Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Okousané ploutve

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 7 Žádná další stránka   1  
Okousané ploutve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 20:24 edaplayboy44 – Re: Yirka
Taky sem to nekde čet ale tí samci sú predsa lepší pro pestrost toho akvarka možem ich chovat bez samíc alebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 20:16 Muž Yirka [9118] – Re: Marek
Normální poměr pavích oček je opačný, 1 samec na 2-3 samičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 20:13 Marek – Re: Dinamit
Pripájam sa asi k tvojmu názoru aj ked som to nemal možnosť spozorovať.
Je pravda že v akvarku mám 2 samice a 5 samcov ale dnes po príchode s práce som našiel aj samicu akúsi ozobanú. Ako to mám vyriešiť chovať len samcov bez samíc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 20:11 Muž stanovsky [29] - Živorodky
A mělo by se to dít asi všem rybkám ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 20:09 Marek – Re: miro03
Je možné aby k tomuto bakteriálnemu rozpadu plutiev došlo behom noci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 18:58 Žena Dinamit [68] – Re: Marek
Nebo boj mezi samci o samici :-O ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 18:53 miro03 – Re: Marek
Nie je to bakteriálny rozpad plutiev?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 18:24 Marek – Re: Sid
Ale tyto ryby stále žili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 18:05 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Marek
Přečtěte si něco o zakládání akva. :-)
Rybky nejspíš uhynuly na otravu dusitany a teprve pak posloužily jako potrava...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 17:21 Marek – obžíraní ryb
Ahojte založil sem si nové akva 200l a nasadil sem do nej Mečovky, black molly, tetry, neonky, platy a páví očká(gupky) po dvoj týdnovém spolužití sem našel dvě páví očká(gupky) za filtrem s obežraníma ocasníma ploutvema. Prosím o pomoc které z ryb by to mohli delat a proč? Dík moc
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 20:03 Žena datura [104]
taky si myslím:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 00:24 Nobody – Re: datura
Za pokus by stálo přeléčit celé akva,i když se baktérka objevuje jen na jedné rybě.
Určitě bude méně stresovaný než teď,při přendávání z jednoho akva do druhého. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 20:27 Žena datura [104]
to by chtělo. jednou překonám svojí lenost:-)
beťáka mám od 4. února.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 20:21 Andynka – Re: datura
No můj beták pak přestal udržovat stabilitu a bylo po něm. Chtělo by to založit prezentaci, víc informací o akváriu. Takhle se špatně radí. Jak dlouho máš betáka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 20:19 Žena datura [104]
ne, vážně žádné ho neokusují. před akvárkem denně prosedím spousty času, takže ho znám. on si umí zjednat respekt;-)
navíc, kdyby ho okusovaly, projevovalo by se to pravidelně, ne jenom po přendání z karantény. rozpad je většinou záležitostí oslabených jedinců, protože ho způsobují běžně přítomné bakterie.
stres - právě nevím z čeho. žádná ryba mi tohle ještě neudělala. popravdě řečeno vůbec nevím, co si o tom mám myslet. čekala jsem, že by mi k tomu něco mohl říct někdo,kdo měl stejnou zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 20:07 Andynka – Re: datura
Tak pozoruj víc. Určitě jsou to nějaké rybky. Kdyby to byl rozpad, nejspíš by to chytili i ostatní rybky. A jaký stres myslíš, že rybka má? Teda spíš z čeho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 20:02 Žena datura [104]
ano, já vím, že se tenhle problém občas vyskytuje, ale to vážně není můj případ. samička je mladá (dokonce ještě nevybarvená), stoprocentně to samička je, protože má kladélko. dost se ho bojí, protože přišla do akvária až po něm, a je v něm zatím sama. zatím s ním přišla do kontaktu párkrát, a vždycky zalezla do kryptokoryny a bála se vylézt. jednou jí dokonce vyhodil z akvárka :-O . takže tím to není. a i ty ploutve - je to na nich vidět. nejsou ukousané, ale jednoduše se třepí. docela rychle :-( vážně nevím, co s tím :-( nemůžu ho pořád koupat v Bactopuru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 19:44 Andynka – Re: datura
Jo tak já ti něco povim. Taky jsem měla samce a samičku. A absolutně se nesnesli a samec to odnesl. Docela to vypadalo podobně tomu tvému. Nevím čím to je, ale hodně po sobě jeli. Když byl v pohodě, vrátila jsem ho a za necelé tři hodinky jsem ho vyndavala mrtvého. Holt byli oba dva moc agresivní. Taky se stává, že zprvu samec vypadá jako samička. Už jsem to tu taky řešila. Ale bohužel. Akvárko se má pozorovat minimálně půl hodiny denně. Tak si sedni místo telky a koukej, kdo mu ubližuje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 19:35 Žena datura [104]
jasně:-) ale nemyslím si, že by mu je okusovaly, protože tahle rybka není v mém akvárku nováček ;-) jsou to tetry ozdobné a červenoústé plus jedna malá bettí samička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 19:20 Andynka – Re: datura
Můžu vědět s jakými rybkami ho máš v akváriu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 19:16 Žena datura [104] – třepení ploutví ze stresu?
Ahoj, mám docela problém se svojí bettou. s bakteriálním rozpadem šla z akvária do karantény, léčení proběhlo celkem úspěšně a bez problémů. když jí začaly dorůstat zdravé paprsky, vrátila jsem jí zpět do akvária, ale během pár hodin byla v děsném stavu - ploutve (ocasní a řitní) měla roztřepené a ulámané tak 3mm do hloubky. šla znovu do karantény a po přeléčení opět do akvária - kde se celý proces překvapivě znovu opakoval. vůbec netuším proč, jestli je to normální reakce,nebo stresová - a hlavně co s tím mám dělat. nemůže být věčně v karanténě, nejsou tam pro ní tak vhodné podmínky jako v akváriu, to je jasné. žádný bílý lem na okrajích nemá, přesto si pohrávám s myšlenkou, jestli to není bakteriální rozpad, což mě samozřejmě znervózňuje. ještě doplním, že hodnoty pH a dusitanů jsou v pohodě, akvárko je čisté a ostatní ryby zdravé. jen ten beťák mě už podruhý dostal...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2007 11:37 Žena Dinamit [68]
tak dneska v noci se tý nemocný narodily mladý. Nevim jestli je můžu dát do akvárka, abych nenakazila ostatní rybky. Poraďte prosím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 21:37 Žena Dinamit [68]
Fotka k příspěvku Obnovuji toto téma, abych zbytečně nezakládala nové. Mám totiž podobný problém. V akvárku mi plavou paví očka, dva šneci a dva krunýřovci. Dneska jsem si všimla, že jedna samička má vykouslou ocasní ploutev. Vůbec netuším, čím to může být, protože včera byla ještě zcela v pořádku a dneska ráno, když jsem je krmila, tak jsem taky nic neviděla. Nejeví žádný příznaky nemoci. Tak nevim, jestli je to tim, že jí někdo napadnul, nebo jestli je doopravdy nemocná. Projistotu jsem jí dala stranou. Fotka je bohužel trošku rozmazaná, nechce se nechat vyfotit :-( , snad je to zní vyditelné...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 18:50 gerrik – tetry
Pokud to není plíseň, tak to dělaj tetry, jsou agresivnější. Přišli do aqua jako poslední, před tím problémy nebyli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 18:33 Hajná – Chybí kus ocasní ploutve
Myslím, jestli ti to nedělá některá mečovka, mám 4, ostatních ryb si nevšímají a pak najednou jeden samec začne honit paví oka. Také mi u nich vykousl kus ocasní ploutve, zkoušel to i na ancistrusy a pak je zase kolik dní v pohodě. Dělá to pouze ten jeden, ten největší. Sama nevím proč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 17:18 gerrik – to realista
To si děláš prču, ne? Nechceš do vlády?tam jsou taky chytráci na dálku. Rybky jsou v poho, žerou, dokonce před pár dny i rodili mladý. Tak nevím... potlesk koupil jsem Multimedical, pro jistotu, jestli to bude horší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 13:45 Muž [] – 100%
Na sto procent jsou to ty equesky.Se v tom vyžívají. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2006 22:27 Muž [] – ocasní ploutve
Osovbě bych z toho podezříval ty Tetry krvavý, Mají k tomu často tendenci okusovat jiným rybkám ploutve, zvlášť když jsou v malém počtu. Kolik jich máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2006 21:44 realista – chibi kus ocasni ploutve
podle me sis vybral naky rybi a nevedels jaky podle toho co rikas tak trpi a ja ti radim tohle vem si gumovou rukavici drat elektrickyho vedeni a ponor ho do vody nastuduj si nakou knihu a kup si novy rybicky tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2006 17:41 Xantis – očka
já jsem měl taky paví očka-4samečky a požrali se mi mezi sebou a taky to začalo ocasní ploutví.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2006 09:06 gerrik – Ploutev
Mám neonky, přísaváka, sumečky, paví oka a tetry krvavý. Je fakt že ty tetry mám nedlouho, a před tím problém nebyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2006 08:47 R Muž Mrakoplash [1776] – ploutve
jake dalsi rybky tam mas ? aby ti je nekdo z osazenstva neokusoval ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2006 16:40 Gerrik – re
Jak náznaky, vždyť povídám že mají jakoby vykouslé ploutve. Navíc to má teď i jedna neonka. Jsou v pohodě, žerou dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2006 13:00 Muž pantany [7] – ...
lieky zatial nedavaj, ostatne rybky su v pohode nie? ked ich budes krmit tak sleduj tie pavie ocka ci maju chut do jedla, ak hej tak je dobre. a inak nepozoroval si nejake naznaky na tych chvostovych plutviach?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2006 12:07 Gerrik – Chybí kus ocasní ploutve
Ahoj, od včerejška pozorují u pavích oček, že jim jakoby chybí kusy ocasních ploutví. Rybky jsou čilé, žravé. Chybí to pouze vzadu, a pouze u oček.Ostatní rybky - mečovky, sumci, neonky - OK.. Nemůže to být třeba ze rvačky, žádnou jsem teda nezpozoroval. Mám pro jistotu nasadit léky?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [7]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 6379x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10505-okousane-ploutve?od=301