Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení do velkého akvária (251 - 500 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení do velkého akvária (251 - 500 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 21:28 R Muž ctibum [6909] Re: Tom25
Hele, narovinu, tahat z tebe jednu informaci za druhou je naprd. Založ pořádnou prezentaci, vyplň co nejvíc informací, přidej aktuální fotku a řeš to tady rybicky.net/forum/15083
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 21:04 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: ctibum
Světlo Verze: Toto Chihiros LED A serie 120-140cm 65W A1201 mám

Rozměry: 120 x 6 x 5 cm

Příkon: 65 W

Počet diod: 252 ks

Lumeny: 9700 lm Jinak spíše používám nízké až středně náročné rostlinky rostou pomalu a některym hnijou listy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 20:41 R Muž ctibum [6909] Re: Tom25
Chce to víc informací o světle i o akvárku a rostlinách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 20:22 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)
Dobrý den, stačí na 350l Akvárko Led osvětlení 65W ? Bílé? Rozměry akvária 135 délka výška 60 a šířka 45 . Mam spíše rostlinné akvárium a moc se kytičky nechytají ..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2019 19:07 Muž DeRosa [12] - CichlidyRe: Rennee
Záleží co tam chceš mít za rostliny.Když budeš mít cca 140 L čistého objemu tak je to 0.2 W/L což není moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 18:08 Žena Rennee [21] – Může být toto osvětlení?
Zdravím, zakládám nové akvárko 160L a dostala jsem darem toto osvětlení: www.rostlinna-akvaria.cz/… je vhodné? Něco jsem si o tom četla, ale ne uplně tomu rozumím. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 12:45 Tomino Re: Guppy
Kolko min. lumenov odporucas, pri takom akvariu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 12:07 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Tomino
Pro náročné rostliny se mi to zdá málo. Zkus pročíst třeba tuhle diskuzi: rybicky.net/forum/54
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 09:43 Tomino
Na 400 l akvarium chcem dat 2 Chihirosy A601, ktore polozim na krycie sklo. Osvetlenie ma spolu 11600 lumenov a 78 Wattov. Staci to na take akvarium, ked chcem aj stredne az vysoko narocne rastlinky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 21:21 Muž PaJe68 [6] Re: antiA
Mám v závorce dle prodejce. Stotožnuju se s tvým názorem. Taky to dalo fušku nahonit ty lumeny v páskách :) - taky dle výrobce ale od pásků jsem našel dataschit a odpovídalo by to tak.
PS: Cenu asi nenahodíš?? Přesto díky. :-)
napsal jsem: PS: Hold Sinkor má super ledky ne Snad není co dodávat? ano
Bylo to myšleno ironicky.

Pro ty co mě píšou soukromé vzkazy:
Nevím jaké čipy používá Sinkor a taky by mě tozajímalo. Já jen uvedl hodnoty, co píše prodejce na stránkách. A bude to nejspíše blbost. Ale znečeho jsem musel porovnání udělat. Hlavně vybrat pásky, které by výkonově odpovídaly.
Je to jen nějaké srovnání a je na Vás, co si z toho vezmete.!!!
Čínské pásky by se cenově hodně přiblížily k ceně Sinkoru. Já vybral SAMSUNG, protože má hlídání přehřátí led chipu a automaticky sníží výkon(proudově buzený pásek s teplotním řízením)a dle datasheetu, který jsem k těmto čipům našel na stránkách výrobce, by výkon mohl odpovídat. A snad i nějakou životnost, oproti páskům z číny.
Chichiros u mě po shlédnutí videa nějak nepřichází k úvahu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 21:05 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: PaJe68
nechci si porovnavat pindoury.... reaguji jen na tvuj prispevek ze srovnavas lumeny vs waty vs cena.
ALE srovnal jsi SIncor ktery ma viditelne hodnoty zcela vymyslene..... pokud chces srovnavat takto tak ok... ja ti to napisu jinak.....


chces svetlo na 2metrove akvarium.... ok posli mi tri litry a ja ti poslu BRUTALNE MEGA SUPER SVITIVE EKO akvaristicke osvetleni s vykonem cca 2w a bude mit neuveeritelnych 400 000 lumenu.. budou ti pod nim rust i vlasy na pleši.
ted to porovnej stim sinkorem.... jasna volba ze me nabizene svetlo je ferrari a sinkor šunt....

tak šup šup posilej tri litry a ja ti poslu svetlo.... ale jak budes bucet ze je to nejake divne .. ze to nesviti jak ma.... napisu ti tvou vetu..... cituji tě... je mi jedno co naměříš

timto tady opet koncim.. tady chce clovek pomoci...jsem vul... ze ja se do toho vzdy necham zatahnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 20:50 Muž daren [408] Re: antiA
A mas nejakeho osvedceneho dodavatele? Idealne aby se tam dal koupit chip, PCB, reflektor/cocka, pripadne co je treba (nejake uchytky na chladic byvaji u tech vetsich cipu), chladice...

Protoze ja pokazde kdyz jsem dostal chut postavit si svetlo, tak jsem zjistil, ze cipy jsou drahe nebo cinske, ze kdyz si vyberu nejaky konkretni treba z datasheetu cree, tak neni k dostani jinde nez v ameru (postovne raketa), ze si musim shanet tu bizuterii po vsech certech a zda to vsechno pujde k sobe je dost otazka. Chladic ktery by byl pohledove hezky take k nesehnani.

Vymyslim si svetlo na 90P, a uz jsem prosel fazi udelam si radost a koupim ADU/twinstar, ne, je to desne drahe, udelam si to sam, ne, nesezenu co chci, koupim si chirios/sinkor a v nejhorsim to zahodim, ne, rad bych, aby mi to viselo do stropu kus nad akvariem, hulim na vsechno, koupim si dva nejlevnejsi 30W led reflektory a uvidim zda se s tim da zit. Ty sice sviti take 120 stupnu, ale treba kdyz na to nalepim kvetnik...

Proste zaver je, ze idealni svetlo nad akvarium asi neexistuje :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 20:42 Muž PaJe68 [6] Re: antiA
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nebylo to myšleno jako reklama. A ani nemám důvod. Vlastně jsem od žádného uvedeného dodavatele nic nekoupil. Jen jsem si pořídil nové větší akvárko a zatím dal osvětlení ze starého + přidal starou 120cm zářivku. Tak to právě řeším a propočítávám.
A je mi jedno co naměříte. Potřebuji, aby prosperovaly rostliny. Ted tím stěhováním dostaly co proto, ale už se zbráborávají řasa zatím taky v pohodě.
Jak ty světla ted mám tam naskladané, jsou nepraktické.
Jinak o těch chipech jsem taky uvažoval, ale to je o level víše. Musím to do půlky ledna rozlousknou, než budu dokupovat nějaké kobercovky.
Nikdo tady nic nepočítal, jen tvrdí že to příjde hodně draho nebo levno. Nahoď tady trochu cenovou relaci pro 2m - akvária s těch tvých čipů. Budu rád, že se budu mít čeho chytnout. Já na starém akvárku používal pásky + zářivky.
Na obrázku je, jak to mám ted (omluvte kvalitu), používal jsem dříve pásky. Proto propočet s pásky a ne s chipy. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.01.2019 15:20 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: PaJe68
Světlo si udělej a z klasických chipu (xml, xpg, xtg, atd.) ne z pásků. Pokud někdo tvrdí jdi do sinkoru (ten udává nesmyslné hodoty lumenu) srovnává nesmyslné vymyslene hodnoty prodejce....zavání to reklamou či hlouposti onoho člověka..zvlášť u větších akvárii (u malých akvárií to chápu ...ta práce na výrobě světla vs užitná hodnota je neumerna). Nabízím realne srovnani ve frydku mistku. Vas sinkor vs vyrobené me světlo. Porovnáme reálný odběr k reálné svítivosti. Čekám na nabídky. A bude-li někdo pyskovat na necertifikovana měřidla nabidnu i možnost změřit světla v kulovem integratoru. Howgh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 13:42 Muž PaJe68 [6] Re: pavel1234
Takže, když se ti nechce počítat a já jsem si dělal nástřel, tak se s tebou podělím.
Sinkor (1X120cm a 1X90cm "mam atyp akvárko") = 2,1m 3200.-Kč - 70W - 19655lm (dle prodejce)
světlo které bych si mohl udělat:
profil Triada 2m -666.-Kč ; profil Tetra-78 2m - 375.-Kč; 8xkoncovky - 320.-Kč www.ledshopik.cz/…
Led pásek Samsung www.ledshopik.cz/… 4m 1956.-Kč led pásek CCT Samsung www.ledshopik.cz/… 2m 1110.-Kč
Trafo 100W 850.-Kč a 60W 590Kč celkem 5870.-kč bez práce a kabelaže včetně spojek, případná regulace jasu ???.-Kč. Pokud chceš,tak si dopočítej. Upozornuji, že jsem nehledal nejlevněšího dodavatele!!!
Rekapitulace: Sinkor - 3200.-Kč oproti 5870.-kč bez regulace a kabeláže + práce!!!
Sinkor - 19655 lm oproti 19400 lm
a sinkor 70W potlesk oproti 132W. rozzureny
PS: Hold Sinkor má super ledky :-P ne Snad není co dodávat? ano
ChiChiros délky 1,2+0,8=2m = 4939,-Kč; 16900 lm 119W A teď BABO raď. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 13:15 Muž PaJe68 [6] Re: pavel1234
Taky řeším tento problém na novém akvárku. Na starém akvárku mám dělané led pásky v led profilech. Něco přes 4 roky a mám už pásky měněné a stejně dosvětluji zářivkou. Ledky používám pro svítání a stmívání. Přes den svítí se zářivkou. Použitý led profil: www.ledshopik.cz/… v pěti řadách. Pásky čínské a druhá verze - zalité v silikonu. Upřímně naposledy. Ty zalité v silikonu vydržely ještě méně. (Zajimavé je, že jsem zaráz dělal pásek i pod kuch. linku a ten svíti super. Akva je akva!!!) :-)
Takže odpověď: :-( Než pásky z číny, tak podle mně je lepší koupit Sinkor. I když moc nevěřím, že za tu cenu budou led lepší a už vůbec nevěřím uvaděným parametrům svítivosti/výkonu. Ale třeba se mýlím. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 09:11 pavel1234 Re: afc1886
Nejlépe Chihiros nebo Sinkor. Podle vlastností jsou dobré, teda aspoň podle mě. Když si nechám tedy udělat jedno nějaké přímo na zakázku, přímo aby to padlo na moje akvárium, bude to hodně dražší, že? Kdybych koupil 90cm 4x Chihiros, vysolil bych těsně nad 10 000. Bude to světlo na zakázku za více a podle odhadů o kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 18:39 R Muž afc1886 [14682] Re: Smetany
No jo, ale on píše chihiros nebo sinkor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 18:35 Muž Smetany [1226] Re: afc1886
Tyhle www.rostlinna-akvaria.cz/… jsou delší mám 2 na akvariu 200x60x60 tak že jsou od každé strany 1 a náročné rostliny soustředěním na střed a funguje jen ta cena :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 18:19 R Muž afc1886 [14682] Re: pavel1234
Nejsem si jistý, ale to jsou myslím nejdelší co se dělají www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/… a to je na rostlinné akvárium určitě málo, když je délka 200 cm. Jak řekl Václav, buď si ho udělej, nebo ať ti ho někdo zhotoví.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 17:59 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pavel1234
Nech si ho udělat pokud to nedokážeš sám. Možná to bude dražší ale určitě se to vyplatí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 17:04 Mist Re: pavel1234
Selský rozum... Led světlo nemá takový rozptyl jako zářivka, tzn. že dopadající světlo na 50cm šířku bude dost na hraně. Buď předek nebo zadek bude nedostatečně osvětlený. Zda to bude stačit na náročné rostliny, no to prostě záleží jaké náročné rostliny to budou, pro každného to může být úplně něco jiného... Na stonkové červené rostliny to stačit nebude, ale na stonkové rostliny typu limnophila, H. Polysperma, aj., to stačit bude aniž by měly velké rozestupy mezi listy... Na koberečky dvě osvětlení za sebou budou stačit, ale s tím, že zadní stěna akvária nebude dostatečně osvětlena protože světlo budeš muset posunout víc ke kobercům...
Na závěr, lepší by samozřejmě byly 4 světla, pokud na to máš, tak je kup, pokud plánuješ rostlinné akvárium s náročnými rostlinami. Pokud na to nemáš, i tak můžeš mít hezké akvárium s krásnými rostlinami, ale budeš u toho muset víc přemýšlet, jak to poskládat (aby náročné rostliny nebyly ve stínu, nebo kobercovky). Předem říkám, že na holandské akvárium to opravdu nestačí ale na normální rostlinnou nádrž ano. Co se značky týče, obojí je v podstatě to stejné, ani jedno není úplná výhra ale až tak špatné to taky není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 14:42 pavel1234 – Jaké LED?
Dobrý den,
zajímá mě, jaké světlo bude pro 500 litrů vhodné. Akvárium má rozměry 200x50x50. Přemýšlím nad Chihiros a Sinkor. Je možné mít dvě LED světla za sebou a stačilo by to pro náročné rostliny nebo musím koupit spíše 4 a dát dvě vedle sebe a dvě za nimi?

Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 09:05 Mist Re: bobikcz
Nerezne přímo to světlo, ale to ukotvení světla a jak je to světlo ve vlhku, tak ta rez se dostává úplně všude. Boční stěny akvária, kryt... Vše je díky tomu rezavé. Jinak taky zatím bez problému, pořád svítí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 21:15 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :) – Chirrios
Co ti rezne na chirriosu? Mě po skoro roce zatím nic.

Jinak souhlasím stím co píšeš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 12:59 Mist Re: UndeR
Giesemann? :) Což je trochu úlet... Prostě to tak neřeš, pokud to nezvládneš sestavit sám, tak kup sinkor, ono to bude na úrovni chihirosu, a jen prostě počítej s tim, že to světlo může třeba za rok chcípnout. Tak ho vyreklamuješ a jede se dál. Prostě to je jediná varianta, pokud nechceš utrácet 20 tisíc za světlo, ani si to sám sestavit za pár šlupek, kup tohle a ono ti to nějakou dobu vydrží. Jsou to stejně jen ledky, a za ten litr, co to stojí.... Třeba to i ty dva roky dá a mezi tím si nastuduješ jak si to vyrobit, sinkor rozlámeš a uděláš si svoje. Osobně mám ten nejsilnější chihiros, rok a půl a pohoda. Beru to tak, že to je prostě jebka, ale svítí to a jestli se to podělá, tak jim ten zrezlej (fakt je rezavej) krám vrátim a udělám si svoje. :-) Ještě tu je aquatlantis, ale to je asi taky předraženej chihiros.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 10:48 Muž UndeR [80] Re: Mist
No tak to teď teda nevím. Původně jsem se rozhodoval mezi dvěma světly a teď tady mám další dvě možnosti... :) Které světlo by jste teda doporučili z těch kvalitnějších?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2018 10:10 Mist Re: UndeR
Takhle, obě dvě světla jsou stejný čínský šmejdy, je jedno jestli vezmeš chihiros nebo sinkor, kvalita je stejná, jen jiný obchodní kecy. Né všechno co se na rostlinna-akvaria prodává je super, popisky teda mají vychytané, ale to je tak vše. A je jedno jestli to je sun sun, aqua nova nebo chihiros. Buď bych si světlo sestavil sám (za ani né 20% cenu), nebo připlatil za kvalitnější, nebo bych si zaplatil člověka, který mi rozumné světlo sestaví, pokud bych tomu nerozumněl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 10:07 Muž UndeR [80] Re: antiA
Nejsem odborník v oboru elektro, ale taky mi to přijde podezřelé. Nemůže to být třeba tím že Sinkor má 432 LED diod a Chihiros jen 252? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.12.2018 09:56 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: UndeR
40w a 11232lm?

To vychází na jeden wat 280lm.... chujoviny. Lžou. A smrdí to...

Odhaduje se, že maximalni dosažitelná hodnota měrného výkonu led SE BUDE pohybovat okolo 250 lm/W
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 09:47 Muž UndeR [80] Re: liborass
No ona ta kvalita jak Chihirosu tak Sincoru asi nebude zrovna nejvyšší. Sincor je sice údajně vyrovený v ČR, ale všechny komponenty budou pravděpodobně z Číny. Takže z tohoto pohledu to vyjde na stejno. Na druhou stranu Sincor je cca o 1000,- levnější...tak nevím no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 09:19 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Smetany
Smetany napsal: Mám ty světla obě a pocitově chihiros svítí víc a má studenější odstín ale ... Studenější modrý odstín (tzn.4000K a více) vždy bude působit opticky jasnějším dojmem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 09:04 Muž liborass [174]
Já mám ten sinkor 120 cm, už jednou jsem ho reklamoval. Znovu bych si jej nekoupil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 01:55 Muž Smetany [1226] Re: UndeR
Mám ty světla obě a pocitově chihiros svítí víc a má studenější odstín ale každé světlo mám na jiné nádrži a každé má jiný rozměr tak se to špatně odhaduje sincor mám na nádrži 30cm hluboké svítil na cca 80% chihiros je na nádrži hluboké 40cm a svítí cca na 60% ani jedna nádrž podle mě netrpí nedostatkem světla spíš naopak. Ale bez měření ti víc nepovím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2018 21:50 Muž UndeR [80] Re: Smetany
A nemáte někdo třeba porovnání jak je to co se týče svítivosti těch dvou světel? Sinkor udává příkon 40W kdežto Chihiros 65W. Sinkor udává svítivost 11232 lm a Chihirs 9700 lm. To jsou ale tabulkové hodnoty, zajímalo by mě jak je to ve skutečnosti s výkonem jednotlivých světel. Jde mi o to aby byl Sinkor schopen prosvítit vodní sloupec vzhledem k o 1/3 nižšímu příkonu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2018 21:01 Muž Smetany [1226] Re: UndeR
Sincor mám a před půl rokem mi ho dítě hodilo do nádrže a po 2 hodinách na dně stále svítil a svítí pořád:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2018 18:42 Muž UndeR [80]
Řeším výměnu světla. Můj současný Chihiros A1201 se po cca roce a půl odporoučel, a to i včetně zdroje. Netuším zda to bylo přepětím v síti nebo výrobní vadou, výsledek ja každopádně takový, že řeším náhradu. Reklamace pravděpodobně bude zbytečná, protože jsem odstranil koncovky z důvodu zapojení na svorkovnici stmívače. Co by jste doporučili? Narazil jsem na nabídku světel Sinkor, mělo by se údajně jednat o Českého výrobce. Přemýšlím, zda opět koupit Chihiros, nebo zkusit Sinkor.
Chihiros:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Sinkor:
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2018 13:52 Muž Feferonek ® [14] - Amerika – Pomoc
Zdravím.Potřeboval bych poradit.Přemýšlím o novém osvětlení do mého akvaria-161 cm x 50 cm x 60 cm

Co myslíte bude stačit toto 1x

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Nebo 2x

www.rostlinna-akvaria.cz/…


www.rostlinna-akvaria.cz/…

Předem díky za názory. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2018 15:35 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ? – led do 450L
Caute, chcem pocut vas nazor. Chystam sa prerobit svetlo na akva 150x50x60. Planujem kupit 4x hlinikovy profil dlzky 130cm a do kazdeho nalepit po 2 pasiky. SMD led som hladal, cital, no stale si nesom isty ci bude dobra volba kupit smd 5630, 18w na meter s ip20 a pouzit difuzor, alebo nalakovat. Bolo by to 8x1,3x18w=187W. Cele by som to chcel spojit dokopy a zavesit nad akva. Bol by lepsi pristup do akvaria a jednoduchsia manipulacia, odialenie svetla. Myslite ze bude dostatocne silne aj pre kobercovky? A ked bude vyssie nad akva bude dlhsia vydrz ako pod kritom? alebo ani to nebude stacit a odijdu skoro? ma niekto nieco podobne? Ked som pozeral na hotove svetla chihiros, tak su to tiez len led pasy na al profilu a vyjdu ovela drahsie.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2018 10:04 Žena Pedro7 [1] – LED 18W
Ahojte,
můžete mi prosím poradit, zda-li je osvětlení dvěma trubicemi APE LED T.120.18 AQUA S.K145, 230V, 18W pro méně náročné rostliny (viz prezentace), dostačující? Začínali jsme první týden po založení na 6 hod, teď svítíme 9h, ještě budeme vždy po týdnu navyšovat. Je to čerstvé akva, rostliny rostou slušně, ale neradi bychom do budoucna nějaké problémy s řasami apod.
Ještě pro upřesnění: výška akva je 60 cm, trubice jsou cca 5 cm nad hladinou
Díky všem :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2018 16:56 R Muž ctibum [6909] Re: Sára73
Není! Ještě zaregistrovat a založit prezentaci, až bude materiál... ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 16:20 Sára73 Re: afc1886
Díky za odpověď....tím je to pro mě vyřešený ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2018 16:11 R Muž afc1886 [14682] Re: Sára73
www.rostlinna-akvaria.cz/… Na ty rostliny co píšeš ti bude určitě stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 16:05 Sára73 – LED nebo zářivky?
Zdravím,
tak už konečně začínám plánovat větší akva do obýváku, vše, i díky fóru zde, víceméně vyřešené, jen váhám nad osvětlením...
Akvárium bude mít rozměry 120x60x50 (60cm výška) bez krytu....rostliny nenáročné, defakto, to co mám v akváriích teď a mám je "prověřené"....Hygrophila corymbosa, nějaký echináče, valisnerky, anubiasy,hědovku, na začátek určo nějaký růžkatec a egerii.
Váhám mezi LED osvětlením www.rostlinna-akvaria.cz/… ...ale nevím zda bude stačit jedno...jestli bude dostatečně silné a pak mi připadá, že je docela úzké na šířku akvária 50cm a nebo bude lepší zářivkové www.rostlinna-akvaria.cz/…....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 18:25 Muž UndeR [80] Re: lm
To by mělo být dostačující, mám stejné a rostlinky rostou výborně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 18:24 lm – Jak silné osvětlení nad akva
Jak silné osvětlení na akvárium 120x40x50? Stačí www.rostlinna-akvaria.cz/… nebo jaké ? Jdemio rampu nad krycí skla :-Děkuji L.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 16:45 Žena jakuka [3]
Máte pravdu, ty trubice jsou 1200mm. Nad Led páskem jsem zatím nepřemýšlela. S CO2 zkušenosti nemám, ale dle některých diskuzí nad tím asi začnu uvažovat.Ještě jsem si vzpomněla, že znám jednoho elektrikáře, ten by mi snad taky poradil.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 17:55 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: jakuka
Ty LED trubice sviti vyrazne vic nez T5. A to podstatne. Ty co mam ja jsou jen 18W, takze pulka normalnich T5 a jedna staci na 200L. Mival jsem 2x39w T5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 16:19 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: DeRosa
Trubice 120 cm v T5 nejsou ale klasika 1150 (1149) mm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 16:03 Muž DeRosa [12] - CichlidyRe: vaaclav
Já mám za to že v tom Juwelu 450 L jsou zářivky 1200 mm. Takže normální T5 tam asi nedá.Takže jedna zářivka 300,- takže dá za kompletní osvětlení 1.200,- jen to hvízdne.Ale není nic jednoduššího (já tak osvětlení vyřešil) dát led pásky do profilu,do toho krytu nad akvárkem už se to taky nějak uchytne.Led controller jsem si objednal z Číny za 420,- Ale slečna si to doma na koleni asi sama neudělá když se v tom moc neorientuje..Mě to dělal švagr který vlastní obchod s elektro. a led svítidly.Zkus si zajít do nějakého takového malého obchůdku a třeba budou ochotni ti něco vyrobit.Nebo tam ještě můžeš dát Led Chihiros www.rostlinna-akvaria.cz/… U kterého se dá nastavovat délka.Ale tam už dáš za dva dlouhé panely kolem 5.000,-

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 18

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14792x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11311-osvetleni-do-velkeho-akvaria-251-500-l?od=101