Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nafouklé břicho

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Nafouklé břicho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.02.2011 21:21 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: suki1000
Šetrně utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 20:27 suki1000 – nemocná bojovnice
Ahoj,mám doma bojovnici,která už asi týden plave na boku,předvčerejškem přestala žrát,má zapadlé oči a rozpadlé ploutve.plave u hladiny a má strašné nafouklé břicho.myslím si,že je to zánět plynového měchýře,ale nevím to jistě,nevíte,co s tím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 09:09 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Beruskazelena
Tak rychle nafouknuti byva prezranim, malo co rybu nafoukne tak rychle.

Pokud to bylo po krmeni granulemi, pak jich stihla chudina sezrat dost jeste pred tim, nez nasakly, pak to v ni nabobtna a jde to spatne ven. Ted bych nekrmil a pockal. No a pokud to bylo po krmeni cimkoli jinym, chce to krmit s citem, treba i casteji, ale jen co rybicky sezerou behem chvile, ne ze se to cele hodiny vsude vali.

Nemusi to byt jen od prezrani, ale u velice rychleho nafouknuti jen jednoho kusu mne jina mozna pricina nenapada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 23:11 Beruskazelena – Nafouklá Parmička Mechová
Ahoj,
prosím o radu: mám v akváriu, mimo jiné, 4 parmičky mechové (teprve 3 dny) a jedné se za odpoledne nafouklo břicho... nevím, jestli je plná jiker, přežraná, nebo jestli se nejedná o infekční vodnatelnost. Dá se to nějak rozeznat? Jiné příznaky infekční vodnatelnosti (jako vypouklé oči, naježené šupiny apod.) u ní nepozoruji, ale nerada bych něco zanedbala.

Děkuji moc za jakoukoliv pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 19:22 sovula – Rybky-choroby
Ahojte všetci!

Chcela by som sa opýtať, či je normálne že Zebričky (Danio rerio) môžu mať bielu bodku pri hornej plutve a ešte neviem čo znamená keď tie rybky "krúti", no proste stále sa točia potom na chvíľu zastanúa zase sa "krútia". Toto sa my stalo pri Corydorasoch panda a Daino rerio.

Prosila by som o čo najskôršiu odpoveď, nevadí keď to buzde po česky. Ale iba po česky a slovensky.

Vopred ďakujem za odpoveď :).

Nina

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 22:37 Žena Linduš [166] – Re: misa
dvě ano, některé spíš zhubly
ještě si tady do vyhledávače zadej bílé výkaly a pročti si to tam radši, ať máš víc názorů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 20:36 misa
a ješte se zeptám Linduš: měli taky nafouklá břicha?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 20:10 misa
Ok :-) Zkusím ho!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 18:51 Žena Linduš [166] – Re: misa
vždyť říkám, že to hážu do jednoho pytle. prostě bílá hovínka nevzniklá potravou=střevní parazité=flagellol a zabral. ber to jako laickou zkušenost.
tak tedy ten flubenol?
jeden akvarista mi moc pomohl s tím dávkováním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 18:15 misa
flagellol je ale na bičíkovce
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 17:43 Žena Linduš [166] – Re: misa
ten flagellol.
a flubenol, ale ten zatím zkouším (kvůli ploštěnce) a i když věřím dávkování, ještě nevím, co to provede
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 17:38 misa
A znáte nějaký osvědčený lék celkově na střevní parazity?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 17:30 Žena Linduš [166] – Re: misa
nevím přesně, co to bylo, prostě to hážu pod střevní parazity. občas to bylo tlusté bílé dlouhatánské, občas tenčí až to skoro vidět nebylo . oskarova zkušenost s těhulemi sedí, ty na tom byly nejhůř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 17:23 misa
a nemohli by to být střevní bičíkovci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 17:03 Muž Oskar. [23] - Amerika – Re: misa
Izolace nestačí, měl jsem to u pavích oček bohužel taky. Je to už dlouho, jak se jmenovaly léky už nevím. Odnesly to nejvíc těhotné samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 16:49 misa
Achjo. A byli ty červíci hodně tencí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 16:45 Žena Linduš [166] – Re: misa
řekla bych že jo. tu mňamku jsem si taky dovlekla do akvárka kdysi s pavím okem.
zabral flagellol, po týdnu zopakovaná léčba při teplotě 28-29 stupňů.
bohužel to bude v celém akvárku, izolace je tu prd platná :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 16:12 misa
Ahoj. Vracím se po pozorování pavího očka. Břicho se zvětšilo a všimla jsem si malých a hodně tenkých bílých hovínek, asi červíků. Nekrmím ho asi 4 dny. Dala jsem to pod mikroskop, a našla i vajíčka(aspon myslím). Ty červící jsou opravdu tenoučký, místy tlusčí. Zrovna to z něj vysí a nechce spadnout. Jsou to hlístice nebo něco jiného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 17:17 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Povedal by som že krížence dánií sú velmi pekné. Aj keď čistá krv je čistá krv ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 11:38 R Muž Silent [5949] – Re: eleonen
To je příbuzný druh. Takže ji klidně vraťte do společné nádrže a ryby se s tím nějak popasují.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 11:36 Žena eleonen [10] – Re: Haimdol
Popravde je ani nechci chovat. Mam v akva dva páry colisa lalia a tam se ted zameruji na odchov. Pred par dny jsem nejaka dania dokupovala (ale ne pruhovana, ale leopardi), to uz ale samicka mela bricho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 11:29 R Muž Silent [5949] – Re: eleonen
Ideální u danií je dávat do tření starší samičky a mladší samce. Takže by možná koupit k laxním starším samcům agilnější mladíky :) . Ať se chov trochu omladí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 11:18 Žena eleonen [10]
Zajímavé tyto dania mam uz dva roky, ale k takové situaci jeste nedoslo. Ve spolec. akva nebyli ochotni se trit. Zkusim ji tedy vratit a uvidime. Dik za radu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 11:09 R Muž Silent [5949] – Re: eleonen
Bez samce ke tření nedojde a pokud zůstane izolovaná může nastat situace, že jikry v samičce "zatvrdnou" a ta zůstane neplodná. Takže vrátit a vytřít. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 10:58 Žena eleonen [10] – Re: Haimdol
Taky jsem si to myslela, ale tohle trvá už dost dlouho... myslíte že ji můžu vrátit d ospol. akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 10:31 R Muž Silent [5949] – Re: eleonen
Tohle spíše vypadá, že je samička zaplněná a připravená na tření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 10:22 Žena eleonen [10] – danio
Fotka k příspěvku Ahoj, mám problém s daniem samičkou. Má nafouklé břicho, ale její chování je úplně normální - přijímá potravu bez obtíží, plave normálně, neschovává se. Všimla jsem si bílého výkalu (myslela jsem že jde o parazita, protože samička má řitní otvor ´naboku´- jestli je to kvůli tomu nafouknutí nevím) Dala jsem ji do karantény a začala přidávat pár kapek General tonik od tetry (nic jiného jsem neměla) po týdnu už výkaly vypadají víceméně v normě, ale otok zústává. Ještě se ji bojím dávat do společ. akva. Co mi poradíte?
Moc se mi to nezdálo, ale ta růžová skvrna ve spodní části břicha je řitní otvor.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 21:22 Žena stetinka [270] – Re: misa
Hale, těžko říct, když to člověk nevidí. Ale já osobně bych to neviděla zatím kriticky. Takže klasika: teplota, sůl (poškození kůže), vzduchování. Pokud by se nelepšili, tak třeba nějakej entizol. Ale gupky jsem dělala už před dlouhými lety, takže jestli máš třeba nějakej thajskej export, můžeš tam mít cokoli... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 21:15 misa
ne, plave normálně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 20:52 Žena stetinka [270]
visí pod hladinou?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 20:42 misa
Plave normálně, šupiny na tom břichu jsou na jednom místě jakoby sedřené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 20:41 Muž Oskar. [23] - Amerika – Re: misa
Možná střevní paraziti, nemají průhledné výkaly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 20:37 Žena stetinka [270]
cyklop by si dali?
šupiny vypadaj jak?
Co barva?
Jak se pohybují? Kolébavě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 20:04 misa
A přežraní nejsou, jsou v izolaci, kde jsem nekrmila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 20:02 Muž Oskar. [23] - Amerika – Re: misa
To máš napsat hnedka, sorry. Pokud se chovají normálně tak jsou jen přežraný. U pavích oček je to docela normální. Některé živorodky jsou dokonce schopné se "užrat k smrti"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 19:59 misa
Jsou to samci !!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 19:58 Muž Phoenix47 [0] - Sumci
U mně to bylo že samička pavího oka měla velmi nafouklé břicho, taky jsem myslel že je těhotná, ale držela se u hladiny a za par minut jsem ji viděl tuhou u dna. Nevím čím to,už dvě mi takhle odešli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 19:54 Muž Oskar. [23] - Amerika – Re: misa
Doufám že je to jen pokus o vtip tone
A jestli ne, tak ti prozradím tajemství: "Je přežraná nebo těhotná"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 19:54 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Odhadoval bych to na těhotenství samiček ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 19:51 misa – nafouklé bříško
Zdravím. Paví očka, zatím jen dvě ze šesti, mají nafouklé břicho, jsou izolováni. Břicho se zvětšuje, jí normálně, chovají se normálně. Četla jsem příznaky nemocí: nadnášení k hladině je myšlěno tak že se nemohou ani potopit? S tím problém nemají. Ostatní druhy ryby jsou ok. Prosím o rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 08:17 Míla33
Dobrý den, v akvárku mám čtverzubce zeleného a včera odpoledne se poprvé "nafoukl", vím že je to u čtverzubců normální jenže plave břichem nahoru a nemuže se otočit více jak 12 hodin sad mám o něj strach, nevíte co s tím???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 18:34 jirka – Re: jirka
Tak me napada, nemuze mit "zacpu" prijde me, ze normalne zere, plave, ale prijde me, ze nic nevylucuje. Delaji se pro ryby nejaka projimadla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 11:55 jirka – Re: karelpavel
No ten muj jak kdy. Nekdy je schovanej, nekdy normalne lezi uprostred akvaria. Doufam, ze nezdechne, je to moje prvni ryba vubec :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 17:42 Muž karelpavel [18] – Re: jirka
kdysi dříve jsem měl takovej problém taky, a byla to nějaká nemoc - postupně mi takhle umřely 3ks ( příznaky byly : nafouklé břicho a furt někde schované za sáním filtru atd - nejedly )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 12:37 jirka – bricho
Fotka k příspěvku Zdravim, muj ancistrus ma taky nejak divne velke bricho. Uz od vcerejska. Nicmene normalne se hybe, i kdyz celkem malo. Kdyz sundam viko z akva, okamzite zaleze pod koren. Dycha normalne, prisaty u hladiny neni, zadne dive vykaly jsem nepozoroval. Voda teploty cca 24-25. Predpokladam ze to je samec. NO2 minimalni hodnota-nemeritelne. Akva 200L, filtrace pres molitan a uhlu, jemne prisavani vzduchu. Nevite co s nim?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 22:27 Eva D. – Re: PaDa
To nevim jak by se ty hlístice tam dostaly.Krmim pouze vločkovou stravou.

Dotaz s hlísticemi nebyl ode mne.To byla jiná Eva.

Proto nevim co té rybě bylo.Byli to takové jako puchýřky pod těmi ploutvemi.A byli na stejném místě.mám tam malí Paví očka tak snad nic nechytí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 19:02 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Eva
Jestli je již v takovém stavu, že se ani sama neotočí, rybu bych utratil. :-(
Pokud jde o hlístice (to ale z vašeho popisu nutně nevyplývá), tak když se jich chcete zbavit, musíte přeléčit celé akvárium včetně ryb.
Jinak se to na nějaké oslabené rybce může opět objevit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 12:59 Eva – Re: Eva
tak ty ty pruhledný jako by kuličky má i pod obouma zadníma plotvema. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 12:08 Eva – Re: PaDa
tak sem se koukla na tu stránku a břicho má velké jako u toho obrázku uplně dole jak je přetení.Píší tam, že se chová jako normální krunýřovci ale ona skoro vůbec neplave.mám ji radši mimo akvárko a když sem ji chtěla dát znovu do velkého tak když sem ji nabrala a vhodila do akvárka tak spadla zádama na kamínku a ani ses nesnažižila obrátit.musela sem ji pomoc.a všimla sem si že má před zadním ocáskem takovou průhlednou kuličku.Co ted sní?
jak sem psala je v akvárku jediná přísavka obyčejná a pak tam mám rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_l144 vypadá taky jako samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 20:34 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Eva
Podívejte se na odkaz v tomto vlákně ze dne 08.08.06 14:32:20

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [8] 9

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 16658x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1160-nafoukle-bricho?od=351