Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Okousané ploutve

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Okousané ploutve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2019 18:32 Muž pavel1234 [-12] - Nejvíce závojnatky, ale spíše mám rád vše. :-) – Mečovka a paví oko
Fotka k příspěvku Dobrý den,
je možné, aby mečovka kousala krásné ploutve živorodce duhové? Je tu možnost mezi rozpadem ploutví a tím okousáním. Rozpad je příčinou špatné vody a nebo málo kombinovaného (druhového) krmení? Voda na NO3, NO2, pH a teplotu je dobrá. Odkaluji každý týden. Někdo poradit? Je to to paví oko vlevo. Takhle moc to má jen jedno paví oko. Díky.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 17:47 Muž bobikcz [134] - ups .... ono to roste :)Re: pavel1234
Nech ji tam, ona si příroda poradí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 15:38 Muž pavel1234 [-12] - Nejvíce závojnatky, ale spíše mám rád vše. :-) – Okousaná ploutev u neonky.
Fotka k příspěvku Dobrý den. Mám akvárium o objemu 150 litrů, kde mám tyto ryby: Dánio malabarské, neonka obecná, paví očko, panceřníčci, ancistrus, parmička černopruhá. Moje neonka je trochu vybledlá a má okousanou zadní ploutev. Toto se mi ještě nikdy v tomhle akváriu nestalo, takže vůbec nevím. Mám ji vylovit a dát třeba do jiného akvária? Nebo ji mám tam nechat? Předem děkuji. Posílám i fotku ale nejde to moc vidět.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 15:49 Maq - Nejvíce závojnatky, ale spíše mám rád vše. :-)Re: filip361
Ty jsi jak ti gurmáni v nádražních bistrech, kteří slupnou a dopijí co lidi nechají než to uklízečka spláchne do konve s krmením pro prasata.
A když už nemůžeš, tak si nabereš do kabele. No přece to tam nenecháš! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.04.2017 12:44 R Muž ctibum [4664] - Snažím se to nezahubit...Re: filip361
Jak Akary hnědé?! To je co zas??? Expert nejsem. Kouknu do atlasu, vidím jeden pár do minimálně stopadesáti litrů... Ty chceš dát čtyři do stovky. K tomu 4 závojnatky. Takový debaty vedu denně se sedmiletým synem. Ne Matýsku, nemůžeš si dát bonbón. A můžu si dát dva...?
Začni tím, že si ujasníš, co chceš chovat a podle toho se zařiď. Vykašli se na charitu, když na ní nemáš prostor, beztak to v tvém případě není ku prospěchu, ale naopak...
EDIT
A známýmu vyřiď, že ryby se nesplachujou. Ani mrtvý, ani živý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   14.04.2017 12:31 Žena drvi [2470] - RostlinyRe: filip361
Rozhodne jsem pro umisteni zavojnatek do nejmene 200 litroveho akva. Prehnane to neni, mely by mit samostatnou nadrz. Prehnane bylo nasadit si je do maleho spolecneho akvaria. Snazte se to vetsi akvo zrealizovat rychle, at se dlouho netrapi v nevhodnych podminkach. Nebo je zkuste darovat, taky urychlene, jinak to dopadne spatne.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 12:04 filip361 - RostlinyRe: ctibum
Přemožily se mu a chtěl je spláchnout, tak sem se jich ujal.
A myslíte že kdybych si v tom 100l aqua nechal 6 neonek, 2 mečovky, 5 teter stříbrných, 4 akary hnědé mohl bych k ním hodit ty 4 závojnatky? Dřív sem je tak měl a do závojnatek útočili parmičky čtyřpruhé + tetry krvavé + goldmolly a asi by je co nejdřív zabily. Myslíte že by tato kombinace byla vhodná nebo mám prostě slepit 200l nádrž pro 4 závojnatky, což mi přijde poněkud přehnané, ale samozřejmě to přijmu aby se měli dobře pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   13.04.2017 13:14 R Muž lacewings [3510] - Živorodky-přírodní formyRe: Filip
-závojnatky od známé ,ryby od známého ,pokud něco nechci ,tak si to nevezmu

-zkuste založit prezentaci a uvidí se ,co se dá dělat
-chovat něco po skupinách ,pokud se jedná o ryby které se zdržují rádi v hejně ,je poněkud nekoncepční
-hejno by měla být dominanta a k tomu něco na zpestření
-akvárium jde rozdělit na tři úrovně a podle toho lze vybírat i druhy ryb
-ty neonky ,s tou bakterkou a plísní ,jsou dokladem ne zrovna moc dobrého prostředí ,nebo jste je mohl již nakažené dostat ,to se dá posoudit právě z té prezentace ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2017 13:01 R Muž ctibum [4664] - Snažím se to nezahubit...Re: Filip
Tak to už je jen o tom, co se ti líbí. Osobně preferuju jednodruhové hejno, takže bych vybral jeden druh, doplnil ho a zbytek dal pryč.
A když z toho nejsi nadšený, tak proč si je bereš? Známý je nechce proč? Dělají mu problémy, tak to přehazuje na tebe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2017 12:55 Filip - Snažím se to nezahubit...Re: ctibum
dobře díky, a v 100 bych se měl zbavit jakých druhů. Dostávám totiž ty rybky od známého a sám z toho nejsem nadšený :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2017 12:51 Filip - Snažím se to nezahubit...Re: lacewings
dobře díky, ty závojnatky jsou tam jen na chvíli dala mi je známá a ted pro ně lepím vetší nádrž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.04.2017 12:42 R Muž lacewings [3510] - Živorodky-přírodní formyRe: Filip
Filip napsal: ....... dal sem je tedy do druhé 40l nádrže kde chovám 4 závojnatky s vyboulenýma očima (2 černé, dvé zlaté) a bojím se aby ta jedna neonka neměla nějakou nemoc a nenakazila závojnatky.
- utratit obě dvě,
- ty závojnatky v těch 40l ,taky nemají co dělat
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.04.2017 12:41 R Muž ctibum [4664] - Snažím se to nezahubit...Re: Filip
ZÁVOJNATKA viz zdejší atlas:
Dop.počet ryb:
2-4 kusy, může jich být klidně i více, rozhodující je pouze velikost nádrže.
Min.vel.n.:
Vzhledem ke značné produkci odpadních látek platí, že čím větší nádrž, tím lépe. Jeden dospělý jedinec by neměl být chován v méně než 100 litrech vody (vhodnější je chovat tyto ryby v nádržích nad 200 litrů, jelikož chovat jen jeden kus není ideální). Často prodávané nádržky ve tvaru koulí jsou zcela nevhodné.

Takže z mého pohledu je celkem jedno, jestli neonka nemocná, protože ty závojnatky stejně brzy zahynou...
A jestli je ta stovka přerybněná nevím, ale předruhovaná je určitě. Zkus si projít zdejší atlas a přečíst si něco o snášenlivosti jednotlivých druhů. Řekl bych, že tahle rybí polívka ti nikdy nebude dělat dobrotu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2017 12:37 Filip - Snažím se to nezahubit... – co s tím? prosím
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mám 100 aquarium kde chovám 6 teter pruhovaných, jeden pár mečovek, 8 gold molly, 5 teter stříbrných, 4 tety krvavé a 6 neonek. Takhle jak sem to sepsal se to může zdát přerybněné a předruhované ale na pohled to vypadá prázdné. Před týdnem sem zaznamenal že tetry pruhované a tetry krvavé začaly útočit do neonek, odnesli to dvě a teď jedné chybí zadní ploutev a druhá ji má lehce nakousanou, dal sem je tedy do druhé 40l nádrže kde chovám 4 závojnatky s vyboulenýma očima (2 černé, dvé zlaté) a bojím se aby ta jedna neonka neměla nějakou nemoc a nenakazila závojnatky. Proto vás prosím co mám dělat s tou jednou která bude na přiložené fotografii. Asi to bude zaplísnění.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 07:28 Muž LiborSprysl [8830] Re: JirkaSkalnik
No to nejsou... v tomto případě je problém spíš ve vodě, než v rybách konkurečních. Mohl si to ovšem udělat i tak, že se někam cpal a nemohl ven ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 22:47 Muž JirkaSkalnik [7] - Amerika
Dobrý den můj krunýřovrc síťovaný má okousanou hřbetní ploutev. Jsou to tetry krvavé že? Jinak netuším..

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2017 19:13 R Muž romant [27480] Re: Maq
Já zavolám číí, číí a je zapojen do potravního řetězce, tedy ten mrzáček.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2017 19:12 Maq Re: fingerstyle
Jsem možná cynik, ale přimlouval bych se za ten mrazák. Tihle mrzáci bývají většinou odstrkovaní a dívat se dlouhodobě na chudáčka... Kromě toho si myslím, že není úplně vyloučená možnost, že je to projev nějaké (dřívější) infekce. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2017 18:26 Muž LiborSprysl [8830] Re: fingerstyle
No já se bojím, že se nepletu...ale ona asi bude v pohodě žít..., jen je to prostě deformita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2017 18:13 fingerstyle
Dík za odpověď.Tak to je škoda.Ze šesti to má naštěstí jen jedna.Tak nevím jestli by nebylo lepší jí dát k ledu,jestli bude celej život mrzák.Nebo se pokusím ji někomu darovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.03.2017 17:44 Muž LiborSprysl [8830] Re: fingerstyle
To bez ploutve je dokonalý pazgřivec...to teda fakt nedoroste a podle mne bude ta ryba křivá víc jak paragraf...ta horní je mázlá, to moc vidět není ... ale já už teda taky musím nosit brejle... doporučuji napříště... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2017 13:17 fingerstyle – Akara Hnědá
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kupoval jsem u Rataje Akary Hnědy.A některý z nich nemají celou hřbetní ploutev.Tak nevím jestli to je okousaný už ze zveráku,jestli jim to doroste...Můžete k tomu něco napsat.Dík

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2016 17:19 Žena Wendy2 [442] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: martin
strašně by mě zajímalo, jakou odpověď očekáváš... hmm
foto by pomohlo, popis v jakém akva a s jakými kamarády ta ryba bydlí... potrhané ploutve v dobrých podmínkách dorostou, ocas ukouslý až do masa ta ryba nerozchodí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 14:41 martin - Tak nějak od všeho trochu :) – (nevim co s ni)
potrebuji pomoci s rybičkou ma ukouslý ocas( sad

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 22:06 Muž Mislow [304] Re: Brezina4
Ono je moznosti vic, mas tam natesnanejch dost druhu na ten objem, tak je to pro ne slozitejsi si to nak usporadat ... :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 22:04 R Muž afc1886 [6038] Re: Brezina4
Já tipuji ty skaláry.Podívej se tady do deníku 3.3.2016 rybicky.net/nadrze/24726 A to není jediný případ,kdy se skalary tak nezdravě na večer nažraly :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 21:59 Muž Brezina4 [0] Re: Mislow
Odlovil jsem antenovce a uvidime. Ty parmicky jsou fakt mrnavy ale nedivil bych se nicemu. Ale aby mi za dve noci zmizeli 4 neonky uplne a zbyle neonky a tetry cervenouste maji okousany ocasy je divny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 21:56 Muž Mislow [304] Re: Brezina4
Ahoj, nevynechal bych z podezreni ani ty parmicky cervnenoploutvy ... sice to neni zkusenost, ale tak nejak bych je z kola nedaval dokud se nevi ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 20:41 Muž Brezina4 [0] Re: NHKG
Ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 20:34 Muž NHKG [3674] - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: Brezina4
Může to být on, ale nemusí. Jaký to je anténovec - barevný (Pimelodus pictus)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 20:28 Muž Brezina4 [0] Re: romant
Takze myslite ze antenovec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.10.2016 18:41 R Muž romant [27480] Re: Brezina4
Hmm, tak ty přikrmuješ anténovce živou potravou, no má se u tebe dobře. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 17:00 Muž Brezina4 [0] Re: Pepan
2x maly ancistrus 1x antenovec a 1x pancernicek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 16:55 Muž Pepan [5019] - RostlinyRe: Brezina4
Můžu se zeptat co to jsou ty 4 ryby na dně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 16:50 Muž Brezina4 [0] Re: Brezina4
Skalary si nikoho nevsimaji ale nevim jak v noci. Spis mam ted podezreni na Samicku Black molly
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 16:30 R Muž afc1886 [6038] Re: Brezina4
Asi si skaláry dělají pestřejší jídelníček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 16:13 Muž Brezina4 [0] – Okousane plotve
Mam v 180l akvarku tetry cervenouuste + neonky ty maji okousany ocasni ploutve jinak normalne zerou a plavou. Dale tam jsou 4x Skalara parecek Black molly, kardinalka cinska, parmicka cervenoploutva, dva pary mecovek, parmicky denisonovi, a 5x cerny fantom plus 4x ryby na dne. Co mi muze okusovat plotve u neonek a teter a 4 neonky pres noc zmizeli

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2016 13:06 Muž steeldanny [2] Re: dieu
najhorúcejším kandidátom na okusovanie plutvičiek je podľa mna tetra krvavá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 08:28 Žena dieu [18] - malawi – Okousané ploutvičky
Bré ráno, další dotaz...
Všimla jsem si, že některé rybky mají trošku okousané ploutvičky. Která z těchto ryb to může být? tone
Razbora klínoskvrnná, Tetra: ohnivá, meděná, krvavá, neonka (yellow)?
Včera při předávání neonek mi paní radila, že to mohou být ty razbory, mě napadly "krváci", osobně jsem ale nikoho okusovat jiné ryby neviděla, ani že by se proháněly nebo praly. Tak si jdu raději pro radu ke zkušenějším.

Díky pivo

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2016 21:18 kittyhawk - malawiRe: romant
dík achatelka s obětí se dnes vytřeli budu číst do půlnoci abych zas neudělala chybu učím se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2016 21:16 kittyhawk - malawiRe: NHKG
dík dnes se mi vytřely okousánek a divoška čtu a čtu abych zas neudělala nějakej kopanec

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 17:03 Muž DaveLister [478] Re: Hansel
Jak to dopadlo s tou megalodorasi ploutvi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 17:02 R Muž romant [27480] Re: kittyhawk
Jak psal kolega, já jenom doplním, že to bude chtít přesně určit příčinu okusu, tedy pachatele, taky je možný, že je to daná reakce způsobená reakcí na nevhodný podmínky, ale to jsou čiré spekulace, nevíme nic o nádrži, kde se postižená ryba nachází. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 16:21 Muž NHKG [3674] - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: kittyhawk
Pokud ta ploutev není okousaná až po maso, tak při dobrých podmínkách dorostou. Ale bacha na zaplísnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 16:13 kittyhawk - Hadohlavci, zeměžrouti a eLka
ahoj dorostou beťákovi okousané ploutve?
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 13:42 Muž Hansel [944] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: radim
Rád bych kdyby do plné dělky aspoň ... ono do krásy... ta krása je relativní a ty trny jsou schované pod tou průhlednou tkání. To jeho sevření a zářez do útočníka je za cenu toho že to projede jeho vlastní kůží, takže ono to normálně zřetelné není ohledně těch trnů. Hlavně když bude v pohodě, ale byl bych rád kdyby aspoň tu délku dorovnal .... Prospěruje dobře, za necelý měsíc narostl o centimetr coze , takže je to fakt jen z tý rvačky. Říkám si že není možný, aby nebyl takovej obrněnej tank na ty defekty a regeneraci připravenej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 13:31 radim - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Hansel
Trny v plotvích rybám dorůstají, takže mu to nejspíš dosroste, ikdyž do takové krásy jako je druhá strana?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 12:47 Muž Hansel [944] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrý
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, rád bych se zeptal zde, jelikž jsem nenašel trefnější vlákno, ale mám problémek, ono to tedy dělá spíš větší staroti mě, než té rybě.
Nedávno pořízený megalodoras irwini, který se u mě v pořádku zabydlel, mě jednoho dne vyděsil tím, že měl prsí ploutev z poloviny zkrvavenou, zarudlou, po nějaké rvačce. Nicméně jsem aplikoval výluh a starou dobrou vodoléčbu a žádná infekce ani plíseň se nekonala. Následkem zůstala do půlky obraná kost prsní ploutve, která měla nějakou živou tkáň až od poloviny. Krásně čistě bílá, bez defektu. Už tehdy jsem měl otazníky, zda se tkáň v rámci hojení dokáže vyšplhat znovu až na konec kosti.
Co mě polekalo dnes při odkalování, byl nalezený ulomený kus právě té obnažené kosti. Svym způsobem bych to chápal jako přirozenou věc že jí "odhodí" ... nicméně vyvstává otázka, je mu schopná dorůst i ta kost, nebo bude už navždycky trochu mrzáček?
Jinak je zdravý žere a prostředím to nebude, to by začaly odcházet vousy, kalné oči, jako u ostatních trnovců, navíc sdílel prostředí s mnohem většíma choulostivkama.

Viděl jsem spoustu ploutví obraných až k tělu, tím myslim hlavní, ty nejvrdší paprsky, ale nevím jestli je vlasně možné že by dorosly.

Máte s tím někdo zkušenosti u jiných druhů ? Předpokládám že s megalodorasem ne, ale i u ostatních?

Předem díky za odpovědi

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 22:08 Muž larix [1265] Re: dadakonik
dadakonik napsala: přece teď ty rybky nespláchnu do kanalizace...
Rybky nie ale Rotala wallichii tam zrejme skončí...
Skús na začiatok nejaké menej náročné stonkovky, ktoré zároveň budú pomáhať vytvárať vhodné prostredie pre ryby:
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 21:35 Muž MonterMonty [1908] - AmerikaRe: dadakonik
Tři dny založené akvárko , takřka bez kytek , nevhodné počty ryb , nevhodná velikost akvárka pro ně ,co ještě k tomu dodat ? Prostudovat zdejší vlákna pro začátečníky a nejlíp začít úplně od znovu , takto to bude jen trápení živočichů a pokud si to majitelka neuvědomí ,tak i jí samotné
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 5644x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/10505-okousane-ploutve