Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Okousané ploutve

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Okousané ploutve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 16:54 Michal – tak
a kdyby to byla nemoc co mam v teto situaci delat jak to poznam?Zamozdrejme sleduju ji a myslim si ze se to nehorsi ale kdyby to byla nemoc co mam nasadit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 16:26 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Michal
Bakterie jsou potvory a pokud jde Michale i u Tebe o bakterialni rozpad ploutvi (jako ze z tech fotek tezko lepe soudit, a posledni odpovedi byly smerovany uzivateli budik), vubec se nediv, ze to ma jen jedna ryba. Ta ryba ma totiz podle toho co pises jedina dlouhe ploutve a ty jsou pro tyhle nakazy jako delane - cim delsi ploutve, tim vetsi sance. Kdyz se pak zanedba udrzba v akvariu a nebo se zhorsi podminky v akvariu treba tim ze je male (jako ze Tvych 12l je sakra malych a ryby do toho nevhodne) a situace v nem znacne nestabilni, prvni co to slizne je to nejchoulostivejsi, a to je tady ta Parmicka, kterou jak jsem pochopil mas jen jednu. Dokonce i kdybys jich mel vic, nemusi to mit vsechny. BTW, mas tam i Parmicku ctyrpruhou, ktera je dobre znama tim, ze kdyz se nudi, okusuje jinym rybam co z nich trci, mysleno predevsim dlouhe ploutve a tak urcit co to u Tebe je jen z tech spatne citelnych fotek moc nejde. Muze jit i o kombinaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 16:03 Michal – no
Ja tcistim vodu 1 tydne ale ma to jenom ten pamicak nikdo jiny proto se mi to zda divne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 15:49 Žena Linduš [166] – Re: budik
určitě je lepší častější výměna, dost záleží na osádce, velikosti akva atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 15:40 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: budik
je lepší měnit vodu jednou týdně, teď bys měl i častěji (pokud to nebude v rozporu s léčbou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 13:03 budik – Re: Designer
Na ostatních rybkách zatím nic nepozoruji, ale je pravda že takové malinkaté chomáčky jsem u nich na ploutvích už viděl, ale vždy zmizeli. Mám tedy měnit častěji vodu třeba, měním třetinu jednou za čtrnáct dní. Přípravek se může použít do celého akva, nebo raději rybku přendat do něčeho menšího a použít tam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 11:45 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: budik
Take bych to tipnul na bakterialni rozpad ploutvi. Jestli to vidim na te fotce dobre, ten konec ocasni plotve s tim lemem by tomu nasvedcoval. Navic s bakteriemi ploutvi prave takhle ubyva, takze i to pro to svedci. Zkusil bych tohle: levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 10:40 Žena Linduš [166] – Re: budik
mě to příjde na bakteriální rozpad ploutví, tím, jak je to jakoby vykrojené to mechanické poškození nebude, ale počkej na zkušenější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 10:33 budik
Mohli byste mrknout na můj případ o pár řádků nahoře?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 21:47 Žena Linduš [166] – Re: Michal
milý ondro-michale. to, co chováš v té nádržce není vůbec vhodné. řiď se radami, které ti tu píšou, ubude ti starostí, nebudeš trápit rybky (o kterých vůbec, ale vůbec nic nevíš) a můžeš se radovat z prospívajícího akvárka, hm? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 20:09 Muž mmulcr [86] – Re: katterinecka
taky pravda. A nebo se na rybky pro tuto litráž vykašlat a nasadit krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 20:08 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Michal
doporučila bych ti hodně kytek, mechy, a krevetky, třeba red cherry, nenáročné hodně se množí a mají pěknou barvu. Rybky tak možná hodně malé, jako třeba razbory skrvrnoocasé které mají max 2cm. Jinak pro rybky je tohle akvárko dost malé, pokud bys tam měl samce bojovnice (to by taky šlo) musel bys mu dostatečně častmo měnit vodu, přecejen je to větší ryba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 20:06 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: mmulcr
pár určitě ne, ty by se mohly povraždit, leda jen jednu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 20:05 Muž mmulcr [86] – Re: Michal
Vzhledem k tomu, že je Neonka hejnová rybka (tzn. 8ks a více), doporučil bych max. 1 pár Bojovnic. Víc nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:57 Michal
takze az priste budu kupovat tak 2 ryby stejneho druhu?napr. 2 neonky 2 bojovnice atd..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:55 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Michal
tak to se ani nedivím, 12 litrů není na takový ryby, pokud není problém s vodou, tak proto že nejsou v hejnu tak okusujou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:53 Michal
Mam 12 lit.vni 3 rybky Neonku tu Parmicku a Parmicku ctyrpruhou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:44 Žena Linduš [166] – Re: Michal
jak máš velké akvárko, jak dlouho běží, kdys měnil vodu, kolik/jaké ryby? parmičák je tam taky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:34 Michal
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:33 Michal
Fotka k příspěvku me neprijde ze ho ma okousany ale spis roztrepeny ma ploutev a pak ma dlouhou diru az k telu ale malou a pak zase ploutev a mezi tim ma ty mezery a takhle me polehava
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 18:56 budik – Re: Michal
Fotka k příspěvku Zdravím mám též problém, s chybějící ocasní ploutví. Můj samec Mečovky je naprosto bez ocasu (viz foto). Sleduji poslední týden, že mu začal odpadávat. Ostatní mečovky zřetelný problém nemají. Pouze tento samec. Chtěl bych vás tudíž poprosit o radu co s tím. Na této fotce je to vidět nejlépe.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 18:49 Michal – neim
Ja nemam kvalitni fotoaparat jen na mobilu a neni kvalitni a navic me jen tak lezi na jednou miste : (
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 18:45 Muž Oskar. [23] - Amerika – Re: Michal
Chce to fotku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 18:37 Michal – Ahoj
Zdravím lidi,mám takový problém.Moje Parmička Nádherná má jakoby roztřepený ploutve nemyslím si že by okousané (ale je to taky možný) chci se tím zeptat není to nějaká nemoc nebo nějáké nebezpečí byl bych nerad Díky všem : )

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 15:31 Žena Čiwanka [0]
Mám trošku podobný problém. Celé aqua běží naprosto v pořádku, ale nwm proč rybky které jsou vyšlechtěny do závojové formy (parmička nádherná a některá dánia), tak mají ty své dlouhé krásné ploutvičky roztřepené. Jinak jim absolutně nic není, pouze ploutvičky nejsou vcelku ale jakoby na několik částí. Neviděla jsem žádného cizopasníka, žádnou plíseň zkrátka nic. Rybky se jinak chovají zcela normálně, nejsou stresované, tak čím to může být? Ostatní rybky co nemají tak dlouhé ploutvičky jsou v pořádku. Ještě jsem zapomněla podotknout, že to třepení není nejhorší. V první chvilku jsem si toho téměř nevšimla, až jakmile jsem se na své svěřence chvilku zadívala

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 09:38 Krevetka
Mno tak to musej bejt ty betty pac bakterie urcite ne .. to je jasne videt ze je to jako ohryzle :-D To poznam ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   27.03.2010 09:35 Jakubqo814
hod foto ja mam stym velke skusenosti
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 09:32 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: moliro
Souhlas. Bude to Betta nebo ta bakterka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2010 09:28 moliro
Betta nebo bakteriální nebo plísňová infekce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 08:55 Krevetka
samec x 2samice
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 08:43 Žena Janiska [6]
Možná ty bety...záleží, jestli máš samce nebo samice...samci bývají teritoriální a například gupky by mohli brát za své konkurenty a je proto jejich přirozenou reakcí agresivní chování vůči nim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 07:12 Krevetka – Ktera rybka to dela ?
Vím že je to tu stále řešené ale tam bych se asi nikdy nedočkal odpovědi . Akva má 112 Litrů a mam tam 3 Black Molly ,3 Gupky , 3 Bettky ,10 Neonek a 6 plat skvrnitejch ;) Hodne rybiček má okousanej ocasek sledoval jsem je ale tak jako kazda rybka sem tam prožene druhou ale to je všechno .. Jestli je nekdo okusuje kdyz maj ten stav odpocinku v noci ..Fakt nevim . Nevite jaka rybka to dělá ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 18:55 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
No dnes už aj moja zdochla ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 18:45 Muž Yirka [9126] – Re: Signum
Mrzí mě že jsem byl dobrým prorokem, ale dalo se to čekat, to zranění bylo příliš fatální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 14:02 Signum – Re: FoRgY
no moje danio to neprezilo do rana , bolo to uz dost velke zranenie :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 20:08 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Umna bolo vsetko v poriadku, len ako sa zasekla tak to ostatne ryby zneuzily. Teraz sa sprava akokeby mala nejaku chorobu (Vyhyba sa ostatnym rybam). Mam ju "utratit" ? Nebol by som rad aby sa trapila.
RE Signum: To iste som mal z tetrou medenou a ako som prechadzal na Tlamovcoch tak som vsetky ryby predal kamaratovi a myslim ze ste stale zije, oni ju totiz pohryzly pri prenose (myslim tu tetru), prv mala problem z plavanim ale potom uz bolo vsetko v poriadku ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 20:03 Muž Yirka [9126]
Obě tato zranění "trochu" převyšují normál a nejsem si jist zda to ryby vydýchají. Pokud ano je to tak v měřítku 3-6 měsíců. Zamyslete se nad složením obyvatel nádrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 19:28 Signum – Re: FoRgY
Fotka k příspěvku Cawte , aj ja mam podobny problem s daniom podla vsetkeho betta mu odhryzla chvostovu plutvu ale velmi , neviem ci je este sanca ze to rybka prezije
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 17:35 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Fotka k příspěvku 2. Foto:
Menej viditelné
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 17:34 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Fotka k příspěvku 1. Foto:
Je to fotene mobilom takze to nieje bohvie co ... ked nebude jasne tak svyraznim v skicary
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 20:57 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
OK. Zajtra pridam. (Vybita bateria)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 19:42 Muž Yirka [9126] – Re: FoRgY
Dej foto na posouzení závažnosti zranění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 15:59 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Nikto nema takuto skusenost ? ... napiste aspon nejaky nazor ... dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 22:10 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Odhryznuta chvostova plutva
Asi pred dvoma dnami som zbadal ze sa zasekla samicka tlamovca ciernoplutveho, tak som jej mohol vyjst. Ale az dnes som zbadal ze ma odhryznute dost z chvodtovej plutvy a az nieco za tou "priesvitnou" castou, ale asi 2/3 casti plutvy zhora dole. Dorastie jej to ? (Dost davno sa mi stalo takmer to iste z tetrou medenou a nikdy jej to nedorastlo. Ked jej to nedorastie bude sa velmi trapit ? ... za kazdu radu dakujem ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 09:37 Crystal87 – Re: pajinka
Tipuju že beták okusuje očka:)nesnese že mají taky tak hezkou ploutev a třeba je okouše moc a nepřežijou to nebo aspon my to tak na začátku měli manžel si do malého dal paví očka a betáky a beták je tak okousal že to nerozdýchali a chcípli:(Jinak čichavce mám s betákem i já a není žádný problém :)No na to jaký megamix rybiček v akva mám se divím že se mi ty rybyk snáší bez problémů:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 20:29 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Ještě je tu jedna možnost - paví očka jsou háklivá na dusíkaté látky ve vodě... ale stejně si myslím, že je tam mlátí ten beťák ;-)
Zkus ho odlovit a přestěhovat jinam... a uvidíš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 22:58 pajinka – Re: lipli
no mozna ze jsou nejake nemocne,uz je to davno, co jsem mela krupicku a evidentne puvodce jedna rybka, tak take skoncila s ukousnutou ploutvickou...ne ze by chcipali porad, ale tak nejak prubezne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 22:55 pajinka – Re: Saša
no uz me tez napadlo, ale predtim jsem tam mela cichavce a toho se betak bal, byl vzdycky zalezlej pod filtrem, cichavec ho pekne prohanel po akvarku. ale jednou jsem prisla a cichavec mel ukouslou ploutev a za par dni umrel. akorat mi neprijde, ze by betak vecne zalezly mu ukousnul celou ploutev(v te dobe jsem mela jine rybicky nez jen pavi oka). ted je pravda, ze je panem akvarka a pekne se v nem roztahuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 22:48 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční – Re: pajinka
Problém bude asi v tom beťákovi - nejspíš u Tebe menší rybky napadá tak dlouho, až je ve finále zabije. Jejich potrhané ploutve jsou už jenom průvodní jev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 22:42 lipli – Re: pajinka
Můžou se napadat mezi sebou, když jich je hodně, tak si regulují počet sami. Jinak jí můžou napadnout protože je nemocná a prostě jí sežerou, když jí nestihneš uklidit. Doporučila bych přepočítat abys jich neměla moc a preventivně dát preventin.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] 7

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 6380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10505-okousane-ploutve?od=201