Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka kakadu - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka kakadu - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2012 22:38 Muž tajfun1 [222]
Dnes celý den pozoruji, jak samice C. kakadu požírá CO2 bublinky a pak plave do vytírací jeskyně, celý den se se samcem chovají dost teritoriálně a agresivně vůči jiným rybkám, takže je dost možné, že se třeba vytřeli.
Každopádně mi její chování přijde celkem zvláštní, jak požírá ty bublinky, jestli je pak třeba vypouští v té jeskyni a upravuje si tam vodu, aby byla podle její představy? :-D a nebo se jen rozhodla pořádně se sjet? smich přijde mi, že jí samec občas hlídá, aby jí přitom neotravovaly ostatní rybky a nebo aby toho nesežrala moc... ne

setkal jste se s tímhle už někdo?

dokonce jsem to pro názornou ukázku i natočil hop
youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 17:39 Muž tajfun1 [222] Re: honzaprouza77
to je mi lito :-( snad se ti priste zadari vice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 17:25 Muž honzaprouza77 [18]
Hmm, tak dneska umřela, rozloučil jsem se s ní a doufám, že v naší nové akvaristice povedou kakadu.... :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 18:22 Muž honzaprouza77 [18]
Myslím, že se čím dál tim víc zvětšuje, nevypadá to dobře, ale chování má normální.... Ale to měla i moje bojovnice, která se časem hrozně nafoukla, ale chovala se normálně, počase zemřela... :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 17:38 Muž tajfun1 [222] Re: honzaprouza77
chtělo by to aspon fotku, pricin je moznych vic napr. i bakterka apod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 17:32 Muž honzaprouza77 [18]
Moc děkuju. Dnes nastal poměrně vetší poměr. Včera jsme pozoroval, že same cmá "nafouklé" břicho-přední část těla. Tak jsem už 24 hodin nekrmil a zdá se mi, že se mu možná ještě zvětšilo. Nemohl dostat vodnatelnost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 19:34 Muž Mexxx [7] - Amerika
Nejspíše je samice nedokázala ubránit.To poznáš podle chování samice,jestli už volněji plave a nebývá moc "obezřetná" u místa,kde byl potěr,tak už mladé nemá. Občas se to stává,tak to holt je,příště se to povede lépe. :-) Podle mě je to moc brzo na to,aby je samice opustila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 18:25 Muž honzaprouza77 [18]
Ze dne na den zmizela(nemohu najít) všechna mláĎata... Mohla je už samic eopustit a oni jsou někde schovaný? neb oje na to moc brzo a něco je sežralo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 19:56 Muž honzaprouza77 [18]
Moc děkuju, zatím to vypadá nadějně. Jak starý to bude potěr, když má tak 2mm? odhaduji tak 2dny. A za jak dlouho bych se měl přestat bát? (kdy budou dostatečně velký) Největší nebezpečí jsou asi pancéřníčci a ancistrusy........

ps:Kdybych odchoval a někdo by měl zájem tak pište! Dám zadarmo- kakadu-červená
Rodiče zakoupeni na výstavě v Rychnově nad Kněžnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 17:33 Muž Mexxx [7] - AmerikaRe: honzaprouza77
No podle osádky tvého akva by mělo snad něco přežít. Hlavně to chce ty úkryty a potom potěr krmit kvalitní potravou(artemie,jak psal LiborSprysl).Tak přeju hodně úspěchů. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 17:30 R Muž romant [27987] Re: honzaprouza77
A vo tom to je, nikomu nic moc nedávat na jevo a ukázat se s malejma, to je velmi klasické chování cichlidek. Jak psal kolega, když bude dostatek ukrytů, tak něco určitě přežije. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 17:28 Muž honzaprouza77 [18]
Taky zjišťuji, že je provádí venku :-D a jsme z toho dost nervozní :) Samec se o ně zatim staral, ale asi začíná mít chuť. Snad alespoň něco přežije. Zatím je vodí v okruhu 10cm od úkrytu. Docela mě mrzí, že jsem neviděl jikry, ani jsme nevěděl, že samice je zaplněna, nepřišlami vůbec "tlustá"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 17:23 Muž Mexxx [7] - AmerikaRe: honzaprouza77
Počkat,ty jsi přiklopil již rozplavaný potěr? Pokud ano,tak je to blbost,protože potěr po rozplavání opouští úkryt a samice je vodí venku, udržuje je v hejnku někde na bezpečném místě. Pokud máš dost úkrytů tak by je samice měla ubránit(přírodní cestou samozřejmě nepřežijí všechny). Do úkrytu zpět je odnáší až večer,na přečkání noci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 15:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: honzaprouza77
Lepší je živá artémie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 13:47 Muž honzaprouza77 [18]
přehodil jsem přes ně tu kokosovou skořápku a jsou v ní většinou zalezlý, ale někdy vyplouvají ven a samice je skoro nestačí hlídat(už dost plavou-maj asi 2mm)
ještě že tam je takovej dvoreček, ohraničenej rostlinou a kamenem. Zatím to vypadá nadějně. Nevíte čím krmit? dávám vločky, granulky a artemie-mražené. Co třeba žloutek(vařenej)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 06:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: honzaprouza77
Nabídnout skrýše=větší šance. Porodnička pro živorodky toho asi moc neřeší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 14:30 Muž honzaprouza77 [18]
Dnes pozoruji, že mám mláďata cichlidky. Ale ohrožují je pancéřníčci, ancistrusy a ostatní rybky, cichlidky to asi neubrání, mohl bych je odlovit do porodničky pro živorodky? Mláďata nejsou v jeskyni(ta v akvárku je), ale na otevřeném prostranství, za jednou rostlinou v rohu akvárka, rodiče je brání. Co mám dělat? Bylo by možné přes ně dát tu jeskyni(kokos), nebo by to bylo špatné?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 18:01 Muž honzaprouza77 [18]
jo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 09:22 Muž sporinek [15] Re: LiborSprysl
měl na mysli ty ancistruse
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 05:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: honzaprouza77
honzaprouza77 napsal: mam tamjedn velkou samici a jednu malu samici, samce bohužel ne.....

Cichlidka kakadu odchov...se jmenuje toto téma....asi budete kolego muset nalézt nějaké jiné... třeba Když holky chodí s holkama... smich Bez samce odchov nebude... smich hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 20:05 Muž honzaprouza77 [18]
mam tamjedn velkou samici a jednu malu samici, samce bohužel ne.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 18:39 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: honzaprouza77
Ty tam ale nemáš jen velkého samce ? Od té doby co jsem ancíky vyndal tak občas z výtěrů i něco přežije. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 18:19 Muž honzaprouza77 [18]
Takže, cichlidky plavou, krásně zbarvený v nádrži. Jedí, pijí a kakají. Vše jak má jít, nebezpečí zažehnáno, byl to jen planý poplach.

Ancíky vyhazovat nechci, je jich škoda, potomstvo nevadí, možná mě napadá udělat kokosový ořech(cýlý, nejen půlku s dírou, kam se ten velkej nevleze, ale cichlidky ano. To by šlo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   18.09.2012 20:45 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: honzaprouza77
Vyhoď ancíky jinak se nedočkáš potomstva. Všechno jí sežerou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 19:36 Muž honzaprouza77 [18]
Dík, Vaší rady si cením, ale zpozoroval sjem ji znova a vypadá v pohodě, takže nevím, co si o tom myslet. Vždy ji jen vyžene asi 2x větší ancistrus, ale malé rybky docela ostře zahání, možná chce mít prostě jenom klid, nebo tam opravdu něco zchovává, četl sjem, že když mají samice mláďata, tak jsou žluté a tato se mi zdá dost žlutá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 19:31 R Muž romant [27987] Re: honzaprouza77
No, já myslím na nic nečekat a měnit denně a hned, ale udělej jak myslíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 19:29 Muž honzaprouza77 [18]
ok, tak zejtra vyměni, ale to se mi nechce, jelikož jsem ji měnil den před koupi ryb a voda byla stejá jako na výstavě. A také kvůli dávce hnojiva a rašellinového výluhu. Samec vypadá pěkně, je dost zbarvený a už plave tak nějka po akvárku (většinou kolem kokosu, a vzádu) A když jsem je koupil spolu, tak by se měli aklimatizovat tak nějak nastejno ne? Chápu, že to může bejt individuální, ale tak o 2-3 dny, ne o týden. Ještě den počkám, dižtak začnu obměňovat tu část vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 19:25 R Muž romant [27987] Re: honzaprouza77
Ta vybledlost by spíš svědčila o prozatím neaklimatizovaný rybě. Měnil bych denně vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 18:26 Muž honzaprouza77 [18]
Tak jo, už jsem ji našel :) byla v kokosové jeskyni, za celý den vylezla jednou a to ji vyhnal ancistrus, vypadala sklesle, měla pokleslé ploutve a byla taková bledá, prostě blbě. Může mít mláďata, a nebo je nemocná? Koupil jsem ji v neděli, takže by bylo docela štěstí mít je, i když to je dost nepravděpodobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 14:55 Muž honzaprouza77 [18]
dík, měřil jsem hodnoty v sáčku i v akváriu, ničím se nelišili. až na malé detaily. Teplota by měla být ok, ještě jsem projistotu nechával sáček půl hodiny v akváriu a dolíval malinko vody. Samec dneska už jí, ale samici ani nevidím, mám sice akvárko dost zarostlé, ale bojím se jestli neumřela a není někde mezi rostlinama.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 16:33 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: honzaprouza77
Stres z nového prostředí, NO2 ve vodě popř. vysoké NO3, moc nizká teplota, příliš mnoho CO2 ve vodě..vyber si. Pokud jsou hodnoty vody v pořádku tak by večer měly být už ok. Ono taky může jít o šok z velkých rozdílů parametrů vody u prodejce a u tebe doma. Všechno změř a postupně vylučuj.

Kakadu jsou ale celkem odolné ryby takže pokud je to vodou nebyly by jediné co mají problém.

Pro jistotu bych jim vyměnil půlku vody a hodil tam vzduchovací šutrák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 16:28 Muž honzaprouza77 [18]
Zdravím, včera jsem si na výstavě ryb v rk koupil 2 cichlidky kakadu (červené).
Sameček se neustále schovává, to mi přijde přirozené. Ale samička je klidně u předního skla, má skleslé ploutve a "leží" na dně. Je to stresem, nebo by to mohla být nemoc? Ani nejedí, dal jsem mražené artemie, granule, tabletu i vločky, ale nic z toho se jim asi nezamlouvá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 19:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: rudolf
Jo ták...no to je ta větná vazba...Samička se mi zdá že je taková do žluta ale ta furt plave po akvarium a vidím jí, jen sameček je zalezlej . Nemuže se starat o mládata ?
Já vnímal intenzívní zbarvení samice, které bývá, když má mladé a dovozoval jsem, že tazatel mladé třeba nevidí...Zalezlý samec = samice ho k mladým nepouští, brání rajon...To mi přijde u těhle malých blbek docela běžné...Tak to pardon... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 19:54 Muž rudolf [4681] Re: LiborSprysl
No, romant asi naráží na informaci v atlase, že se u A. cacatuoides stará o potomstvo samice. Mně ten obrázek samce pečujícího o potomstvo taky moc nesedí, tak přemýšlím, zda ses upsal nebo ti někde plave výjimečný jedinec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 19:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Jsem nekoukal...zkus mne navést... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 14:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mikmiku
Může...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 14:19 Mikmiku – Sameček cichlidky kakadu
Dobrý den všem. Mam dotaz o hledně samečka cichlidky kakadu, poslední tyden se schovává mezi listy že není vůbec vidět jen někdy vyjeda na kraj a vidím jen jeho hlavu. Samička se mi zdá že je taková do žluta ale ta furt plave po akvarium a vidím jí, jen sameček je zalezlej . Nemuže se starat o mládata ? Děkuji za odpověd
Mikmiku

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 22:10 tomchamik Re: terik114
může,,někdy se třou do jeskyněk,když není po ruce(kladýlku)nic příhodnějšího,daj to kam se ji zachce a kde to považují za vhodné,,obvykle jde o nejhorší možné místo pro nás :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 21:52 terik114 Re: tomchamik
no asi ano nejspíš se teprve chystá a ještě jedna otázka může jikry naklást i na filtr ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 21:50 tomchamik Re: terik114
tak se teprve chystá....najde si místo,očistí...dál klasika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 21:40 Žena Dwarfy [156] Re: terik114
Já to, že má někde jikry - či mladé - vždy poznala podle trhaných pohybů. Jak začne prohánět ostatní usedlíky a ihned se vrací na jedno místo, má je někde poblíž schované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 21:34 terik114 Re: tomchamik
no pohublá není vubec je jako normalní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.08.2012 20:50 tomchamik Re: terik114
no...taky to múže být,že se teprve chystá do tření,,některé zůstávají ve svatebním i v období mezi třením.pak je další možnost,že je vytřená a hned to sežraly,,kolikrát to samec hned baští....to poznáš podle břicha,jestli je výrazně pohublá tak je vyprázdněná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.08.2012 20:27 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Nejspíš má někde jen hozené jikry a plůdek se ještě nevyklubal, nemusíš ho vidět vůbec když jí to jiné ryby sežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 20:20 terik114 – cichlidka kakadu je žlutá
četla jsem že když je samička žluta znamená to že se stará o potěr ale ten jsem nikde nenašla ani vajíčka a akvárko pozoruji každí den takže bych si tiho všimla kdyby tam někdy byli
co teda znaméná to že je žlutá?? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 13:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: LisourJr
LisourJr napsal: Mám je tady pod deníkem rybicky.net/nadrze/13073… dělal sem je v pátek, ale je to test od Dajany 3v1, takže spíš docela typovačka..

Je to měřeno Dajanou 3v1, takže žádná slává GH byla tak nějak 3-6, KH 3 nebo 20 a pH 7,2-7,6..

Jak píše romant - prase nebo hrdlička... smich Tvrdost pro cichlidky by měla být nižší, stejně jako i pH...
P.S. Nepochopil jsem 3 nebo 20...V případě druhém by se ten samec mohl klidně uštvat se semeněním a bude to stejně málo platné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 11:16 R Muž romant [27987] Re: LisourJr
No bodejť, prase nebo hrdlička, hlavně když to má vocas. :) Snad jsi tu nadsázku pochopil, oni ty parametry vody pro rozmnožování různých ryb budou trošku různé, takže když se Ti daří množit ancík, tak to ještě neznamená že to půjde s cichlidkama. Trošku více zapátrej po nárocích a požadavcích těch ryb. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 11:12 Muž LisourJr [33] Re: LisourJr
A musím říct že už odchovávám asi 4 várku ancíků a dokonce jednoho pancíka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 11:08 Muž LisourJr [33] Re: LiborSprysl
Mám je tady pod deníkem rybicky.net/nadrze/13073… dělal sem je v pátek, ale je to test od Dajany 3v1, takže spíš docela typovačka..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2012 05:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: LisourJr
Milý Davide, jak jsem vyčetl, jste z Brna. Mohl byste jen tak orientačně nahodit parametry třecí vody pro vaše cichlidky? Vodu u vás většina chovatelů hodně upravuje...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 16276x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11479-cichlidka-kakadu-rozmnozovani-odchov?od=301