Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nafouklé břicho

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Nafouklé břicho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 00:40 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Wanderer
Vždyť už tam dávat další ryby nechci, však píšu že o tom prerybnění vím.. kdybych tam měl rostliny, jak dřív nic se dít nebude.. ale stejně by se ty ryby nevešli, ačkoli by to akvarium jako takový zvládlo...
Tak to chce ubrat... bude to i hezčí.. některý akarky zatím odlovím.. vymenim tu vodu a děj se vůle boží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.12.2018 23:15 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Maq
Prostě to má přerybněný. To jsme psali už dávno.

Tohle muselo přijít. Měň vodu, lov mrtvoly a hlavně tam už nic nepřikupuj a nekombinuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.12.2018 23:09 Maq Re: Strakááč
Před pár dny jsem tady kdesi vyslovil pochybnosti o Tvém způsobu akvaristiky. A to v tom smyslu, že konáš směrem k nadměrnému organickému znečištění. Odmítl jsi to dost nonšalantně v tom smyslu, že "v přírodě je to taky".
To o čem mluvím, se dá nejspíše vyčíslit jako COD = chemical oxygen demand, česky CHSK = chemická spotřeba kyslíku. Určuje se tím, kolik oxidovatelných organických látek ve vodě plave. Platí čím méně, tím lépe z hlediska hygieny. Čím více, tím více toxinů a bakterií ve vodě. Testy na dusík to nezměříš.
V black waters v přírodě, i když jsou "black", je COD nízká, v desetinách mg/L. Jsem si skoro jistý, že u Tebe to bude >10 mg/L, možná i mnohem víc.
Abych psal pěkně srozumitelně: máš tam bordel-vodu.
To je můj názor. Jinak v nemocech se nevyznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 21:05 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář) – Nafoukle břicho a trochu nafoukle oko
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dneska jsem pozoroval akarky.. jedna vysypala ráno jikry a koukám.. má něco s okem.. jestli se zranila i něco?? To je ta původní z páru... chová se v pohodě, bricho má v cajku, žere a supiny taky nemá naježený... co to může bejt a co s tím dělat??
Pak mám ještě dvě akarky které přišli cca před třema týdnama a už 23.12. Jsem je zpozoroval s nafouknutým břichem... nepřekrmuju je nijak... supiny nejsou naježený, ploutve v cajku, oči všechny v cajku ryby žerou a chovají se úplně normálně..
Měřil jsem dusičnany a to je taky v pohodě kolem 15mg/l
Amonium, amoniak a dusitany jsem neměl jak změřit, ale tam by nemělo snad bejt nic..
Radši se ptám dřív, abych pak neřešil už věc neřešitelnou...
Výměna vody dneska bude pro jistotu... Možná je odlovím a dám do paludárka na chvilku...
prerybneny to asi mám.. akarky zůstanou nakonec asi v páru a nebo zkusím ještě dva samečky a tři samičky.. jen kvůli zajímavýmu chování ryb mezi sebou.. ale bojím se že se tím mezi sebou stresujou a pak to může vyvolat nějakou nemoc..
Neonky taky uberu, hned co bude nová nádrž... :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.10.2018 18:01 R Muž romant [27987] Re: Tomáš
Tomáš napsal: Chtěl bych se zeptat, proč mi týden po zakoupení, lekla neonka černá. Když jsem jí vyndaval, měla bílé břicho.
Protože k tomu leknutí byla předurčena a to jak z podmínek, tak z možnosti donesení již nakažené ryby. To břicho nemusí s příčinou úhynu vůbec souviset, klidně se může jednat již o posmrtný stav, jehož nafouklé břicho může býti až následným stavem. Jinak na položenou otázku nelze odpovědět smysluplně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.10.2018 17:33 jamajcan Re: Tomáš
Tuhle otázku podej spíše na nějakých jiných stránkách. Doporučuji např. www.sybila.net, popř. www.kneznalibuse.net ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2018 17:22 Tomáš – Bílé břicho mrtvé neonky
Chtěl bych se zeptat, proč mi týden po zakoupení, lekla neonka černá. Když jsem jí vyndaval, měla bílé břicho.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.02.2018 20:27 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Henry894
Mají občas hladovku? Doporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 18:03 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Henry894
Podľa mňa sú prežraté - kamarátove vyzerali po kŕmení tak isto ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2018 18:00 Henry894 – Prežraté?
Fotka k příspěvku Mám dve neonky s takýmto bruchom. Sú iba prežraté? Alebo choré? Pred chvíľou som kŕmil a žrali spolu s ostatnými. Aj plávajú v pohode. Vďaka za rady.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 19:21 Mejla82 Re: NHKG
Ryby maji okolo 15cm,akary jsou teda mini no....Taky menim 200 tydne....Co se tyce filtrace tak uz se mi honilo hlavou,pridat dalsi vetsi filtr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2018 19:11 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Mejla82
Pokud se jedná o jedinou ztracenou rybu a ostatní včetně cichlidek vypadají OK, tak bych to vůbec neřešil. Mol to být nějaký slabší kus.
Teď jak jsou ryby malé to asi bude OK, ale časem ti ta údržba s tím co ti plave v akváriu nebude stačit. (Já mám 450l a měním 200l týdně, mám víc plovouček i silnější filtraci a zatím jsem tolik ryb jak máš ty neměl.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 18:58 Mejla82 Re: RE5PEK7
Jedinná po dlouhé době...Akvárku udžuju čisté dle mě avodu zdravou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 18:51 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Mejla82
Pravděpodobně vodnatost. Nejspíš v důsledku zhoršení kvality vody nebo stresem se mu snížila imunita, nebo byl už načatej před tím. Čím krmíš? Uhynula ti teď v akvárku nějaká ryba, které sis nevšiml?

Máš v akvárku docela dost ryb (a všechno zrovna docela dost kadící ryby), chtělo by to snížit počet, jinak se za chvíli zblázníš z údržby a bude nemocných ryb přibývat.

Je toto jediná zasažená ryba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 18:29 Mejla82 – cervici?
Fotka k příspěvku Geophagus neambi cca 16cm
Ryba z hejna 13ks,ostatni ryby nejevy znamky nemoci.
Pro zichr odkaleni dna a vymena 200l vody....
Pridal jsem eshu,zakladni davku na litraz AQ..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2016 21:34 petr – umrtí parmičky čtyřpruhé
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer.dnes my chipla parmička čtyřpruhá nevěděl by někdo podle fotek čím by to mohlo být ? mám ještě 3 kusy a nejeví známky nějaké nemoci a celkem je mám asi půl roku až dnes jedna břichem vzhuru a nafouklá.Dík za info petr
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2016 20:43 Rado00000001 – Neviem
Ryba: Rozbora Klinošvrnitá
Príznaky: nekoordinované pohyby, nafúknuté brucho, lesklé šupiny, a akoby mala rana na boku, do troch hodín smrť hore bruchom.
Neviete niekto co je to za chorobu, ak to choroba je? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 18:11 En – Otirani si bricha o kameny
Dobrý den,

Mame v akvarku dve tetry s cernym pruhem a jednoho maleho sumecka zralociho. Akvarko je tak mesic stare, kdyz pocitame i pobyt rybicek, a vetsi tetra ma jako kdyby lehce nafoukle brisko, a predevsim si ho stále z jedne strany drbe o kameny. Co s tim, poradite nam, prosim? Nemá bile tecky ani vypoukle oci a 1/3 az 1/2 vody menime skoro ob den. Dekujeme.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 16:39 Žena Yasmine88 [0] Re: Shimamoto
Veľmi pekne ďakujem za perfektné vysvetlenie,budem si určite na to dávať pozor.Odkalujem celkom pravidelne,rybám dávam veľa druhov suchého krmiva a raz do týždňa im doprajem aj mrazené.Naposledy mali žiabronožku.Dúfam,že to nebolo z toho.Poprípade ešte môže byť aj stres,lebo mrenky,kt.mám v akváriu,sú pekné potvory.Ešte raz ďakujem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.12.2015 18:02 Muž Shimamoto [492] Re: Yasmine88
Červíci. Ve střevech se rybě přemnožili hlístice z rodu Capillaria. Z granulek to určitě není. Technicky vzato, většina živorodek a sumečků má určité množství těchto parazitů ve vnitřnostech. Zdravá ryba to ustojí bez příznaků. K popsanému přemnožení dochází buď z důvodu oslabení ryby (nemocí, věkem, špatným jednostranným krmením...), nebo častěji zanedbávané hygieny akvária. Tito červi se rozmnožují vajíčky, které z rybky vycházejí ve výkalech. Pokud je na dně vrstva detritu, živorodky i sumečci se tím rádi probírají - a nákaza parazity se násobí. Proto je dobré pravidelně z povrchu dna odkalovačkou odstraňovat hromadící se rybí fufínka, živorodky jich produkují opravdu hodně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2015 12:46 Žena Yasmine88 [0] – Mečúň
Ahojte,včera mi uhynula samica mečúňa viedenského.Už pár dní mala nafúknuté brucho a trčali z nej akési vlákna.Dlhý biely výkal to nebol,bolo to ako nejaké vlákna.Včera som ju našla vyslovene roztrhnutú.Mohla sa prežrať a uhynúť na zápchu?Ostatné ryby sú ok.Kŕmim občas aj granulovaným krmivom,tak či to nie je z toho.Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 20:28 R Muž romant [27987] Re: MP
Ty parazity podle mě nebudeš léčit preventivně, ale zcela cíleně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 20:25 Muž MP [3] Re: romant
Zatím děkuju, podle popisu na stránkách to vidím buď na ty hlístice (ale neměl jsem možnost vidět výkaly), špatným složením potravy (to se mi moc nezdá), nebo je to samička připravená na tření (což už si vůbec nejsem jistý, zvlášť když je to tak malý jedinec).
Ještě ho budu tedy nějakou dobu sledovat, a případně bych začal preventivně léčit ty hlístice, uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 19:32 R Muž romant [27987] Re: MP
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 19:30 Muž MP [3] – Nafouklý Ancistrus
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
potřeboval bych radu ohledně mého Ancistruse, který se mi asi před 5 dny začal zdát nafouklý a neustále se to zhoršuje. V akváriu je poměrně krátce, asi 3 týdny. Původně měl ještě bráchu, ale ten nejspíše nepřežil cestu, zemřel 3 dny od umístění do nádrže. Co jsem pátral na netu, může to způsobovat cokoliv od parazitů přes špatnou hygienu akva. Vodu měním každé 3 dny, krmím vločkami, tabletami pro krevety a dal jsem do akvária i list mandlovníku nebo jak se ten lupen nazývá. Po sklech je ale docela hodně nárostů řas, takže o hladu snad není.
Doufám, že mu bude ještě pomoci. S rybami moc zkušeností nemám, dlouho jsem zůstával u krevet, což je trochu jiný stupeň náročnosti.
Předem díky za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2015 11:46 R Muž romant [27987] Re: Davi M.
Zaregistruj se, zařiď prezentaci, uveď co nejvíce údajů aby bylo tzv. z čeho vařit. Samozřejmě mlžeš taky počkat na někoho kdo budo mít funkční křišťálovou kouli a hned bude vědět. Obecně lze poradit častější výměny vody, nepřekrmovat(jedna z možností zvětšení bříška), evidentně postižené ryby odstranit a to je asi tak všechno, tedy z dostupných informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 11:02 Davi M. – Potíže s NEONKAMI
Dobrý den mám potíže s Neonkami, jednu jsem našel ráno mrtvou úplně bledá a okousaná ploutev. Další má takové napuchlé bříško z jednoho boku, takové dva hrbolky, další příznaky nemá, prosím poradíte někdo?? Mám strach o dlaší rybky. Díky moc David M.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2015 13:36 Muž Yirka [9123] Re: cng
Neonky to velmi často předvádějí, když jsou přežrané. To pak někdy bříško mají až do trojúhelníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2015 12:46 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: cng
Udělej prezentaci nebo napiš v čem je máš atd. ať to rádcům usnadníš. Už jen to že jsou jen 3. Je to hejnová ryba. Určitě ti poradí výměnu vody častější a nekrmit. Jenže je potřeba vyhledat příčinu aby se to nevracelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2015 10:52 cng – nemoc?
Fotka k příspěvku zdravim, nikde jsem tohle nenasel a zalozit nove tema nemuzu, co muze zpusobovat vetsi bricho u tetry neonove ktere navic meni tvar? chvili je to jedna velka boule, pak se zmeni na dve mensi, pak zas na vetsi ale s pozmenenym tvarem tak jako na prilozenem obr., mam 3 a u 2 tohle pozoruji, prijde mi to jako nejaky parazit v brise, dik za pomoc
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 23:31 Branci Re: Lukehofarma
Nádrž sa chystám doplniť , len zatial nebol čas :) no tá fotka trocha skresluje ostatné sú v "normále " teda tak ako som ich kúpil len táto je za posledné 3 -4 dni takáto .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 23:09 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Branci
Jedna? Já jich vidím víc. Hoď tady klukům prezentaci nádrže ať se nemusí opakovat. Potom ti poradí. Je to důležité bez toho se jen hádá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 22:14 Branci – Razbora klínoskvrnná
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím , jedna z mojich Razboriek má nafúknuté bruško až si myslím že zachvíľu vybuchne :-O vedel by mi niekto povedať čo to môže byť ? či choroba alebo budú maličké ? Ďakujem pekne za každú radu pivo
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2015 20:22 R Muž romant [27987] Re: Ameise
Při takto nízkém Ph je to velmi nestabilní prostředí, tedy ve vztahu k nitrifikaci, která se v tomto prostředí jen těžko prosazuje, tedy rozhodně ne v takové míře, jak by bylo třeba pro udržení zdravýho prostředí pro živočichy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2015 20:18 Ameise Re: romant
Ahoj. Díky za rady. Zkusím s tím něco udělat. Je mi divné, že to napadlo jen tentio jeden druh. Ostatní rybky jsou v pohodě. Faktem je, že mám potíže držet Ph na optimální urovni. Většinou se držím na 6,0 a méně. Měním cca 20 l vody týdně, při extrému přidávám jedlou sodu. Filtr mám vnitřní molitanový,ale pro větší akvárka. Rostlinky docela bohaté, zarostlé tak 60%, ale jen jeden druh. Ostatní mi ancistruss bezpečně zlikvidoval. Asi měsíc přidávám do vody denně 1 ml tekutého uhlíku pro potlačení štětinkové řasy, ale v prodejně mě ujistili, že při tomto dávkování je to pro akvárko bezpečné. V kavárku mám dvě Parmuičky nádherné, ancistruse, 6 neonek červených, 6 beonek obecných, 3 Molly. Palty už nemám žádné, dnes jsem vyndal i tu poslední :-(. Normálně se mi dařil odchov jak Molly tak i Plata.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.06.2015 16:25 R Muž romant [27987] Re: Ameise
Kvalita prostředí, tedy voda, jmenovitě vyšší obsah dusíkatých látek, to bych si na první dobrou tipnul. Není k dispozici prezenatace, takže nevíme o akváriu nic.
Edit: Prezentace archivovaná k dispozici je a to co jsem odhadoval se tímto potvrzuje. Nedostatečný filtr, tedy malý objem filtračního materiálu, rostliny by to chtělo i nějaký rychlejirostoucí, klidně plovoučky, to jsou dobří spotřebitelé dusíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2015 10:27 Ameise – Plata skvrnitá.
Dobrý den. Chovám krom jiných ryb i Plata skvrnitá. Chov i odkoch se mi docela dařil, ale najednou začali rybky (pouze tento druh) malátnout, zvětšili se jim břicha, přímo nafouklé a do 24 hod uhynuly. Ovšem ne najednou, jako epidemie, ale postupně, takže z chovu 2 samců a 6ti samic mi zbyla jen jedna samice. Ta se drží u hladiny, převážně u filtru, ale normálně žere, vykazuje běžnou pohybovou aktivitu. Je to potomek těch uhynulých. Může mi někdo poradit, kde může být chyba. Ostatní rybky jsou v pohodě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2015 20:54 R Muž romant [27987] Re: 21evynka
Podmínky, to je to oč tu běží, to že se domnívám, že jde o namnožený bakterie neznamená že mám stopro pravdu, ordinuj tu vodoléčbu a za dva, tři dny se bude vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2015 20:51 21evynka Re: romant
A mohu see zeptat, zda-li by nesli nejak ty bakterie odstranit? Nechci, aby se nakazili ostatni rybicky :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2015 17:21 R Muž romant [27987] Re: 21evynka
To bude podmínkama v nádrži, vysoký hodnoty N látek a bakterie už se množí. Prezentaci, co nejvíce údajů a měnit vodu, klidně denně 1/3 objemu akvária, těm dvěma už pomoci nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2015 16:52 21evynka – Nafouklé bříško
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, potřebuji pomoct! Nevim co s tutim sameckem zivorodky duhove je. Ma nejak podivne nafoukle brisko, nevite cim to bude?? Uz to pozoruji i na druhem sameckovi :-( sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 20:32 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Ešte by som podotkol, že pri zmene osádky netreba dávať nové rybky hneď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 21:36 Oliv Re: Koště
vsechny kytky, co jsme kdy meli, znicila zde diskutovana zavojnatka, proto jiz kytky nemame
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 21:30 Koště Re: Oliv
No, když to takhle napíšeš, tak si myslím, že za těch spoustu let už jste si mohli všimnout že do akvária patří kytky.

Mimochodem, bylo by vhodné dbát na zvýšenou údržbu, když těm pancíkům je od závojnatek doslova sr*no na hlavy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 21:17 JoKa Re: Oliv
Nebo by bylo vhodne dat ji jinam do akva ? pripadne, jak velke je vhodne pro 1 zavojnatku ?
Cituji místní atlas: Vzhledem ke značné produkci odpadních látek platí, že čím větší nádrž, tím lépe. Jeden dospělý jedinec by neměl být chován v méně než 100 litrech vody (vhodnější je chovat tyto ryby v nádržích nad 200 litrů, jelikož chovat jen jeden kus není ideální). Často prodávané nádržky ve tvaru koulí jsou zcela nevhodné.

rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 20:49 Oliv Re: Koště
ty 3 cudly jsou 2x pancéřníček skvrnitý albín a 1 kropenáč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 20:33 Koště Re: Oliv
Ono nepočítat ty 3 ,,čudly" na dně, pokud jsou to Kropenáči, je docela chyba :)

Pokud trváš na závojnatce, nech ji tam samotnou, dodej kytky a mohlo by to být fajn :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 20:20 Oliv Re: Urtman
to co vidis, je koren a je tam v akva jeste kamen...bohuzel, pokryt rasou, jiz jsem to resila, pry je to spatnym osvetlenim. Rasa nejde dolu ani po vydrbani rejzakem a spareni varici vodou. Je nesmrtelna asi.
Zkousela jsem pouzit na omezeni Alga control, ale je to stejne. Kdyz tato nemocna rybka bude pryc, bude v akva jen 1 zavojnatka (nepocitam ty 3 cudly na dne), chtela jsem ji nechat dozit. Nebo by bylo vhodne dat ji jinam do akva ? pripadne, jak velke je vhodne pro 1 zavojnatku ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 20:04 JoKa Re: Oliv
diky za uprimnou slusnou odpoved
Tu si dostala už před šesti týdny... Má reakce byla jen díky tomu, jak si s tou naložila... To je celé...
Je mi jasné, že to neuvidím, protože ti to tvá evidentní hrdost nedovolí, ale normálně by si za měsíc psala, proč se mi nafoukla další ryba? Proč mi chcípla ta a ta... Takových už tady bylo, bohužel... tone
Je mi líto tvých ryb... nejsem jako vy (zde) rybkomil a neni to muj konicek Tak se jich zbav, lépe pro ty ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 20:04 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Oliv
Naozaj dobrá rada, daj tie rybky preč a začni odznova. Nemusíš hneď akvárium vypúšťať. Treba ho len doplniť dostatočným množstvom rastlín a znovu zabehnúť. Na začiatok rýchlo rastúce rastliny a rovnako hladinové, či plávajúce rastlinky.
To, čo si mala doteraz je obyčajné týranie sad
Ja mám tieto rybky v jazierku, u nás je už v noci -4 až -6 a ráno ich ešte krmím a sú v pohodičke. V teplej vo vnútri im to tam všetko kvasí. Neber to v zlom, snažím sa naozaj poradiť ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 9

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 16658x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1160-nafoukle-bricho?od=101