Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium bez filtrace

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Akvárium bez filtrace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2009 16:55 Passion – to implicit
radši si jí fakt nepořizuj bude chudák!Nejdřív si o tom něco přečti.ty se do akvaristiky vůbec nepouštěj!a pokud se ti nelíbí jaké tu máš reakce...co jsi čekal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2009 16:06 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Implicit
Nevím, kde jsi přišel na to, že žijí ve stokách. Stoka je kanalizace plná splašku, sraček, biologického nebo chemického odpadu. V ničem takovém betty žít neumí a myslím, že ani jiné ryby :)
Jediné kanály, které obývá, jsou zavlažovací kanály X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2009 16:00 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: Implicit
Kde jsi došel k závěru, že betty nepotřebují kvalitní vodu? To že umí využít vzdušný kyslík, přece neznamená, že jí budou dělat dobře splašky? :-(
betta.wz.cz/…
betta.wz.cz/… ...zaměř se na odstavec parametry vody.
Je to ryba, nemůže žít bez vody...proč? zkusil jsi se někdy zamyslet nad tím k čemu všemu ryba potřebuje vodu? Podle toho cos napsal, bych klidně došla k závěru, že jí můžu dát klidně do slané vody, nebo do jakékoliv tekutiny a to je hloupost ne?
á nechápu proč ste všichni tak proti
Možná až si zkusíš odpovědět na výše položené otázky, porozumíš i tomu, proč jsou všichni tady proti. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2009 15:47 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Ako citam, si az moc "mudry" a nechces si nechat pomoct.

TY SA RADSEJ NA AKVARISTIKU VYKASLI!

Zachranis tym zivot par rybkam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2009 15:45 R Muž Silent [5949] – Re: Implicit
Víš co? Přečti si napřed alespoň tohle: betta.wz.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2009 15:41 Žena Hatomi [27] – Re: Implicit
Ale vzduch není kvalita vody.
Základem kvalitní vody je čistota,která se v akvárku plném ryb bude udržovat jen těžko(typuji,že akvárko přerybníš co nejvíc to půjde-doufám,že se mýlím)
Další na pořadí je teplota,tvrdost,ph,koncentrace látek a podobně. Bez vzduchování funkuje spoustry akvárek ve kterých nejsou jen betty,ale třaba živorodky nebo tetry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2009 15:41 Žena Alena.sv [89] – Re: Implicit
Pane Bože! Nechápeš?? Tak by sis o nich měl ještě něco nastudovat!! Na kvalitní vodě jí zaleží jako všem ostatním rybkám.To,že má labyrint na tom nic nemění.Ve špatné vodě bude mít brzy rozpad ploutví,nebo něco jiného. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2009 15:37 švíco – Re: Implicit
Koukám že ty vůbec netušíš, která bije ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2009 15:34 Muž hoppy [6] - Živorodky
Panebože,
tvoje argumentace, že betty žijí ve stokách, to mě dostalo! Asi jim tam není nejlépe že?
Víš, to co koupíš v čechách, jsou vyšlechtěné druhy a ty opravdu potřebují přesné podmínky.
Nechápu účel akvárka, které vypadá jako žumpa a plavou tam napůl chcíplé rybky.
Betty jsou krásné rybky, tak proč jim nezařídit také krásný domov?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 15:29 Žena Hatomi [27] – Re: Implicit
Ale když nemáš filtr tak ti odkalování dá mnohem víc zabrat! Pokud nechceš filtr tak sik dej do akvárka 1 rybku,pak filtr opravdu potřeba nebude,ale pochybuju,že chceš jen 1 rybku,takže filtr je nutný... Ä myslím,že investice 200-300,- do filtrace není zas tak hrozná...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2009 15:24 švíco – Re: Implicit
Tak když beta nepotřebuje čistou vodu, tak je můžeš třeba vypustit do záchodový mísy. Tam nemusíš mít filtr ani osvětlení ne Ty se radši do akvaristiky nepouštěj, když ti je líto utrousit pár korun za filtr aby se měly rybky co nejlépe :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2009 15:22 R Muž Silent [5949] – Re: Implicit
Každá ryba potřebuje čistou vodu! rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2009 14:28 Muž MorfeussES [8] – Re: Implicit
Aj by som reagoval, ibaze tu uz nieje naco reagovat, vsetko presne naopak planujes. Akva nevystavovat slnecnemu ziareniu, dobra filtracia a dobre osvetlenie (nie od slnka cez okno) je zaklad a Ty to chces presne naopak ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2009 12:44 Žena Hatomi [27] – Re: Implicit
ne ne, tohle nebude to pravé... Filtrace a osvětlení je při tomto objemu základ. Pokud bude na přímém slunci,budou si v tom libovat řasy,pokud ne,rostliny nebudou funkovat... A i když koupíte ten nejlevnější filtr co uvidíte,tak je to pořád lepší než žádný. Topítko je jen doplňující. Pokud vám v bytě moc nekolísá teplota,tak bettám stačí 22°C. Pokud ale odmítáte filtraci a osvětlení pořídit,tak nemá cenu akva kupovat. Komu by se chtělo koukat na celé zařasené,špinavé a ještě ani neosvětlené akvárium s strádajícíma rybkama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2009 12:36 Passion – Re: Implicit
chudák betky:(radši si to nepořizujte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 12:30 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Ako pise JRK. Ak chcete takto chovat rybky, radsej ziadne nechovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2009 11:34 Muž Jrk [143] – Re: Implicit
Být Vámi, asi bych si žádné akva za těchto podmínek nepořizoval, rybky nechoval, rostlinky nepěstoval. Místo akva bych si pořídil třeba nějaký pěkný obrázek...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 18:24 Joecz – Re: Utahraptor
mě nevadí, že někdo napíše jen Betta nebo bojovnice, ale když napíše beta tak mě to celkem štve...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 17:00 Žena Utahraptor [91] – Re: Joecz
Mluvíme převážně o Betta splendens potažmo bojovinici pestré, spokojený? :) Když napíšu "betta" tak bych se taky kliďánko mohla bavit o Betta pugnax :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 16:53 Joecz
vždycky se mi líbí, když tu diskutuju někdo o rybě, u které ani neví jak se píše jméno... hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 15:45 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: simbisek
pokojova°C ? tohle ja na stupnici nemam :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 15:33 paolik – Re: filipsi
Asi jsem měla štěstí, ale jak říkám, jakožto neznalec a blbec vlítnu do první akvaristiky, zazubím se na paní prodavačku, přesvědčím jí o svých nekvalitních znalostech čehokoliv ohledně akvasvěta, zeptám se jestli je možno najít nějakou extrémě nenáročnou rybku která nepotřebuje teplo a filtr, aniž bych jí trápila. Pani se zazubí na mě, vtiskne mi do ruky betu a pošle mě k pokladně. Tak asi takhle ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 15:30 paolik – Re: Utahraptor
no máme tak akorát :-)) přítel topí a já větrám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 15:27 simbisek – Re: Utahraptor
no pokojovou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 15:27 simbisek
filipsi napsal: ... nez chcipla? hmm
(edit - samozrejme, ze to jde, ale jen za urcitych podminek.)



ona nechcípla:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 15:24 Žena Utahraptor [91] – Re: paolik
přijde ale na to jakou máte teplotu v bytě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 15:23 Muž filipsi [1295] – Re: paolik
... nez chcipla? hmm
(edit - samozrejme, ze to jde, ale jen za urcitych podminek.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 15:15 paolik – Re: Utahraptor
No já nevim jestli beta tak nutně *potřebuje* topítko, já jí jakožto věci neznalá měla přes půl roku bez filtru a topení a jak se jí hezky dařilo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 14:50 Žena Utahraptor [91] – Re: simbisek
to přijde na to jaké máš akvárko, co v něm máš... ale každopádně např. beta topítko potřebuje stoprocentně, protože je to tropická rybka.
Závojnatky zase potřebují tu filtraci, protože jsou to skutečně prasátka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 14:41 yanilishka – Re: Utahraptor
Ja to mysela jako minimum pro chovance akvaristy zacatecnika. Samozrejme to jde pojmout i tebou prezentovanym zpusobem ;-) Jenom si nemyslim, ze je to cesta, kterou by se Simbisek ubirala, takze bych to moc nesirila :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 14:40 simbisek – Re: Utahraptor
no menim každej druhej den to jim doufám stačí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 14:36 Žena Utahraptor [91] – Re: yanilishka
Topení být nemusí, pokud chováš ryby, kterým stačí pokojová teplota :)
Filtrace také ne, pokud ovšem měníš dostatečně často vodu, aby se dotyčné rybičky nekoupaly ve vlastním "hnoji" :)
Osvětlení, když tam nechceš mít rostliny a budeš rybám dodávat kyslík také ne :)
Dno je taky hlavně pro rostliny a rostliny pro ryby, svým způsobem :)

Ovšem tak nějak pochybuju že by simbisek chtěl provozovat akvárium tohoto typu - s tou veškerou technikou je to mnohem jednodušší :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 14:34 simbisek
yanilishka napsala: Cha, uz se tak deje! Simbisku, ja uz fakt nevim, jak ti to vysvetlit - do vzkazu jsem ti to vysvetlila snad 100x, na foru ti to vysvetlili a furt si meles svoji. Topeni, filtrace, osvetleni, dno a rostlinky byt v akvarku proste MUSI! A taky je treba si o rybkach, ktere chces poridit, neco precist. Jestli se k sobe hodi, kolika litrove akvarko potrebuji, co zerou, jakou teplotu jim nastavit...je toho spousta a je kolem toho hafo prace a starani se. To ze ti ty betty a zavojnatka prezily i bez filtrace mesic neznamena, ze je jim dobre nebo ze budou zit jeste dlouho.
----------------------------------------------------------
dit to budou míííííííííííííííít ale až zítra:(a já ti taky něco řekla na vzkazu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 14:33 simbisek
V napsal: Filtraci potřebuješ v každým běžným akváriu (s výjimkou některých rostlinných) a u Závojantek ji potřebuješ tuplem. Doufám, že Betty a Závojnatky nechceš chovat společně? no
-----------------------------------------------
ty nejsou spolu nesnesli by se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 14:32 yanilishka – Re: V
Cha, uz se tak deje! Simbisku, ja uz fakt nevim, jak ti to vysvetlit - do vzkazu jsem ti to vysvetlila snad 100x, na foru ti to vysvetlili a furt si meles svoji. Topeni, filtrace, osvetleni, dno a rostlinky byt v akvarku proste MUSI! A taky je treba si o rybkach, ktere chces poridit, neco precist. Jestli se k sobe hodi, kolika litrove akvarko potrebuji, co zerou, jakou teplotu jim nastavit...je toho spousta a je kolem toho hafo prace a starani se. To ze ti ty betty a zavojnatka prezily i bez filtrace mesic neznamena, ze je jim dobre nebo ze budou zit jeste dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 14:30 Žena Imii [45]
Vše co produkuje nějaký odpad by mělo mít v nádrži filtraci. Je jedno jestli se jedná o šneky nebo ryby nebo jiné vodní potvůrky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 14:27 V – Re: simbisek
Filtraci potřebuješ v každým běžným akváriu (s výjimkou některých rostlinných) a u Závojantek ji potřebuješ tuplem. Doufám, že Betty a Závojnatky nechceš chovat společně? no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 14:22 simbisek – Je pravda že Bety a Závojnatky potřebují Filtraci?
Je pravda že Bety a Závojnatky potřebují Filtraci?....Slyšela jsem že potřebují a od některých že ne.Chci se zeptat jesi teda potřebují filtraci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 15:11 Žena safira [4]
jj, díky, jen mi přišly ty mršky z filtru nějaké moc náročné, když těm na kameni stačí mrskající se ryba :) skripta ani analýzy mi radši nepučuj, mohla bych se neplánovaně vzdělat, takhle mi stačí jednoduchá odpověď těch chytřejších palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 14:57 Muž Radek [3]
Voda v celém akva se hýbe vlivem prodění z a do filtru, vlivem pohybu vodních živočichů, ale i třeba posunem různě teplých vrstev vody nebo vyrovnáváním koncentrace látek vznikajících a spotřebovávaných při dýchání a fotosyntéze. Krásný dynamický systém. Chceš půjčit nějaká skripta z analýzy? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 14:54 Muž Jasnovidec [-3] – Re: safira
žeby prouděním vody okolo nich, které je způsobeno nasáváním a vypuzováním vody z filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 14:50 Žena safira [4]
Tak na tohle téma mám ještě jednu "technickou" otázku :-) Stejné bakterie, které bydlí ve filtru, osidlují i kameny a písek v akvárku. Dělají stejnou práci a chtějí asi taky stejné podmínky. Kde tedy berou ony ten kyslík, když se kolem nich neprohání voda jako ve filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 14:33 Jana – Re: prisavnik
Moc díky. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 13:08 Muž prisavnik [51] - Rostliny
Jednoznacne filter musi byt vkuse zapnuty,ked je vypnuty dlksie ako hodinu straca svoju biologicku filtraciu.Vo filtry su uzitocne bakterie ktore rozkladaju organicke latky (sracky) a premienaju ich na latky co mozu rastliny vstrebat.Ked je filter vypnuty nedostava sa kyslik k tym bakteriam a oni zahynu.A dost dlho to trva dokym sa znova vytvoria.To je jedno aky ma prietok,len stale musi cirkulovat voda vo filtry X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 12:59 Jana – Jak dlouho máte puštěný filtr přes den?
Já ho mám puštěný přes den, na noc vypínám. Ráno je většina rybek u hladiny, že by lapaly po vzduchu, to ne, ale ke dnu neplavou vůbec, ani do prostřed. 2 ryby žijící u dna jsou na dně a jsou aktivní i ráno i v noci, když je filtr vypnutý. Když pustím filtr, tak po asi hodině se rozplavou všechny po celém akvárku. Šneci, mláďata měchýřovky, jsou ráno také u hladiny, nejsou moc aktivní. Akvárko 60 l, hodně rostlin.

Chci se zeptat, jestli má být filtr puštěný pořád, nebo ho vypínat na noc? Jestli rybkám nevadí, když je filtr přes noc vypnutý, zdali mají dost kyslíku. A když bych nechala filtr zapnutý na malé otáčky, jestli by je to naopak nerušilo ve spánku? Takové hloupé otázky, ale zajímá mě, co je pro ně nejlepší. Tak budu ráda, když mi napíšete svoje zkušenosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 20:09 ronnie
kludne ved tam mate male rybky a cim viac rastliniek tym lepsie lebo vyrabaju kyslik a nekrmte vela len tolko kolko zozeru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 20:03 Muž JeeL [1] – Re: agent007
"Slepú hladinu" by bolo možné eliminovať nejakým malým PC vetrákom, ktorý by na ňu fúkal (videl som tu, že niekto to tak využíva vo svojej nádrži). Otázka znie, že či ten PC vetrák nebude hlučnejší ako samotný filter :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 19:55 Muž Dzira [38] - Rostliny
tady je to samej chytač za slovo, to je hrozný :-D Nešlo přeci o velikost ryby ani o velikost akvárka, jen o difuzi, že je závislá na ploše hladiny. Chtěl sem jen odpovědět jednoduše a ne o tom napsa diplomku :-D Tak se tedy všem omlouvám ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 19:45 Muž deathfoe [58] – Re: vzorec
Není nějaký podobný vzorec i pro lidi? xD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 19:21 Muž agent007 [47]
Jo díky - jen sem nevěděl, že se tomu říká "slepá hladina".Hmmm.Jsem na vážkách.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [8] 9

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 13230x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10999?od=351