Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Okousané ploutve

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Okousané ploutve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 22:34 pajinka – ukousnutá ploutev
ahoj, poradi mi nekdo? tu a tam se mi stane, ze nejaka rybka ma ukousnutou zadni ploutev a potom chcipne, nevi nekdo cim to muze byt? rybicky mam pouze pavi ocka, jednoho bojovnika a ancaky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 19:19 Muž vena [52]
U bett si nevyberes, muže to fungovat a taky nemusí, loni jsem vrátil samici z vytíračky mezi ostatní kde předtím byla a druhej den jsem ji splachoval, samce dorvala samice ve vytíračce takovým způsobem, že sotva plaval atd. Základ pro víc bett v akváriu je hodně rostlin a odpovídající velikost nádrže. A ideálně oddělený chov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 19:05 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: LenaTom
Dospívajicí a dospělé samičku mají zespodu těsně před řitní ploutvičkou takouvou bílou jakoby tečku. Ale pozor, i někteří samečci to můžou mít. Ale jen dočasně. Maskují se tak v dospívání proto, aby je starší samečci měli za samičku a nenapadali je. Mnou uváděné stránky níž v tématu se specializují na Bojovnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 18:31 LenaTom – Re: Plastick
a jak poznám že nám ve zverimexu neprodali samce? chudák beťák je celej doškubanej sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 13:18 Muž PentueR [256]
Fotka k příspěvku Tohle mi z něj udělala..podotýkám, přes noc - včera byl ještě OK...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 13:17 Muž Plastick [9] – Re: Lenka + Tomik
No nám se jedna samice při prvním kontaktu do Beťáka pustila takovým stylem,že jsem myslel už na nejhorší a to jak otrhaně vypadal, jsem neviděl ani v tom nejhorším zverexu. Nic ji nevracel a dokonce ji za dva dny nadbíhal a ona se nechala . ne Teď je má už dorostlé a prohání on ji. Je poslední co mu zbyla. Ostatní zlikvidovala - viz příspěvek dole
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 13:10 Muž PentueR [256] – Re: Lenka + Tomik
Asi začala nějaká epidemie, dnes ráno má můj červený samec místo závoje hromadu střapců... Viděl jsem samičku, jak si jeho ploutve zaměřuje a klove a klove... Nějak se nám ty ženský zbláznily..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 13:09 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Lenka + Tomik
Je možný, že ta jedna samička je sameček, popisoval jsem to o něco níž. A určitě se taky podívejte na tý web stránky co jsem tam uváděl. Určitě je víc pozorujte, jak se která chová. A třeba zjistíte viníka. Ale je taky možný že si to samičku trhají navzájem. Je zajímavé, že některé samičku se snesou, ale některé se perou víc jak samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 12:55 Lenka + Tomik
Zdravím, potřebovali bychom poradit..máme 4 měsíce samečka bety a předevčírem jsme mu koupili 3 samice, ale dnes sme zjistili že jedna rybka okousala samci ocas, nevíme co máme dělat.. ve zverimexu nám řekli že to jsou samice, jsou menší a nemají dlouhý ocas jak náš sameček. máme je dát pryč???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 12:15 lamka15 – nemocna betta
Fotka k příspěvku Ahojky lidicky,prosím poradte....co jí muze byt???sad ma neco s okem,uz to jednou mela a uzdravilo se to,a za mesic se to objevilo znovu...prosím nevite co to je? a jak se to dá vyléčit?Ostatní rybicky sou uplne fit (betta je ted v karantene) dekuji za nazory! love
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 11:50 Martina – Re: Semtex
Tak jsem je prozkoumala a pročetla jsem ty stránky a jsem si jistá,že to jsou tři samičky. Vrátila jsem tu handicapovanou mezi ostatní, tím že jí oddělím jí asi moc nepomůžu. A zdá se že už se aspoň před druhýmá schovává a když se k ní přiblíží tak zdrhá a neni zas až tak úplně pomalá. Budu to hlídat a kdyby jí moc honily tak jí zas na chvilku vyndám. Pokud má v sobě jikry, tak se snad vstřebají nebo je vyprdne a bude snad zas normálně plavat. Tak nám držte palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 10:30 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Martina
Z tý fotky se to poznat nedá, ale vzhledově to vypadá že to samička je. Já sám mám hodně podobnou. Pokud si projdeš ten web co jsem psal níž, tak se dozvíš daleko víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 10:06 Martina – Re: Semtex
Takže to je samec? Nebo myslíš tu s bříškem? Mám jí v něčem podobném jako je petka a čekám co se bude dít, snad neumře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 10:04 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Martina
Vem 2 l PETku a do jí si dej tu Bettku. Takhle se to běžně používá k separaci samců. A na Betty nezanevři, jen prostě mají odlišný chovatelský specifika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 09:36 Martina – Re: Mrakoplash
Fotka k příspěvku Jo. Tak jsem to prošla a tohle asi neni případ mojí rybky. Tuhle táhne břicho dolů ke dnu. šupiny má také normální jen je trošku zkřivená a má divnou motoriku. Zasílám foto zlé samičky/popř. samečka. Já jako laik to nepoznám, pomůžete? coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 09:23 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Martina
na tohle se zkus podívat rybicky.net/nemoc/vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 09:16 Martina – Re: Plastick
btw: Kdyby byla "těhotná", co se dá dělat aby porodila? Mám jí teď oddělenou v průhledný odměrce, která má asi litr :-( Nemůžu se na to koukat. Ale zkusim jí tam na chvilku zas dát jak to bude vypadat dneska.
Jdu prozkoumat jestli ta nejzlejší neni samec ale myslim že k večeru jí honila i ta třetí takže v tom háček nejspíš nebude.. Díky vám za rady, příště si pořídim jen neonky a bude to..Když bettky jsou tak krásnný - ale svině..to je jak u ženskejch :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 07:29 Muž Plastick [9] – Re: Martina
Samice se bohužel mezi sebou dokaží v době tření pěkně porvat. Nedávno jsem měl 3 samice , ale jedna z nich ostatní dvě doslova zlikvidovala cílenými nájezdy. Teď jen čekám že beťák utahá tu poslední a bude zase sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 00:14 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Martina
i samicky bojovnic se mezi sebou perou....
taky se stava, ze ve zverimexu ti prodaji samicku, a on to je samecek s kratkema ploutvema ...

projdi si www.splendenspower.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 22:48 Martina – Re: PentueR
Zatím jsem jí oddělila. Pokud má v sobě jikry, tak by jí přeci neměly honit ?!... Takže to nejspíš jikry nebudou ale bude nemocná. Ale jinak se jeví úplně normálně - jen to břicho..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 22:44 Muž PentueR [256]
Aha, tak si myslím že pokud je jedna slabší/nemocná - vycítí to a můžou po ní jít. Samičky jinak mezi sebou nijak agresivní normálně nebývají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 22:15 Martina – Re: PentueR
jsou to samičky. Teda pokud je ve zverimexu nevydávají za samičky. Docela dost se o to zajímám a nikde jsem se nedočetla o tom, že by na sebe měly být agresivní samičky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 22:08 Muž PentueR [256] – Re: Martina
Nepíšeš nic o pohlaví, jestli sis přinesla samce, moc ti toho nezbyde. Než si pořídíš ryby, je lepší si o nich něco zjistit předem..

rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 22:02 Martina – Betta - okusování ploutviček
Dnes jsem přinesla do svého nového akvárka 3 bety pestré. Jedna z nich má nafouklý bříško. Nevím teda co se s ní děje,ale má i tak divně prohlá záda a zdá se že jí to břicho táhne směrem dolů, tudíž se nemůžu moc bránit. Problém je v tom, že poté co se rozkoukali jsou ty dvě zbylé na tu třetí - tlustší zlé. Honí jí a jedna jí začala okusovat ploutvičky.
Vzpomínám si, že když jsem byla malá, tak jsem měla taky dvě bety a že se takhle požraly navzájem. Mi neřikejte, že jsou na sebe normálně takhlé zlý a že budu zase splachovat do záchody tři okousaný mrtvolky... :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 13:55 Muž Yirka [9126] – Re: Imii
Nezlob se, ale v tom případě to napiš přesně tedy např. "Ty dokáží být v období tření velice agresivní". Tak jak to je napsáno to vyznívá jinak a může to být pro neznalé zavádějící informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 10:57 Žena Imii [45] – Re: Yirka
A píšu že jsou agresivní stále ? :-D NE
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2009 10:04 Muž Yirka [9126] – Re: Imii
Skaláry jsou agresivní popuze v obodobí tření, jinak to jsou klidné rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 09:05 Žena Imii [45] – Re: milcia
Můj čichavec mi trhá bettaka ... možná to tak bude i u Vás ... nebo skaláry. Ty dokáží být prý velice agresivní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 08:35 Muž Yirka [9126] – Re: milcia
Je to trochu nesrozumitelné. Píšeš že máš v AQ bojovnici a pak o samečkovi bojovnice....Jinak na té fotce nejde poznat zda jsou ploutvičky opravdu okousané či jinak poškozené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 23:12 milcia – obžírání ryb
Fotka k příspěvku ahoj, chtěla bych se zeptat. Mám v akva bojovnici, 2x čichavec perleťový, 2x skaláry a 2x tetru černou a zničeho nic měl sameček bojovnice ožrané ploutve. Mohli byste mi poradit čím to je? Nerada bych o něj přišla. (fotka je sice nekvalitni, ale aspoň něco)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 21:00 pajik95 – Re: Marek
stalo se mi to samé mám taky mečovky a paví oka a jednou sem našla za filtrem paví oko s nakousanym ocasem....je možný že to dělá ta mečovka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 06:44 Žena petrys [107]
ano je to možné, vytvořila si teritorium a sekavci žijící u dna jsou pro ni konkurenti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 06:08 hutch
To tedka uz vim taky, ale co s ni mam delat, bezduvodne ji na tobogán nepošlu.....
myslíte, že sekavce okousala ona?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 23:35 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: hutch
Parmička červenoploutvá. (Chovat ji v 60 l je mírně řečeno - nevhodné...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 23:12 hutch
napadá mě jenom parmička červenoploutvá...neonky asi těžko :(
nebo eště ancistrusové, ale to snad ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 21:08 Žena petrys [107]
sekavci si navzájem neubližují, musíš tam mít nějakého predátora
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 19:56 Metz
Mám přesně ty samé 2 a hrubý štěrk moji tohle měli taky když hlidala cichlidka jikry a pokousala je dal jsem do AQ multi-medikal a do 2 týdnu to zmizlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 19:16 hutch
Fotka k příspěvku pridavam este jednu, on je jinak stale schovanej, tohle byla nahoda, ze vylezl, tak sem ho honme parkrat vyfotil.....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 19:14 hutch
Ale tenhle písek mám akorát vepředu, jinak tam mám hrubší....
Eště mě napadlo, měl sem dva, tak je možný, že se porvali, protože toho druhýho sem našel asi před dvěma dny úplně sežranýho :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 19:14 Žena petrys [107]
štěrkem to není, spíš to vypadá na kousance, co tam ještě máš za čudly? může to být i nějaká infekce...ale na to je dost nekvalitní fotka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 17:40 Žena Elffka [9]
Mám taky sekavce a písek stejný zrnitosti (aspoň podle fotky) a jsou v pohodě.Takže pískem to asi nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 17:17 marsz
Myslel sem, že pro sekavce je bezva úplně jemný písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 15:49 hutch – Pomoc se Sekavcem :(
Fotka k příspěvku Dneska jsem po dlouhé asi týdenní době viděl sekavce v akvárku a měl chudák na sobě fleky, tak sem to vyfotil a chtěl bych vás požádat o radu, zda někdo netušíte, čím to může být....
mám 60l akvárium....napadlo mě, že mám na něj moc hrubý povrch(teda myslím tim, že tam mám vektší kamínky a on se nemůže zahrabat), tak se možná podrápal a nebo mě napadlo, že je podvyživený, protože krmím večer, asi hodinu, než maj noc a na něj už jídlo nezbyde, páč mu to sežerou neonky a živorodky....(krmím:SERA-Vipan a Tetra WaferMix
všem děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 11:01 mirielll
nemaji hlad? :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 10:55 Muž Porcupine [11]
Tipoval bych to na ty Platy.
Osobně bych do akva přidal vrubozubce a bude po problému :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 10:03 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Beztak to dělá některá ryba jen tak. Taky se mi to kdysi stávalo že paví oka - samečci měli ožrané ocasní ploutve ale záhadně to přestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 00:40 Nobody
Od které doby si samci pavích oček okusují ploutve při dvoření se samičce?
Nebo mají tak tvrdé souboje?
Doteď jsem si myslel,že jedna samička může být,dokonce,oplodněna více samečky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 21:08 Muž Yirka [9126] – Re: edaplayboy44
No bez samic je pochopitelně chovat můžeš, ale ty píšeš, že samičky jsi tam měl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 20:34 edaplayboy44 – Re: ustavprochore
Presne tak v temto prípade mi ide o tie ocásky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 20:32 Žena ustavprochore [567] – Re: edaplayboy44
Podle mě se můžou "prát" mezi sebou i ti samečci...
I samičky se dají vybrat s barevnými ocásky ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [6] 7

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 6380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10505-okousane-ploutve?od=251