už vážně nevím :-( ..dík moc za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 22:14 jajankovy – Re: poltergeist
jo,jo to jsi je překrmila,já takhle patentkama zabila blekmolly.Když se ryba moc nažere,tak až praskne,já tomu taky neveřila,až jsem se sama přesvědčila. ano
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 20:02 Muž poltergeist [3]
dneska se mi z nepochopitelných důvodů nafoukly během chvíle neonky měli natrhané břicho z toho tlaku .. včera dostaly patentky.. díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 23:04 Muž vencisimo [7]
dnes sem již poněkolikáté přdal CO2(teď naposledy minulý dva tejdny přidávám), a teď sem si všim, že jedna neonka je nafouklá a táhne jí to k hladině, takže asi snědla pár bublin(rozmělňuji CO2 ve filtru a po těch jemných bublinkách jdou občas neonky jak po jídle), myslíte, že to vyprdí nebo je už ztracená, ostatní ryby sou v pohodě, ale nechtěl bych, aby se to u tamtý zvrtlo v nějakou nemoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 22:52 Muž Chechelac [4] – Re: cichliďák
Krmim patentkama,průhlednýma komáříma larvama, tabletky Tetra-plecomin,mražený krevetky. Podle mě samá pochoutka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 22:48 Muž Chechelac [4] – Re: k
Jo to asi jo, nejspíš virus. Už jednou to rozdejchala a teď se zdá, že se nám to nezhoršuje potlesk . Zaplať pámbůh. A nenašel jsem naštěstí ani žádnou skvrnku. Ten samac tenkrát taky dopadl jako váleček :-O .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 22:11 Muž krysikmouse [11]
chudááááák to je ošklivé teda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 21:46 k – Re: k
Fotka k příspěvku Konecne stadium - rozvinuty vred na tlamce se stredovym kraterem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 21:45 k – Re: k
Fotka k příspěvku Pocatecni stadium - mala temer neviditelna bila tecka na koncetine
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 21:41 k – Re: k
Fotka k příspěvku dalsi foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 21:40 k – Re: k
Fotka k příspěvku Vypada to asi takto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 21:38 k – Re: Chechelac
Tabletama to nebude, spis nejaky virus. Nekdo tvrdi, ze je to mloci mor, kdysi ma to postupne vychcipal cely chov, coz bylo asi 80 zebrovniku, ted to mam znovu a uz jsem jich o par prisel, bohuzel nevim co s tim, snad by pomohla antibiotika, kdyz se nafouknou, je uz pozde. Nepozorujes na jejich tele bile tecky, ktere se posleze zmeni v krvave vredy - jsou casto na tlamce, koncetinach, ocase nebo brichu. Bohuzel fakt nevim, co s tim. K.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 20:30 Duny – Re: cichliďák
no moze to byt prezieranim ale nie som si isty velmi rad by som ti pomohol viac ale bohuzial neviem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 20:11 cichliďák – Re: Tonys
A čím je krmíš??,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 19:30 Muž Tonys [16] – Asi
Obávám se že je to skutečně z přežírání..možno by bylo doré je dát do nějaké jiné nádrže(samostatně a regulovat krmení), ale nevím rději počkej až napíší i sotatníakvaristi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 18:37 Muž Chechelac [4] – Nafouklý Žebrovník, pomóóóc !!!
Mám ve společném akvu čtyry žebrovky a ta největší, samička, se pomalu nafukuje coze . Zatím jen bříško. V minulosti, asi rok a půl, se mi to u ní už stalo, ale ona to časem rozdýchala. Spolu s ní tenkrát onemocněl i jeden sameček, ale ten na to umřel. Začalo to tak, že nejdřív rostlo bříško jako když hodně baští a nemohl se potopit. Pak ale začaly tloustnout i nožky i krk a to tak, že se mu dělaly faldíky, který v konečnym stadiu praskaly. Až jsem ho nakonec našel nepřirozeně prohnutýho a umřelýho sad Kdysi jsem už odboural vločkový krmivo, protože se po něm taky nemohli potopit. To jak jim to boptnalo v bříšku( ale nikdy se nenafoukli ) a teď mám podezření na tabletky pro krunýřovce. Je to možný? Ono jim to moc chutná a tak si občas něco ukradnou. Příčinu neznám a každou radu či návrh nebo postřeh uvítám :-( sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2006 09:41 KačkaB – ancistrus
to 911: no vodu jsem vyměnila,ne do kyble,ale do malého akvaria... břicho se mu nezmenšilo,ale ani nezvětšilo. tuhle rybku mám jedinou,ostatní mi postupně nějak uhynuly,tahle je sama asi 14 dní... pokud by to byli (teď nevím jaký -i,-y :-O :-) )tak jak by se to kdyžtak léčilo??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2006 00:31 Muž [] – Kyblík?
Léčba kyblíkem vody? Nechci nějak snižovat Pytlovu radu, ale nebylo by lepší vyčistit akva? Pokud je ryba opravdu přiotrávená, šok z lovení by jí mohl dost "pomoct", navíc předpokládám, že má Kačka i jiné ryby. Nevím, jak u Kačky, ale u nás několik dní pršelo a je celkem zima, v pokoji mám kolem 19´C a to by se asi ancistrusovi moc nelíbilo. Myslím, že mu bude v čistém vytápěném akva lépe...Viděl bych to na hlístice. (sera omnipur apod.) Doufám, že to Kačka odložila na zítra a nepíšu pozdě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2006 21:12 KačkaB – to:pytel
mno,přečetla jsem si to až teď,tak dám odstát vodu a ozvu se ráno... díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2006 15:42 pytel – nafouknute bricho
a neni to otrava disicnany? dej rybu do kyble s cistou vodou(nech ji par hodin odstat) bricho by melo za par hodin splasknout. pokud nesplaskne napis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2006 14:42 KačkaB – .
mno příznaky to vypadá na samici,kt se bude třít,ale ... je to samec...
:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2006 14:32 langosh – -
Podívejte se tady www.catfish.cz/… .
Roman :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2006 14:22 KačkaB – nafouklé břicho
dneska sem si všimla,že jeden ancistrus má nafouknuté břicho... nevíte co to může být?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [9]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 16658x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1160-nafoukle-bricho?od=401