Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak krmit?

 

NápovědaFórum » Krmení  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Jak krmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 20:47 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Horry
Mne to tiež príde husto osadené, takže by som bral v úvahu hygienu akvária. Niekedy ryby plávajú hore-dole kvôli úniku. Meráš vodu niečím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 18:19 Muž patamatix [408] Re: patamatix
A pokud dobře počítám,tak akvárium máš 164l-dle udaných rozměrů,čisté vody bude tak cca 140l. A na tyto litry si myslím,že máš dost ryb a k tomu ještě krevetky a tzo by mohl být eventuélní zdroj úmrtí ano A ti ráčči? No ty nevím jak jsou na tom s čistotou. ROMANT budu se snažit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 18:15 Muž patamatix [408] Re: Horry
Jen ať loudí,klidně jim jednou za tři dny nedej nic,jen jim to prospěje ;-) Zdravá ryba 14 dní vydrží ;-) ,vždy si něco najde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 17:35 Žena Horry [0] Re: romant
Hmm..zdraví..pravě dneska mi prý 2 parmičky mechové a 2 nádherné umřeli, tak jsem to právě že schytala, že určitě umřeli hlady...což pochybuju, protože naopak parmičky mechový mají panděra docela nacpaný - ne nafouklý, ale určitě nejsou hubeňouři. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 17:31 R Muž romant [27987] Re: Horry
Před chytrými neakvaristy bych krmení raději schoval, oni jsou někdy aktivní. ;-) Krmíš akorát, to že loudí, to je normálka, aspoň vidíš že jsou zdravý. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 17:28 Žena Horry [0] – Jak poznám, že má ryba hlad ? :)
Ahojky - mám akvárium - viz profil, parmička mechová cca 10 ks, parmička nádherná cca 10 ks, labeo dvoubarevné, peřovec, asi 6 pancéřníčků panda a asi 4-5 ancistrusů + 4 ráčky. Krmím 1x - 2x denně. Dávám trochu granulek, trochu vloček (takový ty kulatý) na zabarvení a pár (3-4) tabletek na dno + krmení pro ráčky, takové granulky. A rybky se pořád prohání jak dračice a hned jak se objevím u akvária, tak se lepí na sklo. Jsou prostě ryby celkově hladoví a chtějí furt žrát nebo prostě mají ještě hlad? hmm V domácnosti se mnou žije spousta "chytrejch" neakvaristů, který tvrdí, že je krmím málo:(. Tak jsem si řekla, že se zeptám ještě tady na váš názor. Dny půstu nedělám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 10:04 haplo – Ako krmin akarky
Ahojte, potreboval by som poradit nejaku fintu ako krmit akarky zelene ktore som dal do akvarka k mecovkam (mam ich tam tyzden). Akarky si pre potravu hore nejdu celkovo nie su take hrr do jedla ako mecovky. Pre akarky mam SERA Discuss granulat. Lenze aj ten trosku zobnu po 1 granulne(jedia pomaly a distinguovane) a kym stihnu ist na dalsie susto a zvysok pojedia mecovky ktore meditym zhora vsetko pozrali. Takze zacinam mat dojem ze samice mecoviek mi priberaju a akarky su asi hladne (to neviem zistit - nezda sami ze im staci po jednej granulke). Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 11:41 R Muž romant [27987] Re: moncajss
Stačí jednou denně co do 20 vteřin zkonzumují a na dno skoro nic nedopadne, jsou to kyseliny, žerou všechno. Jinak pokud není ten čichavec třeba zakrslý, nebo medový, tak do Tvého akva není vhodný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 10:55 Žena moncajss [4] – molly
ahojky jak často a kolik mám krmit molly? mám jich 6 , 2x ancistrus a čichavec :-) díky za pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 21:17 R Muž romant [27987] Re: Kalona
Ano, je to vhodné. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 21:07 Kalona – Ancíci
Nikdo neporadí, kdy je krmit? Jestli přes den nebo těsně před zhasnutím? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 17:32 Kalona – kdy krmit ancistruse a korydoráky
Mám krmit ancistruse a korydoráčky večer až zhasne světlo? Děkuji za odpovědi :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 13:18 LubosHa – SinLine
Já dávám jenom krmivo SiLine Karamin ( www.zverimex-rybarske-potreby.com/… ), je to správně, nebo bych měl stravu nějak oživit? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 11:58 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ale salát dostávají opravdu tak jednou týdně. Přijdou mi, že se ty potvůrky nějak zastavily a nerostou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 11:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: Losky
Takhle dobrý...na můj vkus je nadbytečné to kuře...to bych raději sám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 11:51 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: LiborSprysl
dávám vločky, dva druhy SAKu, patentky, občas kousky kuřecího masa. Co se týče rostlinné stravy, tak občas čínské zelí. Ale nechám si rád poradit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 11:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: Losky
Stačí to...ale chce to i něco jiného než jen ten SAK... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 10:40 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, kolik krmiva mám denně dávat 8 rybám (asi 8-10cm) velkým? Jsou to akary potoční, kančíci červenohrdlý a nikaraguský. Dávám jim dvakrát denně SAK a to vždy třetinu kávové lžičky. Možná to je málo. Nechám si poradit. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 17:34 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Tak jasně že je to relativní, jsem rád, že jsi se jako produkční chovatel ozval a ostatním nestínil, jak to taky může při krmení v rybárně vypadat. :) Nicméně, jsi zde v menšině a já to jak jsem to napsal adresoval hobbystům a těm to snad tak jak je to napsaný poslouží. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.11.2012 17:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Hele ten časový údaj je dost relativní smich smich Když nasypu vrchovatou polívkovou lžíci mezi stovku akar, tak to trvá dvě vteřiny, než vystrčí hubu a ptají, zda nebude ještě...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 11:37 ada Re: hr
diky:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.11.2012 11:22 hr Re: ada
Tak si ty svoje tři špetky rozděl do tři krmení a mělo by to být OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 11:01 ada Re: romant
jasne,dekuju...ja prave krmil do ted 1x denne a rybky to do 2 min.sezobaly ale hodne pada i na dno...daval jsem do ted tak tri spetky -tetra vlocky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 10:47 R Muž romant [27987] Re: ada
Krmit tak, aby to rybky rychle skonzumovaly(20 vteřin) a ty dávky klidně dvě, ale mini. Krmit pidi dávkama je lepší než tam sypat tuny krmení, který ryby nejsou schopny stejně skonzumovat a zadělávat si na budoucí problém v podobě třeba přemnoženejch šneků, to jenom jako příklad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 10:43 ada
ahoj....chtel bych se zeptat..je lepsi krmit 2x denne nebo 1x denne?...krome zivorodek mam i neonky v akvu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 15:40 Žena toni [68] Re: romant
tak ja jim teda vyhlasuju protestni hladovku!...teda oni nedobrovolne mne....:-))) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 15:38 R Muž romant [27987] Re: toni
Ne, zdravá ryba bez problémů vydrží tři neděle bez krmení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 15:35 Žena toni [68] Re: romant
hi hi hi hi....:-)...a neumrou mi neonky?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 15:32 R Muž romant [27987] Re: toni
Hlad na ně. Týden nikoho ničím nekrm a uvidíš ten fičák po tom týdnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 15:31 Žena toni [68] Re: Zoidik
jako tem mollynkam?....ale je divne ze vubec nevylezou...nezerou ty vlocky,ani na to nekouknou,byly driv zvykle jen na NOVO GRANOMIX od JBL....mam je podarovane
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 14:28 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: toni
Dáváš jim pouze jedno a to samé krmivo? Z toho co jsi napsala tak zřejmě ano. Kup více druhů a střídej jim to. Když koupíš mražené patentky, dafnie, humří larvy, tak jim tím taky přilepšíš. Chce to pestrou stravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 09:56 Žena toni [68]
AHOJ.....mam otazecku....mam v akva dve velke Molly,dve male Mecovky,5 neonek a tri anciky.....davam jim jednou denne(vecer)..vlocky od tetra a jakmile zhasne zarivka dostanou ancistrusy chipsy...na ty mi ale najedou okamzite ty mollynky!....vlocky mi nezerou,nevypluji nahoru a nezobou....vidim je jen vecer krast ty chipsy..cim to je?davam tech vlocek 5-6 platecku....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.07.2012 20:44 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: LiborSprysl
někdo má svou rybku tak rád, že si s tím dá práci i kdyby to bylo pro jednu ;-) a co s tím, když už má to mražený koupený, přece to nebude vyhazovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 18:27 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: LiborSprysl
To nevim, jestli má i jiný ryby...
Jen jsem upřesňovala v posledním příspěvku, jak to dělám já, když jste se nad tím pozastavil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 17:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: ivaha
No jo jde i tak. Já jsem myslel, že má jen toliko toho jednoho beťáka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 10:40 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: LiborSprysl
Já mu mražený dávám, když ho dávám ostatním rybám v jiným akvárku. Prostě jim pár larev nedám a odnesu je k beťákovi. Naprosto jednoduchý, on si pochutná a mě to práci nijak zvlášť nepřidělá. Těch pár kousků zblajzne v mžiku. ;-)
Návrh na uříznutí kousku ze zamražený kostky je lepší, než když mu tam sakic bude házet kostku celou a pak to nesnězený pracně vybírat. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 05:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: ivaha
A není lepší dávat jedné rybě patentky lyofilizované - stejně sežere tři denně a má dost. Navíc plavou na hladině dlouho, což mražené ne. Je tedy předpoklad, že si betta "vezme později" pravděpodobnější, než když bude hnijící mražák ležet na dně. Místo vymýšlení "bejkáren" jak to dělat s mraženým, volit jiná krmiva... ano Suché se lépe skladuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 22:41 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: sakic
Nemá cenu ptát se v různých vláknech, protože si to stejně přečtou stejný lidi ;-)
Krmítka se používají na živý krmení. Mraženýho kousek uřízni, nech to roztát v sítku v tekoucí vodě a po částech mu dávej normálně na hladinu. On si to vezme. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 21:39 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: sakic
jestli je to to krmítko co myslím, tak to funguje tak že se živé patentky/nitěnky melou a pomalu prolízají dírkami, kde je rybky sezobávají. Nedovedu si představit jak by to fungovalo s mraženými patentkami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 21:38 Muž sakic [7] Re: katterinecka
proč by to nemělo cenu? klasika kulatý na přísavce..on se to časem naučí...snad..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 21:30 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: sakic
nemá smysl ptat se zaráz ve více tématech. Prosímtě a jak to krmítko vypadá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 21:26 Muž sakic [7] – Bojovnice
Brý den, chci se zeptat jak naučit bojovnici na krmítko. Mám jednoho samečka a zatim se mu moc nechce do krmítka vůbec si ho nevšimne. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 17:04 R Muž romant [27987] Re: Zil
Ano a jeden den v týdnu nekrmit vůbec. Omladinu bych krmil dle potřeby vícekrát denně stejnýma dávkma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 17:01 Zil Re: romant
jednou denně??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 16:47 R Muž romant [27987] Re: Zil
Tolik, kolik jsou ryby schopný do 20 vteřin skonzumovat a na dno skoro nic nedopadne. S tabletama opatrně, zdání, že to všechno sežerou klame, ancíkům přilepšit třeba mraženejma patentkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 16:44 Zil – optimální množství a interval krmení
Ahoj, mám 160L akvárko, v něm jednoho terčovce, dva skaláry, tři čichavce a jednoho ancíka. Krmím vločkama a zelenýma tabletama. Jaký množství a jak často je optimální,aby se ryby nepřežíraly a následně se nepřežírali šneci,kteří se potom množej geometickou řadou???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 14:25 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Zoidik
Já je mněl v lednici. Trochu vody v kelímku, aby chuchvalec s nitěma byl na vzduchu. Před zkrmením jsem je proplách pod vodou, aby se vyplavili mrtvolky a různý humus co vylučují. Chytají se totiž v místech které mají většinou daleko k naší představě o krásném kousku přírody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 13:54 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: usine
Já je tak skladoval doma v prádelně, problém nebyl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 13:47 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: cossie
Každé krmení má své pro a proti až na nítě. Klidně si ale s nimi příležitostně krm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 13:45 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zoidik
Zkus to nechat v umyvadle co ti řeknou spolubydlící. Nítěnky jsem měl v akváriu i několik let po tom co jsem s nimi přestal krmit. Až z výměnou dna zmizely.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 11

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 11662x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11182-jak-krmit-?od=201