Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Okousané ploutve

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Okousané ploutve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 18:41 R Muž romant [27987] Re: Calliope
Podle popisu by to mohlo bejt napadení nějakou bakteriální nezdobou, tedy ty ploutve, takže na první dobrou pořádnou výměnu vody a dát fotku, aby bylo jasněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 18:36 Calliope – Parmička-ploutev
Ahoj. Prosím Vás o radu. Jedna z rybek (parm. čtyřpruhá) má okousanou, nebo mě to tedy víc připadá jako by se jí třepila ploutev. Straní se rybích honiček a žrádla. Je zalezlá u filtru a už asi 2 dny nežrala. Tento problém se objevil jen u ní. Podívejte se prosím na seznam mých ryb, možná že se k sobě určité druhy moc nehodí. Možná jí to způsobil sameček parm. mechové, ten totiž hodně prohání všechny ryby, někdy i ostřeji. Nebo je jich v hejnu málo? Nevím. Poradil by mi někdo, co mám provést s touto rybkou? Jak jí pomoci? Už jsem naplnila karantenní akvárko pro všechny případy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 10:37 baniga – okousané ploutve ??
Zdravím. Sameček Rájovce modrého náhle přišel o dlouhé špičky ocasu. Vypadá jako samička. V nádrži je ještě samička, Sumeček a Ancistrus. Prosím, neví někdo, co mohlo stát ? Děkuji :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 10:16 baniga
Zdravím. Sameček Rájovce modrého náhle přišel o dlouhé špičky ocasu. Vypadá jako samička. V nádrži je ještě samička, Sumeček a Ancistrus. Prosím, neví někdo, co mohlo stát ? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 10:15 baniga
Zdravím. Sameček Rájovce modrého náhle přišel o dlouhé špičky ocasu. Vypadá jako samička. V nádrži je ještě samička, Sumeček a Ancistrus. Prosím, neví někdo, co mohlo stát ? Mám je takhle už rok a zatím bylo vše v poho. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2014 08:01 Muž Yirka [9126] Re: michala
Samec gupky okousává ocásky neonek opravdu asi těžko. Vzhledem k tomu, že píšeš, že nádrž byla založena 25.12., bude tím škůdcem více než pravděpodobně prostředí v nádrži. Je to čerstvé, rybky tam ještě nemají co dělat, a protože N látky právě procházejí bouřlivým vývojem a neonky jsou jedny z nejchoulostivějších rybek, je situace jaká je. Teď tedy hlavně velmi frekventovaně (asi tak obden) měnit 1/3 vody a uvidíš. Při dodržení této rady to horší určitě nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 23:34 JoKa Re: michala
Může je prohánět, může je poďobávat, ale rozhodně neukousne pancéřníčkovi ploutev... To je blbost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 23:23 Žena michala [0]
vyfotím zítra.... mě se ale právě zdá že to dělá samec pavího očka, ale jistá si nejsem ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 21:47 R Muž romant [27987] Re: michala
Vyměnit polovinu vody a vyfotit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 21:45 JoKa Re: michala
No dravce tam žádného nemáš, takže pochybuji, že by jim to okousalo hladové očko...
Nešla by sem dát fotka? Nejlépe detail toho kousance...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 21:43 Žena michala [0]
Mám 54l akvárko a v něm 2 panceřníčky, 1 ancistruse, 8 neonek červených, 3 paví očka + mladé.. z toho 3 neonky mají okousané ocasy a jeden panceřníček taky, ten je na tom nejhůř.. a u něj jsem si všimla že se moc nehýbe a je takovej divnej.. nevíte co to může být?? a co mám dělat??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2013 18:27 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Nevíte, co mohlo způsobit toto?
Fotka k příspěvku Nemoc či parazit???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 10:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: patamatix
Ryby ploutve dost nutne potrebuji, takze to priroda zaridila tak, ze i kdyz ryba prijde o temer celou ploutev, doroste a zaceli se (pochopitelne pokud nejde o neresenou bakterialni nakazu, ktera ploutve uplne "sezere za ziva"). U ruznych rybek ruzne rychle, u nekterych tak rychle, ze za par malo dni nepoznas, kde byla ploutev cela po delce roztrzena (to se tyka treba Betek, ta rychlost srustani je az neskutecna).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 10:33 Muž patamatix [408]
Ok zatím počkám až se jim to zahojí,posílím vodoléčbu a potom to zkusím znovu,uvidím ce se bude dít :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 10:31 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Ano, v dobrých podmínkách okousaný ploutve dorůstají. To s tím posílením party bylo myšleno, jako další možné opatření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 10:07 Muž patamatix [408]
No abych nedokupoval další a neměl ještě větší problém. :-)A to poškozené ploutve dorůstají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 09:35 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Provedl bych několik výměn vody po sobě a dal je tam tzv. na noc po zhasnutí, nakrmený a bude se vidět, jako další možné opatření je posílení toho počtu, u nich platí, čím větší parta, tím menší zájem o okolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 09:28 Muž patamatix [408]
No já jsem je zatím přesadil do jiného akva,aby mě osazenstvo nezlikvidovaly. tak nevím zda to mám s nimi zkusit znovu nebo je budu muset mít jinde,což je ale na nic poněvadž jsou v menším akva,které mám spíše jako karanténu.Mám obav,že pokud by je dále terorizovali tak propukne nějaká nemoc ze stresu a zranění. Jak by jsi pokračoval? (romant) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 08:10 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Ano, to jsem přehlédl, to stáří akvária, omluva. Funkční akvárium by nemělo vykazovat žádný hodnoty NO2, takže buď je akvárium funkční a nebo se tam NO2 vyskytuje a to jako podnět k oskusování, stresovému jednání býti může. Teď je otázka zda-li to i pokračuje, či to byl jenom takový prvotní exces a pokud to nepozoruješ dále, tak bych si myslel, že to byla reakce na podmínky(myšleno všeobecně) a tím jak se rybky adaptují, od svého jednání upouští a jejich zájmem je svoje parta. To jednání mají v povaze a právě ony zaklínané podmínky můžou být silným spouštěčem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 07:09 Muž Yirka [9126] Re: patamatix
Při dobrých podmínkách se ploutvičky hojí poměrně rychle.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 22:41 Muž patamatix [408]
A nemyslím,že když dám nové ryby do funkčního akvaria,tak začnou okusovat ryby kvůli no2. No ale to hlavní na co jsem se ptal my nikdo neodpověděl. Ty okousané ploutve se za hojí? Při dobrých podmínkách ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 22:37 Muž patamatix [408]
Omyl ano Akva je staré 1,2 roků palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 22:01 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Podle prezentace je voda měněna jednou za 14 dní a to může bejt málo, to akvo je pouze 2 měsíce starý, já bych to tvrzení o výborných podmínkách nepodepisoval a tečku za ním rozhodně nedělal. Zkus tu vodu měnit několikrát po sobě a uvidíš, jak se na to bude osádka tvářit. Chápu, že jsem jak mezek, ale jak jsem psal, dusíci jsou prevíti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 21:16 Muž patamatix [408]
No tak těm podmínkám, ;-) ty jsou výborné ;-). tečka. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 18:03 R Muž romant [27987] Re: Designer
To máš jako se vším, když jsou ty správný podmínky, tak to funguje. X-) Vím, že jsem votravnej jak čvtrtodenní zimnice, jak neustále tlačím do makovic lidem tu výměnu vody, ale když vono to tak funguje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 17:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Mozne je vsechno, ale Parmicky ctyrpruhe jsou ohledne tehle "uchylky" asi vubec nejznamejsi rybicky, a vysvetlit si nic moc nedaji, to si muze clovek hubu umluvit, a ony furt to same :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 16:33 R Muž romant [27987] Re: Designer
Designer napsal: Jestli se jim to okusovani ploutvi jinym rybam libi, nezklidni je uz nejspis vubec nic, co by jim zaroven neublizovalo.No, dusíci, to jsou prevíti a jejich normalizací se situace může změnit, ale tím neříkám, že je to problém tazatelova akvária, jenom si tak vzpomínám na jednu dohledovou nádrž, jak se změnilo chování party parmiček čtyřpruhých, když se začala dělat ta opravdová údržba a měnit voda jak má. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 16:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Zoidik
Jestli se jim to okusovani ploutvi jinym rybam libi, nezklidni je uz nejspis vubec nic, co by jim zaroven neublizovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 18:25 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: patamatix
Počet by měl být celkem OK, kdysi když jsem je měl, tak v šesti kusech byl klid. Zkus udělat terapii v podobě čestější výměny vody, možná je to zklidní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 18:08 Muž patamatix [408]
Parmička čtyřpruhá 9 ks,sice sem četl že občas zlobí,ale pokud jsou v hejnu tak dají pokoj,zdá se že ne. A samozřejmě prvňáček.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 10:19 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Kdo byl přidáván?
Edit: Vidím že kolega se ptá na to samý, tak odpovídej jenom jednomu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 10:16 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: patamatix
Jaké jsi přidal a v jakých počtech? Předpokldám do Prvňáčku že? Na hojení je vodoléčba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 20:23 Muž patamatix [408]
Teď jsem zjistil,že po včerejším přidání nových rybek má dobře polovina původního osazenstva okousané ploutve. Otázka je-jak se to hojí,či nehojí? ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.04.2013 14:37 jamajcan Re: Iva000
Doporučoval bych pročíst něco o infekčním zánětu plynového měchýře,popř. o nachlazení plynového měchýře :-) rybicky.net/nemoc/Aerocystitis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2013 14:36 R Muž romant [27987] Re: Iva000
Přitlačil bych a to výrazně na výměny vody. Měnit klidně obden min. 1/3 objemu akva a skoro nekrmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 14:30 Žena Iva000 [0] – paví oka porucha stability
Fotka k příspěvku Ahoj.
Prosím o radu. Před ca 14ti dny jsem přišla o dvě samice gupek. Přisuzovala jsem to jejich možnému stáří a několika vrhům potomstva. Další samici jsem odlovila do malého akva(6l), kde následně do 3dnů zdárně porodila 10 mláďat a po týdnu už vypadá v pohodě.Druhá přeživší porodila ve společenském a je ok.
Problém se bohužel ukázal vážnější.
Nyní mi už druhý den plavou dva dospělý samci oček hlavou vzůru k hladině. Změnu zbarvení nepozorují. Leopard (viz foto) se zdržuje v ústrní u filtru, červený plave po akva trhav. pohyby. Ostatní samci jsou zatím v poho.Prvního ze samců mám měsíc, druhý je tam od založení akva.
Info o akva:
Založeno v říjnu 2012, 54l, živé kytky(9 druhů + jávský mech), vzduchování(pískovcový kámen), obyč. filtr. Odkalování a výměna 1/5 obsahu vody 1krát týdně
živočišné osazenstvo: nonka obec.12ks,tetra černá 4ks,2 sekavci, 6 panc. panda,7 samců pav. oček + 2 samice, 10krevet
Připouštím, že to mám přerybněné, ale doposud fungovalo bez problémůsad
ph vody je 6,8-7,2 v závislosti na stáří vody
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.03.2013 21:14 R Muž romant [27987] Re: Jirkaass
1/3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 21:00 Muž Jirkaass [35]
Děkuju ještě dotaz kolik voddy cca měnit denně ? doufám že rybka přežije ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.03.2013 20:55 R Muž romant [27987] Re: Jirkaass
Kup v akvaristice Třeba Torben nebo Amazon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 20:53 Muž Jirkaass [35]
rašelinu zatím nemám :( něco jiného se nedá použít ?..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 20:07 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Jirkaass
No asi jo, jednou denně, tím neublížíš a rašelinový vyluh, a nepřežente to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 19:18 Muž Jirkaass [35]
vodu měním pravidelně 1x7 dní mám to zvýšit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 19:06 R Muž romant [27987] Re: Jirkaass
Vodoléčba = intenzivní výměny vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 19:04 Muž Jirkaass [35]
co přesně je vodoléčba :-D? Jsou tam práě že jen oni .. schovávačky.. je tam kokos kvetináč, 2x kořen a rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 15:08 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Jirkaass
Pokud to byl samec tak se chtěl třít a samice ne, asi nemá Jikry :/, zaplatí jak je na tom moc špatně, dal bych vodoléčbu a nechal bych ji v klidu a nestresoval ;) co je další v tom aq?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.03.2013 15:07 R Muž romant [27987] Re: Jirkaass
Pokud je v tom akvu možnost schovávaček, tak bych jí tam nechal, ordinoval bych vodoléčbu a na sklidnění stresu třeba nějakej rašelinovej výluh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 15:04 Muž Jirkaass [35] – Ciochlidka kakadu
dobrý den asi před dvouma dnima jsem nemohl najít 2. samici od cichlidky kakadu pak sem jí našel a je schovaná mezi rostlinama a má potrhané ploutve nejspíše od samce protože je prohání po akváriu c hci se zeptat jeslti jí tam mám nechat nebo jí přendat například do 25 litrového akvária bez světla a nechat jí pár dní v klidu .. nebo jí tam mám nechat a uvidíse co z toho bude (mám je v 60 l akváriu 2 samice 1 samec)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2013 05:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: Teri
V případě českých červených neonek se jedná víceméně o další povahovou vlastnost...dokonce je to ,jako i v jiných případech negativních vlastností ryb, "kmenová záležitost".
Ne nadarmo jsou i tyto tetry blízké příbuzné piraní. I ony si vyberou v případě, stresu, hladu...něčeho...nevím...z psychologického hlediska jsem to moc nezkoumal...( smich na křesle nechtěla žádná dlouho poležet... smich ) no a jednou si kousnou do ocásku...A pak se scuknou a kousnou si dvě, tři...Stává se to velmi často v nádržích, kde je mnoho ryb a málo vody...Ale zase nedělají to všechny kmeny...No takže bacha na vodu, jak vám bylo již sděleno, a trochu se zamyslete nad tím kolik ryb máte v nádrži, čím krmíte, jak často čistíte, jakou máte vodu...tady to zpravidla začíná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.01.2013 19:51 R Muž romant [27987] Re: Teri
Tady by po separaci byla nutná nějaká antibakteriální léčba, třeba bactopurem, ale rozmyslel bych to, neb hodnota jedný neonky bude nepoměrně nižší, než hodnota léčby. Případné použití toho bactopuru bych rozhodně činil mimo hlavní akvárium, neb bude negativně působit na kvalitu prostředí v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 19:42 Teri – ukousnutá neonka
Fotka k příspěvku Naše neonka má hodně ukousnutou ocasní ploutev. Viz foto. Má šanci, že jí doroste? Chtěla bych jí dát do zvláštního akvárka, protože ostatní rybky do ní kouškou, jenže taková změna prostředí jí asi taky nempomůže... Zatím se drží dobře, poplavává si, jen trochu rychle dýchá. co mám dělat?
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 7

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 6380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10505-okousane-ploutve?od=101