Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka kakadu - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Žádná další stránka   1  
Cichlidka kakadu - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 18:28 PatasRS
je tam 6 neonek a potom 2samice a 1 samec cichlidky kakadu.. to druhe akva ma 200l ;-) v tom by nebyl problem to prelovit, ale jak poznam že už sou ty vajicka oplodněné samcem ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 18:22 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: PatasRS
Gratuluji.
Jake tam mas ryby krome tech cichlidek? V pripade teter muzou zustat ve spolecenskym, ale jestli mas akvarko navic tak prelov ostatni ryby vcetne samce (uz nebude potreba). Mlade odlov tak po mesici. do akvaria aspon tech 50l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 17:10 PatasRS – vajíčka Cichlidky kakadu
Fotka k příspěvku Ahooj zdravím, zrovna jsem se pokusil přemístit kámen z meho malyho 50l akva a našel jsem na něm vajíčka Cichlidky kakadu.. a proto sem vlastně píšu :) Nevím zda mám odlovit všechny rybky a nechat tam pouze vajíčka na kameni at se vylihnou sami nebo tam nechat jen samičku?.. sameček cichlidky totiž oplodnuje vajička z dalky a ja nevim esli už jsou oplodněna nebo ne, tak abych ho neodlovil a pak z toho nic nebylo.. ;-) Samička občas do vajíček ždobne a možná i nake sežere to si nejsem uplně jistej.. Tak prosím o radu, co dál X-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 01:56 0 – Re: Lukysek
Fotka k příspěvku Ty bílé jikry jsou plesnivějící a z hnědých se možná plůdek vykulí . Po rozplavání dones vodu z přírody ,v které se v protisvětle hemží " prach " ( možno dolovit velmi jemnou sítˇkou ) a třeba v plastovém sáčku to po odebrání vody v nádrži do ní vlož. Až se vyrovná teplota , tak obsah po přidání vody z akva vylej - množství může být kol poloviny obsahu nádržky s plůdkem , záleží na chemizmu vody a nabírat tam , kde nejsou nezmaři , nebo jiná nebezpečná havětˇ - vhodné přecedit. :-) Na přiložené fotce je v kýblu přinesený čerstvě nalovený mikroplankton ( živý prach) k nakrmení vylíhlých potěrů. Vložený nastavitelný ohřívač vodu vyhřeje na potřebnou teplotu jaká u potěru je a vzduchovací kamínek zajistí stejnoměrné prohřívání plus prokysličení - v teplé vodě kyslík ubývá. Pak se to po odebrání stejného množství vody do akvária nádobkou přilévá. Z důvodu různých nebezpečí , nutno zvážit , kde " prach " lovit. ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 20:11 Muž Lukysek [8]
Fotka k příspěvku vetšina jiker z hnědla a asi 10 ks je krasně bilých co delat nemam žádnou skušenost s jikrami sad sad sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 20:53 Nobody – Re: johnx
Osvítit jeden roh akva-artémka jde za světlem-potěr si ji najde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 20:41 Muž johnx [2] - Raci, krabi, krevetky – ¨g
Od pátku pozoruji potěr dal jsem líhnout artemii ale nevím jak je krmit.
Když to hodím do akva tak se to rozprchne (artemia), a když to přiložím k nim ta se zase rozprchne potěr. už si nevím rady.. a tak zatím krmím prach. krmivo SERA MICRON

Prosím poraďte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 18:58 marek
Potrebuju priame slnecne svetlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 18:03 Muž Lukysek [8]
a mam je zastinit nebo slunit pod svetlem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 17:00 marek
Nemas zač.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 16:59 Muž Lukysek [8]
diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 16:53 marek
To su jednobunkovci. Naberis vodu s potoka do pohara, das tam pol kalerabu das to na okno a po urcitej dobe by tam malo plavat nico ruzove, s tim ich krm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 16:49 Muž Lukysek [8]
ale samici jsem musel vyndat požirala jikry a aty nalevnici to je co??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 16:45 marek
mierne prevzdusnuj a ked sa vyliahnu davaj im žrať nalevniky a po tydny prasne krmivvo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 14:32 Muž Lukysek [8]
Fotka k příspěvku našel jsem jikry od cichlidky kakadu přemistil jsem je do mioni akva s kamenem dal jsem tak i prvně samičku ale ta začala jikry požirat tak jsem ji odlovil co mam delat pesim poradte
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 14:07 Muž Lukysek [8]
našel jsem jikry od cichlidky kakadu přemistil jsem je do mioni akva s kamenem dal jsem tak i prvně samičku ale ta začala jikry požirat tak jsem ji odlovil co mam delat pesim poradte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 19:24 Nett
A mohu se jeste zeptat, jake jsou ty patricne rozmery?V jake velikosti jsou dost velci ci zraly ke treni?Predem dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 16:18 Nett
No jeste uvidime, co se z toho vyklube.Zatim vsak vam moc dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2008 22:41 langosh – Re: Nett
Přesně, jak píšete "námluvy" ;-) . Samice, ale zřejmě ještě nemusí být připravena - to se pozná podle její výrazně žlutého zbarvení, jak již napsal cefallu...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 19:28 cefallu
zdravim, to mi taky samec delaval.. jsou to takove samci manyry.. pamatuji si ze u pestrencu to obcas delavala samice, kdyz byl samec u ni, tak se tak zvlastne prohla... myslim ze na treni to asi mit nebudes, vetsinou si samice vybere ukryt, ktery si privlastni a kdyz prijde cas tak se tam spolecne vytrou.. na samci bych rekl ze to temer nepoznas, za to samice byla v dobe treni syte zluta s kontrastnim cernym pruhem ( je ale mozne ze tak vypada kazda dospela samice.. popisuju jen vlastni zkusenost, ktera se neda zobecnovat)...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 16:22 Nett
Takze kakadu uz plavou v akvarku.Samecek a samicka.Jenze samecek si samicku vzdy najde, pak se postavi bud vedle ni nebo pred ni a zacne se tak nejak ,,natrasat,, , roztahne horni ploutev nebo nejak stahne ocasek a je ve tvaru pismene L.Znamena to neco konkretniho?Na treni se mi zdaji ti dva celkem mali...ale nevim.Zda se mi, ze kdyby to prece jen byly namluvy, tak ze samicka nejak odolava.Dekuji moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 13:56 Nett
Aha...každopádně všem děkuji.Akvárko má 220l.Tak doufám, že to nějak půjde.Teď mám petřence dohromady s akarkami hnědými a taky se snášejí...Asi ty kakadu zkusím, a uvidím.Děkuji moc. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 09:47 postakul
Po vytření musíš snůšku jiker přenést do měkké vody, teda pokud jí už nemáš ve společné nádrži jinak se ti jikry nevyvinou a zplesniví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 21:16 Simla
Mě se oba druhy rozmnožily několikrát, s ramirézkama ale byl problém s odchovem. Jednou po výtěru samec zabil samici a sežral jikry, podruhé jsem proto s jiným párem zkusila samici odlovit, ale samec se o jikry nestaral a všechny zplesnivěly. Kakadu naproti tomu byly vzorní rodiče, respektive máma, měla jsem 1 samce a několik samic, třel se s každou v jejím revíru, matka se pak o jikry i o potěr velice pečlivě starala, musela jsem ji ale i s jeskyňkou, kam se vytřeli, přenést do elementky. Po vykulení a rozplavání dokonce potěr sbírá do tlamky a ukládá ho na noc spát zase do bezpečí, je super je pozorovat. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 15:18 cefallu
kakadu jsem mival v akva, pestrence tez.. ne tedy dohormady, takze nemuzu posoudit jestli pestrenci delali problem.. myslim ze mnohem jednoduseji se mnozi kakadu nez ramirez, me se kakadu mnozili okamzite co vyrostli do patricnych rozmeru a taky jsem byl v nejake akvaristice kde jsem videl jak se vytreli na kamen v nadrzi ktera byla plna ryb - urcene k prodeji..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 15:13 Nett
Dobře, děkuji...a byly by méně náročné na množení kakadu nebo ramirézky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 15:04 langosh
Nett napsal: jestli by se mohly snadno rozmnožit cichlidky kakadu, mám-li jednoho samečka a jen jednu samičku?
V tom bych neviděl problém...

Nett napsal: A s pestřenci červenými by se asi nesnesly že?
Hodně záleží na velikosti nádrže - v menších nádržích bych to nedoporučoval...

Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 14:53 Nett – Cichlidka kakadu
Zdravím.Řekli byste mi prosím někdo, jestli by se mohly snadno rozmnožit cichlidky kakadu, mám-li jednoho samečka a jen jednu samičku?A s pestřenci červenými by se asi nesnesly že?
Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 10:19 motýlek – Re:
samozřejmě, ale jsou i další faktory, jako trdost vody, přítomnost huminových kyselin a tříslovin atd. ... ta nejkratší doba je opravdu jen souhra všech ideálních okolností dohromady ... ale stalo se mi i při zcela průmětných hodnotách teploty, že se tetrazony vykulily do 20-ti hodin ... a třeba zase dania pruhovaná se líhla postupně během tří dnů !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 08:10 Anonym
motýlek napsal: obecně platí, že většinou se ti rybičky vykulí a rozplavou v tom delším rozmezí, které najdeš v literatuře
Hodně to závisí na teplotě - se zvyšující se teplotou se tato doba zkracuje...
Roman X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 06:10 motýlek
obecně platí, že většinou se ti rybičky vykulí a rozplavou v tom delším rozmezí, které najdeš v literatuře ... mně třeba Ramirezky začaly plavat až po 10-ti dnech od nakladení jiker ... pokud si teritorium samička hodně brání, tak tam asi něco bude palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 22:44 langosh
Přečtěte si více tady www.akvarista.cz/… ;-)
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 21:10 Muž tomaskupilik [9]
Cituji : Nádrž by měla být prostornější s upraveným dnem z větších tmavých kamenů a kořenů, mezi nimiž si samičky vytváří svá teritoria. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 20:51 Nobody – Re: pentS
Mladé se líhnou při teplotě okolo 26°C za 2-4 dny a za dalších 5-6 dnů(po strávení žloutkového váčku)se rozplavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 20:40 rolandmynar – Re: pentS
A jsou tam jikry? Může si jen chránit svůj "domeček". A má samce? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 20:37 pentS – Kakadu a doba lihnuti
cau mam dotaz asi pred tydnem a neco si samicka kakadu zacala chranit jeden ukrit a vsechny odhani tak by me zajimalo za jak dlouho tak jikry se vyklubou a bude znich mali rybicky?? diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2007 14:54 Muž matlala [798] - Rostliny – malé
vylíhli se jikry tam nejsou ráno ještě byly a na písku pod místem výtěru samice střeří malé :) :-) :-) sem tak štastný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2007 09:07 langosh – -
Ano stává se poměrně často, že několik prvních výtěrů je sežráno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2007 12:06 Muž matlala [798] - Rostliny – čet sem že...
čet sem že kakadu i jiné cichlidy si 1 nekdy i 2 výtěr sežerou ale zatim ho nesežrali tak se uvidí jikry sou oplodněné a samce sem tam nechal samička mu nic nedělá a navíc ji chrání(odhání sumečky)uvidí se aš se vylíhnou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 19:13 langosh – -
Samce je většinou možno nechat se samicí - ten můj se o potěr vzorně staral, chránil ho a dokoce zabloudilce bral do tlamky a vracel zpět do hejna. Cichlidky jsou ale velcí individualisti, takže se každá chová trochu jinak. Chce to nejdříve pozorovat a potom jednat X-) .
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 17:27 Muž matlala [798] - Rostliny – kakadu a zařízení akva
Fotka k příspěvku na obr je popis a chci se zeptat jestli možu dat pryč ten větší kořen, pod tím mamlým si to hájí samička a samec trochu taky nebo možu dat pryč jeskyňku vubec se o ni nezajímaj jenom samec z ní vyhání sumečky pandí ale samice o ni ani nezavadí ještě do ní nevlezla
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 17:25 Muž matlala [798] - Rostliny – rozmnožení cichlid kakadu
v mojem 30l spololečenském akva se mi před 3 hodinama vytřeli kakadu a chci se zeptat jestli mam dat samce do 2 akva nebo jestli neohrozí výtěr zatím ho chrání.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2006 20:51 langosh – -
20-30 rybek jsou běžné první výtěry - časem by to mělo stoupat. Nevím, ale já mám s odlovy potěru (i se samici) do jiného AQ celkem špatné zkušenosti - naposledy s akarkou zelenou - vždy postupně všechny uhynuly - problémy jsou i s tím blbým krmením - neměl jsem možnost jim zajistit krmení po pár hodinách a v té nové nádrži nic nenašly, též je složité tam udržet stále parametry vody, většinou to není zajeté AQ, takže i to dělá problémy atd. No, doufám, že ti To vyjde.

Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2006 19:36 Caleb – thx
Díky moc Romane. Uvidím, jak se to vyvine. Odlovil jsem 5ks potěru a umístil ho do prodírkované PETky na okraj nádrže....samička je našla a pořád se snažila je sezobnout a odnést zpět do hejna. PETku jsem tedy přendal do karanténní nádrže, snad to přežijou.

Potěru jsem v tom hejnu napočítal možná kolem 20ks. Samec určitě taky něco zredukoval, takže potěru mohlo být celkem dost (přes 30ks?). Jsem zvědavý, jestli je samička ubrání.

Koukal jsem na tvoje akva. Je pěkně zarostlé...rybky se tam musí cítit báječně.

Díky a přeji také hodně úspěchů s drobotinou (a nejen s ní)... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2006 18:14 langosh – -
Taky se mi to stávalo s minulým samce, ale ten současný je naprosto úžasný. Dokonce samici pomáhal při rozplavávání potěru - bral rybky co se zatoulaly do tlamky a plival je zpět do hejna. I nyní se někdy při krmení artemií stane, že omylem rybku "uloví", ale vždy je vyplivne zpět. Též velmi poctivě hlídal a odháněl všechny dotěry.

Každá rybka je prostě jiná. Některá je ještě mladá a naučí se to až později (časté jsou až 3 neúspěšná tření). No a některá se to nenaučí nikdy a pokud chce člověk cíleně odchovávat, tak se musí obejít bez ní.

Roman:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2006 16:09 Caleb – potěr a sameček
Ještě jeden dotaz: Sameček "svůj" potěr žere :-( Přitom podle literatury a jiných zdrojů má sameček potěr ignorovat. Samička se maličký snaží bránit, samce odhání, ale ne vždy je na správném místě ve správný čas.

Nemáte s tím někdo zkušenosti? V akvárku pozvolně klesla teplota o necelý stupeň na cca 25˚C. Někde jsem vyčetl, že nižší teplota provokuje samečky cichlidky kakadu ke tření a naopak zvýšená teplota provokuje samičky.....není problém zde?

Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 22:13 langosh – -
Potěr přijme pouze takovou maximální velikost krmiva, jako je jeho oko. U mražené buchanky doporučuji minimálně seškrovat jí nožem - je potom jemnější... Ať se daří.
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 21:44 Caleb – krmeni
Díky moc. Zkusím zůstat u těch extra rozdrcených vloček....a jestli přežijí, tak to budu kombinovat ještě s mraženými buchankami (jsou to fakt malý potvory). Časem bych je rád naučil také na vločky nebo Sera microgran. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 21:15 langosh – -
Prvních pár dní jsem krmil jsem krmil Micronem od Sery a Liquiminem od Hü Benu - napřed namíchat v nějaké misce a pak jim to tam stříknout stříkačkou - udělat takovou mlhu. Potom už je nejlepší dávat čerstvě vylíhlé artemie. Několik fotek prcků je tady www.akvarko.cz/… . Pokud je máte v nějakém zaběhlém AQ, tak si velmi často něco najdou sami...
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 19:12 Caleb – potěr cichlidky kakadu
Zdravím, dnes jsem objevil maličký potěr (bajvoko 4mm) cichlidky kakadu. Jak a čím bych je měl krmit?

Rozetřel jsem na "prach" vločky TetraMinu, smíchal s vodou z akva a pomocí injekční stříkačky vpravil jejich směrem. Neviděl jsem, jestli to žrali.

Zakoupil jsem i mražené buchanky (cyclops), ale když jsem to v akva viděl, pořád jsou nadrcený vločky menší.

Můžete mě pls poradit? Díky a PIC ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [12]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 16271x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11479-cichlidka-kakadu-rozmnozovani-odchov?od=551