Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium bez filtrace

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Akvárium bez filtrace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2021 22:33 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: Roger
Jako vždy je tam příliš mnoho závislostí.

Úspěšně provozovat pěkné a zajímavé akvárium bez filtrace je pro mě těžší než provoz Hi Tech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2021 21:08 Muž Roger [1873] Re: Kawasaki
Jak to vidím já.
Hlavní zásada je nevrtat dotoho, nezmatkovat a nechat to vlastnímu osudu, nepřehánět to s výměnou vody a nedělat zásadní zásahy (velké prostřihy, změnu květeny apod..) prostě to nechat osudu se vším všudy, díky tomu že je to bez filtrace, tak akvárium nemá předimenzovanou kapacitu (např. zarybnění), a všechny procesy jsou přirozené. Záleží na druhu ryb, pokud to jsou Tetry, tak tam to podle mě můžeš zarybnit pěkně, pokud Endelerky tak 2 samice a 1 samce oni si ten počet určí sami, pokud danie tak rozumný počet, těžko se říká kolik, to poznáš v průběhu.
Co se týká kytek to ie taky relativní, zásada je nenáročné, osobně doporučuji nějakou rychlerostoucí která spolehlivě ukáže jak se daří momentálně akváriu, ale každému roste něco jiného, takže sessiflora, polysperma apod.. záleží jak chceš do toho svítit (což se odvíjí od momentálního stavu akvária, umístění akvária, druhu ryb a kytek, mám akvária kde téměř nesvítím a akvária kde svítím celkem dost, do akva bez filtru svítím na můj vkus trochu méně než standardně, ale intenzitu reguluji podle růstu kytek) zároveň to chce méně druhů kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.06.2021 19:18 Muž Kawasaki [2840] - Amerika
Zdravím. Ono by nebylo od věci poradit těm co by chtěli mít takové akva jak na to. Např.Jaké druhy rostlin nasázet. Jaké druhy ryb jsou vhodné. Kolik rybek nasadit do třeba stolitrového akvaria. Čeho se naopak vyvarovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2021 17:23 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Sid
Však jsem nenapsal všechny rostliny. Ale opravdu většina rostlin dokáže krásně žít jen tak ve vodě, bez kořenů v substrátu. Osobně vyzkoušeno. Co se týče toho amoniaku, opět jsem nepsal všechny. Ale dle zahraničních studií je příjem amoniaku preferován častěji.
A co se týče oligotrofních vod, tak tam je to jasné, jsou to vody prosté živin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2021 17:14 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sid
Tak Diana Walstad o tom někde ve své knížce píše ale myslím, že to bylo jen o určitém druhu rostlin, a to ještě v přírodě ne v akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.06.2021 16:09 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: MartinHorák
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ...Rostliny mohou být klidně na přísavce ve vodním sloupci a stejně budou krásně růst. A v prvé řadě stejně napřed žerou amoniak a až pak dusičnany...
Ne všechny rostliny budou růst stejně dobře "na přísavce", jako ze substrátu. A o tom přednostním příjmu dusíku v amonné formě před dusičnanovou už jsem taky párkrát četl, jen bych uvítal nějakou konkrétní studii. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2021 12:23 Muž Roger [1873] Re: MartinHorák
To máš sice pravdu, ale akvárium a jeho dno není jen o nitrifikačních bakteriích ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2021 11:49 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: MartinHorák
Já zatím sice filtraci ještě mám,ale už taky začínám uvažovat o bezfiltraci,jak začnou růst rostliny co jsem začal pomalu obměňovat.Dnes jsem vytrhal 3 rostliny egerie - musel jsem už začala utiskovat jiný rostliny.Doteď jsem ji nad dnem zastřihával a ona je jak drak,1 výhon ustřihnu a z pahýlu vyrostou 3 nový,tak jsem na férovku dnes egerky vytrhal a dost jsem se divil co měly ve dně kořenů - to jsem u nich ani nečekal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2021 10:58 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Roger
Však v pohodě, jen diskutujeme ;-) Jinak co se týče dna, stejně je půl cm pod povrchem minimum kyslíku a minimum nitrifikačních bakterií. Rostliny mohou být klidně na přísavce ve vodním sloupci a stejně budou krásně růst. A v prvé řadě stejně napřed žerou amoniak a až pak dusičnany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2021 10:44 Muž Roger [1873] Re: MartinHorák
V tom se bohužel neshodneme ;-) nic ti nevyvracím, každý má jiné informace a jiné zdroje informací ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2021 10:44 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: GeXeS
Ono u těch bezfiltračních to často funguje lépe než s filtrací. Samozřejmě je nutné dodržet poměr mezi kytkama a živočichy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2021 10:34 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Roger
Pokud je slabá vrstva dna, rozhodně se nemusí čekat na zajetí rok. Ono dno totiž může být i úplně holé a bude to fungovat také.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2021 10:09 Muž Roger [1873] Re: GeXeS
Podle některých pokusů co vím, tak filtr absorbuje některé živiny, to je pravda, ale nejsem v pěstování kytek tak zběhlý takže nic odborného ti k tomu neřeknu. Já to řeším jednoduše, neroste vyhodím a dám jinou, moje akvária mám pro ryby, kytky mám jako součást aby jim bylo dobře, když rostou kytky a je jich dost je dobře rybám, někteří to mají zase opačně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2021 09:40 Muž GeXeS [67] Re: Roger
No, vodu prakticky neměním, nahodile nějaký ten litr. Víceméně jen dolévám odpar.
Jediné, co si udrželo růst, je mech. Když už neroste ani Egerie a Sagittaria subulata, je to extra podezřelé. Že bych málo svítil? Málo krmil? Přijde mi prostě, že ten filtr vyžírá živin až moc, jestli je to možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2021 09:23 Muž Roger [1873] Re: GeXeS
To záleží na akváriu, osazení zelení, na rybí obsádce, době a intenzitě svícení atd.. akvárium se vyvíjí, zajeté je nejdříve po roce kdy můžeme mluvit o tom, že například dno je stabilním filtrem atd.. nejsem si jistý zda spuštění biomolitanu na to mělo vliv, možná silnější proudění, možná jiné složení zdrojové vody kdo ví ;-) čerpací hlava s biomolitanem je asi nejlepší filtr co znám, sám používám v ostatních akváriích jen tuto filtraci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2021 08:50 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: GeXeS
On ten proud vytlačuje CO2 z vody a to se nám prostě nehodí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2021 07:26 Muž GeXeS [67] Re: MartinHorák
K tomuhle bych zareagoval - v prosinci 2020 jsem založil šedesátku jen se vzduchovacím kamenem. Rostliny šly - na to, že to bylo nové - myslím docela dobře. Egeria i Ludwigia rostly jak o život. Po čase mi začalo vadit, že i praskající bublinky na hladině nahazují kryt, tak jsem vzduchování zrušil a dal tam kostku biomolitanu s motorovou hlavou. Rostliny zastavily růst, objevila se vláknitá řasa... takže teď řeším, jestli to nevyhodím všechno a nepojedu komplet bez. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2021 00:17 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: RAP
Já mám v nádrži jen vzduchování a topení. Proud dělají i ryby. Voda nikdy úplně nestojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2021 00:13 Muž RAP [1556] Re: MartinHorák
Trochu vám do toho vstoupím. Co je to akvárium bez filtrace? Zde www.akvarista.cz/… je takový příklad(doporučím hlavně deník).
I v přírodě je všude minimální proudění - proud vody, vítr, déšť. Nemělo by jít o akvária, kdy použitá technika pouze napomáhá, ale chod ovlivňuje jen minimálně? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2021 22:04 Muž Roger [1873] Re: MartinHorák
4 měsíce staré akvárium není ještě zaběhlé ;-) tak všeho s mírou, například já jsem z toho udělal low po roce, má to svůj důvod a to je dno které slouží jako filtr, osobně zastávám názor, že vyšší dno je mnohem lepší než nízké, mám proto své důvody, to že nemáš kytky ve dně je z mého pohledu odvážný experiment, kořeny v akváriu bez filtrace jsou důležitý asi stejně tak jako mít květenu kde alespoň jeden druh je rychlerostoucí a zvládne spotřebovávat přebytečné látky a zároveň je to celkem rychlý ukazatel toho jak akva prosperuje. Ať se daří, uvidíš jak se tomu povede za půl roku nebo rok. V akva je vše se zpožděním. Každopádně máš to pěkný, budu to rád sledovat, ať se daří
Edit: Ale teď mám v plánu mini akva na krevetky (potřebujíi lampičku do obýváku tak to bude 2im1 :-D ) bez filtrace s novým pískem, tak jsem zvědav, každopádně to naočkuji bordelem z filtru jiného akva a prozatím tam dám dvě malé Endelerky na hnojení, jsem zvědav.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2021 19:51 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Shimi
Tak tak. Malawi a nádrže bez kytek tu filtraci prostě potřebují. Ale u zaběhlé nádrže plné zdravých kytek a rozumného množství ryb to jde i bez filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2021 19:44 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Roger
Fotka k příspěvku No já v této 360ce měl filtr 4 měsíce, nyní přes 2 měsíce bez filtrace. Substrát mám jen 1cm, kytky ve dně nejsou žádné.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2021 19:40 Muž Roger [1873] Re: MartinHorák
Uvidíš časem, vše dělej s rozvahou (změny květeny, stříhání, vyndávání kytek, krmení) a bude dobře, jak píše Shimi nepřerybnit a já dodám vše s rozumem (změny v akva se nemají přehánět)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2021 19:37 Muž Roger [1873] Re: Shimi
A o tom to je, já vodu paradoxně v těch menších měním i 1x za dva měsíce, a paradoxně v těch velkých každý měsíc (teda, alespoň se snažím :-) ) ale myšlenka vypnout filtr ve v jednom z těch větších mě napadá už dlouho, kór když vidím to své bez filtru makat bez problémů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2021 19:36 Muž Shimi [683] Re: MartinHorák
Pokud není přerybněno, tak není absolutně důvod, aby to nefungovalo. Samozřejmě v Malawi by byla situace jiná, ale to není náš případ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.06.2021 19:35 Muž Roger [1873] Re: MartinHorák
To je na každém, nemyslím si že dno je zásadní, mám obyčejný křemičitý písek. Druh rostlin je relativní, to si musí každý zvolit podle podmínek, já mám v Experimentu například jen polyspermu pohozený kousek mechu pro krevetky a možná jednu Cryptocoryne (měla by tam být). Rybí obsádka je jednoduchá, podle mě to zvládají (a možná mnohem lépe díky klidné vodě) mnoho druhů ryb, od rasbor, přes tetry, danie i živorodky, já tam mám Endelerky a krevetky Yellow. Počet si regulují sami, experiment jede přes rok a ani jednu jsem nevyndal, nasadil jsem 2 samice a jednoho samce (chtěl jsem aby Experiment dokáza, že populace se zvětšuje podle množství kytek a tím pádem kapacity akva což se mi myslím povedlo), pár stonků kytek a jede to celou dobu bez mého zásahu, občas očistím sklo, jednou za měsíc nebo dva měsíce vyměním sotva 1/3 vody a jinak nic. Prvního půl roku bylo akva vystavené přímému slunci (skrze okno) cca 4h denně takže jsem nepoužíval světlo, pak jsem ho musel přemístit a tím pádem dát světlo, svítím asi 10h denně možná 11h s nižší intenzitou. Krmím jak mě napadne a nešetřím a přesto je to zatím bezproblémové akva. Vše má své zásady, u tohoto stylu je podle mě zásadní dostatečně zajeté dno a méně druhů kytek, nepřerybněnost a hlavně nevrtat dotoho. Kdo chce může to zkusit, spousta lidí se bojí, byť nemají reálný důvod. Je to škoda, je zajímavý pozorovat akva bez filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2021 19:27 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Shimi
Čím menší proud tím lépe. Mně to v 360ce teď funguje bez filtrace úplně nejlépe. Čas ukáže jestli to s touto osádkou bude bez starostí i nadále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2021 19:05 Muž Shimi [683] Re: Roger
Mám úplně stejné myšlenky. V 375 jsem teď momentálně na společném výkonu 800 l/h a na Echináčích je evidentní, že jim slabý proud dělá vyloženě dobře. Vodu jsem měnil naposledy někdy před 2 měsíci, dolévám teď jenom odpar, kterého navíc moc není, protože jsem vyhodil i topítko a jedu úplný low-tech. A všechno funguje na 1000%. A to mám světlo, co má nějakých usmolených 2300 lm!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2021 18:50 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Roger
O čem? O čemkoli. Jaké dno, počet a druh rostlin, doba svícení, počet a druhý ryb atd. Myslím, že mnoho akvaristů by na bezfiltrační nádrže mohlo přejít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2021 18:05 Muž Roger [1873] Re: MartinHorák
A o čem by jsi chtěl debatovat? Můj Experiment je bez filtrace a půl roku byl bez světla dokud jsem ho nemusel přemístit. Je to akvárium které mě absolutně nepotřebuje, poslední dobou přemýšlím že odpojím filtraci z některého většího akvária co mám
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2021 14:46 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy. – Bezfiltrační 360ka
Fotka k příspěvku Pojďte se zapojit do tématu bezfiltračních nádrži!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2020 15:08 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Gabriela
Ano to se běžně dělá Jen si musíš spočítat ten poměr třeba 3:1. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2020 14:03 Žena Gabriela [1] Re: vaclav
Akoze ta demineralizovana a mineralizovana?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2020 20:03 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Gabriela
Dá se to spolu míchat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2020 18:26 Jarden Sk Re: Gabriela
Nie, tam bude zas minerálov priveľa a ak máte slanú tak aj soli a sodíka, nevymýšlaj urob čo som písal máš 2 možnosti a 30l akva nie je zas tak veľa vody.Alebo si dovez z iného vodovodu, ak máš možnosť z okolia iného zdroja.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2020 18:03 Žena Gabriela [1] Re: Jarden Sk
Dnes som od rodičov zistila, že vlastne máme aj demineralizovanú a mineralizovanú vodu z reverznej osmózy. Tak keď budem používať tú mineralizovanú, bude to v pohode?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2020 17:09 Jarden Sk Re: Gabriela
Najlepší by bol rozbor aj s NO3 a NO2, Fe a baktérie, to je zvyčajne kompletný rozbor dá sa objednať v nejakom laboratoriu, zistíš na nete je to spoplatnené a ceny sa líšia, najlepšie nájsť na nete v blízkom okolí.Je to dobré vedieť aj pre iné použitie vody, myslím že sa to oplatí a NO3 v studni môže kolísať podľa ročného obdobia, ale ostatné parametre by nemali mať velké výkyvy.Ak sa ti nechce za to platiť, tak použi tú minerálku nesýtenú tam máš hodnoty na flaši uvedené.Rozhodni sa ako chceš.
Edit: Ešte ak máš záujem tak si pozri prezentáciu Kikolcz, tam je len voda s RO a Seachem equilibrum čo som spomínal, ale to je už náročnejší spôsob úpravy vody a prevádzky akva, na tvoj Low-tech by tá voda zo studne či minerálky s RO mala stačiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2020 16:08 Žena Gabriela [1] Re: Jarden Sk
V tom rozbore studňovej vody stačí vedieť iba ph, kh, gh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2020 07:20 Jarden Sk Re: Gabriela
Jarovo to v podstate vystihol, takže ak budeš mať len osmotickú vodu, tak bude treba prídávať do nej minerály napr. v podobe Seachem Equilibrum alebo Alkaline Buffer či iné a samozrejme aj zbytok hnojív N,P a mikroprvky. To však bude treba nastaviť a merať hodnoty čo nie je lacné kúpiť testy Ca,Mg,K a ďalšie. Osobne si myslím, že by vzhľadom na objem tvojho akvária by bolo najlepšie miešať vodu zo studne v lete s vodou z RO a v zime s nesýtenou ! minerálkou, tak ti bude stačiť dať do akvária iba jemný štrk 2-4mm alebo piesok kremičitý, pár kameňov Seiryu stones a do dna dať tablety NPK+mikro a hnojiť len jemne bežným hnojivom aj s dusič. a fosforečnanmi.Poriadne veľa rastlín nenáročných !!! pre razborky a malo by to byť bez problémov. Rozbor vody zo studne je však nutný, aby si vedela čo voda obsahuje.Sprav si potom tu prezentáciu akva aj s hodnotami studne a keď nebudeš niečo vedieť napíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2020 23:06 Muž jarovo [1695] Re: Gabriela
Voda z RO je skoro na úrovni destilovanej - nemá skoro žiadne látky nielen pre rastliny, ale aj pre ryby nebude najvhodnejšia. Najprv by som si premeral, alebo dal premerať koľko látok má v sebe - existujú soli pre úpravu. Pri 30L AQ by stačilo na 3 výmeny cca 3x10L / možno aj menej/. Všetko by záviselo od množstva a druhu rýb a od množstva rastlín.
P.S. Na špecifické úpravy vody sú tu iní machri , ale to je iná téma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2020 21:29 Žena Gabriela [1] Re: jarovo
Aha. No to som o tej reverznej osmóze nevedela, že je pre rastliny nepoužiteľná, a tak to som potom na tom pekne zle, pretože u nás doma tečie všade slaná voda a jedine pitná- čo je reverzná osmóza je sladká. Akože na záhrade máme studňovú, ale v zime netečie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2020 19:23 Muž jarovo [1695] Re: Gabriela
Presne ako píše kolega - chce to neutrálne dno - keramika a voda iba z RO je pre rastliny nepoužiteľná. Mám bez filtra krevatkárium - klasický keramický štrk, osadené rastlinami a vodu miešam zhruba 1:1 RO - vodovod - výmena 1/3 cca 2x - 3x za mesiac. Raz za mesiac zľahka prihnojim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2020 17:10 Jarden Sk Re: Gabriela
Ahoj, určite je to možné, ale volil by som štrk, alebo substrát pre krevetky alebo niečo čo neovplyvňuje velmi Ph, s platinom je trochu problém, bez filtrácie tam pláva NO2/je kyslý Ph klesá až na 6,5 a to nitr. baktériam nesvedčí/ a to by mohol byť problém a tak isto budeš musieť do vody pridávať minerály kvôli tvrdosti len v osmotickej vode to nebude fungovať.
Určite sa ešte niekto ozve, ja by som platinum ak sním nemáš skúsenosti vypustil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2020 17:03 Žena Gabriela [1]
Dobrý deň, dosť často na youtube vidím akvaristov ako majú akvária bez filtra. A tak som rozmýšľala, že by som to skúsila. Mam 30l akva- 50*25*25 (prázdne, mam ho zatiaľ odložené). A že či by mohlo fungovať keby mám substrát Platinum Soil 8l Powder japonský substrát, rastliny ešte nemám úplne vybrané, ale možno tieto: Bacopa caroliniana, Rotala rotundifolia, Hygrophila corymbosa, Myriophyllum matogrossense, Hydrocotyle tripartita sp. Japan, Staurogyne repens. Hemianthus micranthemoides, Ranunculus papulentus, Eleocharis parvulus. Kúpila by som aj nejaký koreň a kamene. Vodu mám z reverznej osmózy, osvetlenie mám v kryte 40cm LED EXPERT žiarivka 10W. Čo sa týka rýb, kúpila by som asi 10 Razboriek Bornejských a potom nejakých asi 2 slimákov Neritina waigiensis. Mohlo by teda fungovať bez filtra?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2020 16:44 Žena Beastie [320] Re: NHKG
Tak ja mam Sera precision, driv to byval tichy filtr, ale uprimne bud ma moc velky vykon nebo nevim, kdyz ho zapnu bez priskrceni, takto bubla tak nahlas ze je to slyset z vedlejsiho pokoje, a kdyz to priskrtim, tak ten filtr zacne bzucet mnohem vic nahlas a trosku to kazi ten princip :)

Mam tedy vyndat molitan a zapinat pres den a na noc to cele vypinat?
Pygmejove naopak vystrcili hlavu dneska rano bez filtru, ale asi zase jen omyl, ted nebyl k videni ani jeden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2020 12:04 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: RAP
Obyčejní skvrnití. Bez filtru dva týdny leželi na dně, když jsem přidala jen mrňavý honič vody, hned výrazně ožili a začali rejdit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2020 11:50 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Kaira
Potvrzuji. Sterbai (10 ks) ve velkém akváriu výrazně změnili chování a přestali se schovávat, teprve když byly přidány další, větší ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2020 11:38 Muž RAP [1556] Re: Kaira
Kaira napsala: ...ale pancéřníčci se mně v podobné velkém akváriu moc nadšeně netvářili....
Kteří? Beastie má pygmaeus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2020 11:08 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Beastie
Krevetky by to bez filtrace zvládly, ale pancéřníčci se mně v podobné velkém akváriu moc nadšeně netvářili. Jak už zaznělo, zkus nechat běžet jen samotné čerpadlo nebo sežeň tišší filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2020 10:15 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Beastie
Zkoušela jsi sehnat tiché čerpadlo? Pokud na noc vypínat, tak bych odstranil molitan a nechal jen vzduchování.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 9

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 13235x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10999?od=51