Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nafouklé břicho

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Nafouklé břicho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 20:11 nikoleta
Děkuji, druhy den jim nic nedávám...lezela poslední dobou u dna, ale jakmile jsem je sla krmit, tak u žrádla byla jako první. Dnes je cely den schovana. Tohle delala, kdyz mela mit male, ale to tak :-O divne neplavala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 19:25 R Muž romant [27982] Re: nikoleta
Možná je to tím čištěním, inu možná. Čistit filtr, když je třeba, v momentě kdy svým sníženým výkonem poukazuje na to, že je dobrý vyčistit, takže jestli filtr pígluješ co týden, tak to není dobře. To nafouklý břicho může mít spousty příčin, třeba vyšší N látky(možná souvislost s tím filtrem), vnitřní paraziti, stáří, je přežraná, možností je opravdu mnoho. Začal bych intenzivně měnit vodu, několik dní po sobě 1/3 a když se ryba nespraví, tak bych volil šetrný utracení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 19:21 nikoleta Re: KačkaB
Ahoj, potřebuji poradit. V práci mame 30l akvarko s par rybickama. Ale chtela jsem poprosit o radu. Jedna ze zivorodek se hrozne nafoukla a i divne plave. Tak jako trochu do strany. Nemam s tim vubec zadne zkusenosti a nevim, co s ni mam delat. Akvarko cistim kazdou chvili a samotny filtr taktéž. Je mi ji strasne lito...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 19:07 R Muž romant [27982] Re: ender
Mrkni sem, je to tam velmi dobře popsáno, jak možnosti, tak způsoby léčby, i když jsem skeptik, ale nikdy neříkej nikdy. www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 18:34 Muž ender [3] – Otík
Fotka k příspěvku čau Všem,
posledních pár dní pozoruju na jednom z Otíků obrovsky nafouklé břicho (viz foto).
Myslím, že je to den ode dne horší...!
Můžete někdo pradit, co to je a co s tím?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 23:02 Tereza – Astatotilapia burtoni - nafouklé břicho
Zdravím, prosím o radu. Dnes jsem si všimla u jednoho "Burtona" nafouklého břicha, a to dost extrémně - je jako koule. Je to mládě, Burtony mám teprve týden - mají asi 5 cm. Napadla mě samozřejmě vodnatelnost, ale jiné příznaky nemá.
Mohlo by to být z přežrání? Protože se opírá břichem o dno, přijde mi nepravděpodobné, že by byl třeba nafouklý. Nebo o co jiného by se mohlo jednat?
Jinak před dvěma dny mi z mně nepochopitelných důvodů pošel už odrostlý Otopharynx litobathes - bylo to v podstatě ze dne na den, večer přestal žrát, ráno plaval hlavou šikmo dolů a za dvě hodiny už břichem nahoru...:/ nic jsem na něm nevypozorovala.
Jinak akva je 200 l, osazenstvo pouze tlamovci, zatím vesměs mladý, akva zaběhlé cca 2 měsíce. pH 7,2, tvrdost 14, odkalování 1x týdně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 21:06 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: martincihak
ve společenskem se ti moc nevytřou, pokud chces strucny navod, klidne i obsahlejsi tak mi napis do SZ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 20:45 martincihak Re: Kryštof
Ona se nám tak trochu zvětšuje...taková nebyla. Měl jsem za to, že to jsou ty jikry a o přežrání si myslím nejde...Krmíme opravdu jen málo. Jen mne zajímá, co když má opravdu ty jikry? Co s tím, když ti naši chalani se k ničemu nemaj?? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 20:35 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: martincihak
nebo je taky možnost že je fakt dost přežrana a plná jiker, mám taky jednu takovou samici co jich má dost, ale je poloviční :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 20:11 R Muž romant [27982] Re: martincihak
Pokud není ta ryba přežraná, což bych si netipoval, může se zkusit několik dní nekrmit, tak potom se bude nabízet možnost nějakého problému s vnitřníma orgánama a to je v drtivý většině konečná, tedy k šetrnýmu ukončení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 20:05 martincihak – Dánio pruhované - nafouknuté břicho
Fotka k příspěvku Ahoj,
máme doma 5ks Dánia a jedna rybka nám trošičku roste do šířky :-O nevíte prosím vás, o jaké potíže by se mohlo jednat? Přidávám foto i video, na videu je krásně vidět. Jen ještě přidám, že rybka je čilá, žravá. M.
youtu.be/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 06:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
Designer napsal: Zivorodky na vnitrni parazity moc casto netrpi, ...


Při zanedbané údržbě, a někdy zcela "samovolně" trpí...zvláště divoké...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 22:07 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: O.Tom
Ale i tak pokud mas karanténu ji zavést ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 20:24 Muž O.Tom [439] Re: Kryštof
No ono jde jen o jeden pár té živorodky, původně byly 2 samice a 3 samci.
Jeden samec hloupě zalezl za molitan filtr a umřel, druhý "měl nehodu" při předělávání akvária a jedna samice časem "zmizela".
I když možná to už ani nejsou ty původní kusy, jednu dobu jsem tam viděl poměrně dost malých.
Je u nich ještě hejno razbor skvrnoocasých a malý mix krevetek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 17:39 R Muž romant [27982] Re: Designer
Designer napsal:...Navic ryby napadene vnitrnimi parazity spis vyrazne hubnou...Není parazit, jako parazit. Namnožený bakterie dovedou dutinu břišní pěkně nafouknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 17:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: O.Tom
Zivorodky na vnitrni parazity moc casto netrpi, poradi si s nimi a je to asi i tim co bezne zerou. Pokud ma normalni vykaly, tak Entizol nebude k nicemu, tedy s vekou pravdepodobnosti. Navic ryby napadene vnitrnimi parazity spis vyrazne hubnou. I kdyz na 100% Ti tohle nikdo takhle na dalku nerekne a bez "rozebrani" te ryby to je take tezke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 17:33 R Muž romant [27982] Re: O.Tom
Odlovit, sledovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 17:32 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: O.Tom
tak aby to potom nemeli všechny elegansky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 17:31 Muž O.Tom [439] Re: romant
Fotka k příspěvku Přežraná si nemyslím, sype se tam jen troška prachového krmení.
Paraziti, mohl by pomoci entizol ? ten mám doma a jinak asi nemá cenu kvůli jedné rybce něco kupovat...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 17:14 R Muž romant [27982] Re: O.Tom
Přežraná, paraziti, to jsou moje tipy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 16:59 Muž O.Tom [439]
Fotka k příspěvku Myslíte si, že může být samice živorodky sličné takhle extrémně plná mladých ?
Nebo jde o zdravotní problém ? Plave, žere, šupiny naježené nemá.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 14:33 DAN
Kdyby jsi tohle nenapsal tak bych si myslel že až tohle budeš číst tak si budeš myslet že jsem si z tebe udělal srandu.Protože dnes už je normální a břicho jí zkoro celé zplasklo.Ale přesto děkuju za radu jestli se mi to někdy stane tak zkusím tu sůl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 15:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DAN
Kdysi jsem to resil taky. Betky tenhle problem maji, kulati se jim bricho az do techto hruznych rozmeru. Vsude najdes zminku o vodnatelnosti, ovsem ona to zrejme neni vodnatelnost ve smyslu infekcni. Tem rybam totiz ani nevylezaji oci, ani se nejezi supiny, dal klidne zerou, jen jsou kulatejsi a kulatejsi a obcas maji problem s plavanim.

Mam dojem ze tady, mi na to kdosi poradil pouzit sul, pokud mozno bez jodu, ze Betka zase za nejaky delsi cas splaskne. Na mou asi uz bylo pozde, ale zkus to tady dohledat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 13:25 R Muž romant [27982] Re: DAN
Tipuji to na problém s plynovým měchýřem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 13:21 DAN
Nevím co se to stalo ale můj samec bojovnice ma trochu nafoukly břicho plave po boku a leží na hladině bud na termostatu to většinou nebo na kytce, a nehce plavat hlouběji než 2 cm ani když se jí lehce dotknu špejlí.Zkusil jsem ji nasypat trochu vločkového krmiva to v pohodě sežrala.Tak co to může být předem dekuju za odpověd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 17:19 R Muž romant [27982] Re: Elffka
Hmm, toť otázka, ale když už v tom nějakej ten den jede, tak je to buď bojovník a nebo je už natolik načatej, že ho nezachrání ani svěcená voda. Ten kdo by chtěl vyřknout nějakej jednoznačnej soud bude jistě majitelem křišťálový koule. Jak píšu, za pokus nic nedáš, tak ať se zadaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 17:15 Žena Elffka [9] Re: romant
Ok, zkusím to. Předpokládám, že by bylo vhodné zkusit léčbu, která je v návodu Bactopuru Direct uvedena pro pokročilá stádia nemoci. Jaká je šance, že se z toho dostane?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 17:08 R Muž romant [27982] Re: Elffka
Podle mě namnožený bakterie v dutině přišní. Možno vyzkoušet(to zdůzarňuji) bactopur direct, ale v separé nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 17:04 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: martinsafranek
Nejsou to Jikry ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 17:01 Žena Elffka [9] – Nafouklé břicho
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 17:00 Žena Elffka [9] – Nafouklé břicho
Fotka k příspěvku Zdravím, prosím o radu ohledně svého samce Laetacara dorsigera. Téměř před 2 měsíci začal polehávat na dně, ale při krmení nebo vyrušení byl normálně aktivní. Asi před měsícem se mu začalo nafukovat břicho, dnes ho má fakt obrovské. Prakticky celou dobu leží na dně, už několik dní nežere. Při vyrušení plave, má normální barvu, natřásá se před samicí. Poradíte někdo, co se s ním děje?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   07.02.2013 18:43 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: kahua
Jaké bylo to přísloví-lepší jeden prd,než platíčko entizolu? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 17:49 Žena kahua [223] - Miniakvária
Tak krunýřovec dnes z ničeho nic vypustil spoustu bublin a je normální....jsem z toho jelen coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 20:00 Žena kahua [223] - Miniakvária
Ahoj, máme krunýřovce pardálího, před asi 4 týdny jsem si všimla, že má nějaké nafouklé břicho, ale neřešili jsme to, mysleli jsme, že se přežral. Dnes jsme si všimli, že má problém zůstat u dna, pořád ho to nadnáší. Žere normálně, ale jinak to moc normální není...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 19:51 Muž martinsafranek [0] - CichlidyRe: martinsafranek
Fotka k příspěvku a ještě jedna fotka...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 19:51 Muž martinsafranek [0] - Cichlidy – Ancistrus
Fotka k příspěvku Prosím o radu s nafouknutým bříškem u ancíka na přiložené fotce. Všiml jsem si toho cca. 1-2 dny zpět, ale bylo to jen minimálně. Dneska přijdu z práce a zdá se mi už dost nafouknutý. V AQ mám dva a už několik let. Zároveň několik let přidávám CO2 a v poslední době žádná změna. Pro jistotu jsem zaléčil eshou2000.
Předem díky za jakoukoliv radu. Martin
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 14:46 Žena Leno [11] Re: romant
kdo nic nedělá, nic nezkazí..ok,dík.budu čekat za sklem ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 14:10 R Muž romant [27982] Re: Leno
O.K. Dej tomu čas, nedělej vůbec nic, bude se s největší pravděpodobností jednat o reakci na ten nitrivec. Při údržbě neodkaluj a nečisti filtr současně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 14:06 Žena Leno [11] Re: romant
ne nějak drastický odkalení, výměna max 1/3 vody, když je to nutný tak čištění a výměna filtr. molitanu,ale ne všechny na jednou.to co dělám vždy,ale ještě se mi to nestalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 13:59 R Muž romant [27982] Re: Leno
Co obnášela ta pravidelná údržba? Odkalování dna, čištění filtru a výměnu vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 13:46 Žena Leno [11] Re: romant
byl při plánovaný výměně vody asi 26.12. a pak asi trochu po tom výlovu mrtvoly.problém je teoreticky vyřešen?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 13:40 R Muž romant [27982] Re: Leno
Nebyl do akva přidávanej Nitrivec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 13:34 Žena Leno [11] Re: Leno
Fotka k příspěvku celý akva
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 13:30 Žena Leno [11] Re: romant
Fotka k příspěvku nafouknutej beťák
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 13:18 R Muž romant [27982] Re: Leno
Bílej zákal kde, ve vodě? Pokud ano, tak by to mohl bejt nálevník, ale je to věštírna, chce to nějaký fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 13:05 Žena Leno [11] Re: romant
Betak stale vypada na prasnuti.voda byla vymenena.problem je bilej zakal,nikde zadna mrtvolka,voda nesmrdi,testy vychazi stejne jako driv a ostatni ryby jsou v poho.nevim,nechapu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 16:30 R Muž romant [27982] Re: Leno
Zítra vyměň znovu a do akva nezasahuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 16:28 Žena Leno [11]
Ahoj,muj betak ma druhej den poradne nafouknuty bricho.muze to bejt tim,ze sem dneska nasla mrtvyho ancistruse, ktery uz nebyl moc ok. A za druhy jsem prostrihala dost rostliny,ale i tak se ma porad kde schovavat. Vodu jsem vymenila,tak budu asi cekat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 11:14 králas Re: králas
Fotka k příspěvku Tak skalára to má za sebou.Našel jsem jí na dně s červeným břichem.Nevíte co to mohlo být?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 20:15 králas Re: romant
Díky,zatím to řešit nebudu.Tu artémku a patentky, jsem přivez včera z Vivária v Mělníce údajně čerstvý.Tak v tom snad problém nebude.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 9

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 16640x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1160-nafoukle-bricho?od=201