Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Okousané ploutve

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Okousané ploutve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.03.2017 17:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: fingerstyle
To bez ploutve je dokonalý pazgřivec...to teda fakt nedoroste a podle mne bude ta ryba křivá víc jak paragraf...ta horní je mázlá, to moc vidět není ... ale já už teda taky musím nosit brejle... doporučuji napříště... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2017 13:17 fingerstyle – Akara Hnědá
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kupoval jsem u Rataje Akary Hnědy.A některý z nich nemají celou hřbetní ploutev.Tak nevím jestli to je okousaný už ze zveráku,jestli jim to doroste...Můžete k tomu něco napsat.Dík
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2016 17:19 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: martin
strašně by mě zajímalo, jakou odpověď očekáváš... hmm
foto by pomohlo, popis v jakém akva a s jakými kamarády ta ryba bydlí... potrhané ploutve v dobrých podmínkách dorostou, ocas ukouslý až do masa ta ryba nerozchodí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 14:41 martin – (nevim co s ni)
potrebuji pomoci s rybičkou ma ukouslý ocas( sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 22:06 Muž Mislow [304] Re: Brezina4
Ono je moznosti vic, mas tam natesnanejch dost druhu na ten objem, tak je to pro ne slozitejsi si to nak usporadat ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 22:04 R Muž afc1886 [14682] Re: Brezina4
Já tipuji ty skaláry.Podívej se tady do deníku 3.3.2016 rybicky.net/nadrze/24726 A to není jediný případ,kdy se skalary tak nezdravě na večer nažraly :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 21:59 Muž Brezina4 [0] Re: Mislow
Odlovil jsem antenovce a uvidime. Ty parmicky jsou fakt mrnavy ale nedivil bych se nicemu. Ale aby mi za dve noci zmizeli 4 neonky uplne a zbyle neonky a tetry cervenouste maji okousany ocasy je divny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 21:56 Muž Mislow [304] Re: Brezina4
Ahoj, nevynechal bych z podezreni ani ty parmicky cervnenoploutvy ... sice to neni zkusenost, ale tak nejak bych je z kola nedaval dokud se nevi ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 20:41 Muž Brezina4 [0] Re: NHKG
Ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 20:34 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Brezina4
Může to být on, ale nemusí. Jaký to je anténovec - barevný (Pimelodus pictus)?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 20:28 Muž Brezina4 [0] Re: romant
Takze myslite ze antenovec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.10.2016 18:41 R Muž romant [27987] Re: Brezina4
Hmm, tak ty přikrmuješ anténovce živou potravou, no má se u tebe dobře. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 17:00 Muž Brezina4 [0] Re: Pepan
2x maly ancistrus 1x antenovec a 1x pancernicek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 16:55 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Brezina4
Můžu se zeptat co to jsou ty 4 ryby na dně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 16:50 Muž Brezina4 [0] Re: Brezina4
Skalary si nikoho nevsimaji ale nevim jak v noci. Spis mam ted podezreni na Samicku Black molly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 16:30 R Muž afc1886 [14682] Re: Brezina4
Asi si skaláry dělají pestřejší jídelníček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 16:13 Muž Brezina4 [0] – Okousane plotve
Mam v 180l akvarku tetry cervenouuste + neonky ty maji okousany ocasni ploutve jinak normalne zerou a plavou. Dale tam jsou 4x Skalara parecek Black molly, kardinalka cinska, parmicka cervenoploutva, dva pary mecovek, parmicky denisonovi, a 5x cerny fantom plus 4x ryby na dne. Co mi muze okusovat plotve u neonek a teter a 4 neonky pres noc zmizeli

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2016 13:06 Muž steeldanny [2] Re: dieu
najhorúcejším kandidátom na okusovanie plutvičiek je podľa mna tetra krvavá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 08:28 Žena dieu [18] - malawi – Okousané ploutvičky
Bré ráno, další dotaz...
Všimla jsem si, že některé rybky mají trošku okousané ploutvičky. Která z těchto ryb to může být? tone
Razbora klínoskvrnná, Tetra: ohnivá, meděná, krvavá, neonka (yellow)?
Včera při předávání neonek mi paní radila, že to mohou být ty razbory, mě napadly "krváci", osobně jsem ale nikoho okusovat jiné ryby neviděla, ani že by se proháněly nebo praly. Tak si jdu raději pro radu ke zkušenějším.

Díky pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2016 21:18 kittyhawk Re: romant
dík achatelka s obětí se dnes vytřeli budu číst do půlnoci abych zas neudělala chybu učím se
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2016 21:16 kittyhawk Re: NHKG
dík dnes se mi vytřely okousánek a divoška čtu a čtu abych zas neudělala nějakej kopanec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 17:03 Muž DaveLister [478] Re: Hansel
Jak to dopadlo s tou megalodorasi ploutvi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 17:02 R Muž romant [27987] Re: kittyhawk
Jak psal kolega, já jenom doplním, že to bude chtít přesně určit příčinu okusu, tedy pachatele, taky je možný, že je to daná reakce způsobená reakcí na nevhodný podmínky, ale to jsou čiré spekulace, nevíme nic o nádrži, kde se postižená ryba nachází. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 16:21 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: kittyhawk
Pokud ta ploutev není okousaná až po maso, tak při dobrých podmínkách dorostou. Ale bacha na zaplísnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 16:13 kittyhawk
ahoj dorostou beťákovi okousané ploutve?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 13:42 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: radim
Rád bych kdyby do plné dělky aspoň ... ono do krásy... ta krása je relativní a ty trny jsou schované pod tou průhlednou tkání. To jeho sevření a zářez do útočníka je za cenu toho že to projede jeho vlastní kůží, takže ono to normálně zřetelné není ohledně těch trnů. Hlavně když bude v pohodě, ale byl bych rád kdyby aspoň tu délku dorovnal .... Prospěruje dobře, za necelý měsíc narostl o centimetr coze , takže je to fakt jen z tý rvačky. Říkám si že není možný, aby nebyl takovej obrněnej tank na ty defekty a regeneraci připravenej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 13:31 radim Re: Hansel
Trny v plotvích rybám dorůstají, takže mu to nejspíš dosroste, ikdyž do takové krásy jako je druhá strana?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 12:47 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrý
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, rád bych se zeptal zde, jelikž jsem nenašel trefnější vlákno, ale mám problémek, ono to tedy dělá spíš větší staroti mě, než té rybě.
Nedávno pořízený megalodoras irwini, který se u mě v pořádku zabydlel, mě jednoho dne vyděsil tím, že měl prsí ploutev z poloviny zkrvavenou, zarudlou, po nějaké rvačce. Nicméně jsem aplikoval výluh a starou dobrou vodoléčbu a žádná infekce ani plíseň se nekonala. Následkem zůstala do půlky obraná kost prsní ploutve, která měla nějakou živou tkáň až od poloviny. Krásně čistě bílá, bez defektu. Už tehdy jsem měl otazníky, zda se tkáň v rámci hojení dokáže vyšplhat znovu až na konec kosti.
Co mě polekalo dnes při odkalování, byl nalezený ulomený kus právě té obnažené kosti. Svym způsobem bych to chápal jako přirozenou věc že jí "odhodí" ... nicméně vyvstává otázka, je mu schopná dorůst i ta kost, nebo bude už navždycky trochu mrzáček?
Jinak je zdravý žere a prostředím to nebude, to by začaly odcházet vousy, kalné oči, jako u ostatních trnovců, navíc sdílel prostředí s mnohem většíma choulostivkama.

Viděl jsem spoustu ploutví obraných až k tělu, tím myslim hlavní, ty nejvrdší paprsky, ale nevím jestli je vlasně možné že by dorosly.

Máte s tím někdo zkušenosti u jiných druhů ? Předpokládám že s megalodorasem ne, ale i u ostatních?

Předem díky za odpovědi
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 22:08 Muž larix [1420] Re: dadakonik
dadakonik napsala: přece teď ty rybky nespláchnu do kanalizace...
Rybky nie ale Rotala wallichii tam zrejme skončí...
Skús na začiatok nejaké menej náročné stonkovky, ktoré zároveň budú pomáhať vytvárať vhodné prostredie pre ryby:
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 21:35 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: dadakonik
Tři dny založené akvárko , takřka bez kytek , nevhodné počty ryb , nevhodná velikost akvárka pro ně ,co ještě k tomu dodat ? Prostudovat zdejší vlákna pro začátečníky a nejlíp začít úplně od znovu , takto to bude jen trápení živočichů a pokud si to majitelka neuvědomí ,tak i jí samotné
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.11.2014 21:32 R Muž romant [27987] Re: dadakonik
Fakt to nepodceňuj a měň tu vodu a příště si před tím, než založíš akvárium a dáš tam ryby nejdříve něco přečti a začni si uvědomovat souvislosti. rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 21:29 Žena dadakonik [0] Re: romant
:) koukám že akvárko není žádná prča...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 21:27 R Muž romant [27987] Re: dadakonik
Neřeš řasy, teď jde těm rybám o život a neboj, řasy taky budou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 21:24 Žena dadakonik [0] Re: romant
Děkuji. Už jsem přidala trochu soli a půlku vody vyměnila, snad to nebyla chyba. A ještě malá otázka na okraj...když mrknete na prezentaci, myslíte že se mi znovu objeví řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 21:18 R Muž romant [27987] Re: dadakonik
Denně měň 1/3 vody a to tak týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 21:15 Žena dadakonik [0] – roztřepené ploutve
Fotka k příspěvku Ahoj, mám nově založené akva a rybkám se začaly jakoby třepit ploutve...nejlíp je to vidět u samečka pavího očka na fotce. Nevíte čím to je prosím? Je to nějaká nemoc nebo reakce na špatné založení?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 09:00 Muž patamatix [408] Re: nikola
Máš založené akva již dva týdny?,to je málo akva je potřeba nechat měsíc nejlépe i více zajet bez ryb. Nemáš tam dostatečné množství nitrifikačních bakterií,které zpracovávají odpad,z toho důvodu tam máš mnoho dusitanu (NO 2),které negativně působí na ryby a způsobují jejich agresivitu. Teď už je třeba jen měnit obden 1/3 vody,jak zde již padlo. A udělej si tu prezentaci,pak ti budeme moci poradit,lépe.
EDIT: dost důležitá informace,jak velké máš akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 08:37 R Muž romant [27987] Re: nikola
Menší prostor v kombinaci s malou partou měděnek a k tomu vyšší N látky a už to jede. Měnit, měnit, měnit vodu a ideál je se zaregistrovat, vytvořit prezentaci, aby se to vyjasnilo, neb to co píši je jenom lehká věštírna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 08:33 nikola – okousane ploutve
dobry den mam akvarium je založeno už dva tydny mam v nem tak 7 cm beťáka a 2nsamičky betta 4 tehotne samičky pavíh oček a 2 samce pavíh oček a knim mam tetry měděné bylo jich 5 ale vcera jedna umrela z neznamych duvodu ale mela okousanou ploutev pak jsem si všimla velmi agresivního samce te tetry med. ona tam vsecky rabky prohaní ale nevím jestli to byla ona protoze pak jsem mela okousanou taky tetru a z nadherneho pavího oka mi zbyla okousana ryba mel ploutev dlouhou asi 1 cm a pul a ted ma pul centimetru ani ne jo a ten samec betaka není agresvni

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 20:58 Muž patamatix [408] Re: Kamila
Tak tak prezentaci nejlépe,nebo bližší informace o akva a nebo jednu fotku,to možná řekne víc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 20:56 R Muž romant [27987] Re: Kamila
Na první dobou bych radil měnit vodu. Tipuji stresový chování na základě horších podmínek. Šikla by se prezentace, aby bylo zřejmý, jak to akvo vypadá. Jinak na tetry červenohlavý to chce akvo metr dlouhý, to jsou super plavci, parmiček čtyřpruhých pořádnou partu, často se v malých počtech nudí a otravují okolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 20:53 Muž patamatix [408] Re: Kamila
Tak parmička čtyřpruhá velice ráda cizí ploutve,hlavně když se nudí,kolik jich máte v akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 20:48 Kamila – Tetra červenohlavá
Dobrý den,jsme prosím začátečníci. V akváriu jsme měli nejdřív parmičky pruhované,te´d jsme přikoupili tetry měděné a tetry červenohlavé.Tetry červenohlavé teď po 3 dnech soužití mají okousané ocasní ploutve.Nikde jsem se nedočetla,jestli mohou být pohromadě parmičky čtyřpruhé a tetry červenohlavé. Je tedy možné,že by je parmičky okusovaly? Ještě tam máme ancistrusa a dva šneky,ale ti to asi nebudou?!!
Je nám rybiček moc líto.Jsou moc hezké a teď asi umřou jak nebudou moci plavat. Díky za odpověď. Kamila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 17:45 Muž patamatix [408] Re: kliczek
Tak takhle vypadala stejná ryba u mne,když jsem ji nechtíc nasál do odkalovače,jsou strašně zvědavé. ano Ne vážně je potřeba udělat prezentaci,jak zde již padlo(nic složitého) ;-) A pak určitě přijdeme na to kde je problém ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 12:20 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: kliczek
To už vyzerá na bakteriálny rozpad plutiev. Taká mrenka je dosť svižná, aby dokázala unikať pred súperom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 04:58 R Muž romant [27987] Re: kliczek
Podmínky a zase podmínky, to je to oč běží. Nevhodná osádka v nevhodně "velkém" akváriu, flákaná údržba, překrmování, nic, moc filtrace a Houstone máme problém. Omlouvám se za lehce žoviální vyjádření, ale o nádrži kde ryby jsou nevíme nic a můžeme se jenom domnívat, takže na první dobrou měnit vodu a zase měnit vodu, zamyslet se a třeba se zaregistrovat, zřídit prezentaci předmětný nádrže a bude se vidět, co se s tím dá dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 03:22 kliczek
Fotka k příspěvku Dobrý den, mám asi podobný problém jako Calliope. Měla jsem v akvu parmičku červenou- samce, už je celkem velký, ale zbyl mi tam sám, tak jsem k němu přikoupila další 2 stejné a 4 parmičky čtyřpruhé, jedna z nich má ale okousanou ocasní ploutev. Myslím, že by to mohla mít od něj, celkem tam ty rybky proháněl,ale nejsem si jistá, tak jsem ji raději izolovala. Děkuji za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 19:13 Calliope Re: romant
Aha, děkuju, udělám to co jste mi poradil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 19:10 R Muž romant [27987] Re: Calliope
Jasně, proto bych chtěl vidět tu fotku, jak to okousání vypadá, protože to může taky bejt "okousání" třeba od tý bakterky, jak jsem naznačil, ale nemalujme obrazce na zeď, vyjasňování si pozic a následkn pocuchaný ploutve, taky možnost. Měnit vodu, toť má rada, přecijenom za tím může bejt i neviditelný spouštěč v podobě vyšších N látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 19:04 Calliope Re: romant
Děkuji, fotku bohužel dodat nemůžu, foťák stávkuje a jiný zatím nemám. Popis sice stojí za houby, ale pro jistotu... všechny ploutve bez příznaků nějaké nemoci, jen ocasní ploutev je roztřepená (možná okousaná). Nevím jak to ještě popsat. Před chvílí okusovala řasy z rostlinek, tak alespoň něco žere. A zase jí proháněl ten sameček jak jsem psala v předchozím příspěvku.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 7

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 6380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10505-okousane-ploutve?od=51