Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Okousané ploutve

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Okousané ploutve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.02.2024 06:50 R Muž ctibum [6870] Re: Akvarista
Především dodělej a zveřejni prezentaci. Doplň co nejvíc pravdivých informací a hlavně nahraj hlavní fotku (celkové foto nádrže) - bez té prezetaci ostatní uživatelé neuvidí...
Jestli jsi akvárko založil 30. 1., má 54 litrů čistého, vypadá tak, jako na téhle fotce (minimum rostlin), jestli těch 14 dní čistíš filtr a jen jednou jsi měnil vodu (píšeš 1x za 14 dní) a už tam máš ryby včetně skalár (!), tak těch problémů bude přibývat a nikdo z tebe nebude tahat informace při každém dotazu, co dělat, když... Mezitím si přečti rady pro začátečníky, které jsi dostal při registraci... Držím palce!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2024 19:00 Muž Akvarista [2] – Pokousaná ploutev
Fotka k příspěvku Dobrý den, nevíte co udělat s tou tetrou královskou (ta fialová). Promiňte za nekvalitní foto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2022 08:28 Žena Beastie [314] Re: trouba
Mě teď nedávno tetry krvavé okousaly razbory. Přidala jsem na četnosti výměn vody (z jednou týdně dvakrát) a krmila extra kvalitně a masitou stravou, popřípadě trochu stáhla výtok filtru, aby nebyly nucené plavat nějak extra silně. Trvalo to asi dva týdny, ale u mě to byly ocasní ploutve. Důležité je dávat pozor na zaplísnění, pak bych prováděla přidání sole, ale opatrně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2022 07:50 Muž ajajak [228] Re: trouba
Těžko na to odpovědět a označit viníka. Ploutve by jim měly dorůst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2022 18:57 Muž trouba [2]
Donesl jsem si ze zverimexu tetry žhavé. Až při kontrole doma jsem si všiml, že některé mají okousané hřbetní ploutve. Některé víc, některé míň, některé vůbec. V krámě byli s jinými rybkami. Je šance že jim to doroste? Můžou si to dělat i u mě vzájemně? Jinak jsou čilé a nevypadaji, že by je to nejak omezovalo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2021 11:20 Muž PetrO [752] Re: Libor
Jo jo, pravda. Kdysi jsem po nich ve Sklorexu taky koukal do třítovky a byly mě rozmluveny, že by právě mohlo k něčemu takovému docházet.

Spíš šlo o to, že je jakási informace o jejich agresivitě v atlasu napsána ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2021 11:02 Muž Libor [527] Re: PetrO
Já je měl ve 240l nádrži o délce 1 m - a přesto byly agresivní. Ani atlas nedokáže popsat všechny situace. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2021 22:32 Muž Roger [1873] Re: PetrO
No, na to jsem narážel v první odpovědi, taky bych to tak viděl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2021 21:58 Muž PetrO [752] Re: mespech
A myslíš, že máš spíš menší akvárium?

Možná o tom píší i ve zdejším atlasu:

..V malých nádržích se zvláště při krmení může projevit mírná agresivita vůči ostatním druhům ryb, kterým mohou mít tendence okusovat ploutve, v dostatečně prostorných nádržích žádné problémy zpravidla nejsou... :-)


rybicky.net/atlasryb/tetra_krvava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.01.2021 21:45 Muž Roger [1873] Re: Brodys
Pamatuj, ryba je největší hajzlík když se nekoukáš smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2021 21:38 Muž vlka [3443] Re: mespech
Jasně, jsou to potvůrky co jdou po všem, co se hýbe. Mně zůstala už jen jedna a taky prohání ostaní obyvatele AQ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2021 21:12 Brodys Re: Libor
Tak to vejrám chapi..... máme jich asi 20 a jsou to nejplašší ryby v akváriu.No budu si na ně dávat pozor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2021 21:03 Muž Libor [527] Re: mespech
Měl jsem 6 Teter krvavých a ty tak okousaly neonky i další ryby, že šly zpátky do obchodu. Takže toho schopné jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.01.2021 20:30 Muž Roger [1873] Re: mespech
Proč by nemohli, jsou rychlejší, jsou to tetry, podle mě bez problémů, paví očka by podle mě neměli jít do akva s rychlými rybami, ty jejich ocasy a pomalé tempo je vždy o průser ;-) jak ty ostatní ryby nevím, s tím zkušenosti nemám, ale u teter jsem si téměř jist že to zvládnou, například tetra měděná, chvíli jsem je měl když jsem zachraňoval jedno akva a Danie pruhované (zavojnatá forma) jim neunikla, nejspíše malý prostor který měli, viděl jsem to na vlastní oči ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2021 20:00 Brodys Re: mespech
Neznám všechny tyto ryby a určitě někdo poradí víc, ale tetry mám a ty by mouše neublížily ;-) Co se dá ale jednoduše zjistit, že ty Akary tam mají být max v páru a Pestřenci jsou taky na hraně a ty jsou zrovna na maso, tak bych to tipoval na ně.......koukni do atlasu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2021 19:43 Muž mespech [0] – mespech
Ahoj, můžou tetry krvavé okousat přes noc ocasní ploutev samcům pavích oček? Už třetí samec je takto postižen. Večer při pozorování je v naprostém pořádku a ráno plave jen s pahýlem. Krvavek je patnáct, ještě s nimi plavou akarky zelené, thomasky,a tetry žhavé. Dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2020 10:12 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: miloš
miloš napsal:... to zlomené jak navazuje měkká na tvrdou po okraji ploutve.je jenom vršek zlomený spodek okraje ploutve je celý v pohodě..
- právě o tu část se mi jedná
- pokud je to tak jak popisujete regenerace by mohla být v řádu 2 měsíců, to však za předpokladu, že ryba nebude vystavena dalším vlivům (ataku druhých ryb, hodnotám vody) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2020 10:11 Muž ZDRI [1415] Re: miloš
Z té fotky nevidím skoro nic, ale u mě byly u těchto cihlid drsné souboje zcela běžné, s velkými poškozeními ploutví/ocasu a vždy se vše zahojilo a dorostlo. Jediné, co zůstávalo na trvalo, byly otlaky kolem tlamek, jak se ryby celé hodiny přetlačovaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 09:29 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: lacewings
No lepší foto neporidim nemám kvalitnější foťák ale když si fotku zvětšíte jde to pěkně vidět :-) dobře zeptám se jinak.jak dlouho zhruba trvá než se ta ploutev zahojí?půl roku třeba?pokud je zlomená v měkké části.kdyz na to koukám je to zlomené jak navazuje měkká na tvrdou po okraji ploutve.je jenom vršek zlomený spodek okraje ploutve je celý v pohodě.zkuste na to ještě mrknout a třeba mi napište na kolik procent si myslíte že by se mohla uzdravit.dekuji moc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2020 08:23 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: miloš
- omlouvám se, ale z popisu a fota nelze rozpoznat (určit přesně) , nutno pořídit foto v lepší kvalitě a detailu postižení
- k vašemu písemnému vyjadreni a foto prezentaci
- ploutve jsou "vyztuženy" ploutevními paprsky,  no a ty dělíme na nerozvětvené, které jsou tvrdé a pak na ty rozvětvené, které jsou měkké

- navíc je tomu u jednotlivých druhů ryb různorodé, (podle SYSTÉMU dělení ) ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2020 15:22 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: vlka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku lepší foto se nepovedlo nevydrží v klidu
Edit: tady je druhej.mají to od samičky perletáka která bránila potěr.snad to pujde dobře vidět
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.05.2020 05:57 Muž vlka [3443] Re: miloš
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tohle je také práce Mečovek, ale dostala se z toho a ocas jí kompletně dorostl. Mečovky jsem daroval...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2020 05:28 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: lacewings
Měkké části to je uprostřed a tvrdé části lemují ploutev chápu to dobře?má totiž zlomenou ploutev zhruba v půlce horní část jak lemuje ploutev a visí ji to tam.diky za vysvětlení rád se přiucim něčemu novému
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2020 21:51 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Miloš
- pokud jsou zasažené pouze "měkké" části, tak ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2020 18:46 Muž RAP [1549] Re: Miloš
Asi ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2020 18:42 Muž vlka [3443] Re: pavel1234
Jasan, Mečovky to dokážou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2020 17:39 Miloš – Zlomená ploutev
Ahoj mám u cichlidy po souboji zlomenou prsní ploutev (ne celou)tak že ji tam kousek visí a zbytek je v pohodě.uzdravi se jí to?Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2019 18:32 pavel1234 – Mečovka a paví oko
Fotka k příspěvku Dobrý den,
je možné, aby mečovka kousala krásné ploutve živorodce duhové? Je tu možnost mezi rozpadem ploutví a tím okousáním. Rozpad je příčinou špatné vody a nebo málo kombinovaného (druhového) krmení? Voda na NO3, NO2, pH a teplotu je dobrá. Odkaluji každý týden. Někdo poradit? Je to to paví oko vlevo. Takhle moc to má jen jedno paví oko. Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 17:47 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: pavel1234
Nech ji tam, ona si příroda poradí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 15:38 pavel1234 – Okousaná ploutev u neonky.
Fotka k příspěvku Dobrý den. Mám akvárium o objemu 150 litrů, kde mám tyto ryby: Dánio malabarské, neonka obecná, paví očko, panceřníčci, ancistrus, parmička černopruhá. Moje neonka je trochu vybledlá a má okousanou zadní ploutev. Toto se mi ještě nikdy v tomhle akváriu nestalo, takže vůbec nevím. Mám ji vylovit a dát třeba do jiného akvária? Nebo ji mám tam nechat? Předem děkuji. Posílám i fotku ale nejde to moc vidět.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   07.10.2017 21:44 R Muž ctibum [6870] Re: amal
Solidně a trpělivě ti poradím, mám zrovna náladu trousit moudra...
1) Vyber si jedno alterego a to používej. Ono se totiž z interentu pozná, že jsi to pořád ty, i když jsi jednou začátečník a podruhé amal (lama?), víš? A nevypadá to úplně důvěryhodně, víš?
2) Jak psal romant, ideálně se zaregistruj a založ prezentaci. Jak píšeš ty, každej jednou začínal. A každej dělal chyby. Tady ti nikdo hlavu neutrhne, nikdo se ti nebude posmívat a spousta lidí ti poradí. Ale musíš se taky trochu snažit a ne hned vyskakovat. Tady to všichni dělají zadarmo a ve svém volném čase, takže by bylo fajn k těm lidem podle toho přistupovat.
3) Ano, strašnej problém poradit, když nikdo nic neví o nádrži. V akvaristice je všechno se vším a mollyna je třeba naprdnutá, protože máš něco špatně v nádrži, nebo je nemocná, nebo je jen magor. Ale ze dvou vět to nikdo nepozná...
4) A ještě jednou. Jestli chceš opravdu poradit, tak se zaregistruj, založ tu prezentaci, maximum informací, fotku nádrže, fotku ryby a uvidíš, že se to někam pohne ;-)
Slunce v duši! pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.10.2017 15:45 R Muž romant [27982] Re: amal,zacatecnik
Proč nenapíšeš rovnou pravdu, proč? Ale třeba jsi rozdvojená osobnost a já ti křivdím. :) Schovávat se za začátečníka to je obvyklá "pravda". ;-) Jestli skutečně máš zájem o odpovědi, tak musíš jít s kůží na trh, tedy se zaregistrovat, zřídit prezentaci předmětný nádrže, uvést co nejvíce pravdivých a relevantních údajů. :-) Pokud se urazíš a už neukážeš, tak alespoň v té nádrži začni měnit klidně i denně 1/3 objemu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2017 13:40 amal – Molla honi zavojnatku
Proc Molla honi zavojnatku? Vypada,ze ji okusuje. Ale prijde mi,ze to dela jen jedna Molla jedne zavojnatce. Proc?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 15:49 Maq Re: filip361
Ty jsi jak ti gurmáni v nádražních bistrech, kteří slupnou a dopijí co lidi nechají než to uklízečka spláchne do konve s krmením pro prasata.
A když už nemůžeš, tak si nabereš do kabele. No přece to tam nenecháš! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.04.2017 12:44 R Muž ctibum [6870] Re: filip361
Jak Akary hnědé?! To je co zas??? Expert nejsem. Kouknu do atlasu, vidím jeden pár do minimálně stopadesáti litrů... Ty chceš dát čtyři do stovky. K tomu 4 závojnatky. Takový debaty vedu denně se sedmiletým synem. Ne Matýsku, nemůžeš si dát bonbón. A můžu si dát dva...?
Začni tím, že si ujasníš, co chceš chovat a podle toho se zařiď. Vykašli se na charitu, když na ní nemáš prostor, beztak to v tvém případě není ku prospěchu, ale naopak...
EDIT
A známýmu vyřiď, že ryby se nesplachujou. Ani mrtvý, ani živý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   14.04.2017 12:31 Žena drvi [2894] Re: filip361
Rozhodne jsem pro umisteni zavojnatek do nejmene 200 litroveho akva. Prehnane to neni, mely by mit samostatnou nadrz. Prehnane bylo nasadit si je do maleho spolecneho akvaria. Snazte se to vetsi akvo zrealizovat rychle, at se dlouho netrapi v nevhodnych podminkach. Nebo je zkuste darovat, taky urychlene, jinak to dopadne spatne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 12:04 filip361 Re: ctibum
Přemožily se mu a chtěl je spláchnout, tak sem se jich ujal.
A myslíte že kdybych si v tom 100l aqua nechal 6 neonek, 2 mečovky, 5 teter stříbrných, 4 akary hnědé mohl bych k ním hodit ty 4 závojnatky? Dřív sem je tak měl a do závojnatek útočili parmičky čtyřpruhé + tetry krvavé + goldmolly a asi by je co nejdřív zabily. Myslíte že by tato kombinace byla vhodná nebo mám prostě slepit 200l nádrž pro 4 závojnatky, což mi přijde poněkud přehnané, ale samozřejmě to přijmu aby se měli dobře pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   13.04.2017 13:14 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Filip
-závojnatky od známé ,ryby od známého ,pokud něco nechci ,tak si to nevezmu

-zkuste založit prezentaci a uvidí se ,co se dá dělat
-chovat něco po skupinách ,pokud se jedná o ryby které se zdržují rádi v hejně ,je poněkud nekoncepční
-hejno by měla být dominanta a k tomu něco na zpestření
-akvárium jde rozdělit na tři úrovně a podle toho lze vybírat i druhy ryb
-ty neonky ,s tou bakterkou a plísní ,jsou dokladem ne zrovna moc dobrého prostředí ,nebo jste je mohl již nakažené dostat ,to se dá posoudit právě z té prezentace ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2017 13:01 R Muž ctibum [6870] Re: Filip
Tak to už je jen o tom, co se ti líbí. Osobně preferuju jednodruhové hejno, takže bych vybral jeden druh, doplnil ho a zbytek dal pryč.
A když z toho nejsi nadšený, tak proč si je bereš? Známý je nechce proč? Dělají mu problémy, tak to přehazuje na tebe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2017 12:55 Filip Re: ctibum
dobře díky, a v 100 bych se měl zbavit jakých druhů. Dostávám totiž ty rybky od známého a sám z toho nejsem nadšený :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2017 12:51 Filip Re: lacewings
dobře díky, ty závojnatky jsou tam jen na chvíli dala mi je známá a ted pro ně lepím vetší nádrž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.04.2017 12:42 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Filip
Filip napsal: ....... dal sem je tedy do druhé 40l nádrže kde chovám 4 závojnatky s vyboulenýma očima (2 černé, dvé zlaté) a bojím se aby ta jedna neonka neměla nějakou nemoc a nenakazila závojnatky.
- utratit obě dvě,
- ty závojnatky v těch 40l ,taky nemají co dělat
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.04.2017 12:41 R Muž ctibum [6870] Re: Filip
ZÁVOJNATKA viz zdejší atlas:
***
Dop.počet ryb:
2-4 kusy, může jich být klidně i více, rozhodující je pouze velikost nádrže.
Min.vel.n.:
Vzhledem ke značné produkci odpadních látek platí, že čím větší nádrž, tím lépe. Jeden dospělý jedinec by neměl být chován v méně než 100 litrech vody (vhodnější je chovat tyto ryby v nádržích nad 200 litrů, jelikož chovat jen jeden kus není ideální). Často prodávané nádržky ve tvaru koulí jsou zcela nevhodné.
***

Takže z mého pohledu je celkem jedno, jestli neonka nemocná, protože ty závojnatky stejně brzy zahynou...
A jestli je ta stovka přerybněná nevím, ale předruhovaná je určitě. Zkus si projít zdejší atlas a přečíst si něco o snášenlivosti jednotlivých druhů. Řekl bych, že tahle rybí polívka ti nikdy nebude dělat dobrotu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2017 12:37 Filip – co s tím? prosím
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mám 100 aquarium kde chovám 6 teter pruhovaných, jeden pár mečovek, 8 gold molly, 5 teter stříbrných, 4 tety krvavé a 6 neonek. Takhle jak sem to sepsal se to může zdát přerybněné a předruhované ale na pohled to vypadá prázdné. Před týdnem sem zaznamenal že tetry pruhované a tetry krvavé začaly útočit do neonek, odnesli to dvě a teď jedné chybí zadní ploutev a druhá ji má lehce nakousanou, dal sem je tedy do druhé 40l nádrže kde chovám 4 závojnatky s vyboulenýma očima (2 černé, dvé zlaté) a bojím se aby ta jedna neonka neměla nějakou nemoc a nenakazila závojnatky. Proto vás prosím co mám dělat s tou jednou která bude na přiložené fotografii. Asi to bude zaplísnění.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 07:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: JirkaSkalnik
No to nejsou... v tomto případě je problém spíš ve vodě, než v rybách konkurečních. Mohl si to ovšem udělat i tak, že se někam cpal a nemohl ven ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 22:47 Muž JirkaSkalnik [7] - Amerika
Dobrý den můj krunýřovrc síťovaný má okousanou hřbetní ploutev. Jsou to tetry krvavé že? Jinak netuším..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2017 19:13 R Muž romant [27982] Re: Maq
Já zavolám číí, číí a je zapojen do potravního řetězce, tedy ten mrzáček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2017 19:12 Maq Re: fingerstyle
Jsem možná cynik, ale přimlouval bych se za ten mrazák. Tihle mrzáci bývají většinou odstrkovaní a dívat se dlouhodobě na chudáčka... Kromě toho si myslím, že není úplně vyloučená možnost, že je to projev nějaké (dřívější) infekce. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2017 18:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: fingerstyle
No já se bojím, že se nepletu...ale ona asi bude v pohodě žít..., jen je to prostě deformita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2017 18:13 fingerstyle
Dík za odpověď.Tak to je škoda.Ze šesti to má naštěstí jen jedna.Tak nevím jestli by nebylo lepší jí dát k ledu,jestli bude celej život mrzák.Nebo se pokusím ji někomu darovat.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 7

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 6379x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10505-okousane-ploutve